Konserve kapagi elimi kesti

Tweety

-Zık-
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2011
36.389
26.120
merhaba arkadaslar teneke konserve kapaklari oluyor ya kenarlari cok keskin cope atmistik bende copu elimle bastirirken elimi kesti 1cmlik filan kesik oldu avuc icinin kenar kismi etli kisim ve fena kaniyor ayrica gozumde kararma oldu midemde biraz bulanti sardik filan ama oneriniz varmi doktorluk bir durummudur ?:KK25:

kesik cok derinse ve sarmana ragmen kanama durmuyorsa doktora gözük bence.. geçmiş olsun..

merhaba arkadaslar teneke konserve kapaklari oluyor ya kenarlari cok keskin cope atmistik bende copu elimle bastirirken elimi kesti 1cmlik filan kesik oldu avuc icinin kenar kismi etli kisim ve fena kaniyor ayrica gozumde kararma oldu midemde biraz bulanti sardik filan ama oneriniz varmi doktorluk bir durummudur ?:KK25:
1 cm içe doğrumu. öyleyse dikiş şart..

Canım senin için Bursa Sağlık Müdürlüğünün sitesinden kopyaladım:

Evlerde en çok karşılaşılan kazalardan biri de kesiklerdir.
Kesikler, bıçak, jilet. makas, satır, balta, cam kırığı, teneke parçası, çivi gibi kesici ve delici aletlerin vücudu örten deri üzerinde meydana getirdikleri hasarlardır.
Sadece dış derinin zarar görmesine sebep olan hafif kesikler olduğu gibi daha derin ve damar kesiklerine sebep olan ağır vakalarda olabilir.
Kesiğin az veya çok olmasına bakılmaksızın, en yakın sağlık kuruluşuna götürülerek TETANOZ AŞISI yaptırılmalıdır. Kesici aletlerin hepsinde (paslı olsun olmasın) tetanoz mikrobunun bulunma ihtimali çok yüksektir. Tetanoz hastalığının başladıktan sonra başka bir tedavisi yoktur. Aşı ile tetanoz hastalığından korunmak mümkündür.

Bence aşı olman lazım.Bir de ben bu yaz oldum sabah ayağıma çivi batmıştı akşama doğru gittim doktor beni azarlamıştı neden bu kadar geç kaldın diye :KK31: Yani acile gidip hemen ol derim

Son düzenleme:
Canım senin için Bursa Sağlık Müdürlüğünün sitesinden kopyaladım:

Evlerde en çok karşılaşılan kazalardan biri de kesiklerdir.
Kesikler, bıçak, jilet. makas, satır, balta, cam kırığı, teneke parçası, çivi gibi kesici ve delici aletlerin vücudu örten deri üzerinde meydana getirdikleri hasarlardır.
Sadece dış derinin zarar görmesine sebep olan hafif kesikler olduğu gibi daha derin ve damar kesiklerine sebep olan ağır vakalarda olabilir.
Kesiğin az veya çok olmasına bakılmaksızın, en yakın sağlık kuruluşuna götürülerek TETANOZ AŞISI yaptırılmalıdır. Kesici aletlerin hepsinde (paslı olsun olmasın) tetanoz mikrobunun bulunma ihtimali çok yüksektir. Tetanoz hastalığının başladıktan sonra başka bir tedavisi yoktur. Aşı ile tetanoz hastalığından korunmak mümkündür.

Bence aşı olman lazım.Bir de ben bu yaz oldum sabah ayağıma çivi batmıştı akşama doğru gittim doktor beni azarlamıştı neden bu kadar geç kaldın diye :KK31: Yani acile gidip hemen ol derim

Tessekurler zahmet etmissin :KK16:
Asilik bi durum yoktur bence ya su peynir tenekesinin kapagiydi :s

Çokkk geçmişş olsunn canımmm :KK43:(

Kan durmazsa bir doktora git derim ben canım, inşş derin değildirr kesikkk :KK5:

Göstermekte fayda var.
Eğer kanama durmazsa gidin gösterin.
Damara falan denk gelmiş olabilir.

Ay sen öyle kestim filan dedin ya .. O konserve kesiğinin nasıl bir şey olduğunu biliyorum.
Çok fena. Benim de kesilince gözüm kararıp midem bulanmıştı.
Şimdi senin anlattıklarını okurken de bir an gözüm kamaştı midem kıpırdadı ...
Seni kan da tutuyor sanırım.
Beni tutuyor çünkü. Bir kere jiletle elimi kesmiştim yanlışlıkla ama minik yani. Yarım saat oturduğum yerden kalkamadım.
Kulağımda bir çınlama gözlerimde karıncalanma, mide bulantısı filan.
Kanama durmazsa poliklinik e filan git canım.

bence bir doktora git canım tetenoz iğnesi yaparlar ,dikiş falan gerekebilir belki sen önelmini al da sonra tevekkül eet demişler ne de olsa
geçmiş olsun ALLAH kötü bişi vermesin AMİN

Son düzenleme:
Simdi actim baktim deminki derinlik yok kapanmis sanki hafif bi kan var deminki gibi asiri degil beni kan tutmuyorda ne biliyim sanirim birden kan kaybedince boyle oldum simdi hafif bir siyrik gibi daha oncede cok kesmisligim varda bu sefer biraz derin olunca bayagi panik yaptim :)cevap veren herkese tessekurler :)

Cok gecmiş olsun..
Etli yer kesildi diyorsun, etli yerler cok kanar, cok derin kesilmiş gibi!!
Ama kanı durduramazsan doktora gitmeni tavsiye ederim..

Cok gecmiş olsun..
Etli yer kesildi diyorsun, etli yerler cok kanar, cok derin kesilmiş gibi!!
Ama kanı durduramazsan doktora gitmeni tavsiye ederim..

Kan durdu canim,kesik yerde ilk andaki gibi derin degil kapanmis sanki bepanthen krem surdum :s
Tessekurler:)

Çok geçmiş olsun arkadaşım inşAllah mühim birşeyiniz yoktur.
Bende geçenlerde elimi kesmiştim makasla.
Acile başka biri için gitmiştim bende elimi göstereyim dedim.
Hemsire bunun için mi geldiniz dercesine gülmüştü yarama bakarken.
Halbuki derindi neredeyse 5 saat kan sızmıştı yaradan:KK43:
inşAllah sizinde çabucak geçer yaranız:)

X