2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Merhaba arkadaşım biz dün oglumun pipisinin egikliği icin doktora gittik seninle paylasmak istedim evet eğiklik görünüyor ama şimdi müdahale etmeyelim 6- 7 yaşina kadar bekliyelim çocuk büyusun organinin egriligi iyice belli olsun sünnet ederkende ona mudahale edelim belkide düzelir dedi şimdi operasyon geçirirse büyüdüğünde tekrar gerekebilir dedi sende bi sor istersen hat ta doktor bide hocalarina goturdu ikisi baktilar

merhaba canım. şimdi iyice kafam karıştı. bize de kısırlık olur demişlerdi. ondan acele ediyorduk. eşim bu konuda uzman başka bir doktordan randevu almış bizde perşembe günü gidicez. aynen bunları da anlatıcam doktora valla insan ne yapacağını şaşırıyor. her doktor kendi kafasına göre bir şeyler söyluyor. olan bize oluyor. çok sağol canım bilgilendrmen için bakalım bu doktor ne dicek ona göre yazarım ben de arkadaşım.

kizlar dun sormustum ysa mkuslu kakayi az once kaka yapti bezi degstrdktn sonra iki tarafindan kapatip acinca yani yapistirip syrncs sumuksu uzantilar oluyo.Ama ozellkle incelmsydim hic farkedilecek gibi degil.Sizce bu mu mukusli kaka

1 aylıktı farkkettiğimde hmen doktora koştum ( kanı altını açtığımda kakasını yaptığı için farkettim çok çok azdı) doktor inek sütü allerjisi olabileceğini söyledi... Ve benim diyetimden süt ve süt ürünlerini çıkardı... Eğer düzelme olmazsa mamamızı değiştireceğimizi söyledi ( aptamil kullanıyorduk) benim yaptığım diyetle geçmeyince 5. Günde tekrar doktora gittim.. Aptamil HA ( hipoallerjenik) mamaya geçtik ancak o da kar etmedi... Zira tüm bu mamaların içeriğinde inek sütü var!!! Sonra çocuk gastroentrolojisi üzerine uzman bir profesöre götürdüm ancak o zamana kadar ben yasaklı listemi genişletmiştim.. Neyse doktor muayene sonucunda allerji teşhisini koydu... Egzamalarının olduğunu muayene sonucu öğrendim gözle görülür şeyler yoktu çünkü... 3 hafta soktorun verdiği genişletilmiş listeye tamamıyle uyarak ve bu tip gıda allerjisi olan bebeklerin tüketeceği NEOCATE mamayı kullanmaya çalışarak geçirdik... Ve bu süreçte başladığımın 5. Günü kakamız tamamen düzelmişti.. Karın ağrılarımız döküntLerimiz tamamen geçti... Doktorun verdiği lidte şu şekildeydi; süt ve süt ürünü içeren herşey ( içeriğinde süt tozu peynir altı suyu olan herşey dahil) dana eti, yumurta, domates, turunçgillerin hepsi ( limon dahil) , nar ve ürünleri, baharatların tamamı, çerezlerin tamamı, kabuklu deniz hayvanları ve balık, tropik meyveler, soya ürünleri. Tüm yemekler z. yağı ile pişiriliyor ayçiçek yağı da yasaklı...Diyeti yapmak zor tabi ama hiç bozmamak gerekiyor yoksa al baştan olursun ve bebeğe zarar vermiş olursun.. Bu yüzden sabırla diyeti yapmaya devam.. Diyetin bu kadar geniş olması da süt ve süt ürünü allerjisi yanında çoklu gıda allerjisine de bu çocukların yatkınlığı ve dahası onlara karşı da allerji olabileceği olasılığı... Eğer süt ve süt ürünleri grubunda herşeyi kesmişsen ve 1 haftadan fazladır devam ediyorsa başka birşeye de allerjisi olabilir gibime geldi.. Ancak yine doktora danışmanda ve uygun bir diyet vermesinde fayda var canım.. 1 ay boyunca bebeğinin kanlı kaka yapması iyi değil tabi ancak geç kaldığını düşünme ama yine de hızlı hareket etmende fayda var canım.. İnşallah çabucak geçer..

