2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Alaa senin işin de ayrı zor gurbet ellerde
allah yardımcın olsun
inşallah istanbula gelmen çözüm olur

msladybird keleback

kızlar emmede sıkıntı bizde de var söylemiştim
o inat ettikçe ben de inat ediyorum vermiyorum biberonla
mama zaten hiç vermedim
sağdığım sütü verebilirim ama biliyorumki versem her inadında daha kolay sunulan bi süt elde etceğini bilcek :KK53:
ben de uykuya yakın veriyorum aç olduğu için tutuyo, yada uyanır uyanmaz ağlamadan usulca
ama emme aralıklarının uzadığı kesin
bikaç kişiyle konuştum da verme aç değil demekki diyolar ama aç eminim yine de tutmuyo diyorum
ama bakıyorum bazen de emip kusuyo demek ki yeteri kadarını alıyo
bir de ağlayıp tepinince çok üstüne gitmeyin
bizde öyle bi almadı mı mümkünatı yok almıyo anca sakinleşicek sonra..........

Essela bizim bebekler ayni, bende senin gibi uyku sersemi veriyorum artik ama bu hep boyle gitmez insallah cunku ben emsin diye bebegi uyutmaya calisiyorum, banada ac deildir diyolar ama bende eminim ac emmek istemiyor anlam veremiyorum birde burnu cok tikali ondanda verimli ememiyor cok yoruldum ya :KK43:

Buarada ben depresyona girdim sanirim, evde yanlizim korkuyorum icimi sikinti basiyor nefes alamiyorum kalbim küt küt atiyor olucegimi falan saniyorum bi anda, karnima agrilar giriyor hemen esimi ariyorum aglamaya basliyorum onuda bunalttim :KK43: sıkintim cok

herkese merhaba..

uzun zamandır giremedim zaman zaman acıp okumaya calıstım ama yetişmedim tabi sayfalar sürekli ilerlediğinden..

bizde maalesef cok zor günler geçirdik. öncelikle büyük oglum kardese alısmakta güçlük cekti ona cok uzuldum sonra tam bir aylıkken 1. ay kontrolunden bir gün önce bebeğimin makatının yanında nohut tanesi gibi birşey farkettim hemen aldım doktora gittim. perianal apse teshisi kondu. minik bir operasyonla delik acıldı iltihap akıtıldı 3 hafta boyunca poposu delik kaldı. yine tekrarlarsa perianal fistül teshisiyle ameliyat olacak. su an için birşey yok umarım olmazda.. bizde haberler böyle sizler nasılsınız

Geçmiş olsun herkesin derdi ayrı...

Güzelim siki oradan kundak fayda etmiyor bizim oglanda valla ortam i gündüz değilse karanlik ve sessiz tutuyorum zaten. Kafaya bisi ortturmuyor maalesef. Uyutmaya calist olmadi. Bak saat kaç oldu aksam 6dan bu yana sadece 1bucuk saat uyudu ya. Ama sabahtan beri su gibi kusuyo. Normal mi? Ben endişelenmeye basliyorum

ne diyeyim tuğba Allah yardımcın olsun :KK43: inşallah 3. ayı ile düzelir.

bio gaia biz kullaniyoruz bagirsak sistemini duzenliyor icirdikten 10 15 dakika sonra hemen tuvaletini yapiyor buzdolapta saklaniyor eczanedeb alirken yanina buz kompresi versinler geri iade edersiniz eve getirdikten sonra sicak ortamda etkisini kaybediyormus

bunu hiç duymamıştım canım ya, ne eczacıdan ne de kullananlardan, eşime söyleyeyim. zaten eczanede de yokmuş bugün gelicekmiş.

herkese geçmiş olsun tek duam bugünlerin bi an önce geçmesi ve mutlu huzurlu olabilmemiz..

bizde makatta darlıkla uğraşıyoruz kulak çubugu zyagıyla popoyu genişletmessem tutuyo yapmıyo.medipoldeki çocuk cerrah 12 mm hegar buji vermişti bi aldıkki aman allahım kocaman:KK53:1 kere soktuk poposunu çatlattık çocugun kanadı kanadı..herkes dr olmuş resmen haram zıkkım olsun o doktora inş.bide demesinmi yapmassan 2 ay sonra ameliyat çıldırmamak elde değil..

başka cerraha götürdük 9 mm bujiyle baktı gayet rahat girdi ben bunu darlık kabul etmem kulak pumugu zyagıyla devam et geçicek bu bi süreç dedi çatlak içinde anestol bepanthane bide sarı kantaron yağı kullanıyoruz.

