2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
ÖZLEMcim sanada geçmiş olsun
hasta olan yada kötü durumda olan arkadaşlarım varsa okuyamadım.. onlarada acil şifalar diliyorum..
zor günler bizi bekliyor.. Allahın eli üzerimizden eksik olmasın .

darısı başımıza 12,13 derken 14 olduk hala devam...umarım yakında biter.. rüyamda tablet tablet çikolataları yiyorum uyanınca gidip öğürüyorum :))) ne zormuş bu bulantı mevzuu...

canım ya sabah bu mesajı yazdım sonrasında yıne istfra ettim ama artık hiiç önemsemıyorum tepikleri hissedene kadar bebeğimden haber alma fırsatım bu diye avutuyorum artık kendimi. ozamana kadar geçecek diyorum. mutfağa hala tahammülüm yok en çok da buzdolabına. temizlettim içinde de pek birşey yok ama yıne de kokuyor. . en azından hastalıklı görüntüm gitti. güzel günler gelecek hepimiz için çogumuz 3. ayı devirmek üzereyiz güzel paylaşımşlar yaparız artık. bulantılar kusmalar kanamalar hepsi geçecek inşallah.

Gunaydin kızlar dün gece acile gittik doktor farenjitim olduğunu söyledi ve ağız spreyi yazdı gargara gibi gebelikte kullanılabilirmis eğer çok halsizsen ilaçlı serum takalim dedi bende istemedim eve geldik eşim limonlu soda almış içine de limon sıkmış onu içtim şimdi daha kötüyüm iyice grip oldum boğazım da daha kotu sabah iyice terlettim kendimi sonra duş aldım kahvalti ettim şimdi yatıyorum:KK43:yavrumun benim için üzüldügünu hissedebiliyorum:KK1:

geçmiş olsun özlemcim inşallah dinlene dinlene çabucak atlatırsın kendine dikkat et

sağol canım bak bebeğin yaşıyor ne güzel hic üzülme strese girme şuan o seni hisseder onu da strese sokma biliyorum yasadiklarin kolay şeyler değil ama bebeğini düşün herşeyden önce bende de beter mi beter kaynana var hergünm neredeyse stresle geçiyor ama bebeğim için takmamaya çalışıyorm herşey onlar için

ÖZLEMcim sanada geçmiş olsun
hasta olan yada kötü durumda olan arkadaşlarım varsa okuyamadım.. onlarada acil şifalar diliyorum..
zor günler bizi bekliyor.. Allahın eli üzerimizden eksik olmasın .

Cok üzuldum cemredeniz ve çokk gecmis olsun :KK43: rabbim saglik ve sihhat versin insallah hemen eski gunlerine donersin..

canım ya sabah bu mesajı yazdım sonrasında yıne istfra ettim ama artık hiiç önemsemıyorum tepikleri hissedene kadar bebeğimden haber alma fırsatım bu diye avutuyorum artık kendimi. ozamana kadar geçecek diyorum. mutfağa hala tahammülüm yok en çok da buzdolabına. temizlettim içinde de pek birşey yok ama yıne de kokuyor. . en azından hastalıklı görüntüm gitti. güzel günler gelecek hepimiz için çogumuz 3. ayı devirmek üzereyiz güzel paylaşımşlar yaparız artık. bulantılar kusmalar kanamalar hepsi geçecek inşallah.

haklısın aslında bebeğin iyi olduğuna işaret olduğundan biraz olsun rahatlıyor insan ama birde yeteri kadar besleyememek endişesi var. inşallah biter bulantılar...yine de şükür diyelim biz... herkesten sağlıklı haberler alırız inşallah.

canlarım;
sizlere uzun uzun yazamadım...............................................böyle işte kızlar...

