Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak için doğum kontrol hapı hakkında önemli.

'Saçlarım fazla yumuşadı, fön tutmuyor' gibi yorumlar yapmıştım, işte onları geri alıyorum :KK70: sanırım o ara ya aşırı bakım yaptım, ya da şampuanla birbirimize alıştık artık :) 10 gün kadar önce saçlarımı boyattım, bundan sonra da ara ara boyanacağını düşünürsek toplam uzama konusunda net fikrim olması zor olacak.ayda 1 yerine 2 cm uzadı diyebilirim.öyle ayda 5 cm fln uzamadı yani.uzun vadede farkedecektir, yılda 12 cm uzuyorsa normal saç, yılda 2 kez de 2 cm kestirdiğimizi varsayalım, 1 yılda 8 cm uzatmış oluruz.dkh şampuanla ise yılda 24-4=20 cm uzayacak demektir.saçımla ilgili bir olumsuzluk, yanetki yaşamadım, bilakis bakım ürünlerine ihtiyacım azaldı, ancak unutmayın ki şampuanımda bepanthene ve bal da var (evigen de var ama o şampuanda etkisini yitiriyormuş) yani bakımı yapan dkh mı bunlar mı emin olamıyorum.şampuanım sıvılaştı, doğru miktarı ayarlamakta zorlanıyorum, fazla fazla dökülüyor hep.günde tek şampuan yapardım, dkh şampuana geçince köpürmesi azaldı, çoğu zaman 2. Kez şampuanlama ihtiyacı hissediyorum.gözlemlerim bu şekilde, bundan sonra da her şampuanıma katmayı düşünüyorum.

İcmiyorsun ama derine suruyorsun deride onu aliyor direk kafaya surmus oluyorsun bende cok uzattigini duydum ama denemem asla korkuyorm cok sakincali dkh bence yapma baska seylere bak

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

'Saçlarım fazla yumuşadı, fön tutmuyor' gibi yorumlar yapmıştım, işte onları geri alıyorum :KK70: sanırım o ara ya aşırı bakım yaptım, ya da şampuanla birbirimize alıştık artık :) 10 gün kadar önce saçlarımı boyattım, bundan sonra da ara ara boyanacağını düşünürsek toplam uzama konusunda net fikrim olması zor olacak.ayda 1 yerine 2 cm uzadı diyebilirim.öyle ayda 5 cm fln uzamadı yani.uzun vadede farkedecektir, yılda 12 cm uzuyorsa normal saç, yılda 2 kez de 2 cm kestirdiğimizi varsayalım, 1 yılda 8 cm uzatmış oluruz.dkh şampuanla ise yılda 24-4=20 cm uzayacak demektir.saçımla ilgili bir olumsuzluk, yanetki yaşamadım, bilakis bakım ürünlerine ihtiyacım azaldı, ancak unutmayın ki şampuanımda bepanthene ve bal da var (evigen de var ama o şampuanda etkisini yitiriyormuş) yani bakımı yapan dkh mı bunlar mı emin olamıyorum.şampuanım sıvılaştı, doğru miktarı ayarlamakta zorlanıyorum, fazla fazla dökülüyor hep.günde tek şampuan yapardım, dkh şampuana geçince köpürmesi azaldı, çoğu zaman 2. Kez şampuanlama ihtiyacı hissediyorum.gözlemlerim bu şekilde, bundan sonra da her şampuanıma katmayı düşünüyorum.

Güzel hesaplama yapmışsın :KK66: Ayda 5 cm uzatan varsa şöyle gelsin :KK4:

Devamlı kullanma kuzum, her şampuan bittiğinde bir kaç hafta ara ver derim malum her türlü alışıyoruz... Ve evet o haplı şampuanın saçı bir garip yaptığı kesin yani kötü diyemiyorum ama normal şampuanlanmış saç gibi olmuyor, bir kere bende hiç elektriklenme problemi olmaz ama saçları elektriklenen arkadaşlarımda o sorunların ortadan kalktığını gördüm mesela...

Güzel hesaplama yapmışsın :KK66: Ayda 5 cm uzatan varsa şöyle gelsin :KK4:

Nerdeeeeee :KK52::KK52::KK52:

Saçımı 6 mayısta boyatmışım, bugün 26 mayıs, 20 günde 1cm den azıcık fazla uzamış.

Okudum canım çok sağol. Yapıcam bende bir zararını görürsem bırakırım. Zaten çok sık kullanmayacağım.

Merhaba :) Konuyu açan sen olduğun için sana sormak istedim ? bir faydasını gördünmü uygulamanın ? gördüysen hangi şampuan ve ilaçları kullandığını miktarlarını yazabilirmisin? Özel mesaj atıcaktım ama gizlemişsin :) atamadım malesef

ben yklaşık bir aydır kullanıyorum öyle mucizevi bir uzama olmadı ama yeni saç çıkarttı bırakınca çıkan yeni saçların hepsi döküldü :KK43:

ben yklaşık bir aydır kullanıyorum öyle mucizevi bir uzama olmadı ama yeni saç çıkarttı bırakınca çıkan yeni saçların hepsi döküldü :KK43:

Normalde yeni çıkan saçlar dökülmemeli, acil olarak gidip tam kapsamlı bir kan tahlili yaptır derim...Vitamin,hormon bakabilecekleri herşeye baksınlar.

