2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
kizlar bebeginm 1bazen 2gun ara verip kaka uapiyo birikince doal okarak sirtindan cikiyo :) sizinde oyle oliyor mu ilk defa kendim yikadim mecburen yoksa kaka temzlenmezdi. bir oncekinde de ic bodyi keserek cikardim cikarrken surulmeson diue

Plan yapip ona gore hateket edince hersey duzenli oluyor bu kadar isin ortasinda oturdugum yerde komsuluk yok diye yakiniyorum birde hahahah

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kizlar bebeginm 1bazen 2gun ara verip kaka uapiyo birikince doal okarak sirtindan cikiyo :) sizinde oyle oliyor mu ilk defa kendim yikadim mecburen yoksa kaka temzlenmezdi. bir oncekinde de ic bodyi keserek cikardim cikarrken surulmeson diue

Ayyyy cok guldum body kesen ilk defa duydum ay cok hosmus bebek hayatim bunlar hersey yapabilirler normal :KK66:

Benim doğumum normal oldu 78 gündür kanamam devam ediyo ben normaldir diyordum bugün arkadaşımla konuştuğumda anormal,rahim ağzı yara olabilir muhakkak doktora git diyor.. Ya sizce normal mı? Sizde benim durumu yaşadınız mı? doktora gitmek istemiyorum, :KK43:

ayni sey gecen cuma benim basima geldin ilk defa 4 gun kaka yapmadi 5. Gun banyo yaptirdiktan 1 saat sonra toptan beline kadar yapti vucudunu bir daha sampuanladim tabi banyo yaptirmak zaten merasim citcitli badisini elde temizke lavaboyu domestosla kan ter icinde kaldim :KK37:

Benim bazen ikiside ayni anda kakastiriyolar bellerine kadar ben kuvetin oturma yerine babamizda kuvetin icine girip yikiyoruz eger esim yoksa mecbur biri bekliyo digerinin yikanmasini cok komik bi durum

Ay cok tatli aman yapsinda ne kadar yaparsa yapsin hayatim

ayni sey gecen cuma benim basima geldin ilk defa 4 gun kaka yapmadi 5. Gun banyo yaptirdiktan 1 saat sonra toptan beline kadar yapti vucudunu bir daha sampuanladim tabi banyo yaptirmak zaten merasim citcitli badisini elde temizke lavaboyu domestosla kan ter icinde kaldim :KK37:

ay gerçekten yapsınlar da yeterki...:KK9:

:KK66: maasallah resimdeki bebek?

Evet küçük hali:)

Haha iyiymiş:)

Aynı benim oğlan:-)utanmasa kafasından çıkaracak:-)iç dış tüm kıyafetleri pis oluyo hangini keseyim:-)yazık kıyafetlere

KIZLAR...

Sonunda taşınma işlerini bitirdim yerleştim çok şükür...
artık kendi evimdeyim daha sık girebilcem foruma.. hepinizi çok özledim umarım herkes için herşey yolundadır...

biz bugün 96 günlüğüz ve kilomuz 6.5
benim zilloş emmiyor biliyorsunuz , sütümde iyice azaldı ama bir damlada olsa sağıp veriyorum mutlaka... mamaya döndük sayılır.. bu arada ara ara mamanın içine bebe bisküvisi ezip atıyorum öylede veriyorum..

Kızlar bebeğim yeterince anne sütü alamadığı için keçi sütü vermek istiyorum ama doğru olur mu bilemedim.. anne sütüne en yakın sütmüş diye duydum.. sulandırarak versem bi sakıncası olurmu acaba??

KIZLAR...

artık kendi evimdeyim daha sık girebilcem foruma.. hepinizi çok özledim umarım herkes için herşey yolundadır...

benim zilloş emmiyor biliyorsunuz , sütümde iyice azaldı ama bir damlada olsa sağıp veriyorum mutlaka... mamaya döndük sayılır.. bu arada ara ara mamanın içine bebe bisküvisi ezip atıyorum öylede veriyorum..

Kızlar bebeğim yeterince anne sütü alamadığı için keçi sütü vermek istiyorum ama doğru olur mu bilemedim.. anne sütüne en yakın sütmüş diye duydum.. sulandırarak versem bi sakıncası olurmu acaba??

Evin hayırlı olsun öncelikle güzel günlerde otur...
Canım ben tam bilmiyorum doktoruna mutlaka danış ancak 3 aylık bebek için keçi sütü erken bence... Bir de bebe bisküvisi vermişin o da erken değil mi??:44:

kizlar merhaba uzun zamandir giremedim istanbuldaki dr goturdum alerji teshisi koyuldu suan diyet yapiyoruz birazdaha iyiyiz sukur gaz sikintimiz bitti gecmisi okuyamadim internetim yoktu simdi okuyucam

kizlar merhaba uzun zamandir giremedim istanbuldaki dr goturdum alerji teshisi koyuldu suan diyet yapiyoruz birazdaha iyiyiz sukur gaz sikintimiz bitti gecmisi okuyamadim internetim yoktu simdi okuyucam

Ayyy Alaa nasıl merak ettim seni anlatamam... Ayrıntıları müsait olduğunda yaz canım yaa...

ah bu görümceler yokmuuuuu gerçekten çay kaşığı gibiler ortalığı karıştırıyorlar, yanlış anlama sakın canım ama sakın yanlış anlama, aynı şehirde olunca kalma olayına bende karşıyım ama bunu eşler kendi aralarında halletmeli, birilerinin dürtmeleriyle batmamalı bu durum. tabi bu biraz benim ev kuşu olmamla da alakalı:) canım insallah herşey yoluna girer , eşin de seni mutlu edecek şekilde doğru yolu bulur. zeytinyağı olayı bana da mantıklı geldi, çocuğu dürtmemek lazım mümkün olduğunca, ben hatırlıyorum küçükken fitilden çok korkardım, bak 33 yaşındayım hala etkisinden kurtulamamışım:18:

Canim ben avrupa yakasinda oturuyorum annemler anadolu yakasında ayda sadece bi kere goruyoum annemi ablami kardeşimi gittiğimde de kalmak istiyorum Gun gidene kadar geçiyor zaten. Hem ben KV. İle altli üstlü oturuyorum. Etrafimda bi tane bile kendi akrabam yok. Eşimin ablasi abisi annesi teyzesi hamasi dayisi.herkes ayni mahallede. Benim akrabalarim anadolu yakasinda. Çok yalnizim brda. Ayrıca şehir disindaki eltim annemi yalniz birakmayin yatdimci olun diyo bana bi tek annesi mi anne benim annem patlıcan mi? Ayrıca soruyorum gorumceme acaba kendisi annesiyle ayni şehirde otursa ne kdr vakit geçirir annesiyle? Bana ayda 5gun çok kendisi ne yapar onu merak ediyorum. Ailem benim için özeldir kafami dinleyip rhatlayabildigim tek yer:))

KIZLAR...

Canim hayirli olsun evin Allah güle güle oturmak nasip etsin.bizde tez vakitte aliriz inş. Ama araba aldik önce onun borcunu ödemeniz lazin
geçmiş olsun canım, benim sadece ellerimde var dediğin gibi kasım gibi başlıyor bahara kadar geçmiyor, sadece eller olmasına rağmen kaşıntısına dayanamıyorum Allah sana sabır versin

canım benim oğlanda da balgamlı öksürük vardı epeyce azaldı bugün,
çocuklara en küçük rahatsızlıkta şurup vermemek lazım özellikle de öksürük şurubu,
öksürük vücudun savunma mekanizması, balgamı mikrobu öksürerek atacak,
öksürüğü şurupla bastırırsak öksürük belki geçer ama hastalığı daha uzun sürer
doğal yollardan halletmek gerek
büyük çocuklar için süt+bal+zencefil müthiş etkili, bebekler için ıhlamur verilebilir,
burnunun sürekli açık olmasını sağla, eğimli yatır, tıkandığında ya da öksürdüğünde yatış pozisyonunu değiştir
bebeğin yattığı oda çok sıcak olmasın, burnunu tıkar odanın sıcak olması odayı ılık tut gerekirse ayçayı daha kalın giydir
kısa zamanda iyileşir inşallah minik prenses

ben ilk çocuğumda vermedim buna da vermiycem, demir düşüklüğüne meyilli bir milletiz diye tahlil yapılmadan, ezbere, gereksiz yere ilaçla doldurmaya hiç niyetim yok çocuğumun vücudunu

biz de yaşadık hala zaman zaman yaşıyoruz aynı sorunu, belki seni çok zorlayacak bu dönem ama geçecek sakın pes etme,
3. ay gibi etrafa ilgileri arttığı için hem bakınıp hem emmek de isteyebiliyorlar, o emmeyi bıraktığı zaman zorlama, memeyi bebeğinin ağzına yakın tut ama sen sokma ağzına onun almasını bekle, başını okşa, gülümseyerek ona bişiyler anlat, arada memeyi dudaklarına yanağına dokundur, işe yaramıyorsa mekan ya da pozisyon değiştir, sallayarak, şarkı söyleyerek, karanlıkta, fön sesiyle emzirmeyi dene, olmuyorsa o an bırak 10-15 dk sonra tekrar dene emzirmeyi, kendini düşün istemediğin bir anda kaşıkla ağzına yemek tıkılması nasıl senin hoşuna gitmezse onun da hoşuna gitmeyecektir zorla ağzına meme tıkılması

ah canım biliyorum smear çok önemli ama ilk doğumumda psikolojim öyle bozuldu ki üzerinden yıllar geçti hala toparlayamadım kendimi
yaşadığım travma yüzünden ikinci doğumu bile sezeryan yaptım, şu an hiç cesaretim yok smear için

senin gibi olsa hiç emzirmez "sütüm bebeğe allerji yaptığı için emziremiyorum" diye de kendine haklılık payı çıkarmaya çalışırdı

canım inşallah tez zamanda biter sıkıntılarınız, Allah sabır ve kuvvet versin sana.

ah serdivan ah :KK9: ah kampüsün karlı buzlu yolları :KK9:

canım buzdolabı poşedinin sakıncası olmaz tabi ama bence süt poşedi alsan daha iyi olur,
buzdolabı poşedi buzluğa yapışıp yırtılabiliyormuş, dolaptan çıkardıktan sonra delinip sütler ziyan oluyormuş.

maşallah sana, bu yaşta 4 çocuk, bi de diğer çocuklarda küçük nasıl başediyorsun

oh çok sevindim canım, popoya çok müdahale etmemek lazım, çocuğun büyük bir sıkıntısı yoksa dereceyle kulak çubuğuyla çok uğraşmamak lazım
zeytinyağını içirmek daha iyi olur bence, bir de bebeğinin karnını ve ayaklarını sıcak tut, bol masaj yap

Tutuuorum sicak tatlim masajinida yapiyorum.yağ vericem artik bakalim. Bu arada bisi sorcam ben sabah aksam d vitamini uç damla veriyodum meğer bi kereymis. Çok vermenin sakincasi olur mu?

X