Bebek Beslenmesi 2.5 aylık bebek kilosu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

tugdamla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2013
63
1
merhaba arkadaşlar;
kızım 2.5 aylık ve 5600 gr 26 gün önce 5200 gr dı yani kilo alımı yavaş ilerliyor.Çok üzülüyorum eşim de beni suçluyor az emziriyorsun dıye oysaki öyle bir durum yok.napmalıyım?

merhaba arkadaşlar;
kızım 2.5 aylık ve 5600 gr 26 gün önce 5200 gr dı yani kilo alımı yavaş ilerliyor.Çok üzülüyorum eşim de beni suçluyor az emziriyorsun dıye oysaki öyle bir durum yok.napmalıyım?

ayyy o suçlamalar yokmu gıcık oluyorum benim eşimde oğlum diş çıkarırken iştahsızdı yemek yedirmiyorsun die çemkirirdi sen hiiiç takma gayet sakin ol desin dursun ya çocuk bu nekadar kilo alacağı senin elindede sankiii

Canım bidiğim kadarıyla ilk 3 ayda bebeğinin günlük alınması gereken kilo alt sınır 20-22 gr civarıdır.seninki günde 15 gr almış ki bu çok az.(400/26=15,...)emzirsende sütün yetmiyor olabilir.sen sürekli emziriyorsundur ama sütün yetersiz olduğundan bebek yeterince beslenemiyordur.öncelikle en azından aile hekiminin olduğu sağlıkocağına bir götür ve danış.ama doktor kesinlikle kilo alımının üzerinde çok duruyor.sütün yetmiyorsa destek şart diyor.ben 3 doktor gezdim ilk başta benim günlük aldığı kilo 17 gramdı hemen önlem alacaksın dediler.o nedenle ihmal etme bence.bebeğinle mutlu ve uzun ,sağlıklı bir ömrün olsun:)

bebeğinizin doğum kilosunu bilmiyorum ama kilosu hiç de az değil,gayet normal.

maşallah iri doğmuş.Doğum kilosuna bakılırsa evet az almış,ama anormal bir durum da yok bence.Aç kalıp kalmadığını en iyi siz anlarsınız,öyle bir durum varsa günde bir öğün mama verebilirsiniz.

merhaba arkadaşlar;

benım kızım 4 buçuk aylık 4 aylıkken doktora gıttık kılosu 5800gr dı doktor ıyı dedı 600gr almıştı mama bısey verme dedı senın daha 2.5 aylık bence gayet güzel ama doğum kılosu fazlaymış benım 3270 di doktorun ne dıyo bu duruma sakın uzulme ..moralını bozma sutun kesılır...

Son düzenleme:
Bencede ay takvimine göre iyi fakat maşallah iri doğmuş aile hekimin yeterli diyorsa birde çocuk huysuzlanmiyor gece uyuyorsa bir sıkıntı yok demektir

Ben de yeni anne oldum ve arastirmalara basladim tabiki =). Oglum 3650 gr dogdu 2 aylik kontrolunde 5600 cikti. Ilk ay 1300 gr ikinci ay 650 gr aldi. Ailemde az sütün kilolu degil bebegin diyor ben de mama hic vermek istemiyorum napsamm

Benim bebeğin doğum kilosu 3000 gr ilk ay 3700 gr oldu mama veriyordum doktor mamayi kesin anne sütü yeterli dedi ole kestik 2 ay 11 günlükken kontrole gittik 5100 gr geldi doktor 400 500 gr eksik dedi arada mama ver dedi sizce nasıl kilosu mama vermek istemiyorum işe başlamadan sanırım yeterli gelmiyo çocuğa sutum 😔 napabilirim bilemedim ? ?

Benim bebeğim tam 3 aylık 3040 gr 50 cm doğdu şuan 6100 gr 62 cm sizce gelişimi nasıl anne sütü artı mama kullanıyorum birazda hareketli bacakları sürekli bisiklet çevirir gb araştırmadığım bisey kalmadi

X