Çok ağır laflar söyledim

EverMore

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2011
369
464
Şu an o kadar karmakarışığım ki nereden başlayacağımı içinde bulunduğum ana nasıl geleceğimi hiç ama hiç bilmiyorum. Karışık yazarsam şimdiden özür dilerim.

Ben iyi bir eğitimi, iyi bir işi ve ne olursa olsun her an yanımda olduklarını bildiğim ailesi olan bir bayanım. İlk evliliğimi üniversite bitince yaptım. O konuya fazla girmeyeceğim, çünkü 1 sene sonra boşandık. Uzun yıllar çıktığım kişinin ailesi ve benim ailemin kültürel farklılıkları nedeniyle evliliğimizi anlaşmalı olarak bitirdik. İlk erkek arkadaşımdı, sandım ki onsuz hayat duracak, bittim ben, günlerce, aylarca ağladım ama geçti. Çünkü bizim onunla sonumuz yoktu.

Bittikten bir süre sonra şu anki eşim karşıma çıktı. İlk başlarda arkadaştık, zaten benim bir ilişki düşünebilecek durumum yoktu. Çünkü eski eşimi hala çok özlüyor ve dayanamayacağımı sanıyordum. Bu kötü dönemlerimde yanımda hep şu anki eşim vardı. Belki de onun desteği, beni yılmadan dinlemeleri ve ilgisi sayesinde o dönemi sandığımdan daha kolay atlattım. Ve zamanla bizim ilişkimiz başladı. Çok ilgili, alakalı, sevecen, düşünceli yapısı bana geçmişimi büyük oranda unutturmuştu. Ve bir baktık ki aradan 5 yıl geçmiş. Elbette bu beş yıl içerisinde kavgalarımız, tartışmalarımız (hatta en büyükleri) oldu. Ama biz birbirimizi hiç bırakamadık. Hatta öyle bir oldu ki, sanki ondan öncem yoktu. O da benden önce ciddi bir ilişki yaşamamış ve benden birkaç yaş küçük. Neyse uzatmayayım ve biz geçtiğimiz yaz evlendik.

Ben aileme bir saat mesafede bir şehirde çalışıyorum ve evlenmeden önce ailemin yılın yarısını benim yanımda, diğer yarısını da memlekette geçirirdi. Evlenmeden önce benim de ikna çabalarımla kendilerine buradan bir ev aldılar. Hatta krediyi ben ödüyorum.. Bunu eşim hiç sorun etmedi. Çünkü gelirimiz fazlasıyla bunu karşılayabilecek durumdaydı ve bu haldeyken ben aileme böyle bir iyilik yapmasaydım gözüm açık giderdim. Eşim de sorun etmedi. Babamı zar zor buna ikna ettik ve artık ailem yine yılın yarısını bu şehirde (kışın) yaz aylarını da memlekette geçirmeye karar verdiler. Yılbaşında geldiler memleketten ve bir aydır buradalar. Bu süre zarfında onlarla hiçbir problemimiz olmadı, eşimin ailesiyle de bi problem yaşayacağımızı sanmıyorum zaten. Çünkü gerçekten iyi insanlar. Bu arada biz de evlendikten sonra tekrar kiralık ev aramaktansa benim bekarken oturduğum evde oturmaya başladık. Tabi baştan aşağı eşyaları yeniledik.

Anlayacağınız ailesiyle ilişkilerim, onun benim ailemle ilişkisi her şey çok iyi. Hatta onun benim ailemle ilişkileri daha da iyi. Benden önce o onları düşünür, arar sorar, erkek kardeşimle ilgilenir. Peki sorun ne diyeceksiniz?

Ben çok dikkatli, dağınık olmayan, yapmam gereken şeyleri birkaç gün öncesinden bitiren, bir fatura varsa son gününü beklemeden halleden bir insanım. Eşimse tam tersi. Unutkan, dağınık, vs.. Ona yapması gereken bir şeyi günlerce elli kez söylemem gerekir bazen. Bununla ilgili çok problem yaşadık ama ne kadar dikkat etse de yok gözünün önündekini görmüyor bazen.