kızlar ya bizdede süt alarjısı çıktı..okuyodum sizleri ama akda kan yok diye çok da öebmsemiyodum..mukus oluyodu ama kan yoktu...gaita testinde çıktı..belkide kolik sandığımız her şey ondandı bilemiyorum..çocuk dru bana süt ürünlerini kes dedi ama ben zaten fazla yoğurt peynir tüketmiyodumki..başak dra daha gitsem mi bilemedim..siz ne yaptınız...

kizlar dun sormustum ysa mkuslu kakayi az once kaka yapti bezi degstrdktn sonra iki tarafindan kapatip acinca yani yapistirip syrncs sumuksu uzantilar oluyo.Ama ozellkle incelmsydim hic farkedilecek gibi degil.Sizce bu mu mukusli kaka

kolik sandığımız ağlamalar bundandı belki:KK43:( sümüksü bizimkide bizdede kan yok..gaita yaptır canım orda çıkıcak..

kızlar ya bizdede süt alarjısı çıktı..okuyodum sizleri ama akda kan yok diye çok da öebmsemiyodum..mukus oluyodu ama kan yoktu...gaita testinde çıktı..belkide kolik sandığımız her şey ondandı bilemiyorum..çocuk dru bana süt ürünlerini kes dedi ama ben zaten fazla yoğurt peynir tüketmiyodumki..başak dra daha gitsem mi bilemedim..siz ne yaptınız...

kolik sandığımız ağlamalar bundandı belki:KK43:( sümüksü bizimkide bizdede kan yok..gaita yaptır canım orda çıkıcak..

dedigin gibi kan fln yok ben de rahat rahat okuyodum. nerde nasil yapiliyor kaka numunesimi goturluyo

dedigin gibi kan fln yok ben de rahat rahat okuyodum. nerde nasil yapiliyor kaka numunesimi goturluyo[/

normal çocuk dru gaita testi istedi kaka yaptığı zaman küçük spatulası var kabın içine bir miktar koyuyosun..önemli olan yarım saat içinde kakayı götürmen hastaneye ya da orda yaparsa kaka ne ala:) bende kan yok diye rahat rahat okuyodum hatta bir arkadaş alerjı için yurt dışından falan gelmişti di mi..allahım ya ne kadar ihmal etmişim ama drumada kızdım açıkçası..

dedigin gibi kan fln yok ben de rahat rahat okuyodum. nerde nasil yapiliyor kaka numunesimi goturluyo[/

normal çocuk dru gaita testi istedi kaka yaptığı zaman küçük spatulası var kabın içine bir miktar koyuyosun..önemli olan yarım saat içinde kakayı götürmen hastaneye ya da orda yaparsa kaka ne ala:) bende kan yok diye rahat rahat okuyodum hatta bir arkadaş alerjı için yurt dışından falan gelmişti di mi..allahım ya ne kadar ihmal etmişim ama drumada kızdım açıkçası..

saglik ocagnda yapiliyoemu acaba bu test

onu bilmiyorum canım ya normal devlet hastanesinde ya da özelde ..özelde de 20 lira mı ne vardık çok uygun bişey..devlet varsa yakınında çok ağlıyo diye götür aciline bir test yaptır nasılsa kaybedicek bişeyın yok çıkmazsa mutlu olursun..

20lira bsy degilmis.
aslinda oglumun kolik dedgmz aglmalari iyuce azaldi artik cok daha huzurlu ayni beslenyrm ustelik.Eger sut alerjisi varsa aflmya dvm etmez miydi. yinede yaptrmkta fayda var tabii ama dedigin gbi doktor bi bakalim ne olur ne ilmaz demedi ya da sormadi belirtileri hakkind

20lira bsy degilmis.
aslinda oglumun kolik dedgmz aglmalari iyuce azaldi artik cok daha huzurlu ayni beslenyrm ustelik.Eger sut alerjisi varsa aflmya dvm etmez miydi. yinede yaptrmkta fayda var tabii ama dedigin gbi doktor bi bakalim ne olur ne ilmaz demedi ya da sormadi belirtileri hakkind

kesinlikle katılıyorum ağlayan susmayan her çocuğun 1. ayda bence idrar ve gaita yaptırması gerek..kolik deyip savıyolar..bende bekliyodum 3 ayda kolik biticek diye bizde hala geçmeyınce bırde buna bakalım dedi..yanı 3 aylık olmasak yıne bakmak aklına gelmiycekti..hala kolik diycekti..
geçmesi iyi aslında senın biz hala huzursusuz uyku duzenlı değil yinede yaptır ne kaybedersin için rahatlar..

