2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
KIZLAR...

Sonunda taşınma işlerini bitirdim yerleştim çok şükür...
artık kendi evimdeyim daha sık girebilcem foruma.. hepinizi çok özledim umarım herkes için herşey yolundadır...

biz bugün 96 günlüğüz ve kilomuz 6.5
benim zilloş emmiyor biliyorsunuz , sütümde iyice azaldı ama bir damlada olsa sağıp veriyorum mutlaka... mamaya döndük sayılır.. bu arada ara ara mamanın içine bebe bisküvisi ezip atıyorum öylede veriyorum..

Kızlar bebeğim yeterince anne sütü alamadığı için keçi sütü vermek istiyorum ama doğru olur mu bilemedim.. anne sütüne en yakın sütmüş diye duydum.. sulandırarak versem bi sakıncası olurmu acaba??

Canım hoş geldin güle gule otur mutlu saglikli insallah. Arkadaşim arastirmadan doktoruna sormadan verme sütü erken bence

tubaaaacmm
ne karisiyor gorumcen ve kocan sakin karistima tviz verme.canm.
gelip yardm diyo lsalar tammn..belkiii. zaman dahi lmzda neyse...
sanki kocan yardm m i diyor..zor bir bebegn var..sutun maasallah ynede iyi yetiyor..o yuzden hic bisey demey haklari yok.
aman h..:KK20:

bu arada ahmetin usg si ne oldu...snuc tam olarak ne zamn belli oldu.

bizm bogumlarimizn biri asmetrikti....6. ay bakalim bide sed dr..

simdi de oksuruyor.saba balgamini kusarak cikartti allahtan ama dolu dlu oksuruyor.

Ahhh caminin içi ah ben katmam karistirmamda iste lafimi dinleyen yok anliyomusun. Bende yiprandigim için güzellikle konuşamaz oldum bagirip cagirmak istiyorum zaten hassas mevzulari konuşurken Ahmed de durmuyo iyice cildiriyrum. Gorumceme gore onun çocuklarda zor bilmem ne iste boşver düşündükçe kapiyi vurup çekip cikmak istiyorum. Ama bunun bi süreç olduğunu sabretnem gerektiğine ibaniyrum. Alt katta KV. Vardi bi buçuk aya yakindir gorumcemde. Ne aradi beni ne sordu. Eşini aramistr kesin.

İkinci USG yi iki kişi çekti biri gelişmemiş dedi öteki normal dedi. Benimde içim Raht etmedi. Yardmci doç ortapedi Dr na goturdum hic endiselenme çok saglikli dedi.hamdolsun.

Ayça hanim gelinlikler çok güzel olmuştu esracim ama çok oku nazar değer Kiz:)) siznde boğumlar düzelir inş bi sorun yoktur canim

KiZ ilerlemeden bi Dr a götür bari el kdr çocuk balgamla mücadele etmeyi ne bilmiş:))

kızlar chicco polly çift kılıflı chick to chick model mama sandmizi satıyorum, yaklaşık 3 ay kullandık.. ilgilenen olursa mesaj atabilir.. 220 tl; su an piyasada 330 tl..

Tutuuorum sicak tatlim masajinida yapiyorum.yağ vericem artik bakalim. Bu arada bisi sorcam ben sabah aksam d vitamini uç damla veriyodum meğer bi kereymis. Çok vermenin sakincasi olur mu?

d vitamini kemikleri güçlendiriyor biliyorsun, fazlası bıngıldağın erken kapanmasına neden olabilir ki bu da büyük bir sorun

KIZLAR...

Sonunda taşınma işlerini bitirdim yerleştim çok şükür...
artık kendi evimdeyim daha sık girebilcem foruma.. hepinizi çok özledim umarım herkes için herşey yolundadır...

biz bugün 96 günlüğüz ve kilomuz 6.5
benim zilloş emmiyor biliyorsunuz , sütümde iyice azaldı ama bir damlada olsa sağıp veriyorum mutlaka... mamaya döndük sayılır.. bu arada ara ara mamanın içine bebe bisküvisi ezip atıyorum öylede veriyorum..

