cadı kaynana

Mrhba kizlar. kvden cekenler,esiyle tartisanlar Allah her kese yaedim etsin.ya kizlar benim de esim annesinden asiri derecede korkuyo uc yili gecdi evleneneli iki bucuk yasinda kizimiz var adam gelmis otuzuna hala annesinden korkuto ya annesi yuzune ters baksa nerdeyse affedersiz.....ona hos olsun diye her aksam annesiyle saatlece sohbet ediyo baze hatta odasinda uyuya kaliyobenimle kelime kesicek zamani yok. nerdeyse meme emicek. benimle hic bi sey paylasmiyo sadece gece gec saate gelib uyuyo sabah kalkip gidiyo. Bi cocuk mobilyasi alalim dedim olmaz almadi cunki annesi izin vermedi.cocuk odasini kp e tahsis etmis diger odada kv ve kb kaliyo birine de getirmis esyalarini koymuslar.off ya bu yuzden esimden de soyudum evim olup da hic bir sey istedigim gibi olmuyo her sey kv nin zevkine isteyine gore. sizce ben abartiyomi yani bende isteklerimi yapmak icin kv e yasina gelmeyimimi bekleneliyim?.

mrb ben yaklaşık 1 buçuk yıllık evliyim 36 haftalık hamileyim.geçen kaynanamla kavga ettim.ben anneme oturmaya gittim arkamdan geldi ordamıyım diye bakmaya bende bana güvenmiyomusunuz niye kontrole geliosun die sert tepki werdim .akşam ewe gelince eşim canımın sıkkın oldgunu anladı sordu bende bana hak verir annesinin yaptıgı şeyin yanlış oldugunu anlar diye anlatmaktan cekinmedim.anlattım kötü bişi yapmamış ki diyo ama kadın resmen benm açığımı arıyo.karşı komşuya geçiyorum geçerken sölüyorum ama gelip karşı komşuya bizim gelin burda mı ewde yok bişi sölemedi giderken diyo bu seferde insanlar beni yanlış tanıyo neyse eşimle aramıza soğukluk girdi.ertesi gün doktor kontrolüm wardı hastaneye gitmeden annesinide aldı yanına benide çağırdı bu kadını niye yanlış anlıyosun dedi sonra kaynanam ağlamaya başladı.ben merak ettim nereye gitti die dedi halbuki söledim ben anneme giderken onada söledim görümcemede.kaynanam telefonla aradık bi kaç defa açmadı dedi aslında açıp geliyorum yoldayım dedim ama eşime öle demedi.eşimde annesinin ağladıgını görünce dayanamadı bana bagırmaya başladı dövdü beni senide karnındakini de istemiyorum dedi bende kafama sert darbe alınca bayıldım.ayılına eşim bana kalk numara yapma düzenbaz dedi kaynanamda karşıdan izliyo sadece yapma oğlum diyo.ben gece anneme gittim orda kalmak için gece gelip beni aldı.ayrı ewe tasınmak istediğimi burda yaşamak istemediğimi söledim ssen ayrı ewe layık deilsin dedi şu an konuşmuyorum eşimle.kafam çok karışık kalbim bırak git dio aklım kızım babasız büyücek diye katlan değişir belki diyo ama çok mutsuzum.çok zor aynı ewde yaşamak hele adam annesine anneside oğluna çok düşkünse.çok mutsuzum çok ne yapayım ben ??

Bu insana cadı denmez insan dışı bir varlık bence ve kusura bakma hayatım ama eşin de öyle annesi ağladı diye hamile olan eşine vurmak da ne..Bayılmışsın sana düzenbaz diyor..Ailen bir şey demedi mi..

Büyük konuşmuyorum ama böyle bir şeyi ben yaşada idim hiç sesi çıkmayan annem bile o kadını parçalardı abilerim de taş taş üstüne koymazlarıdI..Sen hamilesin ya adamın canından can taşıyorsun..

Ne yapcaksın..Rapor vs. aldın mı..?

