eşim aileme göndermiyor:(

kaderiminoyunu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2012
2.017
29
nekadar özledim anlamıyor haftalardır görmedim yüzlerini 1 haftalığına götür beni diyorum kesinlikle izin vermiyor mmaşı alınca beraber gider geliriz bir gün kalırız diyor...ama ben 1 günlüğüne doyamıyorum ki...1hafta kalınca anca kendime geliyorum...daha önce 2 kere gitim 1 haftalığına ...cumartesi gidioduk beraber pazar o dönüodu bidaki cumartesi almaya geliyordu...bende ailemin yanında kafa dinliyordum hasret gideriyodum kardeşimle uyuyordum:KK50: ama nolduysa şimdi asla diyor bugün çok kötü kavga ettik...ölümlü dünyada sen beni ailemden ayrı koyamassın dedim nasıl bağrıyor yaa.görücem yeni evlendi bizim gibi ama hergün burda birgün görmeseler ağlıyorlar arayıp hemen gel diyorlar o olmadan boğazların geçmioyor yedikleri ama ben gidip kalınca batıyor hepsine beim canım yomu yaa...halbuki ben onun alesiyle yaşıyorum hergün bıktım onları görmekten bu kargaşa evden kaçıp uzaklaşmak istiyorum 1 haftalığına kafa dinlemek istiyorm ..eşim beni anlamaz aile özemi nedir bilmiyor çünkü hergün işten gelince biricik anası babası yanında ...özleyen insanı nerden anlıcak:KK5:..şuan ondan çok soğudum görmek istemiorum onu akşam eve gelince kesin yine kavga çıkar.ben onu nasıl ikna edeyim kızlar diğer gitmelerimde sinir krizi geçirmiştim orda kalmak zorunda bıraktı beni 2.sinde de pek düzelmemştim ve doktora kontorlüm vardı ondan bişey diyemedi ama bu sefer düzeldiğimi düşünüo heralde halbuki daha kötüyüm ...bana akıl verin güzellikle mi yoksa kavgayla mı halledlir..ben güzellikten yanayım ama anlamıyorki güzellikten..biraz duygu sömürüsü yapsam işe yararmı.......halbuki tamam karıcığım sende bunaldın zaten beraber oturuyoruz git kafanı dinle ben alırım seni dese....anamı babamı görsem..yine eskisi gibi sobanın yanında küçük kardeşimle uyusam:KK14::KK14::KK14:

Son düzenleme:
sizin konuyla ilgisi yok ama aklıma geldi
eniştem ananem ölüm döşeğindeyken bile teyzemi göndermemişti türkiyeye
durumları da çok iyi
kadın kızını göremeden öldü
o kadar çok beklemiş ki gelmesini ama eniştem gidemezsin diyip göndermemiş

böyleleri de var işte

enişten de nekadar vicadnsızmış
benim eşim okadar da değil ama yinede onları görmeme mani olamaz kimse nedemek yaa anam babam onlar benim hapiste hissediyorum kendimi

Ne kadarlık evlisiniz
Ailen ne kadar uzakta
Hep bir hafta gidip kalmak bana da uygun gelmiyo
Ama tabi kendi de o kadar sık görüşmesin o zaman ailesiyle

15 günde bir Cuma akşamı gidip Pazar dönseniz çok uzaksa
Yakınsa zaten sadece ziyarete gidip dönülmeli, kalınmamalı

canım duygu sömürüsü yap ailen nerde kalıyor aranız uzak galiba sen gidemiyorsan birşekilde ailenin size gelmesini sağla ama senin ailenle görüştürmeli senin en doğal hakkın bu, belki 1hafta eşine uzun gelebilir 2 3gün kalmayı dene belkide eşinin ailesi gitmeni istmezler ve eşine laf söyleyebilirler

Ne kadarlık evlisiniz
Ailen ne kadar uzakta
Hep bir hafta gidip kalmak bana da uygun gelmiyo
Ama tabi kendi de o kadar sık görüşmesin o zaman ailesiyle

15 günde bir Cuma akşamı gidip Pazar dönseniz çok uzaksa
Yakınsa zaten sadece ziyarete gidip dönülmeli, kalınmamalı

1 buçuk saatlik mesafe var aramızda yakın olsa bi hafta kalmazdım haftada bir iki görür gelirdim ama haftalardır görmedim onlarda gelemio...

canım duygu sömürüsü yap ailen nerde kalıyor aranız uzak galiba sen gidemiyorsan birşekilde ailenin size gelmesini sağla ama senin ailenle görüştürmeli senin en doğal hakkın bu, belki 1hafta eşine uzun gelebilir 2 3gün kalmayı dene belkide eşinin ailesi gitmeni istmezler ve eşine laf söyleyebilirler
ailem gelince bişey anlamıyoruz ki beraber yaşadığımız için bu curcuna da rahat edemioyoruz bişey alayamıyorum en eski günlerimi yaşamak istyorum ailemin yanında bikaç gün..sora eşime dönmek..eşimin ailesi galiba onu gaza getirdi ama icabına bakıcam galiba en ufak yüzüme bişey desinler sizde hergün kızınızı ggörmeyin ozaman dicem

Son düzenleme:
1 buçuk saatlik mesafe var aramızda yakın olsa bi hafta kalmazdım haftada bir iki görür gelirdim ama haftalardır görmedim onlarda gelemio...

