2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kızlar ilk hamileliğimde 8 ve 9. Aylarda bende çok şişlik oluyordu. Tansiyonum çok yükseliyordu. Ama tuzu hiç kısmadigim içindi. Turşu şalgam falan yiyordum. Nabzım 240a çıktığını gördüm. Hemen yoruluyordum.annemde çok şişermiş. 6 aylık hamileyken doğum yakın mi derlermis :KK1:yani genetik sanırım. Zaten annem hala yüksek tansiyon hastası. Bende o yüzden tuzu baya azalttım şimdi.

Gelelim preeklamsiye..
Görümcemin gelini geçen yıl hamileydi. Bu kız 4. 5. Aylarda şişmeye başladı. Önce tuzu azalttı ama hala şişligi devam etti hatta arttı. Artık 0 tuz yiyordu kız yine davul gibi şişiyordu. .tansiyonu çok yüksek çıkıyordu.

Sonra başka bir doçente gitti. Bebeğini kaybetti 6. Ayda.. Kadın doğum doktoruna öyle kızmış ki bu preeklamsi hastalığı hatta canındanda oluyormuş az kalsın.yani bebek vücudu zehirliyor. Bunu doktorun nasıl farketmez demiş. Kan ve idrar tahlillerinde çıkmış zaten. Sen yanlış doktor kurbanı olmuşsun daha önce bana gelsen kurtarırdık bebeği demiş.genelde ilk gebelikte olurmuş.ve bir kere olduysa diğer gebelikte olma ihtimalide yuksekmis.

Inşallah öyle bi sorun hiçbirimizde çıkmaz ama böyle bir hastalık var ve bilginiz olsun istedim.çünkü önlemi alınacak bir hastalık.

$a (1).jpg $a (2).jpg $a (3).jpg

217 gram-18 cm olmuşuuuuzzz teyzoşlarııııııııııııııııı :))))
parmağını emiyo kuzucummmmmmmmmmm:KK1:

ali yağız
ali yiğit
ali görkem
ali efe
ali kerim
ben bunları beğendim denizcim
ali ikinci de olabilir bazılarında

ayy gizem yerim ben onuuu
nasıl keyif yapıyoo :KK9:
maşallah süphanallah
eee anlat neler konuştunuz drda?

CEMREDENİZ

Ayy ben Alpi beğendim ya ama tek hece diye çok tutmadı benimki
bizim soyad da 3 harfli=)
Ama ben Alp Ata'yı çok beğendim

Oh be biraz psikoljim düzeldi....
Hiç isim beğenemiyordum.Moralim tabandı.

Bu isim bana iyi geldi kociş beğenmese de.
Ben onu ikna ederim:ppp

yarın için devlet hastanesinden randevu aldım tahliller için.. ayrıca sağlık ocağında da tetanoz aşımı olucam kötü birşey duymaktan o kadar çok korkuyorum ki ben de bebeğimi hala hissedemedim çünkü. cumartesi de ayrıntılı usg için kendi doktorumda muayenem var artık pazarrtesi yazarım topiğe evde pc bozuldu güzel haberlerle dönerim inşallah.

inşallah iyi haberlerle dönersin canım üzme kendini iyi haberlerini bekliyoruz.[/QUOTE]
sağol canım inşallah.

Kızlar ilk hamileliğimde 8 ve 9. Aylarda bende çok şişlik oluyordu. Tansiyonum çok yükseliyordu. Ama tuzu hiç kısmadigim içindi. Turşu şalgam falan yiyordum. Nabzım 240a çıktığını gördüm. Hemen yoruluyordum.annemde çok şişermiş. 6 aylık hamileyken doğum yakın mi derlermis :KK1:yani genetik sanırım. Zaten annem hala yüksek tansiyon hastası. Bende o yüzden tuzu baya azalttım şimdi.

Gelelim preeklamsiye..
Görümcemin gelini geçen yıl hamileydi. Bu kız 4. 5. Aylarda şişmeye başladı. Önce tuzu azalttı ama hala şişligi devam etti hatta arttı. Artık 0 tuz yiyordu kız yine davul gibi şişiyordu. .tansiyonu çok yüksek çıkıyordu.