varya kendime olmuş gibi içim gitti burdan sana destek olmak dışında bişey yapamıyo olmakta ayrı bi can sıkıcı zaten.
lütfen güçlü ol ama hiçbişey yokmuş işte sakın yorma kendini ev hep temizlenir illaçlar iğneler keser zaten.ne diceğimi bilmiyorum ama dua ediyorum senin ve hepimiz içinnn :/

canlarım;
sizlere uzun uzun yazamadım..
yaşadıklarım kabus gibiydi..
oncelikle bnm ve yavrum için dua eden etmeyen benim için uzulen tummm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim
Allah hepinizden razı olsun.. meleklerimizle bir omur mutlu kılsın..
drdan geldik sagolsun kadın hemen aldı .. ve cok ılgılendı herseyine baktı yavrumun
hemen kalbini dinlettii... yaşadıklarımızı şaşkınlıkla dinledi..
önemsenmek kendimi iyi hissettirdi.. acıyan ve kanayan ruhum biraz kabuk bagladı.
yaşadıklarımı anlatmak istiyorum;

...

böyle işte kızlar...

canım yaaa tekrar çok geçmiş olsun bikaç sf önce de yazmıştım size nazar mı deydi nedir, allah beterinden korusun
çok fena bi gün atlatmışın tek güzel yanı bebeciğinin seninle olması

peki nedir bu kadar kanamayı tetikleyen bişey dedi mi dr.lar?

cinsel ilişki, aşırı yorgunluk, aşırı kusma ya da aşırı stres (eşinle olan tartışma canını çok sıkmış olabilir doğal olarak)
nedir yani yoksa olcağı varmış oldu bu mudur yani?
hay allah... neyse kendini bebeğinle olmakla teselli et canım
inan kaynanan da üzgündür şimdi.. çok haklısın o yaşanılanların ardından bi de öyle bişeyle karşılaşıp kızmakta ama kasti yapmamıştır kadın...

Gunaydin güzel bebeklerin anneleri
Herkesde bir dert :KK43: üzücü simdi size bi sorum olucak
Ben 15+3 ken antalyaya gidicem yaklasik 11, 12 saatmis ve yolculugum otobusle olucak cok korkuyorum uzun yola cikan varmi hic, tavsiyelerinizi bekliyorum

Herkese merhaba güzel anneler:)

uzun zamandır okuyorum yazılanları ama yazmaya fırsat bulamadım uzun zamandır.

Kötü günler yaşayanlarımız olmuş sabır ve sağlık diliyorum. Olumsuz durumlar yaşayan anneler lütfen sakinlikle iyi düşünmeye çalışın biliyorum kolay değil ama bebeklerimiz bizi duyuyor her zaman..

bana gelince geçen hafta ikili testimizi yaptırıp sonucunu aldık sonucumuz iyi çıktı Allaha şükürler olsun.cinsiyet hakkında söylemek istemedi bir daha ki kontrolümüze inşallah..

3-4 gündür nezleyim hapşurmaktan içim çıkıyordu bugun iyiyim artık aman kızlar dikkat edin bu mevsimsel geçişler çok hırpalıyor insanı..

sağlıcakla,mutlu,huzurlu kalın:)

Gunaydin güzel bebeklerin anneleri
Herkesde bir dert :KK43: üzücü simdi size bi sorum olucak
Ben 15+3 ken antalyaya gidicem yaklasik 11, 12 saatmis ve yolculugum otobusle olucak cok korkuyorum uzun yola cikan varmi hic, tavsiyelerinizi bekliyorum

canım yıllar önce biz de istanbuldan antalyaya otobüsle yolculuk yapmıştık 11 saat gibi
bazı otobüsler çok konforlu olduğu için sıkıntı bunalma olmamıştı çok rahat geçmişti ama tabi hamilelikte nasıl olur en doğru cevabı dr.un vercektir canım mutlaka 1 2 dr.a danış
bir de tüm yol boyu ayaklarını sarkıtma, ben ankaraya giderken bile arada toplar altıma, öyle otururum şişmesini de önler aklında olsun canım