çok acı cekiyo içim parça parça resmen :KK43:(

bizimde biberon-mama krizimiz var hiçbi şekilde mama yemiyo sütüm yetmiyo biliyorum aç ama biberonu tutana kadar kıyametler kopuyo diliyle itiyo ağzında çeviriyo istemiyo mama yemek aklı fikri meme.keşke sütüm çok olsa ama yetmiyo mama yemek zorunda.birden oldu biberonu görünce gözleri parlıyodu resmen mama 2 dkda bitiyodu noldu anlamadım ya.
bütün biberon ve mamaları denedim napcam bilmiyorum:KK43:((

herkese geçmiş olsun tek duam bugünlerin bi an önce geçmesi ve mutlu huzurlu olabilmemiz..

bizde makatta darlıkla uğraşıyoruz kulak çubugu zyagıyla popoyu genişletmessem tutuyo yapmıyo.medipoldeki çocuk cerrah 12 mm hegar buji vermişti bi aldıkki aman allahım kocaman:KK53:1 kere soktuk poposunu çatlattık çocugun kanadı kanadı..herkes dr olmuş resmen haram zıkkım olsun o doktora inş.bide demesinmi yapmassan 2 ay sonra ameliyat çıldırmamak elde değil..

başka cerraha götürdük 9 mm bujiyle baktı gayet rahat girdi ben bunu darlık kabul etmem kulak pumugu zyagıyla devam et geçicek bu bi süreç dedi çatlak içinde anestol bepanthane bide sarı kantaron yağı kullanıyoruz.

bizimde biberon-mama krizimiz var hiçbi şekilde mama yemiyo sütüm yetmiyo biliyorum aç ama biberonu tutana kadar kıyametler kopuyo diliyle itiyo ağzında çeviriyo istemiyo mama yemek aklı fikri meme.keşke sütüm çok olsa ama yetmiyo mama yemek zorunda.birden oldu biberonu görünce gözleri parlıyodu resmen mama 2 dkda bitiyodu noldu anlamadım ya.
gizemcim çok üzüldüm okuyunca, insallah tez zamanda yoluna girer herşey, yazını okumaya başlayınca sonunu okumadan "nazara geldi yavrucak" dedim, yazının sonunda sende özetlemişsin aslında önce böyle değildi sonradan oldu diye, maşallah çok güzel bebeğin nazara geldi diye düşünüyorum , insallah sütün de artar kaka ve popo sorununu da halledersiniz müdahaleye gerek kalmadan. bu arada inciri denedinmi? ben iki gündür incir yiyorum sanki fark etti gibi gerçi benim kızım çok iştahlı değil onunla da alakalı olabilir

gizemcim çok üzüldüm okuyunca, insallah tez zamanda yoluna girer herşey, yazını okumaya başlayınca sonunu okumadan "nazara geldi yavrucak" dedim, yazının sonunda sende özetlemişsin aslında önce böyle değildi sonradan oldu diye, maşallah çok güzel bebeğin nazara geldi diye düşünüyorum , insallah sütün de artar kaka ve popo sorununu da halledersiniz müdahaleye gerek kalmadan. bu arada inciri denedinmi? ben iki gündür incir yiyorum sanki fark etti gibi gerçi benim kızım çok iştahlı değil onunla da alakalı olabilir

çok teşekkürler canım Allah razı olsun.küçücükler uğraştıkları şeylere bak kıyamıyorum hiçbirine :KK43:(

herkese merhaba..

uzun zamandır giremedim zaman zaman acıp okumaya calıstım ama yetişmedim tabi sayfalar sürekli ilerlediğinden..

