Müstakbel Kayınvalideyi Arama sıklığı

2 haftada bir iyidir o zamna değil mi?
daha da seyreğinde de "sizi sevmedim, pek görüşmek de istemiyorum, mecburen varsınız hayatımda" mesajı gibi algılanabilir sanki?

2 haftada bir iyidir, valla ne düşünürlerse düşünsünler sen eşinle iyi ol gerisi tırız vırız :) bena artık öyle yapmaya karar verdim, yoksa boşuna yırtın dur kendine yapıyor insan :KK15: :KK19:

Son düzenleme:
valla ben de böyle bi başlık açmayı düşünmüştüm de ne desem nasıl toparlsam bilemedim senin açtığın çok iyi olmuş tatlım.
biz de söz nişan yok ama tanışız arada da konuşuyoruz hatta yılbaşında aramıştı beni utandım ben aramalıydım dedim kandilde ben aradım sonra da kaldı öyle. arasam mı aramasam mı sıklığı ne olmalı ben de düşünüyorum.
hani böyle henüz somut bir şey yokken çok kendimi de dahil etmek istemiyorum onlara. soğuknevale fln gibi de görülmek istemiyorum. söz fln olunca zaten görüşücez diyorum acele etme bi ömür konuşcaz nasılsa diyorum kendi kendime ağırdan alıyorum azcık :KK14::KK14:

kv m de bana cumalarda arar insanlar birbirlerini gibi bi laf etmişti. ama eşim ve kv m bu arama sorma gelme gitme konularınd a beni çok sinir ettkleri için normalde yapacağımn da azını yapıyorum.kandilde bile aramak istemedm. halbuki bi önceki kandlde aynı şehrdeyz die aramak ayıbıma gtmişti de evlerine gitmiştik. ama baskı olduğu için değil gitmek aramak bile istemedm geçen kandlde aramadım da.
içinden gelme meselesi bu ama zorlama kendini bence hiç. zorlarsan içten içe soğursun kv n den.

öncelikle hayırlı olsun. bence içinden nasıl geliyorsa öyle yap. başkaları örn. her cuma arıyor değil, paniye kapılma.
bayramdan bayrama arasan bile yeter. ister ararsın ister aramazsın bu senin tercih meselen. zaten evlendikten sonra da hemen hemen her hafta sonu görüşürsünüz.
zaten eşin başla bugün annemlere gidelim vs gibi. allahın her hafta sonu gidersiniz hiç merak etme, bu durumdada aramaya gerek kalmaz!!

sen sen ol şimdiden onları alıştırma. kandillerde, bayramlarda arar hal hatrını sorarsın. eşinle buluştuğunuzda ve ayrıldığınızda annenlere selam söyle dersin.
oda ailesine iletir. emin ol böylesi daha hayırlıdır. evlendikten sonra erkeklerin çeneside açılıyor. bekarken aranızda su sızmıyordu, şimdi neoldu diye konuşabilirler.
Benden söylemesi

valla ben de böyle bi başlık açmayı düşünmüştüm de ne desem nasıl toparlsam bilemedim senin açtığın çok iyi olmuş tatlım.
biz de söz nişan yok ama tanışız arada da konuşuyoruz hatta yılbaşında aramıştı beni utandım ben aramalıydım dedim kandilde ben aradım sonra da kaldı öyle. arasam mı aramasam mı sıklığı ne olmalı ben de düşünüyorum.
hani böyle henüz somut bir şey yokken çok kendimi de dahil etmek istemiyorum onlara. soğuknevale fln gibi de görülmek istemiyorum. söz fln olunca zaten görüşücez diyorum acele etme bi ömür konuşcaz nasılsa diyorum kendi kendime ağırdan alıyorum azcık :KK14::KK14:

annesi seni aramamış olsa sen de hiç arama diycem de kandil gibi günlerde ara bari, söz nişan evlilik üçgeninde de doz doz arttırırsın artık:)

çıkan sonuca göre 15 gün iyiymiş nişanlılıkta:)

sözde de ayda bir ararsın artık:p

ben en başlarda sık arardım 3 gunde bir falan
ama sonra bazı seylerde canımı sıktı....haftada 1 bazende 10 gunde bır arar oldum
boyle azaltmak yerıne keske en basta daha uzun aralıklarla arayıp yuz vermeseydım dıyorum
sende oyle yap
sık muhabbet tez ayrılık getırır,sureç ıyı bence yuz goz olmaya gerek yok
sık sık ararsın sonra aramazsın onlar arasın dersım ama o oyle dusunmez aramıyor asormuyor der
bence surecın ii bozma canım
hayırlı olsun bu arada nişanın

