arkadasımın basarı oykusu bende yapıyorum keısnlıkle faydalı

kokos35 canim ciddi cok guzel vermissin ya tebrik ederim
anlatsana biraz, gerci yontem belli ama
spor naptin, nasi yedin falan, heyecanli cok valla

kahvede tok tutar ve cok da severim nescafeyi
bi sabah kalkinca ilcilse bi de aksama dogru aksam yada acikinca
idare edilebilir,

canım seni gerçekten tebrki ediyorum yasını çok merak ettim kaç yasındasın birde kendi diyetini kendisi belirlemek daha etkili olyo galiba çnkü herkes kendini tanıyo benimde 20 kilom var inşaalah bende veririm

Cnm dıyet yıntemıne bayıldım yarın baslıycam kısmetse 25 kılo fazlalıgım war umarım kurtulurum :KK43:

selamlar konu açılalı epey olmuş ama yeni okudum ben de uzun süredir buna benzer bi yöntem uyguluyordum ve epey de güzel kilo verdim yalnız ben tek öğün değil 2 öğün besleniyorum belki birilerine faydası olur diye paylaşmak istedim..benim yöntemim tamamen kendime göre uyarladığım bi yöntem herkese faydalı olurmu bilemem ama ben çok faydasını gördüm gelelim yaptığım diyetin içeriğine;sabah 9 gibi 4 kaşık müsliyi yarım bardaktan biraz fazla light sütle karıştırıp yedim ardından hemen 1 büyük bardak yeşil çay içtim bu arada ben müsliye 1 tatlı kaşığı toz tarçında ekledim hem tadını seviyorum hem tok kalmamı sağlıyo neyse öğlende saat 2 gibi gerçekten çok doyurucu bi öğle yemeği yiyorum canım ne isterse ama tabi çok ta abartmadan ama gerçekten doyarak kalkıyorum sofradan ardından içine kabuk tarçın atılmış yeşil çayımıda içiyorum artık yatana kadar bişey yemiyorum meyve hariç meyvede abartılı değil tabi 1 elma falan gibi.akşamüstü yaklaşık 1 saat de yürüyorum bu şekilde 2 ayda yaklaşık 7 kilo verdim hala da devam ediyorum isteyen deneyebilir..

tek ögün yemege dayanabiliyosan ve zayıflayabiliyosan çok güzel :) ama öglen 3 günlük yemek ihtiyacını görcek kadar yiyosan nasıl zayıflayabilirsin onu pek anlayamadım.zayıflamayı görünüş için mi yoksa saglıgımız için mi istiyoruz buna karar vermemiz lazım önce. saglıgımız içinse 'hergün tek ögün yiyorum ama pizza börek yiyorum' diyosan çok yanlış.saglıgımız için zayıflamak istiyosak öncelike yag oranımızı düşürmeliyiz ki bunlarla da pek mümkün gözükmüyor dolayısıyla verdiğimiz kilo saglıksız olacaktır.görünüş içinse diyet yapmadan kilo vermeden spor yaparak sıkılaşarak da pekala mümkün bu. ama dediğim gibi tek ögün yiyosun karbonhidrat agırlıklı besleniyosun bence yarardan çok zararı olacaktır.

ben kendim de tek ögün kuralını uyguluyorum kilomu korumak için ama benim şu şekilde.kahvaltının en önemli ögün oldugunu düşünüyorum bi kere kahvaltısız kesinlikle dışarı çıkmamalıyız. yoksa gün içinde çok fazla acıkılıyor. o yüzden kahvaltımı çok sıkı yapıyorum. ekmegim tereyagım balım reçelim sosisim ne varsa herşeyden fazla fazla yiyorum. öglen ve akşam da sebze yada çorba yiyorum az miktarlarda ara ögünde elma kuru üzüm salatalık . yani kahvaltını sıkı yap geri ögünlerini mümkün oldugunca hafif geçir kuralını uyguluyorum.tabi ben kilo korumaya çalışıyorum siz kilo vermek istiyorsanız kahvaltıda biraz daha dikkatli yiyerek bu şekilde başarabilirsiniz.

