eşim aileme göndermiyor:(

aynen canım
gitmemi neden istemediğimi söledi oğlu içinmiş güya yeni evlisiniz yalnız bırakma dior

Laf söyledi balkabağı:))
Yeni evliliğinizi anladınız da sanki
Sanki maaile oturan siz değilsiniz.
Madem bu kadar düşünceli ayırsınlar evinizi , önce bir yalnız kalında sonra bırakma kocanı yalnız:KK51:

Laf söyledi balkabağı:))
Yeni evliliğinizi anladınız da sanki
Sanki maaile oturan siz değilsiniz.
Madem bu kadar düşünceli ayırsınlar evinizi , önce bir yalnız kalında sonra bırakma kocanı yalnız:KK51:

aslında bunu şaka yoluyla sölemeliydm gerçi hırsla ne yalnızı siz varsınız ya dedim
olsun arının yeri ayrı ennein babanın dedi
sanki ben evlendiğimi anlamışımda

aslında bunu şaka yoluyla sölemeliydm gerçi hırsla ne yalnızı siz varsınız ya dedim
olsun arının yeri ayrı ennein babanın dedi
sanki ben evlendiğimi anlamışımda[/COLOR]

Tabi kendi kraliçe arı mübarek:))
Hepiniz onun kovanında yaşayın gitsin
Hey Allahım ya
Boşver sen onu şimdi git keyfine bak, toparla kafanı gel.
Sonra mücadeleye devam:))

Tabi kendi kraliçe arı mübarek:))
Hepiniz onun kovanında yaşayın gitsin
Hey Allahım ya
Boşver sen onu şimdi git keyfine bak, toparla kafanı gel.
Sonra mücadeleye devam:))

hiç geri dönmek istemiyorum bu eve yaa keşke topladığım eşyalarımla birdaha geri dönmesem döndüğümde ayrı evim olmuş şekilde dönsem ama maesefki dödüğümde mücadeleye devam gerçketn:KK50:

nekadar özledim anlamıyor haftalardır görmedim yüzlerini 1 haftalığına götür beni diyorum kesinlikle izin vermiyor mmaşı alınca beraber gider geliriz bir gün kalırız diyor...ama ben 1 günlüğüne doyamıyorum ki...1hafta kalınca anca kendime geliyorum...daha önce 2 kere gitim 1 haftalığına ...cumartesi gidioduk beraber pazar o dönüodu bidaki cumartesi almaya geliyordu...bende ailemin yanında kafa dinliyordum hasret gideriyodum kardeşimle uyuyordum:KK50: Ama nolduysa şimdi asla diyor bugün çok kötü kavga ettik...ölümlü dünyada sen beni ailemden ayrı koyamassın dedim nasıl bağrıyor yaa.görücem yeni evlendi bizim gibi ama hergün burda birgün görmeseler ağlıyorlar arayıp hemen gel diyorlar o olmadan boğazların geçmioyor yedikleri ama ben gidip kalınca batıyor hepsine beim canım yomu yaa...halbuki ben onun alesiyle yaşıyorum hergün bıktım onları görmekten bu kargaşa evden kaçıp uzaklaşmak istiyorum 1 haftalığına kafa dinlemek istiyorm ..eşim beni anlamaz aile özemi nedir bilmiyor çünkü hergün işten gelince biricik anası babası yanında ...özleyen insanı nerden anlıcak:KK5:..şuan ondan çok soğudum görmek istemiorum onu akşam eve gelince kesin yine kavga çıkar.ben onu nasıl ikna edeyim kızlar diğer gitmelerimde sinir krizi geçirmiştim orda kalmak zorunda bıraktı beni 2.sinde de pek düzelmemştim ve doktora kontorlüm vardı ondan bişey diyemedi ama bu sefer düzeldiğimi düşünüo heralde halbuki daha kötüyüm ...bana akıl verin güzellikle mi yoksa kavgayla mı halledlir..ben güzellikten yanayım ama anlamıyorki güzellikten..biraz duygu sömürüsü yapsam işe yararmı.......halbuki tamam karıcığım sende bunaldın zaten beraber oturuyoruz git kafanı dinle ben alırım seni dese....anamı babamı görsem..yine eskisi gibi sobanın yanında küçük kardeşimle uyusam:KK14::KK14::KK14:

kaynanan öğretiyor olmasın. Aman hepsi aynı bu erkeklerin. Pısırıklar. Bizim türk örf adetlerinden de artık nefret etme noktasına geldim. Kimileri bana tepki gösterecektir ama. En azından benim kaynanamlar her şeyimize burunlarını sokuyorlar. Kıcık kapıyorum onlardan zaten. Kocam da ağzını açamaz. Ben anasına babasına terbiyesizlik etsin demiyorum ama haklarımızı ve mahremiyetimizi de korusun. Pısırık hepsi işte. Karılarına karşı erkek çoğu.

böyle düşünmemeye çalış canım çok zorlanırsın bak
keşke düşünmesem canım şuanda çok garibim ya negüzel geçti günlerim anam babam sıcacık yuvam...o evde yaşadığım günleri biraz unutmuştum ama şimdi bitti cennet günlerim son 1 gün... canım anamı babamı bırakıp kaynana kaynata yanına gidicem o acı günler başlicak:KK14:

eşin gerçekten çok ayıp ediyor,aileni görme hakkını hiçbir zaman kısıtlayamaz,bende kayınvalidemle altlı üstlüyüm ailemde 3 saatlik uzaklıkta,bunaldığımda kızımı alıp bende gidiyorum,ama öyle çok sık benim eşimde yollamıyor..gidincede 15 gün felan kalıyorum,onlar analarının yanında özlem yok hasret yok daha anlayışlı olmaları gerekir ama erkekler böyle işte empati yapamıyorlar maalesef..sende duygu sömürüsü yap acındır biraz kendine, sonuna kadar haklısın canım,aileni görmene eşinde olsa engel olamaz..:KK34:

keşke düşünmesem canım şuanda çok garibim ya negüzel geçti günlerim anam babam sıcacık yuvam...o evde yaşadığım günleri biraz unutmuştum ama şimdi bitti cennet günlerim son 1 gün... canım anamı babamı bırakıp kaynana kaynata yanına gidicem o acı günler başlicak:KK14:
sen k.valide k.peder yüzünden evliliği benimseyememişsin canım ayrı evin kendi rahatın olsa böyle düşünmezsin

canım benim ya okuyunca cok üzüldüm neden bu insanlar bu kadar duyarsız kendilerine gelince öyle olur sen el kızısınya cekeceksin mecbur kosarlar ogullarınıda onlar dolduruyodur kafanı yorma canım ama sende inadına git takma onları taktıkca tepene cıkarlar bizde alt üst oturuyoruz her annemlere gidip geldigimde kaynanana hanım laf sokuyo kendi kızının hergün her saniye basında hiç bişe demiyorum eden bulur üzme kendini eşinde adam olsa onların lafını dinlemz artık evlenmiş yuva kurmus bi insana neden hala cocuk muamelesi yaparlar anlamam yazdıklarıma kızmassın inş cok sinir oldum cnm bian kendim geldi aklıma

Bu adamlar niye kendilerine köle almış gibi davranır eşlerine anlayabilmiş değilim.
Esir misiniz siz?
Vallahi peygamber sabrı varmış sizde helal olsun.

Bu adamlar niye kendilerine köle almış gibi davranır eşlerine anlayabilmiş değilim.
Esir misiniz siz?
Vallahi peygamber sabrı varmış sizde helal olsun.