Hemen hemen her haftasonu yanına gittiğimden dolayı çok önemli birşeyler olmazsa aramıyorum.
Ama bizim sağlık problemimiz olduğundan hastaneye gidileceği zaman arıyorum...
Ayrıca 2 hafta çok uzun bir ara değil bence gayet makul...

bence de 2 haftada bir iyidir..ben her cuma arıyorum aynı arkadaşın gibi..bi kez bile onlar aramadı..11 aydır nişanlıyım her hafta cuma günleri aradım düşün yani...he bide şöyle bişi var çok iyi insanlar,sık sık aradımda şu oldu bu oldu diyemem ama isterdim ki arada bir onlarda beni arasın..

Bak kardeş sana bunu yakinen yaşamış biri olarak önemli ve ivedilikli tavsiyem; kesinlikle sık sık arama, sonra olurya hasbel kader sık aralıklarla aradığın dönemlerde arıyamadğın zamanlar olur, beklenti içine girip aramıyor bizi artık, yok efendim eskisi gibi sevmiyor bizi, soğukluk lar, sonracıma dedikodular başlıyor, ben haftada 3 kes arardım bazen daha sık belkide, her hafta sonuda giderdim eşimin hatrına, fazla samimi olma ki evlendik den sonra ikidebirde hem telefon hem gelmenizi beklemesinler, ben mesela gerçek yüzlerini görünce hemen kendimi geri çektim aramamaya gitmemeye başladım bunlar hemen atağa geçip, karşılığında surat asmalara vardı, onlar asınca bende dahada inat yapıp hiç aramamaya başladım, onlarda gerçek yüzlerini belli ettiler ben aramayınca ses seda yok

haklısın arkadaşım
konu sahibi olay bundan ıbaret.....

Sen cevabını kendin vermişssin aslında.
Kim olursa olsun hep ararsın düzenli rutin şekilde.. bir aramazsın senden kötüsü olmaz.
Nişanlıyken bende kandillerde falan arardım yada bişey soracaksam..

Arkadaşın abartıyor bence, cuma olması şart mı arada arar gönlünü hoş edersin..Görev gibi olmasına gerek yok bence..

Nişanlıyken bende gitmemiştim. Biz zaten 4 ay nişanlı kaldık, koştumacayla geçti..
Ama uzun bir nişanlılık olacaksa arada 'müsaitseniz sizi ziyaret etmek istiyorum' diyip gönüllerini de hoş edebilirsin. Çok umursamaz olmak da hoş değil bence

Sen cevabını kendin vermişssin aslında.
Kim olursa olsun hep ararsın düzenli rutin şekilde.. bir aramazsın senden kötüsü olmaz.
Nişanlıyken bende kandillerde falan arardım yada bişey soracaksam..

Arkadaşın abartıyor bence, cuma olması şart mı arada arar gönlünü hoş edersin..Görev gibi olmasına gerek yok bence..

Nişanlıyken bende gitmemiştim. Biz zaten 4 ay nişanlı kaldık, koştumacayla geçti..
Ama uzun bir nişanlılık olacaksa arada 'müsaitseniz sizi ziyaret etmek istiyorum' diyip gönüllerini de hoş edebilirsin. Çok umursamaz olmak da hoş değil bence

bizim nişanlılık da tam 4 ay olacak.. hatta 3,5 ay kaldı geriye...

zaten bu ay tatile gidiyorlar, martta da bohça götürmeye gidicez ailece...

sonra gidilmesi gereken elzem zaman bi anneler günü kalıyor davet edilmeden gideceğim...

arada bi nisan var onda da yemeğe, kahvaltya bişeye gel derklerse giderim temiz kurtarırız işi bakalım:)

Kendini sıkarsan, istemiyorum ama aramalıyım dersen ne konuşacağını da düşünür durursun,, çok kasma kendini derim, aranızda büyük bi sorun yoksa çok da sıkıntı yapma kendine kv diye, küçük bi operasyon geçirecek bi tanıdık gibi düşün,, ne aramak için ne de aramamak için yorma kendini, rahat ol ki kv de hissetmesin senin zorla veya kendini kasarak aradığını...

dün akşamüstü aradım, bugün tatile gideceklerdi, iyi tatiller fln dedim...

15 gün kalcaklar, ya ordalarken ararım ya da döndüklerinde fln ararım artık... ordayken de aramam gerekmez herhalde...

memnun olmuş annesi akşam nişanlıma söylemiş...

her aramadan önce bi stres yaptığımı da inkar edemiycem tabi:) zamanla olağanlaşır herhalde, stres de pek yapmam alıştıkça...