Kızlar bebeğim yeterince anne sütü alamadığı için keçi sütü vermek istiyorum ama doğru olur mu bilemedim.. anne sütüne en yakın sütmüş diye duydum.. sulandırarak versem bi sakıncası olurmu acaba??

hayırlı olsun yeni evin Allah güle güle oturmayı nasip etsin, bildiğim kadarıyla inek ve keçi sütü 1 yaşına kadar verilmiyor

Heh oldu :))
Ee napıosunnuzzzz canlarım ciğerlerim
Dün Yalova'ya gittik eşmin dedesi hasta 25 indede bursada ameliyat olcak
Olmadan görmek istedi k validem.
Ay Ali Kerem i yediler 4 teyze bir yenge birde onun kızı
Bi ara yürüyüşe cıktık eşimle. Kotona girdik bana bi bluz birde kazak aldıkl:KK24:
Aral a ve eşimede bişeyler aldık
O kdr dinlendim ki orda kerem i ara ara emzirdim o kdr:KK52:

Bi ara yürüyüşe cıktık eşimle. Kotona girdik bana bi bluz birde kazak aldıkl:KK24:

Ne iyi olmuş büyük bir değişiklik olmuş size... Ben de bu aralar patlamak üzereyim az kaldı...

Ohh ne güzel canım benim gezmişsiniz aldıklarında hayırlı uğurlu olsun bende gezmek istiyorum benim tek gezmem annem ve eşimşn bi arkadaşına gitmek onun dışında hep evdeyim havalar bi düzelse dışarı yürüyüşe çıkmak istiyorummmmmmmmm :):KK16:

esra sana bogumlar duzelir ins.demis hasene.Ne demek o ben anlamdm ben de dikjat edeyin bebegmr saf saf okyrm yazilanlari

Ne iyi olmuş büyük bir değişiklik olmuş size... Ben de bu aralar patlamak üzereyim az kaldı...

Bi ara çıkmaya çalış Cnm. Yoksa olmuyo cidden

Ohh ne güzel canım benim gezmişsiniz aldıklarında hayırlı uğurlu olsun bende gezmek istiyorum benim tek gezmem annem ve eşimşn bi arkadaşına gitmek onun dışında hep evdeyim havalar bi düzelse dışarı yürüyüşe çıkmak istiyorummmmmmmmm :):KK16:

Hergun yürüyorum ben sabah okula bırakıyorum akşam alıyorum
O bile ii geliyor.
Daha sinemaya gidicez.
Kaç film geldi gecti. :KK31:

Kızlar göbeğim ve üst bacaklarım fena yaa
Nisan da koşuya başlıyorum.
Ben böyle yaşayamam :/
Hele o selülitler ://

Bi ara çıkmaya çalış Cnm. Yoksa olmuyo cidden

Hergun yürüyorum ben sabah okula bırakıyorum akşam alıyorum
O bile ii geliyor.
Daha sinemaya gidicez.
Kaç film geldi gecti. :KK31:

Malesef ben yürüyemiyorum cnm tek başımayım genelde havada soğuk olunca kızımla çıkamıyorum eşim otobüsle bile gitmeme izin vermiyor bazen hasta oluruz diye ama havalar düzelsin hergün yürüyecem hem sağlık için hemde kilolar için :)

Kızlar göbeğim ve üst bacaklarım fena yaa
Nisan da koşuya başlıyorum.
Ben böyle yaşayamam :/
Hele o selülitler ://

aynen yaa 36 bedenken 44 beden oldum ::KK50: ve hiç bişe yapamadığım için kilo veremiyorum yaa :KK50: suan tam 10 kilo fazlam var ve basenler çok fena bende

lutfen biri yazsin bogum ne cok merak ettim

İki bacaktaki boğum canım hani kilo aldıkça bebeklerin bacaklarında boğum olur ya onlardan bahsediyorlar tatlım genelde kalça usgsi çekilirken onada bakılıyo tatlım

lutfen biri yazsin bogum ne cok merak ettim

Boğum denilen şey bacakta olur. Çocuk yüz ustu yatarken bacaklarini dümdüz yaparsin. Ve popo bitiş çizgileri sağ sol popo eşit mi diye bakarsin. Bebeklerin kilo aldikca baldirlarindaki etler katlanir çizgi oluşur ya iste onlar hep boğum. Eğer sağ ve sol bacaktaki çizgiler birbiri ile eşit hizadaysa bi sorun yoktur. Ama biri yukarda biri asagida ise Allah muhafaza kalça cikikligi olma ihTimali çok yuksek canim. İste boğum bu :) bacaklardaki etin oluşturduğu çizgi:))

