Cilt Bakımı Ürünleri Memnun kalmadığımız cilt bakım ürünleri

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

MASLOW

Guru
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2013
2.575
1.751
arkadaşlar merhaba,daha önce kullanıp memnun kalmadığımız ürünleri de paylaşalım ki ürün almadan önce bilgimiz olsun.
benim şimdiye kadar kullanıp da memnun kalmadığım ürünler:

Likit Neutrogena Yüz temizleme Jeli-kuruluk yaptı
avon cilt bakım ürünleri-göz kremi,vücut kremi,el kremi.hiçbirinden memnun kalmadım.İşe yaramadı.
Neutrogena deep clean Tonik-cildimda pul pul dökülmelere neden oldu.
gülsuyu-sivilcelenme yaptı.
watsons paket maske çikolatalı:cildimde olumlu hiçbir gelişme görmedim.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Şuan aklıma gelen L'oreal 3 etkili günlük bakım kremi aldım hiç memnun değilim cildimde kızarıklık yaptı, hiç nemlendirme etkisi yok ve sürdükten sonra dağılmıyor elimde yuvarlanıyor değiştirmeyi düşünüyorum:KK12:

Öncelikle konu için teşekkürler.

İsabetli bir konu.

Garnier BB krem ile ilgili sorunum var sanırım... Sanırım dedim çünkü emin olamıyorum BB krem'i bir hevesle aldım; cildim çok düzgündür ama çene kısmımda renk farklılığı olduğu için işe yarayacağını düşündüm. İlk başlarda çok sık kullanmadım. Ama son 2 haftadır düzenli olarak kullandım. Ergenlik döneminde bile sivilcem çıkmadı; bugüne kadar hiç problemim olmadı ama 2 haftadır cildimde ucu olmayan, ağrılı sivilceler baş gösterdi. Hem de onlarca tane...

Şimdi kremi kestim. Bakalım ne olacak...

Bu arada cilt tipim kuru

Son düzenleme:
Ayrıca cilt tipim karma ve beyaz tenliyim.Belki cilt tipiniz farklıysa farklı etkile görülebilir tabi.Mesela gülsuyu kuru ciltte faydalı olabilir.Cilt tiplerimizi de yazarsak daha iyi olucaktır muhakkak.

bir de body shop r vitaminli seri-tonik ve nemlendirici aynı anda kullandım.Sivilcelenme yaptı.Ürün güzeldi ama benim cildime ağır geldi.
cilt bakım ürünü değil ama nivea göz makyaj temizleyici-gözümü çok yakıyordu.

Ayrıca cilt tipim karma ve beyaz tenliyim.Belki cilt tipiniz farklıysa farklı etkile görülebilir tabi.Mesela gülsuyu kuru ciltte faydalı olabilir.Cilt tiplerimizi de yazarsak daha iyi olucaktır muhakkak.

bir de body shop r vitaminli seri-tonik ve nemlendirici aynı anda kullandım.Sivilcelenme yaptı.Ürün güzeldi ama benim cildime ağır geldi.
cilt bakım ürünü değil ama nivea göz makyaj temizleyici-gözümü çok yakıyordu.

body shop E vitaminli seri olucaktı kızlar,yanlış olmuş :KK70:

Öncelikle konu için teşekkürler.

İsabetli bir konu.

Garnier BB krem ile ilgili sorunum var sanırım... Sanırım dedim çünkü emin olamıyorum BB krem'i bir hevesle aldım; cildim çok düzgündür ama çene kısmımda renk farklılığı olduğu için işe yarayacağını düşündüm. İlk başlarda çok sık kullanmadım. Ama son 2 haftadır düzenli olarak kullandım. Ergenlik döneminde bile sivilcem çıkmadı; bugüne kadar hiç problemim olmadı ama 2 haftadır cildimde ucu olmayan, ağrılı sivilceler baş gösterdi. Hem de onlarca tane...

Şimdi kremi kestim. Bakalım ne olacak...

Bu arada cilt tipim kuru

Garnierin BB kremi bir hafta boyunca her gün 8 saat kadar, yüzümde kaldı ve benimde kuru olan cildim iyice kuruyarak gerilmeye başladı.Kullanmayı bıraktım.Edindiğim bilgilere göre ( blog ve video ) kuru ciltlere pek tavsiye edilmiyor, daha çok kurutma yapıyormuş.

Garnierin BB kremi bir hafta boyunca her gün 8 saat kadar, yüzümde kaldı ve benimde kuru olan cildim iyice kuruyarak gerilmeye başladı.Kullanmayı bıraktım.Edindiğim bilgilere göre ( blog ve video ) kuru ciltlere pek tavsiye edilmiyor, daha çok kurutma yapıyormuş.

marka olarak ayırt etmek istemiyorum ama BB krem uygulamasının uzun vadede faydadan çok zarar getirebileceği düşünüyorum.Ne de olsa renklendirici var içinde.Bilemedim doğrusu,kozmetik ürün gibi geliyo

BB kremler bence bildiğimiz fondoten..:)
bende diaderminden pek memnun kalmadım gibi.. vazelin gibi geliyo bana..tek yaptığı yumuşatmak cildi..

ozonyağı ve gülsuyu kullanmak benim cildime iyi geldi.ben bunları cildine uyanlara tavsiye ederim.
birde maden suyu alıcam kaliteli % 100 maden suyu olanından ama cildimi yıkamak için :)

Ben de şimdilik bıraktım; değişikliği bekliyorum. Cildim kuru ama sivilcelenme bana çok garip geldi. Ama gerçekten de dediğiniz gibi cilt tipi ile ilgili. Mesai arkadaşım çok memnun mesela.

marka olarak ayırt etmek istemiyorum ama BB krem uygulamasının uzun vadede faydadan çok zarar getirebileceği düşünüyorum.Ne de olsa renklendirici var içinde.Bilemedim doğrusu,kozmetik ürün gibi geliyo

Kesinlikle katılıyorum.