NIsanlina da sorabilrsin ben 16 de bir ariyorum ama az mi diye. Bence 10 gun daha iyi mesela :)

o pek stratejik bakamaz olaya:)

ben bile buraya sorunca hiç aklıma gelmeyen şeyler çıktı, alışırsa sonra da durmadan aramanı bekler evine gelir fln...

hele o erkek bakışıyla hiç düşünemez, ara ara bol bol ne güzel samimi olursunuz, mutlu olur der:)

Mesafeyi insanına göre koysanız ...

Dakika bir gol bir daha nişanlısınız, açtığınız konu bile müstakbel !!! diye başlıyor

Unutmayın sizin annenizde Müstakbel Kayınvalide

Ön yargılarla başlamayın, tabi ki küçük olarak arayıp soracaksınız, diyaloğun şekline göre gerekli mesafeyi koyarsınız. Belki de çok ısınıp, her gün arayacaksınız, yok mu kayınvalidesi ile iyi geçinen gelinler. Hayatı kendinize zorlaştırmayın, sizin yaşınız kadar evladı olan bir kadın var karşınızda ve siz o evlat ile evleneceksiniz. Biraz daha ön yargısız ve içten olursanız içiniz daha rahat olur. Ha baktınız sizi üzüyor,yoruyor o zaman ona göre mesafe konulur.

Mesafeden bahsediyorsun nişanlın herdakka sizde nasıl olucak :)

mesafe derken km ya da mil değil natluscan :KK1: ikili ilişkilerdeki mesafeden bahsettim.:KK34:

Sanırım erkekler daha kolay entegre oluyor, ama kız anneleri de damada daha sıcak oluyor nedense...

ben de normalde alışveriş yaptığım yerdeki satış elemanı kızla bile muhabbet eden bir insnaım ama annesine bunu yansıtamıyorum, soğuk sancaklar beni diyorum bir araya geldiğimişzde her ne kadar samimi güleryüzlü davransam da...

ama dediğiniz gibi azı karar çoğu zarar sanırıım...

henüz öngöremediğim ilerisi boyutu var çünkü dediğiniz gibi:)

bu süreç kolay bir süreç değil,sonuçta yeni insanlar ve ailemiz olacak insanlarla tanışıyoruz.:KK31: alışmaya çalışıyoruz.zamanla herşey yoluna girecektir. karşı tarafla ilişkiler zaten ne yapmamız gerektiğinde bize rehber olacaktır.:KK34:

Mesafeyi insanına göre koysanız ...

Dakika bir gol bir daha nişanlısınız, açtığınız konu bile müstakbel !!! diye başlıyor

Unutmayın sizin annenizde Müstakbel Kayınvalide

Ön yargılarla başlamayın, tabi ki küçük olarak arayıp soracaksınız, diyaloğun şekline göre gerekli mesafeyi koyarsınız. Belki de çok ısınıp, her gün arayacaksınız, yok mu kayınvalidesi ile iyi geçinen gelinler. Hayatı kendinize zorlaştırmayın, sizin yaşınız kadar evladı olan bir kadın var karşınızda ve siz o evlat ile evleneceksiniz. Biraz daha ön yargısız ve içten olursanız içiniz daha rahat olur. Ha baktınız sizi üzüyor,yoruyor o zaman ona göre mesafe konulur.

yoo aslında önyargım yok, yanlış anlamışsınız... sadece ilişkiyi sürdürülebilir şekilde seviyeli yürütmek için yapılması gerekeni soruyorum..
dünya iyisi insan da olsa hergün aramaktansa belli bi aralıkla aramak daha doğru olacaktır ben de tecrübeler ışığında doğru olanı bulmaya çalışıyorum, cevapları da tabi ki kendi eleğimden geçirerek eleyeceğim...

müstakbel dememin sebebi de henüz eşim olmamasından... benim annem de nişanlımın müstakbel kvalidesi tabi ki..

Ben telefonda konuşmayı hiç sevmem
Annemi bile rutin bi şekilde aramam ki kayınvalidemi arayayım..

Bence sizde geleneğe dönüştürmeyin
Genelde eşimle telefonlaşırlar, gidilecekse gideriz ama telefon işini sevmiyorum
Ben sadece kandillerde ararım, hatta geçen kandil eşim aramış ben eve geç gittiğimden aramadım

bence iki haftadan daha fazla uzatmazsanız problem yok. ama bir gerçek ki bu yönde beklentileri var ve arandıklarında mutlu oluyorlar.

X