Çok ağır laflar söyledim

Dört dörtlük esi herkes idare eder tatlim, adaminda demekki bu kötü yönleri varmis, cileden cikacak kadar hicbirsey yok ortada. Ne halletmesi gerekiyordu bilmiyorum, ama eminim ev basiniza yikilmazdi biraz daha erteleseydi, bazi insanlar yumurta agzina gelince is yapar ancak, karakter meselesi.
Siz islerinizi zamaninda ve düzenli hallediyormusunuz, birakin oda nasil hallederse halletsin ve fatura ödüyecegi zaman unutur veya gec kalirsa, ozaman birakin sizde hatirlatmayin defalarca, cezali ödesinki birdahakine akli basina gelsin.
Ben esimi eskilerde cok uyarirdim, not al hayatim, unutursun vs diye, ona not defteri hediye ettim olmadi, atti köseye kullanmadi bile, eline yazip verirdim örnegin marketden alacaklarini kagidi arabada unutup markete girer yarisini almayip gelirdi vs, hic not almazdi, tövbe yapmazdi birseyi zamaninda, sonra baktim olmuyor, psikolojik kitaplarda bir insan "TRIAL ERROR" seklinde cok iyi ögrenir yaziyordu, yani DENEMEK-YANILMAK gibi galiba, dedim ozaman kendi yöntemlerini denesin, galiye almadim kendi bilir dedim, bakti adam ben artik onun kurulu saati degilim, heryere gec kaliyor, randevulari unutuyor, alacaklari unutuyor evde yag yok yumurta yok vs ben bir kosu markete gidip almiyorum eskisi gibi "alacaktin hayatim, olsun ozaman sunu ye vs" gibi gamsiz takildim, en sonunda cep telefonuna kayit etmeye basladi notlarini.
Ayni sekilde heryere coraplarini cikartirdi, eskiden kizarak toplardim, sonradan sadece "canim coraplarin kitap rafinda biliyorsun degilmi?" diye gülerek hatirlatirdim (bir kere) ve hemen atlayip almazdi ama ben birdaha hatirlatmayinca bir ara bakardim 2-3 saatde gecmis olsa o coraplari almis oluyordu. Artik hic birakmiyor ortalaga, kendiliginden düzeldi.

Sende esine biraz zaman ver, onunda zamana ihtiyaci var, oda ilk senle evlendi, senin gibi tecrübeli bile degil bu evlilik konusunda. Aci biraz adama : )
Ayrica bence o seni cok seviyor, yoksa sana karsi okadar sus pus olup aglamazdi, cok zoruna gitmis demekki, valla benim kocam olsa bende sopayi yemistim, oda senin söyledigin laflarinin binde birini söyleyince olurdu, öyle erkek adama hersey yüzüne karsi pat pat söylenmezki.

Ve birsey daha söylemek istiyorum, psikolojik kitaplarimda okumustum yine, gece tartismasi genelde kriz yaratirmis özellikle kadinlarda, erkeklerin kadinlari dövmesi, yaralamasi vs de bu gece tartismalarin ve kadinlarin bir erkegi "yeterince erkek olmadigini ima etmelerinin" sonucu olurmus genelde. Baktin cok sinirlisin "Bunu senle yarin konusacagiz" de ve küs yat.
Bende yataktayken ve özellikle yorgunken esimle konusmayi cok severim, ama oda sadece cok uyku gelince yatmayi sevdigi icin bana hep "bir sussanda uyusak artik" der, sinir olurum gercekten ama kavga etmeye degmez gercekten, genelde sabahlari bana zaten dünya daha güzel geliyor, geceleri bunaliyorum cabuk, bunlari göz önünde bulundur ve esinide kendinide bunaltma birdahakine : )

sözleriniz çok kırıcı olmuştur, sizde farkındasınız özür dilemişsiniz eşiniz soğuk davranıyor diye üzülüyorsunuz ama erkeklerin çok üzerine düşmek pek işe yaramıyor. konu sadece daha çok uzuyor bu bir gerçek. özür dilemek yapılması gereken bir şey ama bir kaç seferden sonra son verip beklemek gerek sağlıklı bir sonuç alabilmek için. bir de ayrı olmasanız daha iyi değil mi? yanına gitseniz tv izlerken omzuna koysanız başınızı kolunu zorlada olsa alıp belinize sarsanız size dokundukça yanınızda oldukça daha çabuk yumuşar belki..

canım sonuç ne oldu? umarım düne göre sen de evliliğnde iyidir?

