2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Bebegini mamayla besleyen arkadaslar gunde kac cc mama veriyorsunuz kilo alimi nasil? Oglum 3. Ay kontrolunde sadece 100 gr almis gunde 5 yada 6 kere 150 cc mama yerken 3 gundur 4 kere o da zorla evdeki spot isiklara baktirarak 150 cc mama yiyoruz savasiyoruz resmen kilosu boyuna gore normalin altinda maalesef. Zayiflamasindan korkuyorum hergun serum alir gibi gunde birkac defa ayni mamadan aldigi icin aptamilden bikmis olabilir mi :KK50: az da olsa kilo almasi icin acaba eskilerin verdigi pirinc unu mamadan mi yapsam bunalimdayim :KK14:

Canım doktorlar eğer mamayı yememeye başladıysa markasını değiştirmeyi öneriyorlar... Sen de bir dene istersen...

smayi denicem birde bakalim onu yiyecek mi kilo alsinda ne yerse yesin :KK56:

Canım ben 1.5 aydır savaşıyorum resmen günde 5 kere 90 cc yiyen cocuk bi günde nefret etti mamadan.bütün mamaları bütün biberon ve uçlarını denedim.hiçbiri işe yaramadı.normal mamaya vanilya şurubu kattım tat değişirse sever diye yine yemedi.kaşıkla veriyim dedim tükürdü püskürttü yutmadı. Artık ağlata ağlata 3 kişi enjektörle yediriyoruz.cok zor gercekten. Umarım bi an önce barışır mamayla. Biz ek gıdaya geciyoruz nisanda sırf bu yüzden

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Evin hayırlı olsun öncelikle güzel günlerde otur...
Canım ben tam bilmiyorum doktoruna mutlaka danış ancak 3 aylık bebek için keçi sütü erken bence... Bir de bebe bisküvisi vermişin o da erken değil mi??:44:

teşekkürler canım..
bebe bisküvisini çok fazla değil arada ufalayıp mamanın içine atıyorum, biberonla veriyorum.. bizim akrabalar biz veriyoduk bi şey olmaz dediler.. of ne bileyim her kafadan bir ses yaaa :/// keçi sütüne gelince bi ara forumda okumuştum veren anneleri ama cesaret edemiyorum açıkçası.. doktorlara kalsa su bile vermeyin diyolar o yüzden doktora sormakta istemiyorum.. çünkü ben su da veriyorum günde 5-6 çay kaşığı...

Canim hayirli olsun evin Allah güle güle oturmak nasip etsin.bizde tez vakitte aliriz inş. Ama araba aldik önce onun borcunu ödemeniz lazin

Tutuuorum sicak tatlim masajinida yapiyorum.yağ vericem artik bakalim. Bu arada bisi sorcam ben sabah aksam d vitamini uç damla veriyodum meğer bi kereymis. Çok vermenin sakincasi olur mu?

çok sağol canım... biz de almadık kiraya geldik.. Allah o günleri de gösterir inşallah..

Canım hoş geldin güle gule otur mutlu saglikli insallah. Arkadaşim arastirmadan doktoruna sormadan verme sütü erken bence

amin canım çok sağol.. işte ne bileyim doktorlara kalsa su da yok... offff offff ne yapcam ben :KK43:((

d vitamini kemikleri güçlendiriyor biliyorsun, fazlası bıngıldağın erken kapanmasına neden olabilir ki bu da büyük bir sorun

hayırlı olsun yeni evin Allah güle güle oturmayı nasip etsin, bildiğim kadarıyla inek ve keçi sütü 1 yaşına kadar verilmiyor

canım benim teyzemde emmemiş... rahmetli annanem ineğin sütünü sağıp içirmiş.. annemde dahil olmak üzere bütün teyzelerim minyon o teyzem de tam tersi heybetli kemikleri falan kalın kalın :)) ama işte ne bileyim cesaret edemiyorum :///

Boğum denilen şey bacakta olur. Çocuk yüz ustu yatarken bacaklarini dümdüz yaparsin. Ve popo bitiş çizgileri sağ sol popo eşit mi diye bakarsin. Bebeklerin kilo aldikca baldirlarindaki etler katlanir çizgi oluşur ya iste onlar hep boğum. Eğer sağ ve sol bacaktaki çizgiler birbiri ile eşit hizadaysa bi sorun yoktur. Ama biri yukarda biri asagida ise Allah muhafaza kalça cikikligi olma ihTimali çok yuksek canim. İste boğum bu :) bacaklardaki etin oluşturduğu çizgi:))