1 haftadır yapması gereken bazı işler var ve ben bunları kaç defa tekrarladım bilmiyorum. Tamam diyo ama yine yok. Ya da yarım yamalak. Ben de artık bir haftadır sinir harbine girdim ve olur olmadık şeylerden tartışmaya başladık. Hatta bana şakayla karışık bi kaç kez sen biraz annemlerde kalsana demeye başladı. Dün gece annemlerden geldik, biraz tv falan izledik salonda uykumuz geldi, odaya geçtik ben yatağa girince biraz konuşmaya falan başladım. O da hadi canım uykumuzu dağıtmayalım, iyi geceler şeklinde beni susturmaya çalıştı. Normalde buna bozulmama gerek yok biliyorum ama bir haftadır sinirlerim iyice gerilmiş olacak ki kalktım mutfağa gittim ve ağlamaya başladım ama ben bile kendimi durduramıyorum. Nasıl ağlıyorum nasıl ağlıyorum anlatamam. Geldi yanıma niye kalktın noldu falan derken benim de ağzımı açmamla olay bir haftadır yaşananlara geldi ve acaip bi şekilde büyüdü. Belki komşular bile duymuştur. Ben kendimi kaybettim resmen. Neler söyledim ben bile inanamıyorum. “sen adam değilsin, evliliğin ne olduğunu bilmiyosun, yağmurdan kaçtım doluya tutuldum, böyle olacağını bilseydim ilk evliliğimi bitirmezdim. Senden boşanıcam, onu 1 senede unuttuysam seni de 1 ayda unuturum, burası benim evim, git evimden, vss…. “ canını yakabilecek ne varsa saydım. O çok fazla bişey söylemedi, gitti salona. Ben peşinden gittim orda da devam. Ben benlikten çıktım sanki. Bitsin artık demeye başladım. Hatta bi ara kendimi kaybettim.üstüme su dökmeye çalıştı kendime geleyim diye. İtekledim.

Git yanımdan deyip başka odaya geçtim, ağla ağla bir saat ağladım. Sonra zaman geçtikçe neler dedim ben diye kendime gelmeye başladım ve kendimden bile utandım. Yanına gittim o da ağlıyo. Kaç defa özür diledim bilmiyorum ama tabi adam buzdolabına dönüştü. Benim yerimde sen olsan affedermiydin dedi. Bişey diyemedim. Ona rağmen yine de biraz yumuşadı. Gel uyuyalım biraz dedi, bu arada saat sabaha karşı 4 oldu. Ben bugün işe girmeyecektim ama o İşe gidecek. Ben uyuyamadım sabaha kadar dolandım evde, o uyudu. Sonra sabaha karşı salonda uyumuşum. Onun gittiğini duymadım. Kalkınca aradım çok soğuk konuştu. Sonra öğlen o beni aradı nasıl oldun diye. Bir iki kelime konuştuk iyi dedi kapadı telefonu. Öğleden sonra bi kaç defa aradım müsait değilim dedi. Akşam gelme vakti gecikince aradım, ben internet kafedeyim oyun oynuyorum gece 11 gibi gelirim dedi. Neden haber vermedin dedim bilmiyorum ya içimden gelmedi dedi ve kapadı telefonu. Normalde asla böyle bişey yapan biri değildir. Ben bi daha aradım çok kötüyüm, pişmanım ne olursun yapma özür dilerim dedim bana “kötü olan sensiz öyle mi “ dedi ve telefonu komple kapadı.

Çok pişmanım kızlar ben bile kendimi affedemiyorum ki. Ama içim içimi de yiyo napmalıyım bilmiyorum. Ben evdeyim diye gelmiyosan ben gidicem annemlere dedim. Sen bilirsin dedi. Telefonu komple kapayınca annemlere gitmeye niyetlendim gideyim o da bi kaç gün kafa dinlesin dedim ama yapamadım.

Az önce aradı. Ben geliyorum bişey istiyo musun dedi hayır dedim. Ama biliyorum ki gelecek ve mesafeli davranacak.

Akıl verin annemlere gideyim mi, nasıl davranayım.. çok pişmanım çok. 24 saattir ağlıyorum, gözlerim şişti. Çok ağır laflar söyledim ben Allah beni kahretsin

eşine bi daha böyle şeyler söylememen gerektiğinin farkındasın o yüzden akıl vermicem kavganızla ilgili.. annenlere de gitme sakın.. araya soğukluk girerse hiç çözemezsiniz. merak etme yumuşar bi süre sonra. sende açıklamanı yaparsın.. bi daha olmayacağını söylersin:KK34: inşallah düzelir her şey

agizdan cikiyor ve geri dönüsü olmuyor malesef..
yerinizde olsam esimi seviyorsam ve kaybetmek istemiyorsam annemlere falan gitmem
esim geldigi zaman alirim karsima özür dilerim
unutalim derim
iste icimden ne geliyorsa
asla yalniz birakmam ve yalnizda onsuzda kalmam

Hatalısınız.
Farkındasınız da.
Özür de dilediniz. Buraya kadar tamam..

Geldiğinde alın karşınıza konuşun içime sinmiyor deyin.
Fakat barışması,sıcak olması için asla YALVARMAYIN.