ahh SAĞOLUNN,özür dılerım kızlarr cevabım gecıktı HEMEN ANLATAYIMM...ben bırz sabırsızmm ole 1 ayda 3-5 kılo verdıren dıyetlerı beceremıodm ki 7 yasımdan 18 yasıma kadr hep kılo problemı cektım her yolu denedm dıyetlerın hepsni denıyodum ama dıyetı harfı harfıne uygulamak zordur bılırsınız veee ne zamankıı tartıda 90 rakamını gordm o zamnn hırslandmm (ayrıyeten hoslandığım ınsanın etkısı cok buyukturr onaa minnettarım =)) kızlar sabah erkenden dersnye gttiğm ıcn kahvaltı yapmıyodum aama öğle arası ne ıstrsem onu yıyodum artıkk aklınza ne gelırse pizza,pide,kebap..vs aksam 4 gıbı eve geldığımde nescafe 3 ü 1 aradalar var ya onun 1 paketını 3 e bolup (1 paktte 90 kalorı var cnku =)) ole kullanıodum her aksm spora baslamadan once.Sıcak bıseylr ıcmk metabolızmayı hazrlar ve hızlandırır ,tbı kalorısızz yada benım yaptğım gbı cok az kalorılı ıceceklr tuketmelısınız... sonra evde1 saatlık bı sporm vaardı onu yapıyodum (100 kez sandalyeye ınıp cıkmak,100 kez mekik cekmek,20 dk kadar hareketlı bı dans yapmakk orneğin,oryantal gıbı=)) bu hareketlerden keyıf aldğm ıcn her aksam bıkmadan yapıyodm.hatta haftanın 4 gunu bu sporu yaptıktan sonra 1 saatlık bı yuruyuse de cıkıodum. Tum bunları her gun hıç bozmadan yaptım ve ılk 1ayda verdığım 32 kgnın 20 kg si gıttı diğer 12 kgyı de bu sekılde hızla verdım... Sağlıksız bıseymıs gıbı gorunuyo,kısmen sağlıksız da..ama ınanın şişman olmak kadar sağlıksız olamazz hıcbıseyy..Ki Hıc bı sağlık sorunu yasamadım kızlar,o donem saclarım fazlaca dokuluodu sadece ama kılo vermenın sonrasında duzgun beslendığım ıcn o sorun da bıttı. Size şunu demeliyım kı bu zayıflama işinde en onemlı sey SÜREKLİLİK. yaptıığm seylerı (her aksm spor,spordan once kahve,ve sadece öğle saatinde yemk yemk gbi..) surekli yapmasaydım veremezdım,ve-ril-mi-yoo.. O yuzden sakn yılmayın yaptığım her şeyi yazdım umarım acıklayııcı olmusumdur..

süpermiş yaaa. Bende yarın başlıcam inşallah. Ama ben sabah kahvaltısız ve çaysız güne başlayamıyorum. En azından sabah ve öğlen yiyerek akşam yemeden deniycem. Umarım başarılı olurum

konu acılalı baya olmus ama bende yarın bu dıete baslamayı dusunuyorum yaklasık 15 kılom var verılecek ınsalah bende basarabılırım.. benımle bırlıkte bu dıete baslamak ısteyen arkadaslar yazarsa sevınırım :)

ewt cnm yapmıyosun ben sekersız sade lkahve ıcıyorum o benı oglene kadar tutuyo 5 gunfdur yapıyorum ben ama pazar tatıl esım evde normal yıyorum bırgun o da odul gunumj :) onun dısında lısteden cımıyorum 3 gunde 2 kılo vermıstım hafta sonu regl oldum sıskınlık oldu bellı o yuzden tartılmadım bıttıkten sonra tartılıcam ama su bı gercekkı sabah kalktıgımda kendımı daha ınmıs hıssedıyorum o koca gobegım bı nebzede olsa kuculdu ınsanın vucududa sıkılasıyo bıraz sporla destekle