Mrhba kizlar. kvden cekenler,esiyle tartisanlar Allah her kese yaedim etsin.ya kizlar benim de esim annesinden asiri derecede korkuyo uc yili gecdi evleneneli iki bucuk yasinda kizimiz var adam gelmis otuzuna hala annesinden korkuto ya annesi yuzune ters baksa nerdeyse affedersiz.....ona hos olsun diye her aksam annesiyle saatlece sohbet ediyo baze hatta odasinda uyuya kaliyobenimle kelime kesicek zamani yok. nerdeyse meme emicek. benimle hic bi sey paylasmiyo sadece gece gec saate gelib uyuyo sabah kalkip gidiyo. Bi cocuk mobilyasi alalim dedim olmaz almadi cunki annesi izin vermedi.cocuk odasini kp e tahsis etmis diger odada kv ve kb kaliyo birine de getirmis esyalarini koymuslar.off ya bu yuzden esimden de soyudum evim olup da hic bir sey istedigim gibi olmuyo her sey kv nin zevkine isteyine gore. sizce ben abartiyomi yani bende isteklerimi yapmak icin kv e yasina gelmeyimimi bekleneliyim?.

pufff dertler 1 değil ki demi..Rabbim sabır versin sana da canım ama bence başlık aç daha çok yardımcı olacak insana ulaşırsın..Maalesef eşler bazen hiç büyümüyor..Madem böyleler ne diye evleniyorlar demi..

dayak olayı ilk defa oldu.ama ewden her uzaklaşıp kaynanamla eşimi yanlız bırakınca ewe dönünce tartışma yaşadım.suçun eşimde oldugunu biliyorum ama normalde böle bşi yapmıcagınıda biliyorum ben yanlarında deilken allah bilir ne dedi de kaynanam ona onu bu kadr çıldırttı.mormalde üstüme titrerdi ki biz çok zorlukları atlatıp evlendik.ben bu dayak işinin altında ki sebebin kaynanam oldugunu biliyorum daha önce yaptıklarından dolayı .ama ne demiş olabilirde üstüme titreyen eşime beni dövmesini sağlıcak.bende dönmek istemedim ama yanlız yaşayan bi annem war sadece oda yaşlı .çalışmıyorum şu an hamileliğimden dolayı arkamda durucak kimsem yok tek başıma büyütmekten korktum bakamam yetişemem ihtiyaclarına diye ama eşimi tanıyorum oda çok pişman ama böle bişi yapmasındaki sebebi bilmiorum.

Seni anlıyorum..Hadi kayınvalide insan değil ok ama eşin ne olursa olsun sana vurmamalı idi..Sen hamilesin ya erken doğul olsa idi ya darbe alıp ölse bebeğin..Bunları düşünemeyecek kadar beyni yok mu bu kocanın..Hoş kayınvalideler sağolsunlar pek severler beyleri doldurmayı haklı çıksınlar diye yalan söylemeyi..Geç eşinin karşına ben ne yaptım da bana vurdun de annene yaranılmıyor de aç ağzını yum gözünü sakın susma..Çocuğumuza bir şey olsa idi yaşayabilecek miydin de..Hesabını sor..

haklısın... dolduruşa gelmemesi lazım ama kaynanamın dövdürcek kadar ne sölediğiyle daha çok ilgileniyorum nedense şaşırmadım aslında kaynanamın böle yapmasına çünkü ne beni oğluna eş olarak istedi ne de torunu olcagı zaman sevindi hatta çocgu istemiosan düşürmek için iğneler war ondan yaptıralım dedi ilk hamile kaldıgımda ama eşimin bundan haberi yok .ne dedi nne yaptı gerçekten çok merak ediyorum keşke öğrenebilsem

Bak güzelim bende sıkıntılar çektim ama söz konusu oğlum olunca kendimi tanıyamıyorum..