Söylediğiniz cümleler çok ağır kabul ediyorum AMA şu da bi gerçek eşinizin tavrı da yadsınamayacak kadar çok sizi bu duruma itmiş.
Benzer durumları ben de yaşadığım için insanda nasıl bir sinir sistemi arızasına sebep olduğunu tahmin edebiliyorum ve bu konuda kesinlikle sana da hak veriyorum.
Benim eşimden de evle alakalı bişey istediğimde (arıza, fatura yatırma, arabayla alakalı bi arızanın giderilmesi) hep tamam yarın halledicem der, bazen bi hafta bazen bir ay..
Ben söyledikçe dırdır eden sıkan olurum ama o sorumsuzluğunu görmez bile.
Sırf onun bu hareketlerinden dolayı ya sürekli faiz yiyoruz bişeylerden ya da geri dönülemez arızalar yaşıyoruz.

Eşini al karşına konuş diyemicem nitekim ben çok denedim olmuyor.
Eğer bir yolunu bulursan ve bana da haber verirsen cok memnun olurum.

Söylediğiniz cümleler çok ağır kabul ediyorum AMA şu da bi gerçek eşinizin tavrı da yadsınamayacak kadar çok sizi bu duruma itmiş.
Benzer durumları ben de yaşadığım için insanda nasıl bir sinir sistemi arızasına sebep olduğunu tahmin edebiliyorum ve bu konuda kesinlikle sana da hak veriyorum.
Benim eşimden de evle alakalı bişey istediğimde (arıza, fatura yatırma, arabayla alakalı bi arızanın giderilmesi) hep tamam yarın halledicem der, bazen bi hafta bazen bir ay..
Ben söyledikçe dırdır eden sıkan olurum ama o sorumsuzluğunu görmez bile.Sırf onun bu hareketlerinden dolayı ya sürekli faiz yiyoruz bişeylerden ya da geri dönülemez arızalar yaşıyoruz.

Eşini al karşına konuş diyemicem nitekim ben çok denedim olmuyor.
Eğer bir yolunu bulursan ve bana da haber verirsen cok memnun olurum.

cevaplarınız için hepinize teşekkürler, insan gerçekten paylaşınca sizlerle az da olsa rahatlıyor.

aynen söylediğiniz gibi oluyor. ben bişeyleri ne kadar çok hatırlatırsam dırdır ediyo oluyorum, çok konuşuyo oluyorum.

yukarıda bi arkadaş da yazmış çorap meselesi mesela. ya insan çoraplarını salondaki koltukların arkasına mı atar, gider kirli sepetine atar değil mi. yok ne kadar söylediysem boş. alıyorum ben onları ordan diyo ama bir alırsa üç almaz. çamaşır makinesi çalıştıracağım zaman illa koltukların arkasını kontrol ederim. tamam belki zor bişey değil ama insan bi yapıyo iki yapıyo sonra patlıyo.

ben bişeyleri benim hatırlatmamla yapmasına razıyım. ama hatırlatmanın da bi sayısı vardır değil mi.

artık onu o kadar iyi tanıyorum ki, bişeyi hatırlatırken yapmayacağını unutacağını bildiğim için artık ben de agresif bişekilde söylüyorum. öyle olunca da ister istemez huzursuzluk çıkıyo.

Napıcaz böyle, nasıl alışıcaz bilmiyorum.

Bu arada dün geceden itibaren olanları yazayım. Dün gece gittim yanına salona oturdum sizin de dediğiniz gibi fazla üstüne gitmedim ama beklediğimden iyi davrandı yine. Uzanıyodu kanepede, hadi gel yat sende yanıma tv izleyelim bak şöyle bi film var falan dedi. uzandım ben de o kadar yorgundum ki resmen sızmışım. sonra uyandırdı beni hadi yatağa geçelim diye, gittik yattık uyuduk. sabah ikimiz de uyanamamışız. Onun kendi iş yeri olduğu için, aradı çocuk da dükkanı açmış gitmedi.

kahvaltı hazırlıyım mı dedim, hazırla madem bir an önce yiyip gideyim dedi. Kahvaltı ettik ve az önce gitti.

Sabahki davranışları sıcaktı, ilgiliydi, öptü falan ama işte normale göre mesafeli. Bi ara "kızgın mısın hala bana" dedim
"evet, geçmiyo, neyse konuşmayalım bunu" dedi.

Sen bugün bi anneni ara onunla dolaşın biraz açılırsın falan dedi ve gitti işte az önce.

