Hamilelikte Catlak Oluşmaması Için?

kayısı yagını tavsıye ederim kullanılmış ve denenmiştir ve kokusu huzur veriyor

anlamadım şimdi kayısı yağı çatlakların görünümünü hafifletiyomu suslu biraz anlatsana

oluşmuş çatlaklar tamamen yok olmasa bile bunların hiçmi çözümü yok?bunlara ne iyi gelir?

Lierac diye bir krem var ama hamileliğin dördüncü ayından itibaren karnına ve özellikle kasık bölgelerine yada isteğe göre bacaklarada olabilir masajla sürersen bence önlemiş olursun.

arkadaşlar hiç birşey sürmedim hamileliğimde.sadece her duşta masaj yapardım karnıma.çatlak olmadı hiç.bence ne yaparsanız yapın yapınızla alakalı bişey çatlak olup olmaması.pahalı kozmetik kremlere boşuna para vermeyin.fazla yemeyin ve hareketsiz durmayınh yeter.olacaksa engel olamazsınız...hepinize kolay gelsin...

Valla kronick cim birazda bakım krem falan şart sonuçta kadınız eğer ihtiyaçta varsa bence değerlendirilmeli daha doğrusu isteyen saldım çayıra mevlam kayıra amaann patlak çatlak dolaşıyım ne olucaksa olsun der,isteyende başında önlemimi alayım der seçim bizim :) Ayrıca bazı ürünlerinde eğer kaliteliyse sonuçları gözle görülür bir şekilde ortada valla ne yalan söyliyim maddi durumum el verdiği müddetçe ben kozmetiğinde yardımıyla vücuduma bakıcam :)

kronick .!.:
arkadaşlar hiç birşey sürmedim hamileliğimde.sadece her duşta masaj yapardım karnıma.çatlak olmadı hiç.bence ne yaparsanız yapın yapınızla alakalı bişey çatlak olup olmaması.pahalı kozmetik kremlere boşuna para vermeyin.fazla yemeyin ve hareketsiz durmayınh yeter.olacaksa engel olamazsınız...hepinize kolay gelsin...
bende sana katılıyorum kronick.bende hamileliğim sırasında hiçbirşey sürmedim ve şuanda karnımda hiçbir çatlak yok.markalrın kandırma reklamlarına inanıp sakın dünya para vermeyen ürünlerine arkadaşlar

mesure .!.:
Valla kronick cim birazda bakım krem falan şart sonuçta kadınız eğer ihtiyaçta varsa bence değerlendirilmeli daha doğrusu isteyen saldım çayıra mevlam kayıra amaann patlak çatlak dolaşıyım ne olucaksa olsun der,isteyende başında önlemimi alayım der seçim bizim :) Ayrıca bazı ürünlerinde eğer kaliteliyse sonuçları gözle görülür bir şekilde ortada valla ne yalan söyliyim maddi durumum el verdiği müddetçe ben kozmetiğinde yardımıyla vücuduma bakıcam :)
seçim senin tabi güzelim.ama ben bunu bilir bunu söylerim.50 yaşındaki annem hala 35 gösteriyor ve cildine en ufak bişey sürmemiş.kozmetikler cildimizi kendine bağımlı hale getiriyor.kullandığın müdetçe iyisin ama bırakmayagör.anında başlıyor pörsümeler.ben doğal yollarla yapılan bakımlardan yanayım.sonuçta dünyanın parasını verip aldığınız kremlerinde özü bitkiler...üstelik bu ciddi bi sektör unutmayın.yani her söylenen sözün doğru olduğuna inanmak zor...

Keşke herkes sizin gibi şanslı olsa hanımlar tabiki gönül isterki hiçbir ürün kullanmadan diri kalalım yada o çatlak,selülit vs. hiç olmasın ama demek istediğim şuydu bazı insanların bu ürünler işine yarıyor,ayrıca illa pahalı ürünleri kullanmak şart değil arkadaşlarında dediği gibi kayısı yağı yada badem yağıda kullanılabilir amacım polemik değil bunuda belirtmek isterim :smile:

mesure .!.:
Keşke herkes sizin gibi şanslı olsa hanımlar tabiki gönül isterki hiçbir ürün kullanmadan diri kalalım yada o çatlak,selülit vs. hiç olmasın ama demek istediğim şuydu bazı insanların bu ürünler işine yarıyor,ayrıca illa pahalı ürünleri kullanmak şart değil arkadaşlarında dediği gibi kayısı yağı yada badem yağıda kullanılabilir amacım polemik değil bunuda belirtmek isterim :smile:
neticede aynı şeyden bahsediyoruz yani.ayrıca amacın polemik yaratmak falanda demedi kimse sana.ama sana cevap verilmesini polemik yaratmak olarak algılıyorsan yapabilceğim bir şey yok...tekrar kolay gelsin tüm anne adaylarına...