Valla benim kayınvalide iğneleri söylecek eşime kayınpederime herkese şikayet ederim..Kimse de susturamaz beni sen niye sustun ki..Hamile olduğumu söylediğimin ertesi günü kayınvladem iş buyurdu ben yapamam ilk 3 ay dikkat etmem gerek dedim..Ki benim ki de fenadır çok çektim..Ama oğlum olunca valla o cin olup adam çarpmaya kalkar ise bende şeytan olup papucunu ters giydiririm..İnsanın canı evladı daha kıymetli kim olabilir ki..

bekarken çalışıyodum çünkü malesef çocukla birlikte dönünce annemin yanına 1 ekmekten fazlasını wericek annem bez ve mamaların fiyatlarından haberiniz yok sanrım annemde bi ew kirasıyla geçiniyo.350 lirayla fatura ödücek mutfaga bakıcak bide ben warım en az 4 ay çalışamıcam 4 ayda nasıl geçinicem ki elimde bi mesleğim yok. ayrıca ewe döndüysem hemen bişi olmamış gibi yüzüne gülmedim zaten merak etmeyin o kadarda gurursuz değilim ..

Herkesin tepkisi sana değil güzelim maddi güç olmayınca çok zor bunu çok iyi biliyorum..Ben sana boşan demem diyemem senin içinde bulunduğun durumu sen daha iyi bilirsin elbette ki ama tepkisiz kalma , susma seni çaresiz hisseder ise daha çok üzerine gelir..Rabbim hakkında hayırlısı ne ise onu nasip etsin..

konuştum eşimle.ayrılıyoruz ama bebeğim doğunca çocugu istiyorum dedi.bende wermiceğimi söledim eşyalarımı topladım geldim anneme keşke babam yaşasaydı da arkamda durabilseydi.ben bayılınca kaynanam bilerek attı kendini yere ben gördüm demiş.bide ben kaynanama ben oğlunu sana weryimde ikinci çocugu beraber yapın demişim eşim ona kızmş.mahkemeyi açıcam ama kızım doğunca onların soyadını taşımasını istemiyorum benim pek bilgim yok böle mahkemelerle ilgili bnm soyadımı alabilir mi kızım?

Okudukça daha şok oluyorum arkadaşım eşine sorsana sen adam mısın diye..Sen de ki annende ki ahlaksızlık ne diye..Hiç mi Allah tan korkmuyor senin kayınvalide çık karşına sor hesabını ya ne demek o öyle..

Valla boşanacağım diyorsan hiç bekleme..Düzelir umut var diyorsan bilemem ama direk şikayet et..İftira attıklarını dayak yediğini söyle rapor aldın mı?

yarın sezeryan için gün almaya gidicem sabahtan işim bitince hemn avukata gidicem.doğar doğmaz babaya vermiceklerini biliyorum ama ya alırsa gibi korkularımda yok değil . gerçi kaynanam başından beri istmiodu çocugu düşsün die iğne yaptırmaya bile kalktı da ben istemedim.eşimi çocugu almaması için ikna eder

Kaç aylık bebek şuan..

7 yaşına kadar annede çocuk ama maddi durum şartı ne bilmiyorum..

bekarken çalışıyodum çünkü malesef çocukla birlikte dönünce annemin yanına 1 ekmekten fazlasını wericek annem bez ve mamaların fiyatlarından haberiniz yok sanrım annemde bi ew kirasıyla geçiniyo.350 lirayla fatura ödücek mutfaga bakıcak bide ben warım en az 4 ay çalışamıcam 4 ayda nasıl geçinicem ki elimde bi mesleğim yok. ayrıca ewe döndüysem hemen bişi olmamış gibi yüzüne gülmedim zaten merak etmeyin o kadarda gurursuz değilim ..

ben sizin gibi dayapı normalleştiren kadınları hiç anlamıyorum kusura bakmayın..hala dayak için hem de hamile kadına dayak atan koca için bahane buluyosunuz..yok annesi doldurdu da yok en söyledi kim bilir..ne söylerse söylesin o adam sizin eşiniz ve arkanızda durmak zorunda..
ayrıca siz kendinizi bu kadar aciz gördüğünüz için kocanız ve ailesi de öyle görüyor..bir de kızınız oalcakmış,böyle bir örnekle büyümesi iyi mi,,ilerde kızınızın kcoa dayağı yemesi hoşunuza gider miydi??