BB kremler bence bildiğimiz fondoten..:)
bende diaderminden pek memnun kalmadım gibi.. vazelin gibi geliyo bana..tek yaptığı yumuşatmak cildi..

ozonyağı ve gülsuyu kullanmak benim cildime iyi geldi.ben bunları cildine uyanlara tavsiye ederim.
birde maden suyu alıcam kaliteli % 100 maden suyu olanından ama cildimi yıkamak için :)

yani,ben cilt bakım ürünlerinin mümkün mertebe renklendirici,parfüm vb katkı maddelerini içermemesi gerektiğini biliyorum.Dolayısıyla bb krem içerdiği renklendirici ile zarar verebilir düşüncesindeyim.

Bir sürü para veripte aldığım kiehls markasının ne göz kreminden ne de açai serisi serumundan memnun kalmadım.

Sadece ultra face nemlendiricisinden memnun kaldım ve çok bereketli bir ürün bence.

bu arada aslında cilt bakım ürünü değil ama bir ara hayıt otu içiyodum,çayını yapıp,o dönemde de cildimde bayağı iltihaplı sivilceler belirmişti.Hayıt otu östrojen hormonunu arttırıyomuş,sanırım bunun etkisiyle cildimde acaip sivilcelenme olmuştu.

nivea aqua sensation nemlendirici kremden pek memnun kalamadım.çok parfümlü ya yüzüme sürünce resmen bunalıyorum :KK25:

nivea aqua sensation nemlendirici kremden pek memnun kalamadım.çok parfümlü ya yüzüme sürünce resmen bunalıyorum :KK25:

benim cilt bakımı üsürnleri hakkında fazla bilgi sahibi olmadığım dönemlerde ilk kullandığım ürünlerdendir nivea ve lorealin ürünleri.anlık bir iyiyleştirme sağlıyo,sonra tekrar eski hale dönüyo cilt.Market ürünü ne de olsa,fazla anlam yüklememek gerek.Mesela bir ara Nivea Visage DNAge Zone Action 30ML Hücre Yenileyici Krem kullanmıştım.Sürdüğümde birdenbire epeyce düzeliyodu cildimdeki sorunlu bölge,seviniyodum.Sonra yine eski haline dönüyodu.

garnier esas bakım nemlendirici karma olan cildimde sivilce yaptı.
maybiline makyaj temizleme sütünden hiç memnun kalmadım. rimellerimi çıkarmıyor.

Diadermine krem çok yağlıydı, temizlenmesi de zor.

Yine Diadermine matlaştırıcı tonik hiç bir işe yaramadı, cildimde bir tabaka oluşturdu sanki ve yağlanma oldu...

Flormar göz makyajı temizleyici iyi değil.

Loreal 2 fazlı göz makyajı temizleyici de iyi değil.

Dove klasik krem çok yağlı geldi bana...

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

Diadermine krem çok yağlıydı, temizlenmesi de zor.

Yine Diadermine matlaştırıcı tonik hiç bir işe yaramadı, cildimde bir tabaka oluşturdu sanki ve yağlanma oldu...

Flormar göz makyajı temizleyici iyi değil.

Loreal 2 fazlı göz makyajı temizleyici de iyi değil.

Dove klasik krem çok yağlı geldi bana...

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

Diadermine krem ben de kullanmıştım micracım,memnun kalmamıştım.Fayda görmemiştim

Genel olarak hiç bir Neutrogena ürününden memnun kalmadım.. özellikle pembe greyfurtlu serisi vardı sanırım, onun temizleme jelini ve peeling'ini kullandıktan sonra sivilce olmayan cildimde sivilceler, kızarıklıklar çıkmaya başladım.

vichy ürünlerini de çok uzun kullanım için pek tavsiye etmiyorum. normaderm serisi cildimi kuruttu 1 sene kullanımdan sonra pul pul dökülmeye başladı. zor toparladım.

diadermine ürünleri de hiç bir fark yaratmadı ben de.

bu arada yazmayı unutmuşum ınnovanın sun care face cream ürünü de bende sivilcelenme yaptı,bıraktım o yüzden yeni bir uv filtreli nemlendirici bulmam gerek :44:

Bir sürü para veripte aldığım kiehls markasının ne göz kreminden ne de açai serisi serumundan memnun kalmadım.

Sadece ultra face nemlendiricisinden memnun kaldım ve çok bereketli bir ürün bence.

göz kremi hangisini kullanmıştınız? ben de creamy eye treatment olanı almayı düşünüyordum ama..:KK53:

X