hayatım erkeklere yüz vermeyeceksin, ne kadar yüz verirsin o kadar değersiz olursun. ben, eşimin ailesine ayıp olmasın diye düğünde doğru dürüst hiç bir şey aldırmadım hiç bir şey de istemedim. kayınpederim sadece 100 tl verdi düğün eşyası al diye. kendileri öncesinde 250 tl lik bir kıyafet felan aldılar bana. her neyse eşim düüğnden önce o paranın hesabını sordu bana, ben kına ayakkabım yok dediğim zaman o parayla al dedi. neyse bende vereyim paranızı istersiniz, dedim. yok felan demişti utanmıştı.kaynanamın öğrettiğide belliydi

her neyse evliliğimin ilk zamanları da böyleydi eşimin ailesine karşı çok iyidim ama onlar kıcık kıcık konuşurlardı benle. eşime söylerdim hiç umursamazdı. kötü niyetli felan değiller derdi.
şimdi ise olayı çözdüm ve tüm bunları fitil fitil burnundan getiriyorum, kaynanmların yüzüne karşı gelmem, terbiyesizlik etmem ama artık hiç bir dediklerini umumrsamam, eşimi sıkıştırırım gereken cevabı kaynanamlara eşimi söyletinceye kadar uğraşırım, kötüde ben olmam, bazen gerekirse cevabımıda suratlarına yapıştırırım. eşime de her dediğimi aldırırım, kredi kartıda bende artık. şimdi benden değerlisi yok.

Son düzenleme:
ben ailemi 6ay görmediğim halde beni göndermedi. mayıs ayında evlenmiştik. ekimin sonunda adanya gittik. 10günlük iznimiz vardı. 4-5gün onun annesinde kaldık. bnim annemde 2gün kaldık sonra bu "bi eve gidip gelecem" dedi. herrkesin içinde gei döneceğini söyledi. sonra çıktı gitti annesine, gelmiyorum ben burda kalacam dedi. sonra sinirlendim.annesinin doldurduundan şüpheleniyorum. sonra kv "niye orda kalıyorsunuzki oğlum rahat edemiyor işte. günde 2saat gidip glsen yetmiyormu. ya hiç götürmese nolurdu filan" dedi. düşünün. ailemi 6ay gömüyorum. ve iznimiz bittikten sonra kasımdan teemuzun sonuna kadar yine göremeyecem:2: baya bi kavga oldu. beni sessiz bulup herşeyi yaptıacanı sanıdı kv. orda bildiğin cinnet geçirdim. beni eşimin boşayabileceğiyle tehdit etti. sandıki korkarım ilemde kalmak istemem. ama "boşayacaksa boşasın zaten bu evlilik böyle gitmez.kendisi eve tek dönsün ben burda kalırım" dedim. alttan almayacağımı anladı. birdahaki iznimiz temmuzun15inden sonra. ozamana kadar burda uzaklardayım. birde berbat bi yerde ıssız bi yerde kalıyorum. tek bi insan yok etrafta.komşuda yok. böyle bi yerden adanaya gidince en zalim insan bile "yazık bu kız nasıl bi yerden geldi, annesini özlemiştir" diye düşünür. amaolurmu "GÜNDE 2SAAT GÖRSEN YETMİYORMU"

Aynı şeyi eltime yapmıyor ama. eltim her ay annesine gider ve en az10gün kalır. bide utanmadan arayıp bana söyledi. "iyi olduğu gittiği, annesinde daha rahat ders çalışır" diyor. ben bu ıssız yerde eşimin sık sık nöbetçi olduğu bu yerde elimde bıçakla her an bi tıkırtı duyunca elimle bıçakla odaları geziyorum. ben böyle ders çalışırken hiç bana "ana kuzusu o da anasını özlüyor" demiyor ama.

eşime dedim. sen yine gelir kalırdın sen böyle düşünmezdin ama annenden etkilendin dedim. "ve bana izinde bunu yaptı ya annemdekalmamı çok gördü ya sakın benden kızım onun adını vermemi beklemesin asla" dedim. koyacağım varsa da koymam dedim. eltim koysun. kız mersinin merkezindeyken bile "yazık tek başına kalıyo, üzülüyor anakuzus, annesini özlüyor" diyordu. bana gelince dağların arasında insanlaın yayla olaak kullandığı kışın ıpıssız olan tilkilein geceleri ilçeye indiği bu yerde tek başımayım. eşim sürekli işte. evime gelen bi komşum bile yokken yılda 2kez annemi görebiliyorum ondada kalmama izin vermedi.

X