canım neler olmuş çok geçmiş olsun, çok şükür ki bebeğin iyiymiş kıyamam yaa neler geliyo insanın başına...
iyiki yalnız çıkmam diyodun yaa valla ambulansın numarasını falan bilmek gerek ben şahsen çok unutuyorum... böyle bi durumda yalnız olmak ne zor olur allahım sen koru hepimizi....
gelinliği falan boşver allah aşkına noolcak kadın kasti yapmamıştır emin ol... bilmiyorum neler konuştunuz ama eminim o da çok üzgündür
ne kaynanalar var bu dertmi canım benim, hem siz iyiydiniz nazar mı değdi anacım noldu böyle üstüste... hay allah neyse tekrar geçmiş olsun...

western canım ben de okudum. allahım hepimizi, bebeklerimizi de bizi de korusun
sağlıkla kucaklamayı, büyütmeyi nasibetsin

yaa bi de arkadaşlar geçmiş sayfalarda beddua falan yazılmış :KK50:
hiç siyaset mevzularına burda girmek istemem, ayrıca herkesin siyasi görüşüne saygım sonsuz, önemli olan iyi bi insan olabilmek...
ne bankalarına molotof atıp camlarını kıran, otobüsleri yakan, canlı yayın araçlarını ters çeviren kısaca milli servetine zarar veren doğru bir insandır, ne de halkın tepkisini görmeyen yönetici idare benim gözümde... şuncu buncu değil hiç önemli olan. önemli olan insanlık... onların da konuşulcağı yerler vardır tabi ki fikirler belirtilir ama burda ona buna kızıp ya da ücretli izin uzatılmadı diye açık açık beddua yazmasak buraya haksız mıyım
burda dünyaya gelecek yavrucakları konuşuyoruz aralarda hiç olmuyo öyle apaçık beddualar
naçizane belirtmek istedim...
sana aynen katılıyorum arkadaşım bence de burada bunları konuşmayalım bu olay bambaşka bişeye dönüştü pek savunulacak tarafı kalmadı. haklı bi konuydu başka bişey oldu. burada bu konulara girmeyelim gebelikten bahsedelim. herkesin görüşü farklı olabilir ki olmalıda. ben siyaset okuyorum bi girsek işin içinden çıkılmaz olur. şahsen ben güzel güzel okurken bu konuları görmek istemiyorum. belki başka bi topikte falan konuşulmalı burası yeri değil arkadaşlar.

canım yıllar önce biz de istanbuldan antalyaya otobüsle yolculuk yapmıştık 11 saat gibi
bazı otobüsler çok konforlu olduğu için sıkıntı bunalma olmamıştı çok rahat geçmişti ama tabi hamilelikte nasıl olur en doğru cevabı dr.un vercektir canım mutlaka 1 2 dr.a danış
bir de tüm yol boyu ayaklarını sarkıtma, ben ankaraya giderken bile arada toplar altıma, öyle otururum şişmesini de önler aklında olsun canım

Cevap icin cok saol essela ucak biletleri cok pahaliydi anca donus icin olabildik :KK43: mecburen otobuse kaldik gidicegimiz otobus koltuklari cok genis ve rahata benziyor, 6 saatlik yolculukta bile saftim kaymis oluyor genelde, doktoruma sordum yani kisa yolculuklari tavsiye ediyorum dedi bana, hicbiseyin garantisini veremeyiz falan dedi :KK43: kafam cok karisik..