İki bacaktaki boğum canım hani kilo aldıkça bebeklerin bacaklarında boğum olur ya onlardan bahsediyorlar tatlım genelde kalça usgsi çekilirken onada bakılıyo tatlım

bogumlarin bir sorun isaret edebiecegini ilk defa duydum.Kalca cikiklgi icin ultrason cekildi sorun yok yinede kontrol etmek mi lazim

teşekkürler canım..
bebe bisküvisini çok fazla değil arada ufalayıp mamanın içine atıyorum, biberonla veriyorum.. bizim akrabalar biz veriyoduk bi şey olmaz dediler.. of ne bileyim her kafadan bir ses yaaa :/// keçi sütüne gelince bi ara forumda okumuştum veren anneleri ama cesaret edemiyorum açıkçası.. doktorlara kalsa su bile vermeyin diyolar o yüzden doktora sormakta istemiyorum.. çünkü ben su da veriyorum günde 5-6

Hımm ben de onu diyecektim ben bebeğimi bir prof. A götürüyorum özel durumundan ötürü geçen gün su verme işini Sorayım dedim.. Hayır su mu yok kesinlikle vermeyecksin dedi.. Ben şu ana kadar hiç vermedim...

smayi denicem birde bakalim onu yiyecek mi kilo alsinda ne yerse yesin :KK56:

canım benim bebeğimde emmiyor sütümü sağıyordum ama azaldı o yüzden mamaya döndük sayılır... bizde de bahsettiğin iştahsızlık ve kilo sorunu olmuştu.. aptamilden sma ya geçtik.. ama sma aptamile göre daha az şekerli olduğundan sevmedi onu da yemedi.. sma nın içine (60 cc ye 1 bisküvi) 1 bebe bisküvisi ufalıyorum öyle içiyor hemde seviyor... kilo alımını da baya etkiledi:nazar::nazar:

Canım ben 1.5 aydır savaşıyorum resmen günde 5 kere 90 cc yiyen cocuk bi günde nefret etti mamadan.bütün mamaları bütün biberon ve uçlarını denedim.hiçbiri işe yaramadı.normal mamaya vanilya şurubu kattım tat değişirse sever diye yine yemedi.kaşıkla veriyim dedim tükürdü püskürttü yutmadı. Artık ağlata ağlata 3 kişi enjektörle yediriyoruz.cok zor gercekten. Umarım bi an önce barışır mamayla. Biz ek gıdaya geciyoruz nisanda sırf bu yüzden

gizemimmmm

nasılsın canım ya??
bebişin nasıl bi ara hastalanmış sanırım ama detayları kaçırdım ben.. çok geçmiş olsun canım yaaa... şimdi iyididr umarım..
nisanda ek gıdaya bende geçicem yoğurt ve meyve suyu başlayabilirsiniz demişti batıkentteki doktorumuz.. gerçi ben şimdiden bisküvi ye başladım ama bakalım hayırlısı.. bide arada muz yalatıyorum :KK1::KK1::KK1: çok seviyor zilloş :)) bide haşlanmış yumurtayı biraz cıvık yapıp iki üç çay kaşığı sarısından veriyorum ağzına...

canım benim bebeğimde emmiyor sütümü sağıyordum ama azaldı o yüzden mamaya döndük sayılır... bizde de bahsettiğin iştahsızlık ve kilo sorunu olmuştu.. aptamilden sma ya geçtik.. ama sma aptamile göre daha az şekerli olduğundan sevmedi onu da yemedi.. sma nın içine (60 cc ye 1 bisküvi) 1 bebe bisküvisi ufalıyorum öyle içiyor hemde seviyor... kilo alımını da baya etkiledi:nazar::nazar:

gizemimmmm

nasılsın canım ya??
bebişin nasıl bi ara hastalanmış sanırım ama detayları kaçırdım ben.. çok geçmiş olsun canım yaaa... şimdi iyididr umarım..
nisanda ek gıdaya bende geçicem yoğurt ve meyve suyu başlayabilirsiniz demişti batıkentteki doktorumuz.. gerçi ben şimdiden bisküvi ye başladım ama bakalım hayırlısı.. bide arada muz yalatıyorum :KK1::KK1::KK1: çok seviyor zilloş :)) bide haşlanmış yumurtayı biraz cıvık yapıp iki üç çay kaşığı sarısından veriyorum ağzına...