bizde maalesef cok zor günler geçirdik. öncelikle büyük oglum kardese alısmakta güçlük cekti ona cok uzuldum sonra tam bir aylıkken 1. ay kontrolunden bir gün önce bebeğimin makatının yanında nohut tanesi gibi birşey farkettim hemen aldım doktora gittim. perianal apse teshisi kondu. minik bir operasyonla delik acıldı iltihap akıtıldı 3 hafta boyunca poposu delik kaldı. yine tekrarlarsa perianal fistül teshisiyle ameliyat olacak. su an için birşey yok umarım olmazda.. bizde haberler böyle sizler nasılsınız
aaaaaay canım ya çok geçmiş olsun, insallah gerek kalmak ameliyata, sen 3 hafta poposu delik kaldı deyince içim cız etti.
resmen dökülüyor aralık bebekleri:KK43:
bebeğime dizanteri teşhisi kondu cuma günü aynı gün ünv. hastanesine götürdük bişey yok dediler sadece mukus çıktı, aynı gün iki farklı sonuç olunca içim rahat etmedi, dün özel laboratuvara gaita verdik, sonuç bugün aksam çıkacak:18: Allahım evlatlarımıza sağlık sıhhat versin

Geçmiş olsun canim Allah yardımcımız olsun ınş eskilerden pirinç unundan mama dene istersen çok azda şeker atabilirsiniz biliyorum zararlı ama verdiğimiz mamalarin icindede var çok sulu olacak şekilde kaşıkla veya biberon en azından tok tutar çok çok geçmiş olsun

bio gaia biz kullaniyoruz bagirsak sistemini duzenliyor icirdikten 10 15 dakika sonra hemen tuvaletini yapiyor buzdolapta saklaniyor eczanedeb alirken yanina buz kompresi versinler geri iade edersiniz eve getirdikten sonra sicak ortamda etkisini kaybediyormus

E eczacı uyarmadı beni hiç dolapta saklamadım ben de boşu boşuna mı vermişim bebeğime ((

yüzünde ve kafasında kırmızı sivilceler çıktı
dün kan tahlili yaptık acilde bişey çıkmadı ama umarım doğru testler istenmiştir
cidden dr.lar da öyle hızlı bakıp gönderiyo ki kızmamak elde değil
merhaba bende arlık annesiyim benim bebeğiminde yüzünde ve kafasında kırmızı sivilce gibi şeyler vardı.mustelanın nemlendirici si geçirdi.2 günlük kullanımda tavsiye ederim.

canım geçmiş olsun.inşallah bebeğinin sağlığı sıhhati yerine gelir.ben doktor değilim,sana tavsiye edebileceğim tek şey bebeğine bol bol dua etmendir.ben gaz sancısı olduğunda bile bol bol dua ediyorum ilaç vermek yerine.maşşalah bebişlerimze çok nazar değer.annem derki birisinin bebeğini görmesine gerek yok uzaktanda sözle nazar değer..
buarada bebeğinin aç olduğunu nereden anlıyorsun. bende 1,5 ay mama kullandım. sonra bi gün birdenbire kaşığı itti.ikinci gün iki kez mama vermeyi denedim hem kaşıkla hemde biberonla ikisini de itti. bende doyduğunu düşünüp o günden beri mama vermiyorum.bende sütümün az olduğunu düşünüyordum ama öyle değilmiş.

bu arada benim bebeğim 1 değil 2 değil tam 3 parmağını birden alıyo ve emiyo:). emziği alıştıramadım. ben tutarsam emiyo ama ben bırakınca hemen atıyo ağzından. ilerde sorun olurmu parmak emmeyi alışkanlık yaparsa diye korkuyorum deneyimli anneler varmı aranızda böyle şeyler yaşayan.emzik alsa en azından 3-4 gün ağlar unutur diyoruma ama parmak emmeyi ilerde nasıl bıraktırıcam..

merhaba anneler:) bende bi türlü dr bulamadım.sizden bu konuda yardım isteyeceğim ataşehir yakınlarında olan ve doktorundan memnun olanlardan yardım alabilrmym?

herkese merhaba..