kesinlikle katılıyorum ağlayan susmayan her çocuğun 1. ayda bence idrar ve gaita yaptırması gerek..kolik deyip savıyolar..bende bekliyodum 3 ayda kolik biticek diye bizde hala geçmeyınce bırde buna bakalım dedi..yanı 3 aylık olmasak yıne bakmak aklına gelmiycekti..hala kolik diycekti..
geçmesi iyi aslında senın biz hala huzursusuz uyku duzenlı değil yinede yaptır ne kaybedersin için rahatlar..

tmm cnm sagol insallah siznde duzene girer Allah yardncnz olsun

Arkadaslar kızım Aralıkta doğdu hersey iyiydi fakat 10 gün ishal oldu ondan sonra gecti 3 gün önce rotateq asisi oldu. Eskiden ishalde 1 damla olan kan dün aksam, kakali bezde yarısı nerdeyse kanliydi acil Ege üniversitesine giriş yaptık dün gece. Doktorlar Pazartesi'ye bekliyor meckel divanture, bagirsak dolanmasi, rotavirus asisi yan etkisi veya sut alerjisi olabilir dedi. inanın tükendim bittim bir bilgisi basına gelen varsa cevap yazar mı. Lütfen yardım edin Allah'a duaci olurum.

Arkadaşlar brbeklerdeki sümüksü kaka eğer bebekte bırın tıkanıklıgı varsa makattan pisliğini atabilir ayroca rota aşısı yaptıran arkadaşım yan etkileri hwr aşıda var be yaptırmadım. Demekki sizde tepki göstermiş ayrıca benim ilk kıZda kakasında Kan olurdu annem. Kızım çocukların bazılarında olur dedi ama hiç peynir aüt kesmedim geçti yani herkez farklı söylüyor fazla dr götürmemel lazım çocukları bende ilk bebekte hep hastane kapısındaydım eskiden acemi birlik şimdi terfimi aldık ne şuan asyam ateşli öksürüyor balgamlı ıhlamur verdim üzerini incegiydirdim inşallah geçer

Arkadaslar kızım Aralıkta doğdu hersey iyiydi fakat 10 gün ishal oldu ondan sonra gecti 3 gün önce rotateq asisi oldu. Eskiden ishalde 1 damla olan kan dün aksam, kakali bezde yarısı nerdeyse kanliydi acil Ege üniversitesine giriş yaptık dün gece. Doktorlar Pazartesi'ye bekliyor meckel divanture, bagirsak dolanmasi, rotavirus asisi yan etkisi veya sut alerjisi olabilir dedi. inanın tükendim bittim bir bilgisi basına gelen varsa cevap yazar mı. Lütfen yardım edin Allah'a duaci olurum.

çok geçmiş olsun öncelikle. şimdi hastanedesiniz galiba. doktorlara güvenmekten başka çaremiz yok. eminim onlar hertürlü gerekli araştırmaları yapıyorlardır. içinizi ferah tutun yavrunuzun size ihtiyacı var.

merhaba arkadaşlar benim oğlum 6 aralıkta doğdu. normal doğum yanlısı olduğum için doğurarak dünyaya getirdim oğlumu. tansiyonum yükseldiği için 2 Hafta erken ve 2,5 kg doğdu oğlum suni sancıyla. şimdi kilosu 5,700. sütüm yetmediği için hem emziriyorum hemde mama veriyorum. kerata biberondan hemen ve çok gelmesine alıştı memeden süt azalınca emmiyor. tabi sütüm dahada azaldı sağarak artırmaya çalıştım ama olmadı. 1-2 damla daolsa anne sütü alsa iyidir diyorum.1,5 aylıkkken mamaya başlamak zorunda kaldım. emip emip ağlıyordu oğlum çok ağlıyordu. mamaya başladıktan sonra ağlamaları biraz azaldı. sonra 2 aylık olduğunda bir gün altını değiştirirken sol kasığında şişlik farkettim. doktora götürdük fıtık çıktı. o minicik haliyle ameliyat oldu oğlum:KK43:. oda yetmiyormuş gibi anestezi almışken sünnetde olsun dedik eşimle sünnetinide yaptırdık. ona rağmen oğlum ilk ameliyattan çıktığı saatlerde huzursuzdu sonra pek ağlamadı. çok dayanıklı canım benim.çok sıkıntılar çekti. şimdi iyiyiz. sadece üzülüyorum doyasıya emziremedim oğlumu:KK43:. o yüzden içim buruk. neyse kafanızı ütüledim kusura bakmayın anlatmaya ihtiyacım varmış galiba. dün üye oldum ilk yazım buraya nasipmiş. herkesin bebişi sağlıcakla büyür inş.