Canımm cok teşekkürler daha iyiyiz şükür sen nasılsın :)
Bebe bisküvisini bende denicem gerçi denemediğim şey kalmadı yesin diye ama yok inatçı hiç kabul etmiyo naptıysak olmadı.biri kafasını biri ellerini tutuyo ben enjektörle ağzına sıkıp burnunu tutuyorum yutsun diye.biberon hiç kabul etmiyo imkansız yani noldu bi anda anlamadım ya. Biberona ıhlamur koydum bakim iççekmi diye biberonu diliyle itiyo.kaşıkla ıhlamuru şıpşıp içiyo.

Umarım ek gıdada sorun yaşamayız.bende meyve püresi verdim bikaç kere azcık :))
Yumurtaya alerjisi var ama bende yiyemiyorum o yüzden

teşekkürler canım..
bebe bisküvisini çok fazla değil arada ufalayıp mamanın içine atıyorum, biberonla veriyorum.. bizim akrabalar biz veriyoduk bi şey olmaz dediler.. of ne bileyim her kafadan bir ses yaaa :/// keçi sütüne gelince bi ara forumda okumuştum veren anneleri ama cesaret edemiyorum açıkçası.. doktorlara kalsa su bile vermeyin diyolar o yüzden doktora sormakta istemiyorum.. çünkü ben su da veriyorum günde 5-6 çay kaşığı...

çok sağol canım... biz de almadık kiraya geldik.. Allah o günleri de gösterir inşallah..

amin canım çok sağol.. işte ne bileyim doktorlara kalsa su da yok... offff offff ne yapcam ben :KK43:((

canım benim teyzemde emmemiş... rahmetli annanem ineğin sütünü sağıp içirmiş.. annemde dahil olmak üzere bütün teyzelerim minyon o teyzem de tam tersi heybetli kemikleri falan kalın kalın :)) ama işte ne bileyim cesaret edemiyorum :///

Hımm ben de onu diyecektim ben bebeğimi bir prof. A götürüyorum özel durumundan ötürü geçen gün su verme işini Sorayım dedim.. Hayır su mu yok kesinlikle vermeyecksin dedi.. Ben şu ana kadar hiç vermedim...

Gizem senin isinde cok zormus allah kolaylik versin saglik versin bebisine.Bizde kilo sorunumuz yuzunden dr kontrolunde nisanda ek gidaya gececegiz inek sutunun bebeklere zararli oldugunu zannetmiyorum butun mamalarda inek sutu tozu var ek gidaya gecince gunluk inek sutunden yogurt yapicam. Her mamadan sonra 2 3 cay kasigi su veritorum hem agzi temizleniyor hemde dudaklari kurumuyor

Sultancım hoşgeldin.
Yeni evin hayırlı olsun canım.
Bence inek sütü için erken Cnm daha 3,5 aylık bebeklerimiz.
Bisküvi içinde cok erken
Bi gıdım tattırabilirsin ama sindirim sistemi için
Cok erken. Mama vermen yeterli şu donem
Bende minik minik tattırıyorum
Hurma tattırdım dün emdi ucunu

Arkadaşlar yazmayayım dedim ama dayanamadım şu son ek gıda, inek sütü ile ilgili yazılanları dehşetle okudum. İnternet'e girebilen okuyup yazabilen kadınlarız. Ilk altı ay sadece anne sütü diye bas bas bağırıyorlar. Eğer hiç alamıyorsa mama. Bitki çayı ya da su bile vermeyin diyor tıp dünyası. Hala doktora kalsa şöyle böyle diye yazılıyor. Yazık günah o bebeklere onlar oyuncağımız değil bizim. Yani kusura bakmayın kendimi tutamıyorum. Az emiyor diye bişeyde yok bizim görevimiz ne yapıp edip anne sütünden sonuna kadar faydalandırmak bebekleri. Bu onların hakkı. Bir dolu yöntem var sütü çoğaltmanın ya da emmeyi sürdürmenin internet elimiZin altında kayınvalideyi de çekiştirelim ama biraz da bilimsel bilgi için de kullanalım di mi ya da en azından yaptığınız yanlışı burada normal gibi gösterip başkasının günahına girmeyin. Sert olduysa da kusura bakmayın konu o masum bebekler olunca hoşgörülü olamıyorum. Tüm bebeklere sağlık annelere akıl fikir diliyorum.

bogumlarin bir sorun isaret edebiecegini ilk defa duydum.Kalca cikiklgi icin ultrason cekildi sorun yok yinede kontrol etmek mi lazim
bizim kalca usg snde sorun ckmadu.am al bogumumuz asimetrik..6.ayda bidaha bajalim dedi...ama duzelirmis..o yuzden kafami takmiyorum.omemli lan usg idi.

