Müstakbel Kayınvalideyi Arama sıklığı

nomatter

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2011
2.437
1.605
Merhaba kızlar,

Sözle nişan arası 1 ay vardı bu süreçte iadei ziyaret, bohça getirme derken ailece sık sık görüştüğümüzden nişanlımın annesini hiç aramadım...

20 gün önce nişanlandık, o süreçten beri bir kere kandilde bir de hemen ertesi günü küçük bir operasyon geçireceği için öncesinde ve sonrasında aradım...

aradan 2 hafta geçti yarın tatile gidecekler bugün de iyi yolculuklar/tatiller bahanesiyle arayacağım....

sizce bu 2 haftada bir arama sıklığı az mı... arkadaşım her cuma hayırı cumalar diye arıyormuş ama belli bir rutine binsin de istemiyorum, zorunluluğa dönüşmesin...

bizim evimiz işyerine de yakın olduğu için nişanlım tek başına bize yemeğe fln geliyor ama ben onlara tek gitmedim hiç bu yüzden de seviyeli, saygılı bir ilişkimiz olsa da nişanlımın benim annemle olduğu gibi bir samimiyetimiz yok....

evlerine gitmek için de onların çağırması gerekir diye düşünüyorum, ben size gelicem diyemem ki ben..

sizin arama sıklığı konusundaki yorumunuz nedir?
şimdi çok sık arayıp sonradan azaltırsam dahoş olmaz diye belli ve ideal aralıklarla aramak sitiyorum ama normali nedir bilmiyorum maalesefff:/

baştan mesafe koyup,duracağın yeri bilmek iyidir..

ha mesafe derken soğuk durmaktan bahsetmiyorum.nişanlının senin anneni ne sıklıkla aramasını istersin?? bir düşün bence:KK34:

nasıl başlarsa öyle gider her cuma aramana gerek yok bence kandillerde falan zaten arıyormuşsun , şimdiye kadar hep bir sebep olmuş aramışsın bundan sonrada 2 haftada bir halini hatrını sormak için araman normal bence,

Aranızdaki ilişkiye bağlı aranız iyiyse haftada ararsınız
yalnız böyle alışırsa aramanızı bekler çok yüz göz olmaya gerek yok diye düşünüyorum
kayınvalidemi özel olarak aramıyorum ya onlar ararlar yada eşim arar bende 10 dakika konuşurum
zaten telefonda konuşmayı sevmem her hafta arıyıp ne bulup ne konuşucam diye düşünürüm

baştan mesafe koyup,duracağın yeri bilmek iyidir..

ha mesafe derken soğuk durmaktan bahsetmiyorum.nişanlının senin anneni ne sıklıkla aramasını istersin?? bir düşün bence:KK34:

ailemi önemsemediğini hissettirecek kadar uzun aramamasını istemem tabi, ama haftada bir ya da 20 günde bir araması gibi şeyleri önemsemem...

gerçi ben önemsemesem de böyle konuların anneler tarafından daha farklı gözle görülebilmesi nişanlımın annesini kendi kafama göre belirlediğim aralıklarla aramama engel oluyor, tecrübelerden faydalanmak isterim...

annesinin de çok şükür hiç bir negatif tavrını görmedim, iyi bir kadın, ne soğuk kızmış diyip üzülmesini ya da negatif bi hava da bırakmak istemem... eskiden durmadan arardı evlenince boşladı denmesine mahal vercek bişey de istemem...

Aranızdaki ilişkiye bağlı aranız iyiyse haftada ararsınız
yalnız böyle alışırsa aramanızı bekler çok yüz göz olmaya gerek yok diye düşünüyorum
kayınvalidemi özel olarak aramıyorum ya onlar ararlar yada eşim arar bende 10 dakika konuşurum
zaten telefonda konuşmayı sevmem her hafta arıyıp ne bulup ne konuşucam diye düşünürüm

ben de bugün arycam ya sabahtan beri konuşcaklarımı hazırlıyorum kafamda:)

Merhaba kızlar,

Sözle nişan arası 1 ay vardı bu süreçte iadei ziyaret, bohça getirme derken ailece sık sık görüştüğümüzden nişanlımın annesini hiç aramadım...