Bu şekilde karşılıklı yazışınca birden polemik havasına giriyor düşünceler onun için özellikle belirttim yoksa bana cevap verildiyse eğer bunu polemik olarak algılamadım ve böyle görünmesini istemedim hepsi bu.

mesure .!.:
Bu şekilde karşılıklı yazışınca birden polemik havasına giriyor düşünceler onun için özellikle belirttim yoksa bana cevap verildiyse eğer bunu polemik olarak algılamadım ve böyle görünmesini istemedim hepsi bu.
tamam o zaman.sorun yok arkadaşım:wink:

Bence ne kullanırsanız kullanın yapınız müsaitse çatlak oluşuyor. Ben badem yağı kullandım sadece. Çatladım hem de nasıl. (Ama doğumdan sonra nedense yok oldu onu da anlamadım gittikçe de kayboluyor.) Bir arkadaşım da en pahalı kremleri kullandı o da çatladı. Yani bence bu biraz yapısal. Sadece belki cildi nemli tutarak hafifletebilirsiniz ancak bana göre asla engel olamazsınız hele kremlerle mümkün değil.

kızlar 2 tane doğum yapmış biri olarak söylüyorum kro doğru söylüyo. Eğerki yapınız buna müsaitse çatlak oluşuyor elbette. Ama tabi siz yinede bakımınızı yapın.İhmal etmeyin. Çatlak olacaksada bu bakımla en aza indirgenecek belki.. Ben sadece badem yağı kullanmıştım. Ve hiç çatlağım yok. Annem 3 doğum yapmış onunda yok. Yani kalıtsal.

hmm genelde badem yağı kullanılıyor. arada bebe yağı kullanlarlada karşılaştım. bonal krem diye bi kremde var çook pahalı birşey değil. Ben daha hiç doğum yapmadım hamile olunca önce badem yağını denerim :laugh: malum en ucuzu ve en çok tercih edileni.

bende katiliyorum. cinsinizden varsa catlaklar olusuyor. benim annemde var bendede oldu. halbuki hamileligimin ilk ayindan,doguma kadar sadece catlaklari onlemek icin bulunan yaglari ve kremleri kullandim ,yinede oldu. bundan sonrada gececegini hic sanmiyorum. su anda benimkiler acik pembe renkde daha sonra rengi dahada acilir diyorlar. ama yinede bakimi ihmal etmeyin derim ben.

Benim Karnim çikmaya Başladiğinda Nivea Bebek Yaği Sürerdim Her Gece Uyumadan önce Ve Inanin Bir çatlak Bile Yok,zayifladimda Zaten Hemen,doğum Yapmiş Gibi Bir Halim Yok Yani

kız hemen nasıl zayıfladın bana 10 kilo yapıştı kurtulamıyom 2 ay geçti çıldırcam gerçi bu benim 2. doğumum ama ilkinde böle olmadı hatta 4 kilo ekstradan vermiştim ilkinde emzirmemde olamamıştı. Şimdi emziriyorum ama gitmiyor takıldım kaldım bu kiloda göbek altında görüyom çatlaklarıda öfff aynalara küscem nerdeyse

kızlar cildin elastikiyetiyle ilgili bir şey çatlaklar, bazılarımız şanslı olmuyoruz ama kakao yağının etkili olduğunu deneyen birçok kişiden duydum.....

canım ben çatlak oluşmaması için her duştan sonra karnıma ve bacaklarıma badem yağı ve sabah akşam dalinin bebek yağını kullandım şuan hiç bir sorunum yok ha birde ben hamileyken çok hareketliydim devamlı yürüyüş ve egzersiz yaptım ve günde 2,5 lt su içtim onlarında faydası oldu . Doğum sonrası 5 ayda tam 27 kilo verdim

X