Baska yolculuk yapan arkadaslar varsa yorumlarinizi bekliyorum

canlarım;
yaşadıklarım kabus gibiydi..
oncelikle bnm ve yavrum için dua eden etmeyen benim için uzulen tummm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim
Allah hepinizden razı olsun.. meleklerimizle bir omur mutlu kılsın..
drdan geldik sagolsun kadın hemen aldı .. ve cok ılgılendı herseyine baktı yavrumun
hemen kalbini dinlettii... yaşadıklarımızı şaşkınlıkla dinledi..
önemsenmek kendimi iyi hissettirdi.. acıyan ve kanayan ruhum biraz kabuk bagladı.
yaşadıklarımı anlatmak istiyorum;

c tesi gunu cok kötuydum feci bi şekilde balkona kustum yediğim ne varsa artık...
sonra eşim geldi Aralı burda ozel bi okul var hemen evımın karşısı final..
oray yazdırmaya gittik.. aç ve mide bulantısıyla herseyle orda da ben ilgilendim pahalı bir okul
ve o halde midem bulana bulana ben birazda ols aindirim yaptırdım
ztn ordan çıktıktan sonra başladı herşey..
eşimle okula baya zaman harcadık ben cok kızdım ona neden sende bı ıkı cümle soylemedın daha
indirirlerdi dedim.. onun bu tur konularda ezik davranmasına sinir oluyorum.. hiç sesi çıkmıo
ordan sinirlerim bozuldu bnm. çarşıda biraz dolandık tartıştık tabi..
konu paradan cok eşimin orda hiç sesini çıkarmayıp tum yuku bnm üzerime bırakması. hemde o halimde .!
neyse açtım hemen bı tostçu gordum ve oturdum onune tabureye bı tane tost yedım kalktık
hava sıcak ama bana bi üşüme geldi..
eşime dedim ben üşüyorum.. o an sancı girdi kasıklarıma.. şiddetli ama.
cumhuriyet caddesinde bijuteri mağazasının onunde durduk ıçerden kız çıktı
bana çok kötü gozuktugumu söyledi beni içeri alıp tabureye oturtttu Allah razı olsun ondan..
sancımın geçmesini bekliyorduk sonra kalkıp eve gelecektık alışveriş fln yapmadan..
o an benden kan gelmeye başladığını hissettim.. hemen eşime dedim benen bişeyler gelio diee
ayağa kalkmamla kızın çığlık atması bi oldu.. (neden o kadar tepkı verdıgıne gelınce kızcağızın 5 tane bebegı karnında ölmüş)
tabure kan olmuştu.. çok kötü olduk tabi hemen eşim arabayı almaya gıttı
ama araba gırmesı yasak olan bir cadde oldug ıcın ızın verılmemiş
zabıtalar biz götürelim sizi demişler neyse eşim 2 tane zabıtayla geldi arabadan indiler ben ayağa kalktım adamlar benden
akıp yerlere dökülen kanları görünce çok korktular
bi tane zabıta biz sizi alamayız ambulans cagırıcaz dedi.. hemen...
ambulansta miting alanından zor gelmdi 20 dk da onu bekledik.. tabi o ara bnm ruh halimi duşunebiliyorsunzudur
durmayan bi kan.. bı yandan kız kanları sılıyor bana destek oluyor. off cok kötuydu..
ambulans geldı ıkı kız ındı arabadan. benım elbısem dukkan yollar ambulans battıııı.. bukadar kanama normal değilmiş..
medical park a yani bnm hastaneme gittik. dr um ızınde sehır dışındaymış..
acılde benı gören kaçıyor.. korktum..
benı doğum katına çıkardılar. ebe vardı dr yokmuş hastanede..
ebe alttan bıseylerle kontrol etti beni mahfoldum cokk acı çektim
saat 7 flndı. 10 u geçiyordu nöb dr hn ful makyaj teşrif etti.. hışımla dandik bi ultrasonda baktı.
bebegın yaşadığını soyleyıp eşımlede tartışıp gıttı
o saate kdr kımse bıze hıc bır açıklama yapmadı kudurduk resmenn.. 3 lıtre serum iğne ve haplarla yattık o gece orda
ertesi günde ilgisiz tavırlardan dolayı imza atıp çıktım.. bı gece daha oraya tahammül edemiycektim.
kanamam olursa demet hanıma gelırız dedım eşimede..
çıktık..
evde de olanlar malumunuz.. hala cok gerginim..
dun akşam Ahmet yılmaz ın cebini aradı eşim eşime aynen şunları söyledi..
benim yarın
60 tane hastam var gelirseniz beklersiniz randevu alın dedi..
ona gore normalmış bu tur şeyler.. olabilir ama neden tedbirimizi almayalım
üstelik beni diğer normal randevulu hastalarıyla bir tutmasına şaşırdım
sonuçta aciliyetim var.
eşim teşekkür edip kapadı. hemen demet hn ı aradık yarın sabah 9,30 gibi gelin dedi bakarım hemen dedi.
ve gittiimiz gibi baktı sagolsun..
bebeğim yaşıyor kanamanın olması için bi sebep yok gözüküyor hersey normal..
cinsiyeti için yine kıza benzetti ama 10 gun sonra kesin olarak söylenir dedi.
progestan ve o iğneden yazdı.. sık kontrol edecek beni.
kendini çok sıkma evde dinlen ama kalkıp duşunu alabilirsin yemegını kalkıp yıyebılırsın sadece ev işi yapma dedi..
en ufak seyde ara benı gel dedı