20 gün önce nişanlandık, o süreçten beri bir kere kandilde bir de hemen ertesi günü küçük bir operasyon geçireceği için öncesinde ve sonrasında aradım...

aradan 2 hafta geçti yarın tatile gidecekler bugün de iyi yolculuklar/tatiller bahanesiyle arayacağım....

sizce bu 2 haftada bir arama sıklığı az mı... arkadaşım her cuma hayırı cumalar diye arıyormuş ama belli bir rutine binsin de istemiyorum, zorunluluğa dönüşmesin...

bizim evimiz işyerine de yakın olduğu için nişanlım tek başına bize yemeğe fln geliyor ama ben onlara tek gitmedim hiç bu yüzden de seviyeli, saygılı bir ilişkimiz olsa da nişanlımın benim annemle olduğu gibi bir samimiyetimiz yok....

evlerine gitmek için de onların çağırması gerekir diye düşünüyorum, ben size gelicem diyemem ki ben..

şimdi çok sık arayıp sonradan azaltırsam dahoş olmaz diye belli ve ideal aralıklarla aramak sitiyorum ama normali nedir bilmiyorum maalesefff:/

Bende nisanlanacaktim amaa akilik çıktı :/ erteledik
Neyse, ayni durum bizde de var sevgilim annem ve babamla cok iyi hergun konusur gorusurler, bnm onun ailesinle( kayinlarim haric ) aram daha mesafeli en son 1 ay once konustum.
Bende ozel bir durumda ariyorum. İcimden geldii gibi bence normaldir.
Evlerine de kayinlarim bir organizasyon yaparsa gidiyorum ama onlarda bnm arkadaslarim.

bence gerek yok zaten ilerde devamlı arayıp devamlı gideceksin ben de sadece özel günlerde arardım eşim devamlı bize gelir ben arda giderdim üzülürdüm az mı ilgi oluyo diye ama boşuna üzülmüşüm şimdi acısı çıkıyo :) hiç çıkmıyoruz kayınvaldmden

bende sürekli aramam mesela eşimde ailemi aramaz 2-3 haftada bir ziyarete gideriz kandillerde ararız o kadar ,

Merhaba kızlar,

Bence de cumaları arayıp görevin haline getirme..ağrımayan başını kendin ağrıtma. Her şey yolunda ise böyle devam etsin.. fazla tavizle başlama.. ondan sonra aradı şöyle oldu, böyle oldu, yok onu sormadı telde, buna selam söylemedi.. ooo neler çıkar neler

bence gerek yok zaten ilerde devamlı arayıp devamlı gideceksin ben de sadece özel günlerde arardım eşim devamlı bize gelir ben arda giderdim üzülürdüm az mı ilgi oluyo diye ama boşuna üzülmüşüm şimdi acısı çıkıyo :) hiç çıkmıyoruz kayınvaldmden

bende çok sık aramıyordum zaten insan ne konuşacağını bile bilmiyor,kem küm ediyor heyecandan,o yüzden çok sık aramıyordum birde mesafeli olmak herzaman iyidir,alıştırmamak gerek bence..şimdi kayınvalidemle aynı apartmandayız görüşüyoruz zaten..

Ben 2 haftada bır ararım..Çok sık aramak bence iyi birşey değil..
Kayınvalidemle ne konuşacağımı da önceden aklımda tasarlamam..
Çünkü laflarım hep yarım kalır:))
örn: ben: Ne yapıyor...(ne yapıyorsunuz )
Kayınvalidem: Biz de ne yapalım alışverişe gittik.. vs. diye gecer gider konuşmalarımız:))
Hatta iyi akşamlar bile dileyemem:)) çunku o butun veda kelimelerini sıralamıştır:))
iyi ak.. der kalırım:))

O yüzden konuşmayı akışına bırakıyorum:)

canım ben özel gün ve geceler haricinde aramazdım hiç
ama zaten kasılıorum arayıp ne konuşcan ne dicen
özel günlerde kutlama tebrik derken konuşup geçiosun
bi de bende hiç gitmezdim onlara bayramda falan anca

bende ilk zamanlar her cuma arama hatasına düştüm :KK1::KK1:

şimdi sıkıldım ne zaman istersem arıyorum.. bazen arası 2 hafta oluyor bazen 1 hafta..