Kendimi çok kötü hissediyorum

cevaplarınız için hepinize teşekkürler, insan gerçekten paylaşınca sizlerle az da olsa rahatlıyor.

aynen söylediğiniz gibi oluyor. ben bişeyleri ne kadar çok hatırlatırsam dırdır ediyo oluyorum, çok konuşuyo oluyorum.

yukarıda bi arkadaş da yazmış çorap meselesi mesela. ya insan çoraplarını salondaki koltukların arkasına mı atar, gider kirli sepetine atar değil mi. yok ne kadar söylediysem boş. alıyorum ben onları ordan diyo ama bir alırsa üç almaz. çamaşır makinesi çalıştıracağım zaman illa koltukların arkasını kontrol ederim. tamam belki zor bişey değil ama insan bi yapıyo iki yapıyo sonra patlıyo.

ben bişeyleri benim hatırlatmamla yapmasına razıyım. ama hatırlatmanın da bi sayısı vardır değil mi.

artık onu o kadar iyi tanıyorum ki, bişeyi hatırlatırken yapmayacağını unutacağını bildiğim için artık ben de agresif bişekilde söylüyorum. öyle olunca da ister istemez huzursuzluk çıkıyo.

Bu arada dün geceden itibaren olanları yazayım. Dün gece gittim yanına salona oturdum sizin de dediğiniz gibi fazla üstüne gitmedim ama beklediğimden iyi davrandı yine. Uzanıyodu kanepede, hadi gel yat sende yanıma tv izleyelim bak şöyle bi film var falan dedi. uzandım ben de o kadar yorgundum ki resmen sızmışım. sonra uyandırdı beni hadi yatağa geçelim diye, gittik yattık uyuduk. sabah ikimiz de uyanamamışız. Onun kendi iş yeri olduğu için, aradı çocuk da dükkanı açmış gitmedi.

kahvaltı hazırlıyım mı dedim, hazırla madem bir an önce yiyip gideyim dedi. Kahvaltı ettik ve az önce gitti.

Sabahki davranışları sıcaktı, ilgiliydi, öptü falan ama işte normale göre mesafeli. Bi ara "kızgın mısın hala bana" dedim

Sen bugün bi anneni ara onunla dolaşın biraz açılırsın falan dedi ve gitti işte az önce.

eğer bütün işlerin size kaldığını ve altından kalkamadığınızı düşünüyorsanız YAPMAYIN!.. ciddiyim.. en kötü ihtimalle faturaları cezalı ödersiniz ya da biraz karanlıkta oturursunuz.. eğer çoraplarını koltuğa atıyorsa almayın, size "çorabım nerede" dediğinde "arıyorum bulamıyorum, istersen bugün çorapsız git" deyin.. eşinize söyledikleriniz için yorum yapmayacağım zaten ne kadar ağır konuştugunuzun farkındasınız ama dağınık erkek çoooook zor, ben kuzenimden biliyorum.. siz gene ulaşılabilecek yerlerden topluyorsunuz, kuzenim çorabını basket potası yerine dolapların üstüne atardı, kendisi Shaquille O'Neal ya ondan :KK70: eşi neler çekmişti ama sonra toparlandı.. bir olgunluk seviyesi oluyor belli bir zamandan sonra.. ama eşiniz "nasıl olsa ben unutursam o yapar" hastalığına yakalanmış ve siz bırakmadan üzerine almayacak hiçbirşeyi..

eşinim kıymetını bil.ben eskı erkek arkadısımın adını gecırsem bosardı beni..demekki kendı karakterını ezecek kadar cok sevıyor.ve hemen yumsamıs.biz ufacıktartısmalarımızda bıle günlerce konusmuyoruz.kıymetını billl.uzatma..aksama güzel bişeyler hazırla güzel giyin.anladın sen onu :):KK17::KK17::KK17:

Bence eşin 1 gün geçmesine rağmen gayet ılımlı davranmış, üzme kendini artık.
Unutucak elbette, sen de unutturacaksın elbette.
Ben de office katılıyorum, eğer birşeyleri devamlı hatırlatmak ve
herşeyin size yük olması sizi yoruyorsa yapmayın.
Yaşamak konuşmaktan daha etkilidir.
Çorabı kalmayınca ya da fatura yatmayınca, yaptığı hataların daha iyi farkına varabilir.
Böylece siz eşinizi karşınıza almamış olursunuz, kendi yaptığı hataları kendisi anlar böylece.