böyle işte kızlar...

canım çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin. doktorunu kesinlikle değiş. ben önceki gebeliğimde aynısını yaşadım. sadece tatilde gittiğim doktordu ama kaç gün ard arda gittim her defasında beni hemen aldı bu kanamalı hasta diyip. doktorunun bu yaptığı doğru değil. inşallah hem iyi bi doktor bulursun hemde kısa zamanda iyileşirsin.hiçbir şeyi kafana takma canını hiçbir şeye sıkma. kendine çok dikkat et

bu arada arkadaşım kanaman olunca dışarı akması çok daha iyi( tabi çok şiddetli olmamak kaydıyla) ayağa kalma ki kanama yavaş yavaş dışarı atsın. içeride kalması çok kötü oluyo. o nedenle bebeğin iyi Allaha şükür endişelenme kanaman yavaş yavaş dışarı atsın kısa zamanda da bitsin inşallah.

Cevap icin cok saol essela ucak biletleri cok pahaliydi anca donus icin olabildik :KK43: mecburen otobuse kaldik gidicegimiz otobus koltuklari cok genis ve rahata benziyor, 6 saatlik yolculukta bile saftim kaymis oluyor genelde, doktoruma sordum yani kisa yolculuklari tavsiye ediyorum dedi bana, hicbiseyin garantisini veremeyiz falan dedi :KK43: kafam cok karisik..

Baska yolculuk yapan arkadaslar varsa yorumlarinizi bekliyorum

aynen bizim o gidişimiz de otobüsle olup dönüş uçaklaydı :KK1: sonraki yıl gidişimizde erkenden gidiş dönüş uçak biletlerimizi uygun fiyata almıştık... hey gidiii özledim antalyayıııı

merhaba arkadaslar gunlerdır gıremıyorum arkadasımın esı sehıt oldu malesef dun o kadar yoruldum o kadar uzuldum kı kuran okunurken kadının bırı hırkamın ustune oturmus ve adet kanı bembeyaz hırkama bulasmıs arkadasın yatak odasındayken bı baktılar kan var hırkamda cıldırdık dusuk yapıyorum sandı herkes mahvoldum o anda hemen lavoboya gıttık ıc camasırımı bı kontrol ettım kı allaha sukur bısey yoktu bembeyaz =) saka yapılsa bu kadar olmaz ınanamadım defalarca baktım . Cokda sık sık tansıyonum yukseldı dun allaha sukur bebegıme bısey olmadı

canlarım;
Yaşadıklarım kabus gibiydi..
Oncelikle bnm ve yavrum için dua eden etmeyen benim için uzulen tummm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim
allah hepinizden razı olsun.. Meleklerimizle bir omur mutlu kılsın..
Drdan geldik sagolsun kadın hemen aldı .. Ve cok ılgılendı herseyine baktı yavrumun
hemen kalbini dinlettii... Yaşadıklarımızı şaşkınlıkla dinledi..
önemsenmek kendimi iyi hissettirdi.. Acıyan ve kanayan ruhum biraz kabuk bagladı.
Yaşadıklarımı anlatmak istiyorum;