Günaydın canlar :KK54: bebişlerimizle güzel ve huzurlu bir gün olsun :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

geçmiş olsun canım, benim sadece ellerimde var dediğin gibi kasım gibi başlıyor bahara kadar geçmiyor, sadece eller olmasına rağmen kaşıntısına dayanamıyorum Allah sana sabır versin

canım benim oğlanda da balgamlı öksürük vardı epeyce azaldı bugün,
çocuklara en küçük rahatsızlıkta şurup vermemek lazım özellikle de öksürük şurubu,
öksürük vücudun savunma mekanizması, balgamı mikrobu öksürerek atacak,
öksürüğü şurupla bastırırsak öksürük belki geçer ama hastalığı daha uzun sürer
doğal yollardan halletmek gerek
büyük çocuklar için süt+bal+zencefil müthiş etkili, bebekler için ıhlamur verilebilir,
burnunun sürekli açık olmasını sağla, eğimli yatır, tıkandığında ya da öksürdüğünde yatış pozisyonunu değiştir
bebeğin yattığı oda çok sıcak olmasın, burnunu tıkar odanın sıcak olması odayı ılık tut gerekirse ayçayı daha kalın giydir
kısa zamanda iyileşir inşallah minik prenses

ben ilk çocuğumda vermedim buna da vermiycem, demir düşüklüğüne meyilli bir milletiz diye tahlil yapılmadan, ezbere, gereksiz yere ilaçla doldurmaya hiç niyetim yok çocuğumun vücudunu

biz de yaşadık hala zaman zaman yaşıyoruz aynı sorunu, belki seni çok zorlayacak bu dönem ama geçecek sakın pes etme,
3. ay gibi etrafa ilgileri arttığı için hem bakınıp hem emmek de isteyebiliyorlar, o emmeyi bıraktığı zaman zorlama, memeyi bebeğinin ağzına yakın tut ama sen sokma ağzına onun almasını bekle, başını okşa, gülümseyerek ona bişiyler anlat, arada memeyi dudaklarına yanağına dokundur, işe yaramıyorsa mekan ya da pozisyon değiştir, sallayarak, şarkı söyleyerek, karanlıkta, fön sesiyle emzirmeyi dene, olmuyorsa o an bırak 10-15 dk sonra tekrar dene emzirmeyi, kendini düşün istemediğin bir anda kaşıkla ağzına yemek tıkılması nasıl senin hoşuna gitmezse onun da hoşuna gitmeyecektir zorla ağzına meme tıkılması

ah canım biliyorum smear çok önemli ama ilk doğumumda psikolojim öyle bozuldu ki üzerinden yıllar geçti hala toparlayamadım kendimi
yaşadığım travma yüzünden ikinci doğumu bile sezeryan yaptım, şu an hiç cesaretim yok smear için

senin gibi olsa hiç emzirmez "sütüm bebeğe allerji yaptığı için emziremiyorum" diye de kendine haklılık payı çıkarmaya çalışırdı

canım inşallah tez zamanda biter sıkıntılarınız, Allah sabır ve kuvvet versin sana.

ah serdivan ah :KK9: ah kampüsün karlı buzlu yolları :KK9:

canım buzdolabı poşedinin sakıncası olmaz tabi ama bence süt poşedi alsan daha iyi olur,
buzdolabı poşedi buzluğa yapışıp yırtılabiliyormuş, dolaptan çıkardıktan sonra delinip sütler ziyan oluyormuş.

maşallah sana, bu yaşta 4 çocuk, bi de diğer çocuklarda küçük nasıl başediyorsun

oh çok sevindim canım, popoya çok müdahale etmemek lazım, çocuğun büyük bir sıkıntısı yoksa dereceyle kulak çubuğuyla çok uğraşmamak lazım
zeytinyağını içirmek daha iyi olur bence, bir de bebeğinin karnını ve ayaklarını sıcak tut, bol masaj yap

Haklisin vucut bir sekilde kendi kendini idare ederken gereksiz yere demir ilaci verip mudahale edip isleyisi degistirmeye gerek yok zaten meshur cocuk dr kadir tugcuda onermiyor ben bircok dogru bildigim yanlislari ondan ogrendim roportajlarini soru cevap sitelerini okumanizi tavsiye ederim

Bebegini mamayla besleyen arkadaslar gunde kac cc mama veriyorsunuz kilo alimi nasil? Oglum 3. Ay kontrolunde sadece 100 gr almis gunde 5 yada 6 kere 150 cc mama yerken 3 gundur 4 kere o da zorla evdeki spot isiklara baktirarak 150 cc mama yiyoruz savasiyoruz resmen kilosu boyuna gore normalin altinda maalesef. Zayiflamasindan korkuyorum hergun serum alir gibi gunde birkac defa ayni mamadan aldigi icin aptamilden bikmis olabilir mi :KK50: az da olsa kilo almasi icin acaba eskilerin verdigi pirinc unu mamadan mi yapsam bunalimdayim :KK14:

X