Ne Yapmalıyım Tecrübeli Anneler ?

aynen abla en hassa yeridir zaten kadının göğüsleri yapack birşey yok benm canım pektir dayanrm kızım için napalm :)[/QUO

merhabalar göğüs uçların 1 ay içerisinde ağrısı geçer çatla'mamasına gayret göster hemen kremini sür , stresten uzak dur ne yaparsan yap çocuğun için onu anne sütünden mahrum bırakma sonra keşke dememek için 2 yaşına kadar mutlaka emzir ben aynı sorunları yaşadım ilk çoçuğumda, tetbirini alamadım gögüs uçlarım çatladı apse oldu stres yaptım sütüm azaldı az emzirebildim o yüzden , ikincisinde tecrübeli oldum hiç bir sorun çıkmadı hayırlısıyla rahat ol düzelir hiç bir şeyi kafana takma süt artırman için sağlıklı besinler bol su sütlü tatlılar ye sana tavsiyem hayırlı günler....

çok teşekkür ederim yorumlarınız için şuan iyiye gidiyor gibi bol bol emziriyorum 2 saate bir emziriyordum nerdeyse saat başı emziriyorum bebeğimi çok acısıda sanki bugün daha iyi gibi ve sütümdede çoğalma var dereotu fln ymiştim suyada yüklendim baya sıvı şeylerde tüketmye başladım çoğaldı gibi sanki :)

Merhaba hanımlar, 15 günlük dünya güzeli bir kızım var 2 gün önce eşim ırağa çalışmaya gitti bende bunu stres yaptım sanırım ki sütümde azalma var gibi ne yapmalıyım bebeğimin daha 40'ı bile çıkmadı emzirmem lazım en az 6 ay :KK43:
Bir de göğüs uçlarım çok acıyor emzirirken 2 gün önce şırıl şırıl kanadı krem verdi doktorumda pek bir faydasını görmedim sağıyorum sütümü ama sağmak istemiyorum yavrum benim kokumu alarak emsin istiyorum ne yapabilirim kiii ? :KK43:

bol dereotu ve yeşillik tüketmelisin...

komposto, ayran bol bol da su içmelisin...

bebeğin için stresten ve aşırı yorgunluktan uzak durmalısın...

bunları yapman yeterli , bak nasıl sütün geliyor...

bir de kanamalı oğlan göğsünü mümkün olduğunca çabuk iyileşmesini sağlamalısın, kanıyorsa bebeğine o göğsünden süt vermemelisin.

iyileşebilmesi için kakao yağı kullanabilirsin ve göğüs pedi mutlaka kullanmalısın.

ben petıbor buskıvı ve yanında sut bu ıkılı bana acaıp sut yapıyordu goguslerınde bı sure sonra gecıyor daha sonra hıssetmıyorsun bıle

doğumdan sonraki ilk 3 ay çok çektim göğüslerimden ayaklarımı yere vuravura emziriyordum asla pes etmedim ama o acılar doğumda çok daha zor geldi(normal yaptım)süt düğümlenmeside oldu.dr gidip gösterdiğimde dr bayan çok acıdı ilk defa görmüştü böle bişey,tenimin hassaslığından kaynaklanıyor dedi ve 3 çeşit krem vermişti dönüşümlü kullanıyordum.1 i bildiğimiz teremcildi.ve 1 aydan sonra devam sütü vermek zorunda kaldım günde 1 kerede olsa çünkü iyileşmeleri için dr aralıklı emzirmemi sölemişti ama oğlum 19 aylık ve halen emiiyor.rabbim o göğüs acısını kimseye yaşatmasın.sütü artırmak içinde bol su ben şişeyle geziyordum kuru incir,kayısı,üzüm hoşafı birde humana stilte anne sütü artırı çay kullandım bol sütlü günler canım:nazar:

​artık bebeğimi emziremiyorum canlarım yorumlarınız için çok saolun teşekkür ederim..

hemen pes etmeee.herşeyin bir çözümü var.göğsün için kakao yağı mutlaka dene aynı gün içinde iyileşmişti benimkiler.sütün için de süt çayını dene milupanın,birde malt içecekleri çok etkili.hiçbişey bulamıyorsan 2,5 lt su iç.ama pes etme bol bol emzır gelsın gelmesın emzırdıkce sutun aartacak

hemen pes etmeee.herşeyin bir çözümü var.göğsün için kakao yağı mutlaka dene aynı gün içinde iyileşmişti benimkiler.sütün için de süt çayını dene milupanın,birde malt içecekleri çok etkili.hiçbişey bulamıyorsan 2,5 lt su iç.ama pes etme bol bol emzır gelsın gelmesın emzırdıkce sutun aartacak

pes edecek etmiyecek birşey kalmadıki bir damla bile gelmiyor artık :/ benim alerjim bebeğime geçti kesmek zorunda kaldım:KK50:

Merhaba hanımlar, 15 günlük dünya güzeli bir kızım var 2 gün önce eşim ırağa çalışmaya gitti bende bunu stres yaptım sanırım ki sütümde azalma var gibi ne yapmalıyım bebeğimin daha 40'ı bile çıkmadı emzirmem lazım en az 6 ay :KK43:
Bir de göğüs uçlarım çok acıyor emzirirken 2 gün önce şırıl şırıl kanadı krem verdi doktorumda pek bir faydasını görmedim sağıyorum sütümü ama sağmak istemiyorum yavrum benim kokumu alarak emsin istiyorum ne yapabilirim kiii ? :KK43:

merabalar benim bebişimde10 aylık tosun bir oğlum var bence bolbol tatlı şeyler ye susuyorsun zaten sütün oldukça çoğalır yani bolbol suuuuuuuu içmelisin artıııı vakit buldukça bol bol uyumalısın kalktığında göğüslerin dolu dolu oluyor ...benim göüslerimde çok kötü kanıyordu cnm acıya acıya tabi sürekli krem sürdüm emzirdim 1 ay sonra geçti normale döndü şimdi de bırakmıyor sürekli memeyle uyumak istiyor darısı sana inşallah cnm...

benim de meme uclarım yara olmustu krem kullanıyordum ama işe yaramıyordu sütüm de 4 gün üzerine geldi bi gece sütüm akmış göğüs pedim dolmuş sonra bebeğimi emzirmeye kalktığımda göğüs uçlarımın daha az ağrıdığını hissettim ve o sütlü göğüs pedlerini yine göğsüme koydum sabah daha da az acıdıklarını farkettim ve diğer gün tamamen geçmişlerdi yani sürekli nemli kaldığı için mi yoksa süt mü iyi geldi bilmiyorum ama paylaşmak istedim çünkü o acının nasıl birşey olduğuun çok iyi biliyorum

X