c tesi gunu cok kötuydum feci bi şekilde balkona kustum yediğim ne varsa artık...
Sonra eşim geldi aralı burda ozel bi okul var hemen evımın karşısı final..
Oray yazdırmaya gittik.. Aç ve mide bulantısıyla herseyle orda da ben ilgilendim pahalı bir okul
ve o halde midem bulana bulana ben birazda ols aindirim yaptırdım
ztn ordan çıktıktan sonra başladı herşey..
Eşimle okula baya zaman harcadık ben cok kızdım ona neden sende bı ıkı cümle soylemedın daha
indirirlerdi dedim.. Onun bu tur konularda ezik davranmasına sinir oluyorum.. Hiç sesi çıkmıo
ordan sinirlerim bozuldu bnm. çarşıda biraz dolandık tartıştık tabi..
Konu paradan cok eşimin orda hiç sesini çıkarmayıp tum yuku bnm üzerime bırakması. Hemde o halimde .!
Neyse açtım hemen bı tostçu gordum ve oturdum onune tabureye bı tane tost yedım kalktık
hava sıcak ama bana bi üşüme geldi..
Eşime dedim ben üşüyorum.. O an sancı girdi kasıklarıma.. şiddetli ama.
Cumhuriyet caddesinde bijuteri mağazasının onunde durduk ıçerden kız çıktı
bana çok kötü gozuktugumu söyledi beni içeri alıp tabureye oturtttu allah razı olsun ondan..
Sancımın geçmesini bekliyorduk sonra kalkıp eve gelecektık alışveriş fln yapmadan..
O an benden kan gelmeye başladığını hissettim.. Hemen eşime dedim benen bişeyler gelio diee
ayağa kalkmamla kızın çığlık atması bi oldu.. (neden o kadar tepkı verdıgıne gelınce kızcağızın 5 tane bebegı karnında ölmüş)
tabure kan olmuştu.. çok kötü olduk tabi hemen eşim arabayı almaya gıttı
ama araba gırmesı yasak olan bir cadde oldug ıcın ızın verılmemiş
zabıtalar biz götürelim sizi demişler neyse eşim 2 tane zabıtayla geldi arabadan indiler ben ayağa kalktım adamlar benden
akıp yerlere dökülen kanları görünce çok korktular
bi tane zabıta biz sizi alamayız ambulans cagırıcaz dedi.. Hemen...
Ambulansta miting alanından zor gelmdi 20 dk da onu bekledik.. Tabi o ara bnm ruh halimi duşunebiliyorsunzudur
durmayan bi kan.. Bı yandan kız kanları sılıyor bana destek oluyor. Off cok kötuydu..
Ambulans geldı ıkı kız ındı arabadan. Benım elbısem dukkan yollar ambulans battıııı.. Bukadar kanama normal değilmiş..
Medical park a yani bnm hastaneme gittik. Dr um ızınde sehır dışındaymış..
Acılde benı gören kaçıyor.. Korktum..
Benı doğum katına çıkardılar. Ebe vardı dr yokmuş hastanede..
Ebe alttan bıseylerle kontrol etti beni mahfoldum cokk acı çektim
saat 7 flndı. 10 u geçiyordu nöb dr hn ful makyaj teşrif etti.. Hışımla dandik bi ultrasonda baktı.
Bebegın yaşadığını soyleyıp eşımlede tartışıp gıttı
o saate kdr kımse bıze hıc bır açıklama yapmadı kudurduk resmenn.. 3 lıtre serum iğne ve haplarla yattık o gece orda
ertesi günde ilgisiz tavırlardan dolayı imza atıp çıktım.. Bı gece daha oraya tahammül edemiycektim.
Kanamam olursa demet hanıma gelırız dedım eşimede..
çıktık..
Evde de olanlar malumunuz.. Hala cok gerginim..
Dun akşam ahmet yılmaz ın cebini aradı eşim eşime aynen şunları söyledi..
Benim yarın
60 tane hastam var gelirseniz beklersiniz randevu alın dedi..
Ona gore normalmış bu tur şeyler.. Olabilir ama neden tedbirimizi almayalım
üstelik beni diğer normal randevulu hastalarıyla bir tutmasına şaşırdım
sonuçta aciliyetim var.
Eşim teşekkür edip kapadı. Hemen demet hn ı aradık yarın sabah 9,30 gibi gelin dedi bakarım hemen dedi.
Ve gittiimiz gibi baktı sagolsun..
Bebeğim yaşıyor kanamanın olması için bi sebep yok gözüküyor hersey normal..
Cinsiyeti için yine kıza benzetti ama 10 gun sonra kesin olarak söylenir dedi.
Progestan ve o iğneden yazdı.. Sık kontrol edecek beni.
Kendini çok sıkma evde dinlen ama kalkıp duşunu alabilirsin yemegını kalkıp yıyebılırsın sadece ev işi yapma dedi..
En ufak seyde ara benı gel dedı