kızlar bişey sorcam kollarınızda inceldi mi ? bide öğle yemeğini saat kaçta yiyodunuz yani saat kaçta yemek yemeyi keselim :/

genel olarak 1,5 öğün ya da 1 öğün olarak besleniyorum. eğer güne geç başlarsam , mesela 12 civarları kahvaltı yapacaksam öğlen yemeği gibi yiyorum ve günü kapatıyorum. akşam 5'e kadar da belki yeşil çay ya içiyorum ya içmiyorum. beşten sonra ise sadece su içiyorum. zaten ramazan ayından dolayı iştahım kapanmıştı. bunun dışında güne erken başlamışsam, kahvaltıyı az yapıyorum. öğlen yemeğimi de 3 gibi yapıyorum. salata ve sebze yemeği gibi şeyler yiyorum abartmadan... sporu ise regl günlerim hariç günde 2-3 kez yapıyorum birer saatlik yürüyüş gibi...

yemeklerime kesinlikle dikkat ediyorum ama...
ekmek kesinlikle yemiyorum.
genellikle sebze ve hayvansal ürünler yiyorum. ( peynir, yoğurt ve arada bir tavuk gibi)
meyve nadiren yiyorum... mesela kabızlık sorunu var bende, nadiren de olsa birazcık hurma, kuru kayısı yiyerek, birde yemeklere bol acı katarak bu sorunu da hallediyorum.
sağlıksız denilse de , çokta sağlıksız olduğuna inanmıyorum. çünkü gün içinde mineral , vitamin, protein, yağ ve karbonhidrat ihtiyacımı alıyorum. azar azar sık sık ye tarzı yemek tarzı zaten özel açıdan benim için zararlı bile... pko hastasıydım ve canan hoca'nın kitabını okuyarak düzeldim. yani iş birazda yemekleri kısmakta, zayıflamakta...

bu düzeni daha önce uygulamıştım ve sporla birlikte 60 kilodan 50 kiloya düşmüştüm. ne saçlarım döküldü ne de kansızlık oldu. üstelik pko hastalığım da düzeldi allaha şükür... dediğim gibi kendimi beslenmeden mahrum bırakmadım... kilomu da uzun süre korudum. ( 2 kilo aldım o kadar)

şimdi ise 51-52 kilolardayım . bir haftadan beri devam ediyorum.

önümde 6 ay var. 6 ay sonra sevgilimi göreceğim :) 6 ay içinde buraya bildirimde bulunacağım.
bazıları gibi bildirimde bulunacağım diyip tüymem...:21:

Acayip iyiymiş hemen başlıyorum siz sıcak içecek dediniz ama kahve yerine yeşil çay içsem sorun olur mu ?

Çok ama çok yanlış bir beslenme düzeni şuanda bir sağlık sorununuz çıkmayabilir ama ileride muhakkak çıkacaktır kendinize bu eziyeti yapmayın bence 3 ana 3 ara düzenli yiyin ve sporunuzu yapın ayda 4-5 kilo verirsiniz zaten sağlıklı bir biçimde 1 ayda 20 kilo ne demek çok büyük bir sorun yapmayın arkadaşlar lütfen sağlığınız bu kadar ucuz olmamalı !

Merhaba yazılanların çoğunu okudum ve çok üzüldüm açıkçası kendinize sadece kötülük yapmışsınız diyebilirim kastan ve sudan vermişsiniz çünkü. oysa o kas kütlesi ne kadar değerli ve zor oluşan bişey. lütfen aklınızı başınıza alın bir diyetisyenle ve spor salonuyla anlaşıp yağdan kilo verebilirsiniz bende spor salonunda çalışıyorum bu işin içindeyim ve böyle sağlıksız bi hareket duymadım daha önce

Selam kızlar bende bu diyeti uygulamak istiyorum denemek isteyen olursa beraberce yapalım boy 160 kilo 85 artık bıktım bu halimden kendimden nefret ediyorum forumda ki bütün sayfaları okudum en iyisi bu dıyet ben yarin başlıyorum ise yararsa gelişmeleri buraya yazacağım

X