Düşüncelerinizi söyleyin ve uzak kalın bir süre..
Üstüne düşmeyin.

Göreceksiniz ki kendiliğinden yanaşacak.. :KK8:

canım hemen toparlanmaz zaten bu ilişki. onu bi daha eskisiyle kıyaslama. bide ona ondan çok şeyler beklediğini onun için çok çabuk hayal kırıklığına ugradığını söyle. onun en büyük yardımcın olduğunu, ilerde hamiile kalırsan ev işleri aksayacak o tek başına halledemeyecek diye korktuğunu söyle.bu yumusatacaktır. ama hatalı olan sensin.

cnm gerçekten çok ağır olmuş..ama sana yine iyi bile davranıyo inan..başkası olsa şu laflara ya döverdi ya da evden çeker gider gelmezdi kaç hafta.e bırak da olsun bu kadar soğukluk.böyle şeyler hemen düzelmez ki zaten..iyi davran ve biraz zaman ver ona..

bişey olmaz tatlım sende kolay şeyler yaşamamışsın ki zamanında farkında olmadan birden patlıyor insan işde eşin karakterli bir kişiymiş bu kavgada hiç çirkinleşmemiş bravo biraz oluruna bırak üstüne gitme herşey bal gibi olur :)

cevaplarınız için çok teşekkür ederim.çok uzun yazmışım aslında şimdi yazdıklarımı okuyunca bağlayamamışım çünkü kafam yerinde değil kusura bakmayın.

biraz da uzun yazdım ki tanıyın ona göre yorum yapın istedim. evet eşim çoğu konuda iyi bi insan, iyi bi damat.

ama ben bu noktaya tek başıma gelmedim ki. patladım resmen.

yoruluyorum herşeyi düşünmekten. zaten stresli bi işim var, ev işleri, özel hayat derken, insan daha az şeyin sorumluluğunu almak istiyo belki.

çocuk istiyoruz, yaşım ilerliyo çünkü ama o bile korkutuyo beni artık.

ben bide babamdan hep öyle alışmışım. babam anneme hiçbir sorumluluk bırakmazdı bişey olacaksa anında hallederdi. şimdi bizim evde bişey arızalandığı zaman ya da dışarıda bişey halledileceği zaman rahat 10 gün boyunca söylüyorum ben. buda artık ona karşı iyice bileylenmeme sebep oluyo..

bu arada geldi az önce. "meraba" dedi soğuk bi şekilde . ben de meraba dedim. üstümü değiştirmemiştim. kotunla duruyosun dedi. evet dedim. elini yüzünü yıkayıp salona geçti. ben de çalışma odasındayım.

napıcağımı hiç bilmiyorum.

bişey olmaz tatlım sende kolay şeyler yaşamamışsın ki zamanında farkında olmadan birden patlıyor insan işde eşin karakterli bir kişiymiş bu kavgada hiç çirkinleşmemiş bravo biraz oluruna bırak üstüne gitme herşey bal gibi olur :)

nasıl patladığımı bu kadar ileri nasıl gidebildiğimi inan ki bilmiyorum.. umarım öyle olur, artık başım çatlıyo ağlamaktan :KK43:

cnm gerçekten çok ağır olmuş..ama sana yine iyi bile davranıyo inan..başkası olsa şu laflara ya döverdi ya da evden çeker gider gelmezdi kaç hafta.e bırak da olsun bu kadar soğukluk.böyle şeyler hemen düzelmez ki zaten..iyi davran ve biraz zaman ver ona..

iyi davranmak ama nasıl? adam geldi ben yokmuşum gibi geçti salona

Çok ayıp etmişsin eşinizin hataları olabilir ama eski eşinizle kıyaslamanız , ondan beter olduğunu söylemeniz
Yenilir yutulur şeyler değil.
Ben eşinizin yerinde olsam sizi asla affetmezdim.
Siz sinir krizi geçirdiğinizi, düşünmeden konuştuğunuzu, canını acıtmak istediğinizi falan söyleyin. Ve aslında öyle düşünmediğinize ikna edin.
Durdukça koyacaktır adama bence.
Ne yapın yapın affettirin kendinizi.

Son düzenleme:
bulbulun cektigi dili belasi. bu dil oyle biseyki dogru kullaninca yilan deliginden cikar yanlis kullaninca esin en iyi insan olsa bile bi canavara donusebilir. dilin zehri icine bi aktimi gonul kirilir gucenir kirik gonlun tamiri de bilirsinki zor olur... sana esini yatistirmani gonlunu almani biraz zamana birakmani ve sozlerini asla tekrar etmemeni oneriyorum. her aklina geleni soyleme azcik icinde tut yoksa bu evliliginde biter bacim

Çok ayıp etmişsin eşinizin hataları olabilir ama eski eşinizle kıyaslamanız , ondan beter olduğunu söylemeniz
Yenilir yutulur şeyler değil.
Ben eşinizin yerinde olsam sizi asla affetmezdim.
Siz sinir krizi geçirdiğinizi, düşünmeden konuştuğunuzu, canını acıtmak istediğinizi falan söyleyin. Ve aslında öyle düşünmediğinize ikna edin.
Durdukça koyacaktır adama bence.
Ne yapın yapın affettirin kendinizi.