Bir buçuk saat çok değil ki
İstanbul da her yer zaten trafikten dolayı bir - bir buçuk saat sürüyo
Benim annemlerde öyle neredeyse, bende cumartesi iş çıkışı 13:00 ten sonra gidiyorum 14:30 gibi orda oluyorum akşam 22:00 - 23:00 gibi evimize dönüyoruz

evlenmeden önce bunlara konuşman gerekirdi , bu aşk mı? görücü evliliğimi? merak ettim

ailem gelince bişey anlamıyoruz ki beraber yaşadığımız için bu curcuna da rahat edemioyoruz bişey alayamıyorum en eski günlerimi yaşamak istyorum ailemin yanında bikaç gün..sora eşime dönmek..eşimin ailesi galiba onu gaza getirdi ama icabına bakıcam galiba en ufak yüzüme bişey desinler sizde hergün kızınızı ggörmeyin ozaman dicem

Senin sorunun ne uzaklık ne aileni görememe
Senin sorunun aynı eve gelin gitme
Ve bir hafta da olsa annene kaçıp kafa dinleme

Ben böyle anladım yani
Yoksa hangimizin annesi komşu kadar yakın ki, benim de annem evime 45 dk işyerime 1 buçuk saat uzak.. Aynı gün gidip dönebiliyorum..

seni daha önceki konularından biliyorum..

o kocayla işin çok zor.umarım bir işe girer,eşinin hayalini kurduğu evi alır rahata kavuşursun.

rabbim yardımcın olsun..

kendisi bütün gün ailesiyle dip dibe olduğu için seni anlamasını bekleme

hele ki eşin gibi sabit fikirli olan birisinin senin bi lafına düzeleceğini sanmıyorum

inşallah eşin bi gün doğruyu bulur da senin isteklerini de göz önünde bulundurur

aileni görmek senin hakkın ya...
bunu yapabilmek için bile eşinden izin alman gerekmen çok üzücü..
Allah yardımcın olsun...
sen inatlaşırsan, o da inatlaşacaktır ama...
ya resti çekeceksin, senden önce ailem vardı, görmemi engeliyosun madem, bu iş buraya kadar diceksin...
yok ben rest falan çekemem diyosan da, inatla olmaz bu iş onu bil..
bi süre bahsetme, sürekli gündeme getirme, huyuna gidecen yapacak bişey yok

bir bucuk saatlik mesafemi bende baska ülke sandim
nedne böyle yapyior
cok acimasizca
ben baska ülkedeyim ben bile fazla gidiyorum ailemin yanina
esime söylerim ikiletmez hemen alir bileti
ne gerek var üzüyor sizi

bir bucuk saatlik mesafemi bende baska ülke sandim
nedne böyle yapyior
cok acimasizca
ben baska ülkedeyim ben bile fazla gidiyorum ailemin yanina
esime söylerim ikiletmez hemen alir bileti
ne gerek var üzüyor sizi

Gitme mi diyor
Yoksa bir hafta kalma mı

Bence gitme diyorsa haksız
Ama kalma bu kadar diyorsa haklı, çünkü bir buçuk saatlik mesafede dönülmeyecek bir yer değil, bizimkiler de o mesafede hemen hemen ben aynı gün dönüyorum kalmıyorum yani

Konu sahibi kayınvalide ile oturduğundan biraz da kaçış gibi bakıyor olaya

Son düzenleme:
bende ist da oturuyorum ailem 2 saat uzakta (aynı şehirde olmamıza rağmen trafik ve otobüslerin dolaşması ile)15 günde 1 gidiyorum 1 gün kalıyorum günü birlikte giderim istesem sabah eşimle çıkarım akşam yine onla dönerim de uykumdan feragat edemiyorum

1,5 saatlik mesafe uzak değil ki arkadaşım ... o kadar mesafeye günübirlik git gel bile yapabilirsin. 1 hafta bana kalırsa çok o mesafe için...

nerede ikamet ediyorsunuz bilmiyorum ama çoğu ilde bir ilçeden diğerine gitmek neredeyse 45-50 dk.

Allah bu gelinlerine eşlerine eziyet edenlerin aynısını kızkardeşlerine kızlarına versin inşAllah.

Ama ondan da anlamazlar bencil insan neyden anlar ki zaten sadece kendini düşünür.

X