Kızlar göbeğim ve üst bacaklarım fena yaa
Nisan da koşuya başlıyorum.
Ben böyle yaşayamam :/
Hele o selülitler ://

ayy benmde ust bacak sellit lmus heppp..

Bebegini mamayla besleyen arkadaslar gunde kac cc mama veriyorsunuz kilo alimi nasil? Oglum 3. Ay kontrolunde sadece 100 gr almis gunde 5 yada 6 kere 150 cc mama yerken 3 gundur 4 kere o da zorla evdeki spot isiklara baktirarak 150 cc mama yiyoruz savasiyoruz resmen kilosu boyuna gore normalin altinda maalesef. Zayiflamasindan korkuyorum hergun serum alir gibi gunde birkac defa ayni mamadan aldigi icin aptamilden bikmis olabilir mi :KK50: az da olsa kilo almasi icin acaba eskilerin verdigi pirinc unu mamadan mi yapsam bunalimdayim :KK14:

bizmde 1 ayda 500-600gr almis normalde 1100er dr almisti ilk iki ay..
bu ay z diye uzulmustummm..dr 10 gun sonra tekrar getirin dedi.
logusa gibi davrann yme v dnlenm konusunda...her yemekten sonra 5 dk da olsa kestir..ogun asla atlama dedi....yemegne dikkat et dedi...
ben dedim sagiyorum bazn 120-150cc arasi ckiyo dedimm. o onmli degl dedi. mktari onemli degilmis :KK53:
icerigi herhalde onmli.olan..

ne bilim.bizmku yaklasm 15 gundur ayn kilodaaa 5900gr..

cage54 bu babykeeper bebek arabası kaç kilo biliyor musun int.araştırıyorum da yazmıyor ve de tek elle kapatabiliyormusun mesela ben oğlanı alıp tek elimle kapatıp minübüse binebilir miyim tek başıma :26:

Arkadaşlar yazmayayım dedim ama dayanamadım şu son ek gıda, inek sütü ile ilgili yazılanları dehşetle okudum. İnternet'e girebilen okuyup yazabilen kadınlarız. Ilk altı ay sadece anne sütü diye bas bas bağırıyorlar. Eğer hiç alamıyorsa mama. Bitki çayı ya da su bile vermeyin diyor tıp dünyası. Hala doktora kalsa şöyle böyle diye yazılıyor. Yazık günah o bebeklere onlar oyuncağımız değil bizim. Yani kusura bakmayın kendimi tutamıyorum. Az emiyor diye bişeyde yok bizim görevimiz ne yapıp edip anne sütünden sonuna kadar faydalandırmak bebekleri. Bu onların hakkı. Bir dolu yöntem var sütü çoğaltmanın ya da emmeyi sürdürmenin internet elimiZin altında kayınvalideyi de çekiştirelim ama biraz da bilimsel bilgi için de kullanalım di mi ya da en azından yaptığınız yanlışı burada normal gibi gösterip başkasının günahına girmeyin. Sert olduysa da kusura bakmayın konu o masum bebekler olunca hoşgörülü olamıyorum. Tüm bebeklere sağlık annelere akıl fikir diliyorum.
:KK9::KK9::KK9:

Tamamen katılıyorum
Ara ara okuduğum bı forum benımde bebegım 3,5 aylık
Dehşet içindeyim....ilk 10 ay sekerle tanışmaması gereken donem...tuzu bile 1 yasından sonra ekleyecegız...bebe bıskuvısıne ınanamıyorummmm
Bilgi çağındayız yanlış yapma lüksümüz yok

Son düzenleme:

Bilip bilmeden atıp tutmak çok kolay sanırım senin için. Süt yetmiyosa kilo alımı yoksa ve bu bebeğe hiçbi şekilde mama yediremiyosan ek gıdaya bu ayda başlatılır. İnternet seninde elinin altında değilmi? Sırf anne sütü alsa evet haklısın ama öyle bişey çogumuzda yok.sütün çok zannediyorum ki böyle atıp tutabiliyosun.hiçbirimiz bebeklerimizin
kötülüğünü istemeyiz.ve onları
annelerinden çok düşünen olamaz sanırım. Aç kalmaları daha iyimi olur ?