Son düzenleme:
eşinim kıymetını bil.ben eskı erkek arkadısımın adını gecırsem bosardı beni..demekki kendı karakterını ezecek kadar cok sevıyor.ve hemen yumsamıs.biz ufacıktartısmalarımızda bıle günlerce konusmuyoruz.kıymetını billl.uzatma..aksama güzel bişeyler hazırla güzel giyin.anladın sen onu :):KK17::KK17::KK17:

kesinlikle katılıyorum.
bunca şeye rağmen hala sizin kendinizi daha iyi hissetmeniz için bir şeyler yapıyor.
ben eşimi biriyle kıyaslayacak olsam soluğu mahkemede alırdı herhalde.
bence artık sizin için bir şeyler yapmasına müsade etmeden siz ona kendisinbi iyi hissettirmek için bir şeyler yapın.

bi kere ilk evliliğini açmakla keşke ondan boşanmasaydım demenle yerle bir etmişsin herşeyi .. daha ağır bir laf olamaz bir erkek için ... ben olsam bir dakika durmazdım o evde ... eşin bunu hak edicek ne yaptı soruyorum sana .. senden yaşça genç biri .. seni sevmiş ondan önce evlenip boşanmış olmanı bile sorun etmemiş o kötü zamanalrda yanında durmuş .sense basit nedenlerden dolayı verdiğin tepkiye bak ... ama eşin seni seviyor hala demek ki onca lafı kaldırmış ... helal olsun ona ...

şımarıklık yapmışsın tek kelimeyle...bu kadar sinir krizleri geçirecek ne vardı:KK53:eşinin dağınık ve dikkatsiz oluşumu yoksa unutkan oluşumu:KK14:ne kocalar okuyoruz şu k.k.de.ne sorunlarla uğraşan insanlar var...bencilce bir şımarıklık yapmış ve eşinize hayatı boyunca unutamayacağı sözler söylemiş,haksız yere hakaret ve aşağılamalarınıza maruz bırakmışsınız...adam hala evde ise gerçekten çok anlayışlıymış.hangi erkek dağınık değil ki onlardan bizlerdede var birer tane:KK37:erkeklerin çoğu böyle dağınık zaten.sana tavsiyem eğer kocansa karşındaki hayatını geçireceğin adamsa ağzından çıkanı kulağın duysun:KK14:sevgiyide saygyııda korumak stiyorsan değer görmek istiyorsan ağzından çıkanı kulağın duysun...iyi şanslar

eşin kin tutar mı?
hani genelde bağırıp çağırıyorsa içindekileri bir şekilde ifade ediyorsa korkma derler ya..
eşin onca şeye hiç tepki vermemiş :44:

düşünmeden konuşanlar, konuştuktan sonra düşünmeye mecbur kalırlarmış
sizi anlıyorum
ben de bazen sinirime hakim olamıyorum, sonra çok pişman oluyorum
atalar boşuna dememiş keskin sirke küpüne zarar diye
bence evinizde kalın, daha kötü olmasın
alttan alın bundan sonraki tepkilerini, bu zor olacaktır sizin için ama sabırla uğraşın
eşiniz çok anlayışlı biriymiş, siz de diğer kusurlarına bakmayın, kim mükemmel ki
Allah yardımcınız olsun inşallah

Lutfen sicak davraniyor diye birdaha böyle birseyi tekrarlamayin cok kirici olmussunuz tamam dolmus olabilirsiniz ama kimseyi birbiriyle kiyaslamayin.

Insallah araniz eskisi kadar duzelecektir siz su gunlerde biraz daha sicak davranin ona :KK3:

Kızlar hepinizin yazdıklarını okudum tek tek teşekkür ederim.

24 saattir giremedim buraya. Gelişmeleri yazayım istedim. Dün öğleden sonra anneme gittim, onu da aldım dışarıya çıktık dolaştık biraz ana kız. Anne işte ben de bişeyler olduğunu anladı hemen ama bişey yok diye geçiştirdim her ne kadar inanmasa da.
Biz annemle doaşırken eşim bi kaç kez aradı napıyosun diye tabi soğuk konuştu ama eskisine göre.
Sonra akşam annem bize gel, yemeği orda yeriz (eşimin adı x olsun), x de işten çıkınca gelir dedi. Hiç eve gelesim yoktu olur dedim ben de. Sonra eşim aradı, annemlere gittiğimi söyledim "akşam orda mıyız, geleyim mi ben de " dedi. Olur sen bilirsin, gelmek istemiyosan da gelme istersen ama bana iyi gelecek dedim. (Bu arada annemlerle bizim evin arası 10 dakika).