Arkadaşlar brbeklerdeki sümüksü kaka eğer bebekte bırın tıkanıklıgı varsa makattan pisliğini atabilir ayroca rota aşısı yaptıran arkadaşım yan etkileri hwr aşıda var be yaptırmadım. Demekki sizde tepki göstermiş ayrıca benim ilk kıZda kakasında Kan olurdu annem. Kızım çocukların bazılarında olur dedi ama hiç peynir aüt kesmedim geçti yani herkez farklı söylüyor fazla dr götürmemel lazım çocukları bende ilk bebekte hep hastane kapısındaydım eskiden acemi birlik şimdi terfimi aldık ne şuan asyam ateşli öksürüyor balgamlı ıhlamur verdim üzerini incegiydirdim inşallah geçer
arkadasım hwr var dediğin ne merak ettim anlamadım kötü birşey mi

cok gecmis olsun yardimci olamycagim bilgim yok insallah onemlui bsy degildir
Allah yardmcnz oksun Sonucu yaz olur mu hbr ver

merhaba arkadaşlar benim oğlum 6 aralıkta doğdu. normal doğum yanlısı olduğum için doğurarak dünyaya getirdim oğlumu. tansiyonum yükseldiği için 2 Hafta erken ve 2,5 kg doğdu oğlum suni sancıyla. şimdi kilosu 5,700. sütüm yetmediği için hem emziriyorum hemde mama veriyorum. kerata biberondan hemen ve çok gelmesine alıştı memeden süt azalınca emmiyor. tabi sütüm dahada azaldı sağarak artırmaya çalıştım ama olmadı. 1-2 damla daolsa anne sütü alsa iyidir diyorum.1,5 aylıkkken mamaya başlamak zorunda kaldım. emip emip ağlıyordu oğlum çok ağlıyordu. mamaya başladıktan sonra ağlamaları biraz azaldı. sonra 2 aylık olduğunda bir gün altını değiştirirken sol kasığında şişlik farkettim. doktora götürdük fıtık çıktı. o minicik haliyle ameliyat oldu oğlum:KK43:. oda yetmiyormuş gibi anestezi almışken sünnetde olsun dedik eşimle sünnetinide yaptırdık. ona rağmen oğlum ilk ameliyattan çıktığı saatlerde huzursuzdu sonra pek ağlamadı. çok dayanıklı canım benim.çok sıkıntılar çekti. şimdi iyiyiz. sadece üzülüyorum doyasıya emziremedim oğlumu:KK43:. o yüzden içim buruk. neyse kafanızı ütüledim kusura bakmayın anlatmaya ihtiyacım varmış galiba. dün üye oldum ilk yazım buraya nasipmiş. herkesin bebişi sağlıcakla büyür inş.

Çok üzüldüm inşallah bundan sonra bi sorun yaşamazsınız.onun emeceği o kadarmış nasipten öteye gidilmez.üzülme tadını çıkar anneliğin:-)

Allah baska dert vermesin hic emmeden. saglikli buyuyenler de var sen az da olsa emzirmissin

Kızlar yazmıştım buraya midem bulanıyo hamile olabilir miyim diye, bgn test yaptırdım bişey çıkmadı rahatladım daha çok yeni anne için tehlikeli olabiliyomuş dikkatli davranalım valla.
Kızımın 4.ay kontrolü vardı üfürüm çıktı dr hemen eko istedi çok şükür masum üfürümmüş 1 yaşına kadar geçer byk ihtimal dediler. 65 cm, 6650kg olmuş kızışko
Bizden haberler bu kadar

X