Sonra başka bir doçente gitti. Bebeğini kaybetti 6. Ayda.. Kadın doğum doktoruna öyle kızmış ki bu preeklamsi hastalığı hatta canındanda oluyormuş az kalsın.yani bebek vücudu zehirliyor. Bunu doktorun nasıl farketmez demiş. Kan ve idrar tahlillerinde çıkmış zaten. Sen yanlış doktor kurbanı olmuşsun daha önce bana gelsen kurtarırdık bebeği demiş.genelde ilk gebelikte olurmuş.ve bir kere olduysa diğer gebelikte olma ihtimalide yuksekmis.

Inşallah öyle bi sorun hiçbirimizde çıkmaz ama böyle bir hastalık var ve bilginiz olsun istedim.çünkü önlemi alınacak bir hastalık.

bende okudum bunları işyeri doktoru da buna yordu herhalde acilen tahlillerini yaptır dedi. Allah korusun stres oldum
Eki Görüntüle 753013 Eki Görüntüle 753014 Eki Görüntüle 753015

217 gram-18 cm olmuşuuuuzzz teyzoşlarııııııııııııııııı :))))
parmağını emiyo kuzucummmmmmmmmmm:KK1:

maşallah canım nazar değmesin :nazar::nazar: Allah sağlık versin çok büyümüş

CEMREDENİZ

Ayy ben Alpi beğendim ya ama tek hece diye çok tutmadı benimki
bizim soyad da 3 harfli=)
Ama ben Alp Ata'yı çok beğendim

Oh be biraz psikoljim düzeldi....
Hiç isim beğenemiyordum.Moralim tabandı.

Bu isim bana iyi geldi kociş beğenmese de.
Ben onu ikna ederim:ppp

ben de tarih kitabında bu ismi işaretlemişim zamanında çok beğenmiştim. oğlum olsaydı alp ata koyardım çok güzel

Ense yapmış yatıyo ya bu .kolunu ensesinin altına almıııııııııışşşşşş
MAŞALLAH SÜBHANALLAH
Allahım sen nelere kadirsin yarabbim

Şuna bak ya=))))

dr tatil havasına girmiş güneşleniyo dedi :KK9:
teşekkür ederiiiiizz teyzesii :))
ayy gizem yerim ben onuuu
nasıl keyif yapıyoo :KK9:
maşallah süphanallah
eee anlat neler konuştunuz drda?

saol canım valla sorma elleride almış enseye oohh:KK9:
tatile gidiyorum uçak sakıncalımı dedim hayır değil en güvenlisi dedii sonra x-rayden kesinlikle geçme söyle hamileyim diye dediii karbonhidrat karpuz kiraz yeme sakın aşırı dedi havuza girme ve güneşlenme fazla leke olur şu dönem dedi.bu süreden sonra karnın baya büyür artık dedi.suyun iyi rahim ağzı kapalı vs bişeyler anlattı o sıra bebeğe bakıyodum dinlemedim:KK9:
açlık kan şekerim sınırdaydı tekrar kan ver dedi bide afp yaptırdık canım öyle işteee :))
ayrıntılıda 5 ağustosta sonrada şeker yüklemesi yapıcaz dedii

ben de tarih kitabında bu ismi işaretlemişim zamanında çok beğenmiştim. oğlum olsaydı alp ata koyardım çok güzel

Beğendin mi gerçekten??
Ben ilk defa isim beğendim biliyo musun 4 ayda.
Okadar bakıyorum bu çocuk isimsiz doğacak diye abartıp ağladığım bile oldu

Ayy destek görmek çok güzel.
2 isim istemiyorum hi çama bu da çok uyumlu oldu beee

inşallah iyi haberlerle dönersin canım üzme kendini iyi haberlerini bekliyoruz.
sağol canım inşallah.

bende okudum bunları işyeri doktoru da buna yordu herhalde acilen tahlillerini yaptır dedi. Allah korusun stres oldum

maşallah canım nazar değmesin :nazar::nazar: Allah sağlık versin çok büyümüş[/QUOTE]

aminnn canım hepimizinkini korusun Rabbim :))