geçmiş olsun canım inşallah tekrarlamaz

Reflüyse ilaç verme az emzir olayına katılmıyorum dr ilaç şart diyosa Ver bence. Az emzirmenin kontrolu çok zor ne kadar emdiğini anlayamıyosun ben o hataya düştüm aman kusmaları aZaldı dedim kontrolde bir boyunca sadece 400 gr alddığını öğrendiğimde dünyam yıkıldı parmağımla çıkartıyodum bazen memeyi şimdi de tutmama sorunumuz var o ayrı zaten...
Neticede diyeceğim bebek bırakana kadar emzirin kızlar... Dr tartısı çok az dediğinde üzülüyo insan

bırak bebek ne kadar isterse o kadar emsin canım, yeterli miktarda emdiğinde o kendi bırakır zaten
bazen ben de bıraktırıyorum ama sadece emerken uyuyakalmışsa ve emmesine rağmen hiç yutkunmuyorsa bıraktırıyorum yutuyorsa uyuyakalmışsa bile bıraktırmıyorum

Essela bizim bebekler ayni, bende senin gibi uyku sersemi veriyorum artik ama bu hep boyle gitmez insallah cunku ben emsin diye bebegi uyutmaya calisiyorum, banada ac deildir diyolar ama bende eminim ac emmek istemiyor anlam veremiyorum birde burnu cok tikali ondanda verimli ememiyor cok yoruldum ya :KK43:

Buarada ben depresyona girdim sanirim, evde yanlizim korkuyorum icimi sikinti basiyor nefes alamiyorum kalbim küt küt atiyor olucegimi falan saniyorum bi anda, karnima agrilar giriyor hemen esimi ariyorum aglamaya basliyorum onuda bunalttim :KK43: sıkintim cok

ah canım sen ne kadar da bunaldın öyle, sana yardımcı olacak, en azından sohbet edebileceğin kimse yok mu etrafında

canım çok geçmiş olsun,
ne günlere kaldık doktorlara da güven olmuyor artık :KK4: parmak kadar bebeklere acımıyorlar da :KK14:
inşallah tüm hasta bebeklerimiz çarçabuk iyileşir

sütünün yetmediğine emin misin, belki sütün artmıştır bebeğine yetiyordur artık
ben de akşamları sütüm yetmiyor diye mama verdim ilk ay, sonra birgün almamaya başladı biberonu diliyle itti sonra bir daha vermedim mama, 2.ay sadece anne sütü alarak gayet güzel tartı aldı hatta ilk ay aldığından da fazla aldı

bende aralık 27 de doğum yaptım uzun zamandır da buraya giremiyordum şimdi bir sorunum var benimle aynı olan anneler mutlaka vardır oğlum cok iştahsız hiçbir şey yemiyor iştahını açmak için ne yapabilirim bilgisi olan var mı kabusa donuştu bu olay bende hala emziriyorum sürekli meme ister ama başka bir şey istemez kraker havuc salatalık eline ver kemirir ama az memeden de kesmeye gönlüm razı olmuyor ne yapacağımı sasırdım

Son düzenleme:
bende aralık 27 de doğum yaptım uzun zamandır da buraya giremiyordum şimdi bir sorunum var benimle aynı olan anneler mutlaka vardır oğlum cok iştahsız hiçbir şey yemiyor iştahını açmak için ne yapabilirim bilgisi olan var mı kabusa donuştu bu olay bende hala emziriyorum sürekli meme ister ama başka bir şey istemez kraker havuc salatalık eline ver kemirir ama az memeden de kesmeye gönlüm razı olmuyor ne yapacağımı sasırdım

canım bizimkiler henüz bebe 2-3 aylıklar daha, senin oğlun kaç yaşında?

Canım ben de sana yazacaktım nerede bu kız diye... Aramadın beni... Gerek kalmadı heralde... Çok geçmiş olsun doktor mevzusu zor valla denk geldi mi şükür edeceksin... Kilo alımı belki iyidir bir baktır istersen sana az geliyor olsa da yetşyordur belki...

E eczacı uyarmadı beni hiç dolapta saklamadım ben de boşu boşuna mı vermişim bebeğime ((

Ya eczacı beni uyardı ama şu şekilde... İlk açana kadar +4derecede tut.. Açtıktan sonra oda sıcaklığında tutabilirain 1 ay demişti...:44:

Canım sen aralık 2012 annelerine bak:)

14 aylık sanırım yanlış yere yazdım kusura bakmayın gecen aralık ayına yazmam lazımdı :)

estafurullah canım ne kusuru,
emzirmende bir sakınca yoksa 2 yaşından önce sütten kesme canım, anne sütü her zaman en güzel besin
sütü kesmeden problemi çözmeye çalış

X