Söylediklerim durdukça bana bile koyuyo ona koymaz mı :KK43:

Dünden beri dediklerinizi söylemeye çalışıyorum zaten

ama ben bile kendimi affedemiyorum

iyi davranmak ama nasıl? adam geldi ben yokmuşum gibi geçti salona

canım o laflardan sonra sana iyi davranmasını bekleme bence bi süre:26: zaman ver eşine bi müddet:KK16: üstüne gitme.. tamam sorumluluklardan bunalmış olabilirsin ama eşin o lafları haketmemiştir bence:KK17: sende suçunun farkında olduğunu belirt. ev işlerini de bi düzene sokun. bu tartışma yeni bi sayfa açsın hayatınızda..

eşin gerçekten eve gelerek bile adım atmış çoğu erkek bu laflardan sonra çeker giderdi. eğer eşin affederse bundan sonra yapacaklarını da düşünmen gerekiyor. mesela bir iş mi yapılacak sen söylemek yerine buzdolabı olur ayna olur onun sürekli göreceği yaz bırak tarih belirt altına da güzel bir not düş yaptığında tik atması iste. size belki önemli gelen şeyler ona önemli gelmiyordur ve önemsiz şeyleri tekrar tekrar dinlemek onu da bunaltıyordur. umarım ilişkiniz düzelir ama bu yaralar kolay kapanmaz

soyledıklerınıze yorum yapmıcam sız zaten gerekenı soylemıssınız kendınıze.yanına gıdın sızı dınledıgınden emın olun once fazla laf kalabalıgı yapmadan acık net konusun.onu sevdıgınızı ıs ev aıle streslerınden artık yoruldugunuzu ve ne dedıgınızı bılmedıgınızı.ayrıca ondan baska derdını anlatacak yada yaslanacak hayatınızda bırı olmadıgını.herseyın acısını ondan cıkardıgınızı ve ozur dıledıgınızı soyleyın.benı affetmek ıstemezsen yada soguk davranırsan senı anlarım artık ustelemıcem yada senı rahatsız etmıcem ıyı geceler deyıp yatın uyuyun.gerısını ona bırakın.baskada bısey demeyın sabah kalkıncada herzamankı gıbı davranın.anlattıgınız gıbı bırıyse kesın affeder.

Git ve özrünü dile son bir defa daha yapman gerekeni yap.
Son diyorum çünkü ne kadar üstüne düşersen, o kadar sıkıntı olur. Ağlama artık.
Söylediklerin ağır. Ona zaman, sana da biraz sabır gerekli. Güçlü ol.

ben hiç bir sorun görmüyorum hemde burda okuduklarım yanında hiç bişey görmüyorum keşke herşey istediğimiz gibi olsa desem o zamanda hayattan bişey öğrenemeyiz ki demi :) mesela artık daha dikkatli olucaksın hani hep evlilikde saygı derler ya işde bu o gerçekden eşinin sana derin bir sevgisi var gerçekden çok olgun davranmış sende akışına bırak sabah herşey düzelir :)

Git ve özrünü dile son bir defa daha yapman gerekeni yap.
Son diyorum çünkü ne kadar üstüne düşersen, o kadar sıkıntı olur. Ağlama artık.
Söylediklerin ağır. Ona zaman, sana da biraz sabır gerekli. Güçlü ol.

Haklısın, ne kadar çok özür dileyip kendimi affettirmeye çalışırsam o o kadar güçleniyo sanki.

Gözyaşlarıma engel olamıyorum artık otamatiğe bağladım heralde kendiliğinden akıyolar

yanına gitmeye bile gücüm yok, cesaretim yok

ben hiç bir sorun görmüyorum hemde burda okuduklarım yanında hiç bişey görmüyorum keşke herşey istediğimiz gibi olsa desem o zamanda hayattan bişey öğrenemeyiz ki demi :) mesela artık daha dikkatli olucaksın hani hep evlilikde saygı derler ya işde bu o gerçekden eşinin sana derin bir sevgisi var gerçekden çok olgun davranmış sende akışına bırak sabah herşey düzelir :)

yüreğime su serptin valla Allah razı olsun

Son düzenleme:
X