Anammm yerim onu ben nasıda emiyo parmağını minnak ayy benimkide şuan böylemi acaba yaa günler aynı olunca insan düşünmeden edemiyo tatlım yaa yerim onları yerimmmm :KK16::nazar::nazar:
aynıdır hayatım hemen hemeeenn :)
17+6 çıkıyo ultrasonda 3 gün öndeymiş işte aynıdır yaniiii :))

ayy çok tatlı maaşallah. anne karnında hangi parmağını emerse o elini kullanırmış diye bir şey duymuştum ama ne kadar doğru bilmiyorum :) seninki solak olursa doğru demekki

canımm teşekkürler :)
solak olmasın ya yazıları hep çirkin oluyo solak olanların :KK9:

Gözün aydın canım ne tatlı uzanmış yeri de gayet rahat imajı vermiş :KK1: allah esirgesin çok tatlı duruyo
Şeker Testi falan yaptımı ? Ne dedi doktor?

23.-24.haftada şeker yüklemesi dedi canıım bugün açlık kan şekerimi tekrar ölçtü bide afp yaptı.ekstra bişey demedi herşey yolunda dedi tatil için bikaç bişey sordum yazdım hayatım onlarıda yukarıdaki mesajlarda var.öyle yanii :))

dr tatil havasına girmiş güneşleniyo dedi :KK9:
teşekkür ederiiiiizz teyzesii :))
saol canım valla sorma elleride almış enseye oohh:KK9:
tatile gidiyorum uçak sakıncalımı dedim hayır değil en güvenlisi dedii sonra x-rayden kesinlikle geçme söyle hamileyim diye dediii karbonhidrat karpuz kiraz yeme sakın aşırı dedi havuza girme ve güneşlenme fazla leke olur şu dönem dedi.

Onun tatil havasına kurban olsunlar=)
Gizmm ne demek karbonhidrat kiraz karpuz yaaa=(((
ben çok makarna börek hamur işi yiyorum midemi bastırdığı için
Akşamları da karpuzu götürüyorum sulu sulu amanın niye öyle dedi acaba.
Yemiyelim mi yani
bana da güneşlenme sakın dedi.
Katiyen yasakladı leke kalır dedi
dedim ben zaten asla güneşlenmem normalde de ama ona rağmen simsiyah olurum dedim
ona yapacak bir şey yok dedi50 faktör sürüyorum bana mısın demiyo.

Beğendin mi gerçekten??
Ben ilk defa isim beğendim biliyo musun 4 ayda.
Okadar bakıyorum bu çocuk isimsiz doğacak diye abartıp ağladığım bile oldu

Ayy destek görmek çok güzel.
2 isim istemiyorum hi çama bu da çok uyumlu oldu beee

-iskender pala od -romanında bu isim geçiyor vaktı zamanında okumuştum ve eşime demiştim oğlumuz olursa bu isim nasıl diye ben çok beğendim canım adıyla yaşasın

Emir, Cem, Ege, Çağan, Sarp, Deniz, Yağız, Yiğit, Emre, Kağan, Mert, Görkem, Burak, Meriç, Berke, Kutay, Tuna, Baran, Efe, Onur, Doruk, Bartu, Alp, Arhan, Bora, Dağhan, Rüzgar, Derin, Toprak, Arın, Aşkın, Çınar, Armağan, Derin, Koray, Barlas, Ada, Atakan, Berk, Ali, Polat, Göktürk, Serhan, Ege, Utku, Berkay, Güney, Kerim

bu isimleri buldum kızlarrr
derin cok güzel duruorr ama babası oğluma derin ismini koymam diooo
Ama Ali derin olcakk olmaz mı ya :44::44:

Canooo Sözlükte ne kaa isim varsa yazmışsin ama aklın Ali Derin de, o zmn #direndnz:KK1:
Derin kızı çağrıştırmıyor bence, ayrica biraz duygu sömürüsü ile halledersin bu işi..
Nolck 9 ay karnında taşı, ,acılar içinde doğur bir isim hakkını layık görmesin beyzadeler walla ohhhh bab olmak varmış:KK19:

Evet hamileyim canim cinsiyetimiz erkek pek isteyerek sayılmaz ama olunca istedik :) bende senin gibi ceketle hamile kalıyorum sanırım 1 kerelik kaçamakti :))

:KK1::KK1:
Tatlım bizi artık tek yöntem koruma kesmess 2-3 yönteme birden başvurmalıyız:KK53:

X