emziren anne için örnek diyet listesi

bilge1991

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2012
189
5
kızlar geçtigimiz salı gününden ilk defa diyetisyene gittim.3 ay önce doğum yaptım ve emzirdigim için diyetisyenim sütü etkilemeyecek bir diyet verdi.
sizinle paylaşıyorum;
(bu arada bebegimden dolayı gece 2de yatıyorum sabah da 12 de kahvaltı yapabiliyorm)

kahvaltı(12.00)

2 ince dilim tam buğday unu ekmegi
şekersiz çay
1 kibrit kutusu kadar peynir
3 zeytin
roka tere marul (istedigin kadar)
haşlanmıs yumurta(haftada 2 kez fakat yumurta varsa peynir yenmeyecek)

ögle yemegi(15.00)
1 kase çorba
4-5 yemek kaşığı sebze yemegi
yağsız ve tuzsuz salata
yarım kase yogurt

akşam yemeği(18.00)
1 kase çorba
4-5 yemek kaşığı sebze yemegi
yağsız ve tuzsuz salata
yarım kase yogurt
3 haşlanmıs yumurta büyüklügünde haşlama veya fırında et

Ara ögün 20.00
2 adet meyva

Ara ögün 22.00

1 ince dilim ekmek ve 1 kibrit kutusu peynir

Ara ögün 23.30

1 adet meyva ve 1 kase yogurt veya 1 bardak süt

Bu aradaen az 10 bardak su

Kızlar diyet listem sizce faydalı olur mu? Ayrıca akşam yemegindeki 3 adet yumurta büyüklügündeki etin yerine ne yiyebiliirm?Bilgisi olan varsa paylaşsın.

merabalar. ben de doğum yapalı 4 ayı geçti, 5-6 kilo fazlam var. bahara ya da ayza kadar versem çok iyi olacak. koşu bandında yürüyüş de yapıyorum ben , ama yediklerime çok dikkat etmiyorum. bu liste bana gayet doyurucu göründü. ben sadece gece ve sabah sütümü yetirebiliyoum,gerisinde mama yiyor bebeğim. deneyebilecek miin nasıl gidiyor diyetin ? ben hiç diyet yapmadım hayatımda, yapamam sanırım. diyabet hastasıyım normalde,yediklerim norml insanınkiler gibi. şekerlerim de düzenli şükür.
kilon kaç, kaç kilo vermeyi düşünüyorsun ve ne kadar süre diyor diyetisyen ?

merabalar. ben de doğum yapalı 4 ayı geçti, 5-6 kilo fazlam var. bahara ya da ayza kadar versem çok iyi olacak. koşu bandında yürüyüş de yapıyorum ben , ama yediklerime çok dikkat etmiyorum. bu liste bana gayet doyurucu göründü. ben sadece gece ve sabah sütümü yetirebiliyoum,gerisinde mama yiyor bebeğim. deneyebilecek miin nasıl gidiyor diyetin ? ben hiç diyet yapmadım hayatımda, yapamam sanırım. diyabet hastasıyım normalde,yediklerim norml insanınkiler gibi. şekerlerim de düzenli şükür.
kilon kaç, kaç kilo vermeyi düşünüyorsun ve ne kadar süre diyor diyetisyen ?

bende hayatımda hiç diyet yapmamıstım inan yapamam da zannettim fkt 81 kiloyla başladım su an 78.5 bugün tam 1 hafta oldu 60 kiloya kadar düsmek istiyorum diyetisyenim 11inde kontrole çagırdı metobolizmana bağlı vermen demişti ilk gittigimde.

bende hayatımda hiç diyet yapmamıstım inan yapamam da zannettim fkt 81 kiloyla başladım su an 78.5 bugün tam 1 hafta oldu 60 kiloya kadar düsmek istiyorum diyetisyenim 11inde kontrole çagırdı metobolizmana bağlı vermen demişti ilk gittigimde.

boy 170 herhalde, şanslısın o zaman :)
benim boy 160, 50 kiloydum hamileliği öğrendiğimde, 68le bitirdim hamileliğimi, çok kilo aldım maalesef, bebeğim 4220 gr doğdu, iri oldu, şeker hastasıyım çünkü :)
55 kilodayım şu an, 1,5 kilo verdim yürüyüşe bşladığımdan beri, 2 haftada falan yani.
ya ben yne de diyet yapamam :))))))))))))
inş verirsin hadi bakalım...

bende emziren anneyim.bu diyet listesi bana çok . ama çok güzel ekmeği özellikle çok geldi yınede deneyecegim.

