Hangi ay olursa olsun bebeklerimiz bizimle olsun...

cimcimegfb

Nami deger #cimcimegfb
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2013
18.026
40.712
KIZCELERIMIZIN BU GGÜZEL YOLCUKLUKTAKI DENEYIMLERI:KK73:

HAbibte HAbibte
HABIBTE
2011 kasim ayinda evlendi. Evliligin ilk 6 ayi gebelik dusunmedi. Annesinin vefati ve eşinin yurtdışında olmasından dolayida 10 aylik surecini pozitif olarak degerlendiremedi.

10 aylik surecin sonunda çalışmalara hiz kesmeden devam etti kiscemiz. Dr gidip yumurta takibi ve çeşitli testler yaptrdi . Kizcemizde pko vardi bunun icin dr

Klomen ve glufoken olaci verdi. Bunun yani sira folic asit ve E vitamini de aliyordu .
Klomen kullanımı bittinde 2 yumurtasi oluştu ve çalışmalar hız kesmeden devam etti .
KK'DA dolaşırken ÇÖREK OTU VE BAL karışım kürünü kullandi .
Bu süreçte de eşine findik, fistik , ari sütü , havuç suyu gibi ilave katkilar sağladı.

Doktoru çatlatma iğnesi yaptırması istedi o ayki ilişki günü ve saatine göre calisma yapildi . 11. Gunu idrar testinde negatif cikti sonuç . Moral için babasinin yanina gitti . Ve sağ kasinda batmalar vardı . Eve döndükten sonra eşinin israri nedeniyle kan testi yaptırdı ve sonuc pozitifti :KK73: :KK73:
Minik mucizesi karnindaydi :KK37:
Kizcemiz annesinin vefatindan sonra kizi olmasini çok istiyordu rabbime sukur ki kizi oldu rabbim duasini kabul etti:KK19:

Habibtemize biricik kızı naziresi ve esiyle bi omür mutluluk diliyoruz:KK19:

E efecikim
Bu surecin beni zorlayacagini yillar onceden biliyordum cunku ben pcos luyum... Evlendikten bir yil sonra bebek istedik bi kaç ay denedik olmadı regllerimde kendimi bildim bileli düzensizdir bu sebeble dr gittim bi adet gecikmesinde gebelik yok neyse bi kac ay daha denedik yok.. Iyi bi dr gitmeye karar verdik esimle. Benden hormon testleri esimden sperm testi istedi dr, ve bizim surecte baslamis oldu yorucu zorlu... Once yumurta gelistirici hapla basladik 4ay boyunca serophene kullandim yine yok bizim velet :) tekrar gittik dr bu kez igne tedavisi catlatma iğnesi yumurta takibi yapcaz 3ay dedi yumurtalar buyuyup catlamasina ragmen yine yok bebis :) bu kez asilama deneme karartı aldik benim icin en zoru buydu asilamamda tutmadi yavas yavas tup bebege dogru gidiyorduk ki ben hsg cekilmek istedim dr gerek yok demesine ragmen cektirdim tupler acikti sukur dr hemen ikinci asilama istedi ben bu surecin beni yordugu yiprattigi icin ara vermek istedim. Dr m da 4ay ara verelim bu surede klomen ve duphaston kullan dedi hsg den sonra ikinci ay hamileydim:KK36:... Benim surecimde boyle rabbim kimseyi bu yolda koymasin ben kavustum berat efeme ins darisi tum isteyenlereee.... :KK36:

KÜRLERIMIZ
1-) Soğan Kürü ;Adetiniz bittikten 7 gün sonra başlanacak 15 yada 20 gün yapılacak.Sabah ve akşam orta bir soğanı (yemeklere doğradığımız normal soğanlardan) 3 bardak suyla kaynattıp ılıyınca aç karnına için

2-) İncir+ Havuç kürü: adetiniz bittiği zaman başlanacak.20 gün yapılacak.8 tane kuru inciri yıkayıp ortadan yarın ve 3 bardak suyla 15 dakika kaynatın ılımaya bırakın.bir diğer kapta 2 tane orta boy havucu büyük parçalayıp 3bardak suyla 20 dakika kaynatın ılımaya bırakın.Sonra bunları birleştirin sabah akşam 1 er bardak için kalanıbuzdolabına koyun ertesi günde içebilirsiniz.