Merhabalar :)
bende saçlarımı uzatmaya karar verdim 2 yıldır düzenli olmasada haftada 1 -2 kere bakım yapardım bazen 2 3 hafta yapmaz sonra tekrar yapmaya başlardım yani tam düzenli olarak yapmazdım 1 aydır tam olarak düzenli bir şekilde saç bakımı yapıyorum haziranın 21 inde başladım düzenli bakıma.
kullandıklarıma geçeyim :

Hc hair complex kullanıyorum 2 günde bir . içerisine çam terebentin de kattım .
Şampuanıma çam terebentin kattım 15 adet dk hapı ezdim ve kattım 1 tatlı kaşığı bal kattım .
şampuan olarakta saç dökülmeside başlamıştı bende 1 2 aydır bu nedenle 2 adet dermokil şampuan aldım ve 1 tanesinin içine bu saydıklarımı kattım ve başladım 1 aydır kullanıyorum .
MEDOBİOCOMPLEX-K adında biotin hapı kullanıyorum b7 vitaminiymiş bu ve saçı güçlendirirmiş aynı zamanda tırnaklarıda ve tırnaklarım çok sertleşti gerçekten güçlendiler saçlarımdada küçük küçük saçlar çıktı .
günlük 1 bardak süt içiyorum artık normalde hiç sevmem ama kakaolu alıyorum küçük kutuda her sabah 1 tane içiyorum mecburen protein açısından zengin ve protein saç için gerekli birşey.
saçlarımı düzleştirmiyorum artık . topuz yapıyorum .
son kez bayram için koyu renge boyayacağım ve sonra kendi haline bırakacağım çünkü diplerden 3 cm falan uzadı .buda çirkin bi görüntüye yol açıyor son kez kendi saç rengime yani kestane kahvesine boyayacağım saç hizam südyen kopçamın 4 parmak falan altında .
aklıma gelen şeyler olursa ekleme yaparım .

Kızlar ben kullandım öyle çokta değil 3 hafta kadar tabikide aman aman bi uzama olmadı AMA o güçsüz cansız kuru bakımsız saçlarım canlandı parladı elimi saçıma attığımda bi gürlük hisseder oldum gözle de görülür bi değişiklik var ayrıca uzadı da ,daha doğrusu benim saçım hiç denecek kadar uzar ama bunu kullandıktan sonra gerçekten uzuyor farkındayım ben şampuanıma 1 kutu doğum kontrol hapını havanda dövüp koydum içinede göz kararı yarım çay bardağı kadar çam terebentini ve 1 kutu yani 5 ampul Bemiks döktüm eczaneden bulablirsiniz . Başka sonuç alanlarda yazsınnnn :KK49:

bir başka saç uzatma palavrası daha. şampuana doğum kontrol hapı katın saçlarınız uzasın. peki hangi doğum kontrol hapını katınca uzuyor bu saçlar, doğum kontrol haplarının saç uzatmaya etkisi ne etken madde nedir. buna kimsenin cevabı yok. birisi uydurmuş doğum kontrol hapı saç uzatıyor, uzadığını düşünenler placebo etkisindeler. saçınıza sürüyorsunuz vitamini yağı saç biraz uzuyor, ama etkiyi doğum kontrol hapına bağlıyorsunuz. inanmayın böyle saçmalıklara.

doğum kontrol hapları o kadar fazla türdeyken ve etken maddeler birbirinden bu kadar farklıyken buna inanıp yapmanızdan dolayı sizi suçlamıyorum, bu tarz haberleri yayanları suçluyorum. yazık ya bu ülkenin kaynaklarını ve paranızı bu saçma şeylere harcıyorsunuz. o ilaçlar için ne kadar para ödeniyor yabancı firmalara bilseniz aklınız şaşar.

Merhaba arkadaşlar. Gerek kk'da gerekse diğer forumlarda araştırdığım kadarıyla bu şekilde saçını uzatmış çok insan var. Hatta eczaneye sordum düzenli müşterilerimiz var bu amaçla satın alan dediler. Benim merak ettiğim şey bir zararı var mıdır? Kimi zararlı diyor kimi sonuçta içmiyorsun aşırı doz kullanılmadığı sürece zararı yok diyor. Kafam çok karıştı. Forumdaki doktor arkadaşlarımızdan yardım istiyorum. Ya da tanıdığı doktor olupta ondan fikrini öğrenebilecek. Bu konuda bizi bilgilendirirseniz eminim çok kişi faydalanacaktır. Teşekkürler:KK31:
ben eczaneye gittim almak için doğum kontrol hapını..eczacıya sordum böyle birşey varmı ..ezip şampuana katılıp saç yıkanırsa saç çabuk uzarmış diye..eczacı evet doğru dedi böyle yapanlar çokmuş..sonra doktorlar sitesinden bir kadın doğum uzmanına sordum..dk hapının saçı uzattığını bilmiyorum dedi...
sanırım eczacı hap satılsın diye baba öyle söyledi..birde alanların doğrultusunda tabi..
ben denedim öyle bir uzatma gözlemlemedim herşeyi deneyen biri olarak..exra bir uzama yok..normal seyrinde uzuyor..ayda 1 santim gibi..
birde şu var yaşın ne kadar genç olursa saç o kadar çabuk uzuyor hormonlar fazla çalıştığı için..benim yıllar önce saçıma hiç bir şey yapmadığım halde hatta sabunla bile yıkardım..o zamanlar saçlarım çabuk uzardı..şimdi yaşım 465 ayda 1 cm uzuyor..
kızkardeşimin saçları aşırı yağlıdır çok çabuk uzar..hayret ederim..
kişiden kişiyede değişiyor..

Ben denemiştim..
15-20 gün civarı kullandım..
Ve kullandığım ilk zamandan 1,5 ay sonrasına kadar bi 5 cm hatta daha fazla fark etmişti :)

X