Bilgecim cok guzel kilo vermissin peki sutunde hic azalma oldu mu bi de bebegin kac aylik merak ettim

bende emziren anneyim.bu diyet listesi bana çok . ama çok güzel ekmeği özellikle çok geldi yınede deneyecegim.

eger diyette hiç ekmek yemezsen bagırsak problemleri yasanırmıs diyetisyenm öyle demişti ayrıca tam bugday ekmegi hem doyurucu hemde kalori olarak azdır.

azalma olmadı ama benim bebegim biraz obur:):):) sürekli emziriyorum 3 aylık henüz

o zaman pazartesi başlıyorum bu diyete ne de olsa pazartesi diyete başlama günüdür. sütüm azalmasa ve daha önemlisi irade gösterebilirsem bebeğim 6. ayı bitirene kadar bunu yaparım sonra ekmeği faan biraz daha azatırım bir umut

11de gittim doktorum hastaymıs gelmemişti tekrar dün gittim ve listemi biraz değiştirdi an itibariyle 77 kiloyum sen başladın mı diyete:)

Ben de ufaktan basladim cnm ama sutum biraz azaldi sanki sen iyi vermissin ama tebrikler
Listeyi nasil degistirdi cnm yazar misin biraz

Ben de ufaktan basladim cnm ama sutum biraz azaldi sanki sen iyi vermissin ama tebrikler
Listeyi nasil degistirdi cnm yazar misin biraz

sabah kahvaltısında 1 dlim ekmek yerine 1 sade galeta yiyebilirsin dedi.
haftada 1 kez sütlü tatlı izni verdi ama sütlü tatlı yedigin gün 1 kase yogurt 1 meyva ve 2 dilim ekmek yemeyeceksn
çigköfteye hiç dayanaam ben kıvırcıkla yiyebilirsin dedi 4 sıkma çigköfte 2 dilim ekmek yerine geciyomus.
2si bi arada nescafe içebilirsin dedi.
ama kesinlikle salep içmeyeceksn.

sabah kahvaltısında 1 dlim ekmek yerine 1 sade galeta yiyebilirsin dedi.
haftada 1 kez sütlü tatlı izni verdi ama sütlü tatlı yedigin gün 1 kase yogurt 1 meyva ve 2 dilim ekmek yemeyeceksn
çigköfteye hiç dayanaam ben kıvırcıkla yiyebilirsin dedi 4 sıkma çigköfte 2 dilim ekmek yerine geciyomus.
2si bi arada nescafe içebilirsin dedi.
ama kesinlikle salep içmeyeceksn.
benimde bebeğim 3 aylık şimdi ocak 29da sezeryan olmak zorunda kaldım ilk ay 3 kilo verdim 81de takıldım 2 aydır. Şu an kaç kiloya düştün? Ve diyetinde nasıl eksiltmeler yapıldı? Bende senin gibi kilo vermek istiyorum yardımcı olabilirmisin acaba?

çok güzelmiş liste ben de doum yapalı 4 ay olacak nerdeyse 6 kilo üstüme yapıştı kaldı sanki spor yapıyorum ama daha pek faydasını göremedim bu liste güzelmiş ama çok beğendim ve denemeye başladım bile

benimde bebeğim 3 aylık şimdi ocak 29da sezeryan olmak zorunda kaldım ilk ay 3 kilo verdim 81de takıldım 2 aydır. Şu an kaç kiloya düştün? Ve diyetinde nasıl eksiltmeler yapıldı? Bende senin gibi kilo vermek istiyorum yardımcı olabilirmisin acaba?

canım merhaba bugün tartıldım ve 68 kiloyum:) sadece bu listeye uyarak ve zaman zaman kısa kısa yuruyusler yaparak.ne sorun varsa yanıtlarım.

çok güzelmiş liste ben de doum yapalı 4 ay olacak nerdeyse 6 kilo üstüme yapıştı kaldı sanki spor yapıyorum ama daha pek faydasını göremedim bu liste güzelmiş ama çok beğendim ve denemeye başladım bile[/QUOTd

dıyet lıstesıne basladın mı canm

Merhaba ,Bilge nedir durum cnm merak ettim bu liste bana çok uygun geldi tatlar olarak:)bende 67diydim kendi çabamla 63 e düşdüm şimdi ramazan dolayısıyla 61-62 giidp geliyorum bende 55 olmak istiyorum göbek sorunum cok benım:9 bu arada bebeğim 6 aylık ..

X