3-)
Çörekotu kürü
Bu kürü arkadaşımız günlük olarak yapiyordu isterseniz siz
12 günluk yapabilirsiniz. Bu kürü adetin 2 gününden itibaren yumurtlama gunune kadar sabahlari aç karnina ve akşam yemeğinden sonra yiyebilirsiniz..
gunluk olarak
1tatli kaşıği bal
1tatli kaşıği çörekotu ( toz halinde)
1tatli kaşıği tarçın

Bunlari karistirip gunluk olarak yiyoruz.

TopiğmizinGüzel Anneleri

ANNE DOĞUM TARIHI CİNSİYET:emir_bebek::KK8:
PAZARTESİSEVMEZ 12-11-2013 ERKEK:emir_bebek:
Loori 15-10-2013 ERKEK:emir_bebek:
Nuarin - ERKEK :emir_bebek:
miamore 4-11-2013 KIZ :KK8:
nikiyy 22-11-2013 KIZ :KK8:
Canommmm 24-11-2013 -
Minel 24-11-2013 -
wzx *kucakta* -
ecceemmmm 27-12-2013 -
Theona *kucakta* -
Karamel 18-12-2013 -
Zeynepnur 06-01-2014 ERKEK :emir_bebek:
zuhalzerrin 17-01-2014 KIZ:KK8:
sebiaruz 25-10-2013 ERKEK:emir_bebek:
Meltert 15-01-2014 -
paposoner 08-10-2013 ERKEK :emir_bebek:
buschy 31-12-2013 -
yasakin cimcimesi 18-01-2014 ERKEK :emir_bebek:
kutukutupense 02-02-2014 ERKEK :emir_bebek:
Alpiinn 16-09-2013 KIZ:KK8:
y4zy4qmuru 25-10-2013 ERKEK:emir_bebek:
beray 12-02-2012 -
Emirkim 14-02-2014 -
tatliebbi *kucakta* -
bulbingul *kucakta* -
Aysula *kucakta* 2.bebek
Destin38 1-3-2014 ERKEK :emir_bebek:
beninci 19-3-2014 KIZ :KK8:
Hamil 22-04-2014 ERKEK
birgulum 14-04-2014 -
kayra_bebek 27-03-2014 -
HICRAN4242 25-07-2014 ERKEK:emir_bebek:
buryuk 04-05-2014 KIZ :KK8:
Sercem89 16-08-2014 -
ilhannaz 05-05-2014 KIZ :KK8:
Mariamelikem 02-10-2014 KIZ :KK8:
FundaEYLUL 05-10-2014 -
Yasakhayal 17-02-2014 ERKEK :emir_bebek:
Basa86 *kucakta* -
monarossa 2-4-2014 -

[/tr][td] bulutefe [/td][td]-[/td][td]kiz[/td][td][/td][/tr]

Topiğimizin Güzel Anne Adaylari
ANNE DOĞUM TARIHI CİNSİYET :emir_bebek::KK8:
Berenimbo - -
@bebem-1221 --
Surrender -kiz
Cimcim16 --
esmerim53 -Kiz
mersah22 mersah22 -
EnHarbiKiz EnHarbiKiz --erkek
@Ravzatugba -erkek
HAbibte HAbibte [/td][td]-[/td][td]erkek[/td][/tr]

Kiscelerimizin Durumlari​

Bu yoldabirbirimize destek olurkene cok samimi dostluk kurduk ins bu dostlugumuz sonsuza kadar sürer:KK19::KK60::KK36:

:KK68::KK49::KK73::KK73:

Son düzenleme:
meraba canım bende sen gibiyim her ay bakıyosun olsun diye ama olmuyo bi türlü hep moral bozukluğu oluyo ben öyle kür felan uygulamadım henüz 8 aylık evliyim doktorada gitmedim adetimde normal hep gününde gelir yaşımda 21 ama zamanı vardır diyorum sadece doktora gitmediğim için onada korkuyorum ya kötü bi şey der diye herkesde bebek sormaya başladı buda çok üzüyo bi nevi baskı bende buradaki arkadaşları okuyupta biraz rahatlamaya çalışıyorum işte ... :KK43:

meraba canım bende sen gibiyim her ay bakıyosun olsun diye ama olmuyo bi türlü hep moral bozukluğu oluyo ben öyle kür felan uygulamadım henüz 8 aylık evliyim doktorada gitmedim adetimde normal hep gününde gelir yaşımda 21 ama zamanı vardır diyorum sadece doktora gitmediğim için onada korkuyorum ya kötü bi şey der diye herkesde bebek sormaya başladı buda çok üzüyo bi nevi baskı bende buradaki arkadaşları okuyupta biraz rahatlamaya çalışıyorum işte ... :KK43:

Evliliğin de daha çok yeniymiş.. Hemen seni sıkıştırmalarına izin verme, bu kadar erken stres yapma kendine.. hep birlikte dileklerimize kavuşucak inşallah...
kaçıncı denemenizdi bu ay?

Hayirli olsun canisi yeni topigin hadi bakalim bu topik kac hamis verecek ilkleri biz oluruz inşallah:KK49:

Uzulme canim biz birbirimize destek olacaz insallah uzulme kiz senden burda coook var canmmm benim bu yolda hep beaberiz

merhaba arkadaslar benımde denemedıgım kur kalmadı aylardır tedavı oluyorum ama bı faydasını göremedım yumurtam catladıgı halde hiç sebepsizken bebışim gelmıyo bu ay ılk defa yumurtam catlamdı dogum kontrol hapı verdı doktor onuda içmeyı unuttum arada bılıyorum imkansız ama belkı gözüyle bakıyorum bat 12 ocak belkı erkende gelebılır

7 aydır deniyoruz canım izin vermiyorum onlara mecburen daha zamanı var deyip geçiştiriyorum ama bide içime sorun işte

merhaba arkadaslar benımde denemedıgım kur kalmadı aylardır tedavı oluyorum ama bı faydasını göremedım yumurtam catladıgı halde hiç sebepsizken bebışim gelmıyo bu ay ılk defa yumurtam catlamdı dogum kontrol hapı verdı doktor onuda içmeyı unuttum arada bılıyorum imkansız ama belkı gözüyle bakıyorum bat 12 ocak belkı erkende gelebılır

Ovülasyon testiyle mi takip ettin canım yumurtlama durumunu?nasıl anladın çatlamadığını?

her ay doktora gıdıyorum canım tedavı göruyorum 2sene olunca doktor kovalıyorum ultrasonla bakıyo öle bılıyorum

Oooo sen bizden tecrübelisin, geçirdiğin süreçleri paylaşırsın umarım. sonra bebeğinin halayını hepbirlikte burda çekeriz inşallaaahhh..:KK16:
Aşılama falan oldu mu hiç?

Oooo sen bizden tecrübelisin, geçirdiğin süreçleri paylaşırsın umarım. sonra bebeğinin halayını hepbirlikte burda çekeriz inşallaaahhh..:KK16:
Aşılama falan oldu mu hiç?

