Günlük Yemek Takımı önerisi?

ufunkitos

Guru
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2010
1.078
431
Merhaba,
Çeyiz için Günlük ve Misafirlik yemek takımlarına ihtiyacım var. Her ikisinde de kaliteli olsun istiyorum. Sade tasarımlardan hoşlanırım,özellikle günlükte renkli takımları pek tercih edeceğimi düşünmüyorum. Bugün bernardo ve karacaya bakma fırsatım oldu ama istediğim gibi günlük takım bulamadım. Misafirlik olanlar da çok yüksek fiyatlı gibi geldi bana. Tabi bunun normali nedir, bilmiyorum ama misafir için ayda yılda bir çıkaracağım takım için 1500lira vermek bana hiç mantıklı gelmiyor. Tavsiye edebileceğiniz kalitelidir dediğiniz bir markanın ürünü var mıdır? Bir de şu markadan aman uzak dur dediğiniz? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

canım kütahya güral yemek takımları çook kaliteliler yıllarca kullanabilirsin sana tavsiyem güral yada kütahya marka:KK34:

Merhaba!
Geçenlerde karar verdik ve yoğun araştırmalarım sonucu çelik tencere setimi ve günlük çkb takımımı Korkmaz'dan almaya karar verdim. Gittiğimde de şansıma kampanya varmış Ve yanında yemek takımı da aldık. Günlük olarak da yemek takımı almak istiyordum kampanya da olunca aldık bizde. Sade, çizgili günlük yemek takımı almış oldum.
Porselenleri yeni çıkmış Korkmaz'ın bana iyi gibi geldi.
Ayrıca günlükler de yuvarlak tabaklar tercih etmek en güzel. Çünkü kareler kullanışlı olmuyor genelde de bulaşık makinesinde köşeleri çatlıyor kırılıyormuş. o yüzden günlük olarak yuvarlak terch ettim.
Misafir içinse kare falan almayı düşünüyorum çok şıklar. Karaca dan alacağım gibi duruyor.

merhaba...
Bende tencere çkb takımı işte kepçe tuzluk takımı falan korkmazdan almıştım çokta memnun kaldım..Yemek takımınıda kare ve lila renk istiyordum onu aldım misafirler için günlük içinde kütahya porselen aldım desenli çiçekli falan :)) ama kaliteli valla makineye atıyorum taş gibi :) kütahyadan şaşmayın derim kızlar...

Son düzenleme:
kızlar başlık açtım ama bakan yok :KK43: kırmızı - siyah yemek takımı çok mu çirkin olur çok hoşuma gitti ama bilemedim :KK43: günlük kullanım için :KK43:

Merhaba!
Geçenlerde karar verdik ve yoğun araştırmalarım sonucu çelik tencere setimi ve günlük çkb takımımı Korkmaz'dan almaya karar verdim. Gittiğimde de şansıma kampanya varmış Ve yanında yemek takımı da aldık. Günlük olarak da yemek takımı almak istiyordum kampanya da olunca aldık bizde. Sade, çizgili günlük yemek takımı almış oldum.
Porselenleri yeni çıkmış Korkmaz'ın bana iyi gibi geldi.
Ayrıca günlükler de yuvarlak tabaklar tercih etmek en güzel. Çünkü kareler kullanışlı olmuyor genelde de bulaşık makinesinde köşeleri çatlıyor kırılıyormuş. o yüzden günlük olarak yuvarlak terch ettim.
Misafir içinse kare falan almayı düşünüyorum çok şıklar. Karaca dan alacağım gibi duruyor.

Çelik tencere için de öneri bekliyordum, iyi oldu Korkmaz'ı söylediğin unutmuşum onu, en kısa zamanda ona da bakacağım öyleyse. Günlük takıma bir türlü karar veremedim. Misafirliği de Karaca'dan begendim aslında ama üstte de yazdığım gibi fiyatları çok uçuk geldi bana

Merhaba,

Bende günlük yemek takımı arıyorum ama ben misafirlik takımı yuvarlak aldım ondan günlük için kare ve çiçek desenli olsun istiyorum. Bernardo da Karaca da falan bende bulamadım istediğim gibi :KK43:

Selamlar,
Ben de misafir takımına o kadar bütçe ayırma taraftarı değildim, Esse'de Shafer'ın setini görünce aldım. Yuvarlakla kare arası bir model, sade krem rengi kendinden çok ufak girinti çıkıntısıyla desen verilmiş gibi. çkb takımıyla beraber 700'e almıştım, geçenlerde yine gördüm Esse'de 900'e çıkmış. Daha önceden çkb almıştım, artık biri misafirlik biri günlük olur. Günlük konusunda da arayışlarım sürüyor. Misafirde tam kare almadığım için günlükte kare mi alsam desenli mi alsam diyorum ama kareler çabuk kırıldığı için, desenliler de yemeği tam göstermediği için önerilmiyor. Yoksa çok cicili bicili takımlar var ama bilemiyorum. Şu an için İkea'dan düz desensizlerden tek tek alıp takım yapmayı, Mudo'daki 4lü takımlardan 2 tane almayı veya Boyner'den birleştirmeyi düşünüyorum bakalım. Aslında şu züccaciyecilerde satılan renk renk kare düz tabaklardan kendim 8li takım yapmak istiyorum farklı renklerde ama, onlar da kaliteli olmaz kırılıp durur sürekli diye çekiniyorum..

Canım ben Bernardo'nun Romance serisini almıştım çok beğenerek. O kadar desenli sevmezsen yeni sade modelleri de çıkmış, yeniden bir bak derim.

X