Erkek İnfertilitesi sperm sayısı ve hareketsizlik

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

lordleydi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2013
75
7
merhaba,
eşimin test sonucuna göre 22 milyon sperm sayısı
hareketli % ise %10
doktor çocuğunuz normal yolla olmaz dedi. tüp bebek önerdi onda da başarı oranı %40.
ne olur akıl verin bana. 1 senedir evliyim. eşimin morali bozulmasın diye yanında hiç üzülmemiş gibi davranıyorum. ama eşimde bende çoçuk sahibi olmak çok istiyoruz. ne yapacağımı bilmiyorum. panik atak hastalığımda var benim. öyle her tedavi yada eylemi kolay kabul edemem. ben her ay bebek haberini eşime vereceğim hayalleri kurarken:KK43:(( inanın hem ağlıyor hemde yazıyorum. ne olur bana bir şey söyleyin....

gebelik için ortalama 15 milyon hareketli spermin olması gerekiyo, Rabbim hayırlı evlatlar nasip eder inşallah. durumunuz iç te kötü sayılmaz, bence en son çare tüp bebek olmalı. Allah yardımınız olsun

bitkisel çözümler işinizi görebilir bi araştırın derim, o uyuşuk hareketsiz canavarları harekete geçirin yeter :))))

normal yolla hamile kalmamız doktora göre % 0.
tüp bebek ile %40. insan içinde bulunduğu durumu kimse anlayamaz. belki benim durumumdan daha kötü olanlar vardır. allah hepimize yardım etsin. insan bazen donup kalıyor. eli kolu bağı gibi...

bitkisel çözümler işinizi görebilir bi araştırın derim, o uyuşuk hareketsiz canavarları harekete geçirin yeter :))))

onları araştıracam. saraçoğlunun bahsettiği kürler varmış. onları inceleyip yapmak istiyorum. sayfadan da baktım. o canavarlar elime bir geçse :)))))))))))

canım hemen moralini bozma doktorlar en kötüsü söyler zaten hep normal yoldan kaç zamandır deniyorsunuz bilmiyorum ama hız arttırıcı kürler ve ilaçlar var bunları araştırabilirsin benim eşimin de hız düşük tüp bebek son çare önce hız artttırıcı takviyeler deneyebilirsiniz...ha inşallah olmaz ama olduki tüp bebeğe kaldı o zaman da erkek infertilitesin de tüp bebekte başarı oranı daha yüksektir çünkü tüp bebekte asıl olan kadının yumurtası ve döllenmiş yumurtanın rahme tutunmasıdır. çünkü erkeğin zaten en kaliteli seçilmiş spermleri işleme alınıyor. yani sen de sorun yoksa tüp bebekte şansınız da yüksek olur merak etme sen...

canım hemen moralini bozma doktorlar en kötüsü söyler zaten hep normal yoldan kaç zamandır deniyorsunuz bilmiyorum ama hız arttırıcı kürler ve ilaçlar var bunları araştırabilirsin benim eşimin de hız düşük tüp bebek son çare önce hız artttırıcı takviyeler deneyebilirsiniz...ha inşallah olmaz ama olduki tüp bebeğe kaldı o zaman da erkek infertilitesin de tüp bebekte başarı oranı daha yüksektir çünkü tüp bebekte asıl olan kadının yumurtası ve döllenmiş yumurtanın rahme tutunmasıdır. çünkü erkeğin zaten en kaliteli seçilmiş spermleri işleme alınıyor. yani sen de sorun yoksa tüp bebekte şansınız da yüksek olur merak etme sen...

tatlım bir bilsen bu sözlere ne kadar ihtiyacım olduğunu. ben aşırı derecede duygusal bir insanın. çok ince düşünen ve kafaya herşeyi takan biriyim. 1 hafta oldu bu durumu öğreneli. 1 haftadır eşim uyuduktan sonra kalkıp sessiz ağlıyorum. çoçuk gerçekten çok isteyen ve çok seven biriyim. hiç düşünmediğim bir şey bu. 1 yıllık evliyim. bende çikolata kisti vardı. soğan kürü dediler onu yaptım. kist eridi dediler bana. bende sorun yok hesapta. şimdilik.

merhaba,
eşimin test sonucuna göre 22 milyon sperm sayısı
hareketli % ise %10
doktor çocuğunuz normal yolla olmaz dedi. tüp bebek önerdi onda da başarı oranı %40.
ne olur akıl verin bana. 1 senedir evliyim. eşimin morali bozulmasın diye yanında hiç üzülmemiş gibi davranıyorum. ama eşimde bende çoçuk sahibi olmak çok istiyoruz. ne yapacağımı bilmiyorum. panik atak hastalığımda var benim. öyle her tedavi yada eylemi kolay kabul edemem. ben her ay bebek haberini eşime vereceğim hayalleri kurarken:KK43:(( inanın hem ağlıyor hemde yazıyorum. ne olur bana bir şey söyleyin....

canım üzülme. doktor bize de normal yolla çocuğunuz olmaz dedi ilk testlerden sonra. 2 ay sonra değerleri görünce şaşırdı aslında o da. aşağıdaki linkte anlatmıştım. bir göz at istersen. belki denemek istersiniz.

http://www.kadinlarkulubu.com/erkek...ttirmak-iicin-bitkiseller-kullanilabilir.html

X