Geleceğini zannetmiyodum aslında ama geldi. Yemek yedik, sonra o yemekten sonra başım çok ağrıyo diye gitti arka odada uyudu biraz. Belli bi satte kaldırdım, meyve falan yiyip evimize geldik. Oradaki tepkileri, davranışları sıcaktı. Ailemi sever zaten.

Eve geldik birlikte biraz tv falan izleyip uyuduk. O yüzden buraya giremedim işte.

Şu anda da kahvaltı yaptık o salona geçti uzanıyo tv karşısında. "hava çok güzel hazırlan da dışarı çıkalım" dedi bana.

Herşey normal mi? Elbette değil. Normal zamanlardaki sıcaklığı atıyorum 100 ise şu anda 85 falan.

Söylediğim şeyleri hatırladıkça kendime o kadar çok kızıyorum ki. Ama evlilik gerçekten çok zor yaa :KK43:( Akıllıca oynanması gereken bir oyun sanki.

Aslında yazmak istediğim daha çok şey var, hepinizin yorumlarına da tek tek cevap vermek isterdim ama eşim evde olduğu için çaktırmamaya çalışıyorum

Yine düzelmiş çok fazla büyütmemiş eşin bu olayı. Sevindim şuanda iyi olmanıza . Sen yine yat kalk dua et bence bu kadar ılımlı bi insan olduğu için.:KK14:

eşin gerçekten çok sakin ve anlayışlı biriymiş senin o kadar ağır sözlerine rağmen yine iyi davranıyor.değerini bil ve bir daha eşinle böyle gurur kırıcı konuşma canım:KK31:

Zaman ver biraz eminim çok kırıldı eşiniz.
Çok haklıda , haklıyken haksız duruma düştünüz sizde.
Tartışırken konudan uzaklaşıp başka şeyleri önüne koymamak lazım demek ki.
Bu da bir tecrübe oldu ama acı bir tecrübe.
Şimdi kırdığınız onarmaya çalışın bu kadar sıkıntıda yanınızda duran eşiniz haketmedi bu yaşananları bence.
Zamanla toparlarsınız ama yinede siz tutun elini.

Kızlar hepinizin yazdıklarını okudum tek tek teşekkür ederim.

24 saattir giremedim buraya. Gelişmeleri yazayım istedim. Dün öğleden sonra anneme gittim, onu da aldım dışarıya çıktık dolaştık biraz ana kız. Anne işte ben de bişeyler olduğunu anladı hemen ama bişey yok diye geçiştirdim her ne kadar inanmasa da.
Biz annemle doaşırken eşim bi kaç kez aradı napıyosun diye tabi soğuk konuştu ama eskisine göre.
Sonra akşam annem bize gel, yemeği orda yeriz (eşimin adı x olsun), x de işten çıkınca gelir dedi. Hiç eve gelesim yoktu olur dedim ben de. Sonra eşim aradı, annemlere gittiğimi söyledim "akşam orda mıyız, geleyim mi ben de " dedi. Olur sen bilirsin, gelmek istemiyosan da gelme istersen ama bana iyi gelecek dedim. (Bu arada annemlerle bizim evin arası 10 dakika).

Geleceğini zannetmiyodum aslında ama geldi. Yemek yedik, sonra o yemekten sonra başım çok ağrıyo diye gitti arka odada uyudu biraz. Belli bi satte kaldırdım, meyve falan yiyip evimize geldik. Oradaki tepkileri, davranışları sıcaktı. Ailemi sever zaten.

Eve geldik birlikte biraz tv falan izleyip uyuduk. O yüzden buraya giremedim işte.

Şu anda da kahvaltı yaptık o salona geçti uzanıyo tv karşısında. "hava çok güzel hazırlan da dışarı çıkalım" dedi bana.

Herşey normal mi? Elbette değil. Normal zamanlardaki sıcaklığı atıyorum 100 ise şu anda 85 falan.

Söylediğim şeyleri hatırladıkça kendime o kadar çok kızıyorum ki. Ama evlilik gerçekten çok zor yaa :KK43:( Akıllıca oynanması gereken bir oyun sanki.

Aslında yazmak istediğim daha çok şey var, hepinizin yorumlarına da tek tek cevap vermek isterdim ama eşim evde olduğu için çaktırmamaya çalışıyorum

Merhaba hocam,
Olayların büyümediğine sevindim ,eşiniz zamanla unutacaktır bu konuyu.
Bazen hepimizin gergin anları oluyor,evliliğin cilveleri diyelim.

X