Son düzenleme:
Heh oldu :))
Ee napıosunnuzzzz canlarım ciğerlerim
Dün Yalova'ya gittik eşmin dedesi hasta 25 indede bursada ameliyat olcak
Olmadan görmek istedi k validem.
Ay Ali Kerem i yediler 4 teyze bir yenge birde onun kızı
Bi ara yürüyüşe cıktık eşimle. Kotona girdik bana bi bluz birde kazak aldıkl:KK24:
Aral a ve eşimede bişeyler aldık
O kdr dinlendim ki orda kerem i ara ara emzirdim o kdr:KK52:

güle güle giy canım yeni kıyafetlerini
ne güzel sonunda az da olsa dinlenebilmişsin, darısı başımıza
dedenize de geçmiş olsun, sağlıkla, kolayca atlatır inşallah ameliyat

Kızlar göbeğim ve üst bacaklarım fena yaa
Nisan da koşuya başlıyorum.
Ben böyle yaşayamam :/
Hele o selülitler ://

kısa zamanda atarsın sen kiloları da selülitleri de

Haklisin vucut bir sekilde kendi kendini idare ederken gereksiz yere demir ilaci verip mudahale edip isleyisi degistirmeye gerek yok zaten meshur cocuk dr kadir tugcuda onermiyor ben bircok dogru bildigim yanlislari ondan ogrendim roportajlarini soru cevap sitelerini okumanizi tavsiye ederim

kadir beyi ben de takip ediyorum vakit buldukça,
benim ilk bebeğimde 4 aylıkken sağlık ocağından verdiler günde bilmem kaç damla mutlaka ver dediler, birkaç kez vermeye çalıştım kustu bebeğim,
sonra 6 aylık olduğunda bir çocuk doktoru tahlilsiz damla verilmez, tahlil yapalım dedi, biraz eksik çıktı demiri, damlayı kullan dedi doktor
yine denedim kullanmayı olmadı yine kustu, günde 2-3 tatlı kaşığı pekmez verdim, et yedirdim bol bol, 9 aylık kontrolünde sordu doktor verdin mi demiri diye, vermedim pekmez ve eti bol yedirdim dedim, alttan alttan güldü bana cahil der gibi, tahlil istedi tahlil sonucunda demir eksikliği çıkmadı kızımda.

canım mamayı değiştirmeyi dene, belki bizim bebeklerin anne sütünü reddetmesi gibi bişiydir mama reddeden bebeklerin durumu,
dikkatini başka yerlere çekerek yedirmeyi dene, karanlıkta, şarkı söyleyerek, ya da sallayarak, hatta uykudayken vermeyi dene, birçok bebek uyurken alır mamayı.

Son düzenleme:

canım benim bir arkadaşım kızıda kilo alımı azmış ve mamayı pirinç haşlayıp suyuyla yapıyormuş bu şekilde kilosu normale dönmüş...

Bilip bilmeden atıp tutmak çok kolay sanırım senin için. Süt yetmiyosa kilo alımı yoksa ve bu bebeğe hiçbi şekilde mama yediremiyosan ek gıdaya bu ayda başlatılır. İnternet seninde elinin altında değilmi? Sırf anne sütü alsa evet haklısın ama öyle bişey çogumuzda yok.sütün çok zannediyorum ki böyle atıp tutabiliyosun.hiçbirimiz bebeklerimizin
kötülüğünü istemeyiz.ve onları
annelerinden çok düşünen olamaz sanırım. Aç kalmaları daha iyimi olur ?

gizem senin çektiğin sıkıntıları bir sen bilirsin canım süt arttırmak için herşei yapıyorsun ama olmayınca napıcan burdaki her anne ister sütü olsunda bebeği şapur şapur süt emsin olmaınca mecbur her çareyi deniyor annelerimiz kimse yavrusunun aç kalmasına dayanamaz...

:KK9::KK9::KK9:

Tamamen katılıyorum
Ara ara okuduğum bı forum benımde bebegım 3,5 aylık
Dehşet içindeyim....ilk 10 ay sekerle tanışmaması gereken donem...tuzu bile 1 yasından sonra ekleyecegız...bebe bıskuvısıne ınanamıyorummmm
Bilgi çağındayız yanlış yapma lüksümüz yok
Her anne bebeginin sagligini dusunur onun icin herseyin en iyisini ister buradaki herkes eminim dra danisarak bebeklerine bitki cayi veriyordur ek gidaya erken geciyordur bende isterdim ogluma 2 yasina kadar anne sutu vermeyi ek gidaya erken gecmek zorunda kalmamayi benim oglum gogsumu hic tutamadi denemedigim slikon uclar sutu arttirmak icin denemedigim yontemler kalmadi sonuc hep kilosu normalin altinda normale ulasamiyoruz mama yedigi halde.onemli olan bebeklerin neyle beslendigi degil saglikli olmasi

X