gelip gitme olayındaki düşüncende haklısın. onlar çağırmadan sen gidemezsin. nişanlım bize sürekli gelir ben onlara kaç kere gittim parmakla sayılıdır.. haliyle samimi olma durumu da yok.

mesafe iyidir. saygı olduğu sürece.:KK31:

Ben 2 haftada bır ararım..Çok sık aramak bence iyi birşey değil..
Kayınvalidemle ne konuşacağımı da önceden aklımda tasarlamam..
Çünkü laflarım hep yarım kalır:))
örn: ben: Ne yapıyor...(ne yapıyorsunuz )
Kayınvalidem: Biz de ne yapalım alışverişe gittik.. vs. diye gecer gider konuşmalarımız:))
Hatta iyi akşamlar bile dileyemem:)) çunku o butun veda kelimelerini sıralamıştır:))
iyi ak.. der kalırım:))

O yüzden konuşmayı akışına bırakıyorum:)

:KK60: :KK60: :KK60: bu durum bende de var. ben bir laf edene kadar kv'dem 5 laf sıralamış oluyor. :KK1: hızına yetişemiyorum.

Merhaba kızlar,

Bak kardeş sana bunu yakinen yaşamış biri olarak önemli ve ivedilikli tavsiyem; kesinlikle sık sık arama, sonra olurya hasbel kader sık aralıklarla aradığın dönemlerde arıyamadğın zamanlar olur, beklenti içine girip aramıyor bizi artık, yok efendim eskisi gibi sevmiyor bizi, soğukluk lar, sonracıma dedikodular başlıyor, ben haftada 3 kes arardım bazen daha sık belkide, her hafta sonuda giderdim eşimin hatrına, fazla samimi olma ki evlendik den sonra ikidebirde hem telefon hem gelmenizi beklemesinler, ben mesela gerçek yüzlerini görünce hemen kendimi geri çektim aramamaya gitmemeye başladım bunlar hemen atağa geçip, karşılığında surat asmalara vardı, onlar asınca bende dahada inat yapıp hiç aramamaya başladım, onlarda gerçek yüzlerini belli ettiler ben aramayınca ses seda yok

şimdi sıkıldım ne zaman istersem arıyorum.. bazen arası 2 hafta oluyor bazen 1 hafta..

gelip gitme olayındaki düşüncende haklısın. onlar çağırmadan sen gidemezsin. nişanlım bize sürekli gelir ben onlara kaç kere gittim parmakla sayılıdır.. haliyle samimi olma durumu da yok.

Mesafeden bahsediyorsun nişanlın herdakka sizde nasıl olucak :)

Bak kardeş sana bunu yakinen yaşamış biri olarak önemli ve ivedilikli tavsiyem; kesinlikle sık sık arama, sonra olurya hasbel kader sık aralıklarla aradığın dönemlerde arıyamadğın zamanlar olur, beklenti içine girip aramıyor bizi artık, yok efendim eskisi gibi sevmiyor bizi, soğukluk lar, sonracıma dedikodular başlıyor, ben haftada 3 kes arardım bazen daha sık belkide, her hafta sonuda giderdim eşimin hatrına, fazla samimi olma ki evlendik den sonra ikidebirde hem telefon hem gelmenizi beklemesinler, ben mesela gerçek yüzlerini görünce hemen kendimi geri çektim aramamaya gitmemeye başladım bunlar hemen atağa geçip, karşılığında surat asmalara vardı, onlar asınca bende dahada inat yapıp hiç aramamaya başladım, onlarda gerçek yüzlerini belli ettiler ben aramayınca ses seda yok

2 haftada bir iyidir o zamna değil mi?
daha da seyreğinde de "sizi sevmedim, pek görüşmek de istemiyorum, mecburen varsınız hayatımda" mesajı gibi algılanabilir sanki?

Sanırım erkekler daha kolay entegre oluyor, ama kız anneleri de damada daha sıcak oluyor nedense...

ben de normalde alışveriş yaptığım yerdeki satış elemanı kızla bile muhabbet eden bir insnaım ama annesine bunu yansıtamıyorum, soğuk sancaklar beni diyorum bir araya geldiğimişzde her ne kadar samimi güleryüzlü davransam da...

ama dediğiniz gibi azı karar çoğu zarar sanırıım...

henüz öngöremediğim ilerisi boyutu var çünkü dediğiniz gibi:)

X