ilk önce zaten doktora gıttıgımde hormon testlerı falan yapıldı temız cıktı eşimiinde aynı şekılde daha sonra klomene basladık yumurtam yeterlı buyukluge geldıgınde catlama iğnesı oldum bu sekılde bı kac ay denedık olmadı yaptırmadıgım tek sey vardı o da korktugum şey hsg yanı rahım fılmı doktorum ayrıntılı bakmak acısından laparoskopı istenı yanı anestejılı ben onuda oldum baya zorluk cektım cok şükür bi sorun cıkmadı daha sonra bı kac defa daha klomen kullandım onuda yıne faydası olmadı bende doktorumu degıştırdım klomenı uzun sure kullanamadımdan klomen yerıne puregon adında iğnelere basladım hergun göbekten 2 ay denedık tutmadı bu ayda yumurtam catlamadıgı için d.k h verdı doktorum yanı bu ayda gelmeyecek bebışım bır ay daha deneyıp asılamya gececegıç bu kadar tedavıyle bırlıkte yasadıgım psikolojı yı hıç anlatmayayım

ilk önce zaten doktora gıttıgımde hormon testlerı falan yapıldı temız cıktı eşimiinde aynı şekılde daha sonra klomene basladık yumurtam yeterlı buyukluge geldıgınde catlama iğnesı oldum bu sekılde bı kac ay denedık olmadı yaptırmadıgım tek sey vardı o da korktugum şey hsg yanı rahım fılmı doktorum ayrıntılı bakmak acısından laparoskopı istenı yanı anestejılı ben onuda oldum baya zorluk cektım cok şükür bi sorun cıkmadı daha sonra bı kac defa daha klomen kullandım onuda yıne faydası olmadı bende doktorumu degıştırdım klomenı uzun sure kullanamadımdan klomen yerıne puregon adında iğnelere basladım hergun göbekten 2 ay denedık tutmadı bu ayda yumurtam catlamadıgı için d.k h verdı doktorum yanı bu ayda gelmeyecek bebışım bır ay daha deneyıp asılamya gececegıç bu kadar tedavıyle bırlıkte yasadıgım psikolojı yı hıç anlatmayayım

Sperm testti yaptirmadin mi cwnim belki sorun esindedir

canım ne kadar hayalkırıklı,üzüntü,stres olduğunu tahmin edebiliyorum. Ama ancak tahmin edebilirim herkes kendi derdini en iyi bilir ama biz burda birbirimize destek olmak için varız.ne zaman dertleşmek istersen buradayım :KK6:
Allah bu zorlu yolda yar ve yardımcımız olsun:KK34:

canım ne kadar hayalkırıklı,üzüntü,stres olduğunu tahmin edebiliyorum. Ama ancak tahmin edebilirim herkes kendi derdini en iyi bilir ama biz burda birbirimize destek olmak için varız.ne zaman dertleşmek istersen buradayım :KK6:
Allah bu zorlu yolda yar ve yardımcımız olsun:KK34:

amin canım inşallah ben süreklı gelırım denedıgım kurlerde var bu ara hıç bır faydasını göremedım anlayacagınız caresızım

Kızlarrr günaydın hepinizeee...

Insallag guzel olur bu topik hic nesesi gitmez. Benim kac gundur goguslerim agriyo adet geliyo galiba:KK43:

İnşallah nikiyy ciğim ilk defa topik açıyorum heyecanlıyım biraz inşallah dolup taşar bu topiğe gelen herkesin bir bir bebeği olur ....
Benim de reglimin 3. günü :KK4:
Geçen ay eşime keçiboynuzu kürü yapmıştım faydalı olduğunu da söyledi ama bu ay sabah akşam gene o lezzetsiz şeyi içmesin diyorum dün internetten bitkisel bir karışım sipariş ettimm... tabi kendime de ovülasyon testi istedim... nikiyy bu ay olur dimiiiii???

yaptırdık canım hormon tahlıllerım yapılırken esımın de tahlılı yapıldı ama ondada bı sorun yok gayet iyiymiş

canım bu güzel işte demekki sorun yok sadece uygun zamanda bir araya gelemiyor sizin yumurtayla sperm... Bence olmaması için hiç bir sebep yok. hadi bakaım hayırlısı bu ayyy:KK52:

X