böyle işte kızlar...

çok çok geçmiş olsun canım herşeye rağmen bebeğin çok iyi buna çok sevindim çok üzülmüşsün allah beterinden korusun bi dahada yaşatmasın

canım, 'düşük yapan ve tekrar hamile kalmak isteyenler' topiğindeydim daha önce. Sanırım orda seninle de yazışmıştık, hatırladın mı?
Gerçi sen kısa bi süre takılmıştın oraya
neyse tekrar hamile olup aynı topikte yazmak çok güzel bi duyguymuş :KK16: Allahım sağlıkla tamamına erdirsin hepimizinkini

maalesef ben de kabızlık yaşıyorum, kuru kayısı aldık hergün düzenli yemeye çalışcam bi de papatya demişti sanırım mısır da hakkaten ii geliyodu ama unuttum eşime pazardan almasını söylemeyi dün. Neyse doğal yollardan idare etmeye çalışcam geçmesse dr.a söylerim
aslında bende bi de hemoroid var hamilelikten önce sıkıntı vermiyodu ufacıktı ama şimdi kendini hissettiriyor maalesef...

doğrudur canım ilk bebeğimin kalp atışları durmuştu malesef yazmıştım o topiğede evt cnm tekrar hamile kalıp yazışmak çok güzel oldu rabbim sağlıklı sıhhatli kucağımıza almayıda nasip eder inş. Sen öyle yazınca yıllar sonra tanıdığım birini görmüş gibi oldum bi an

:KK8::KK8:

Kuru kayısıyı sabah aç karna yememiz gerekiyomuş heralde ben bugün doktora gidicem sanada yazarım canım neler önerecek bakalım...

merhaba arkadaslar gunlerdır gıremıyorum arkadasımın esı sehıt oldu malesef dun o kadar yoruldum o kadar uzuldum kı kuran okunurken kadının bırı hırkamın ustune oturmus ve adet kanı bembeyaz hırkama bulasmıs arkadasın yatak odasındayken bı baktılar kan var hırkamda cıldırdık dusuk yapıyorum sandı herkes mahvoldum o anda hemen lavoboya gıttık ıc camasırımı bı kontrol ettım kı allaha sukur bısey yoktu bembeyaz =) saka yapılsa bu kadar olmaz ınanamadım defalarca baktım . Cokda sık sık tansıyonum yukseldı dun allaha sukur bebegıme bısey olmadı

ayy ne diyosuunn... allahım kimselere yaşatmasın ne zor yaaa :KK14: allah rahmet eylesin başınız sağolsun canım

hay allah bi de kanama oldum korkusu... neyse çok şükür ki canım başkasına aitmiş... hay allah yaaa...

X