Sinirlenince-üzülünce üşümek ?

aysee35.5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2008
797
4
bir hastalık mı bilemediğimden size sormaya karar verdim.
kendimi hiç bir işe yaramaz hissediyorum.. sanki çevremdeki herkes bana kötülük yapmak için dünyaya gelmiş gibi... kimse bana değer vermiyor...
aşırı sinirlilik halim var ve bu anlarda herşeyi kırıp döküyorum... misal şu anda da bi konu ile ilgili gerginim ve midemde ağrıya sebep oluyor..
en ilginci ise sinirlenince üşümem...
sırtım ve kol arkalarım sanki buz kesiyor... şu anda da üşüyorum, bulunduğum ortamdaki sıcaklık ne kdr yüksek olursa olsun üşüyorum... bunu yaşayanınız var mı daha önce hiç duymadım da?
yardımcı olursanız sevinirim :KK43:

bende bu aralar öyle hissediyorum ama neden hiç bmilmiyorum bi anda sinirleniyorum tam o an biri bişey dese üstüne atlar parça pinçik ederim gibime geliyo :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: ama üşümek sıcak olduğu halde biraz garip...

merhaba. bende de var malesef o. tirtir titriyorum resmen.
elim buz gibi olur. yanaklarım alev gibi. ama çok fena üşürüm..

aynen ben de parçalayacak gibi oluyorum bir şeyler fırlatmazsam kendime gelemiyorum zaten :KK43:
ateş bassa keşke canım ya üşümek çok garip, içim donuo böyle zaten akabinde baygın oluyorum...
tüm gün de sürüyor durgunluğum

bence kendine çok çok dikkat et Allah korusun ya bayılıp kalsan öyle :18: bi doktorla psikilogla konuş görüş rahatlarsın en azından sağlık herşeyden önemli lütfen ihmal etme :KK16:

vaktim olmuyor ki, psikolog eminim rahatlatacaktır ama... bu ara yüklerim de çok fazla, düşük dozda sakinleştirici alayım diyorum, bu sefer işlerimi aksatır diye korkuyorum... yoğunluk oldukça da daha çok bunalıyorum.. tam bir kısır döngü

bir hastalık mı bilemediğimden size sormaya karar verdim.
kendimi hiç bir işe yaramaz hissediyorum.. sanki çevremdeki herkes bana kötülük yapmak için dünyaya gelmiş gibi... kimse bana değer vermiyor...
aşırı sinirlilik halim var ve bu anlarda herşeyi kırıp döküyorum... misal şu anda da bi konu ile ilgili gerginim ve midemde ağrıya sebep oluyor..
en ilginci ise sinirlenince üşümem...
sırtım ve kol arkalarım sanki buz kesiyor... şu anda da üşüyorum, bulunduğum ortamdaki sıcaklık ne kdr yüksek olursa olsun üşüyorum... bunu yaşayanınız var mı daha önce hiç duymadım da?
yardımcı olursanız sevinirim :KK43:

ben hep yangın yeri olduğumdan pek üşümem canım ama sinir olunca sesim kısılır ellerim ve sırtım uyuşur bir yerde üşümenin yalnızlık duygusundan kaynaklandığını okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum.

MErhaba,
Sinir sistemimizin alt başlıklarından biri de otonom sinir sistemidir. O da kendi içinde sempatik ve parasempatik olmak üzere ikiye ayrılıyor. İkisi birbirinin tamamen zıttı olarak çalışmakla birlikte bir arada işleyerek bizi dengede tutuyor. Bizi geren bir durum olduğunda; yani heyecanlandığımızda, korktuğumuzda, sinirlendiğimizde ya da paniklediğimizde sempatik sinir sistemi harekete geçiyor ve kalp atışları hızlanıyor, terliyoruz, soluk alıp verişimiz değişiyor vs. Dolayısıyla sinirlendiğiniz zaman üşüyor olmanız da sempatik sinir sisteminin etkisiyle vücudunuzda meydana gelen değişimlerden bir tanesi ve normal bir durum.

Sinirlenince değil ama çok incindiğimde çok üşürüm ben de ateşim çıkar felan resmen kendimi daha da cezalandırıyor gibi olurum demek tek değilmişim :)

Sinirlenince değil ama çok incindiğimde çok üşürüm ben de ateşim çıkar felan resmen kendimi daha da cezalandırıyor gibi olurum demek tek değilmişim :)

incinmek, evet üşümem incindiğimde de oluyor diyebilirim...
normal bir şeymiş zaten :)

X