istedikten sonra yağılmıcak hiçbişey yok şu hayatta..çalışır kazanırsınız,annenizin yanında çocuğunuzu mis gibi yetiştirirsiniz..hem babasıo olacak adam da nafaka vermek zorunda..hele bir de darp raporu alın bakın ne oluyo..yeter ki sizi isteyin..

konu sahibi ne yaptı acaba:26:
böyle yaşananları okudukça bu devirde kime güveneceğiz bilemiyorum:KK50:

çoçuğu için dayakcı kocalara katlananlara ço sinir oluyorum..neymiş efendim çoçuğum babasız büyümesin...daha dünyaya dahi gelmeden çoçuğu istememesi..hamileyken dayak vurması...bu baba mı oluyor...konu sahibi..çok saf birisiniz..bırakın bunları..gidin babanızın veybaşka biryerde büyütseniz dahi inanın daha mutlu olarak büyüyecektir...emin olun..böyle kocayıda bir saniye beklemeden tekmeyi vurun..

konuştum eşimle.ayrılıyoruz ama bebeğim doğunca çocugu istiyorum dedi.bende wermiceğimi söledim eşyalarımı topladım geldim anneme keşke babam yaşasaydı da arkamda durabilseydi.ben bayılınca kaynanam bilerek attı kendini yere ben gördüm demiş.bide ben kaynanama ben oğlunu sana weryimde ikinci çocugu beraber yapın demişim eşim ona kızmş.mahkemeyi açıcam ama kızım doğunca onların soyadını taşımasını istemiyorum benim pek bilgim yok böle mahkemelerle ilgili bnm soyadımı alabilir mi kızım?

kusura bakmayın bu yazdığınızı atlamışım..en doğrusunu yapmışsınız, pişman olup ayaklarınız kapanması gerekirken,çocuğu isterim diyen adamdan hayır gelmez size de kızınıza da..
ne yazık ki canım,eşinin soyadını alacak kızın,ancak kendi isteğiyle 18 yaşını bitirince ,dava açıp değiştirebiliyo diye biliyorum.şu aşamada senin de o davalrla falan uğraşacak durumun olmaz sanırım..bırak onun soyadını alsın,mirası kalır işte :)
öncelike sağlıklı doğumlar dilerim.sonrasında da güçlü ve dimdik bir anne olun ,bebeğinizin size ihtiyacı oalcak..

bende bu yazıyı görmedim..umarım yumuşamazsınız..eşinin soyadınıda haketmiyor...zaten çoçuk küçük olduğu için anneye veriliyor...senin yerinde olsam böyle bir babaya asla asla göstermezdim..izimi kaybederdim...en azından dayaksız bir hayatınız olur...

başlığa bayıldım cadı kaynana :) neden bu kadar düşkünler oğullarına anlamıyorum bence tam olarak düşkünlük değildir bunun adı belkide kıskançlık hele ki eşi ölmüş kaynanalar daha kıskanç oluyorlar kızlarını böyle kıskanmıyorlar ama erkek çocukları bilmiyorum yani çok değişik

meraba uzun zamandır giremiyorum sağ salim bebeğimi kucagıma aldım.daha zamanımız vardı ama erken geldi kızım annemdeyim artık.merak edenler olmuştur diye girip yazmak istedim böle daha mutluyum herkeze yorumları için teşekkür ederim.

meraba uzun zamandır giremiyorum sağ salim bebeğimi kucagıma aldım.daha zamanımız vardı ama erken geldi kızım annemdeyim artık.merak edenler olmuştur diye girip yazmak istedim böle daha mutluyum herkeze yorumları için teşekkür ederim.

işte şimdi hayat başlıyor inan annelik Rabbimin biz kadınları lütfettiği en mübarek şey..Rabbim sağlıkla sıhhatle huzurla büyütmeyi nasip etsin Canım..Umarım Rabbim gönlündekini hayırlı kılarak nasip eder..Mutluluklar dilerim meleğinle..

X