2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
biliyorum o aleti ilk çağırdıklarında görmüştüm eski telefonlar gibi:KK9:
ya ciddenmi çokmu büyük iğne tırstım iyice:26:

yok aşkım ya ben bişi görmedim ki sadece benim kinin ne kadar tırsık olduğunu öğrendim :KK9: şuan şirketteyim normal öküssss gibi kavaltımı ettim takılıyorum şimdilik bişi yok :KK34: derin nefes al ver girsin çıksın keyfini bozma :KK9:

yavrum bi görsen taş devrinden kalma gibi bir alet acayip sesler çıkıyo Allah'ım nasıl kastım kendimi gülmiyim diye :KK9: kuzum iyi yapmışsın çok acayipler ya ilgisizler :KK4: biz gittik kapıda bekleyenler filan direkt daldık içeri dedim aramıştınız geldim :KK9: sohpet müzik filan dinliyolar millette dışarda bekliyo :KK47: dengesizler !!!

Valla gizoşum ben hiç hissetmedim ulaş diyo benim kadar iğneyi soktu sana bayılcaktım nerdeyse :KK9: dedimm aaa hissetmedim yuhhh diyo :KK9: beklemedeyim bakalım kol ne zaman çevrim dışı olucak :KK9:

bugünmü oldunuz aşınızı bende şimdi geldim eve ağrı sızı hiç bişey yok daha :KK49:

bi durdurup sorsaydın sizce şuan rahatmıdır falan diye:KK9:öyle yapalım hayatım o zaman nerden alcaksın sen nerde oturuyoduun?
Telaşlarını bir görseydin. Yeni anne acayip asık süratle bir şekilde araba bekliyordu. Sonra arabaları gelince bütün aile anneyi alıp çıktı, bebekle baba kaldı, sonra o da koşturarak çıkıp ikinci arabaya bindi bebekle. Biz de öyle mi olacağız acaba:))
Ben Ankara'dayım canım. Bi mağazada 1200e buldum araba ve oto koltuğunu. Kırmızıydı, bu renk nette hoşuma gidiyordu, orada çok cart geldi. Dağıtımcıda da her rengi yokmuş. Siyah gri en iyisi gibi.
önceki mesajında dediğin gibi bebek gelmeden önce arabayı oturup öğrenmemiz gerekiyor, uzay mekiği gibi:KK9:
Bu arada bakım çantası ve bebeği içine koyabileceğimiz koruyucu çanta da veriyorlar arabanın yanında.

ben bebek arabasını bebeğim doğduktan 2-3 - ay sonra almayı düşünüyorum şimdilik kalsın ama gerçekten çok zor bu bebek arabası işi.

yeğenden kalan puset ve port bebemiz var biyerlere giderken de arabayla gidip gelıcez mecburen kış kıyamet. çok kışa denk geleceğiz

bugünmü oldunuz aşınızı bende şimdi geldim eve ağrı sızı hiç bişey yok daha :KK49:

evet canm bugün olduk :KK8: şimdilik bişi yok bakalım :KK31: solakmısın dedi yok dedim ona göre sola yapıcam kolun biraz kullanabilirsin dedi :KK53: herkez oluyo sonuçta geçici bi sancı diye düşünelim :KK34:

ayyy evet yaa cok kışa denk gelıcekk doğumlar.. offf kar olcak belkıde :S
oğlumu yazın dogurmuştumm ay ne kolay yaaa.. sıfır kollu badilerle buyudu yavrum
bunları ne etcez aceppp
:44:

yok aşkım ya ben bişi görmedim ki sadece benim kinin ne kadar tırsık olduğunu öğrendim :KK9: şuan şirketteyim normal öküssss gibi kavaltımı ettim takılıyorum şimdilik bişi yok :KK34: derin nefes al ver girsin çıksın keyfini bozma :KK9:

benide korkuttu seninki valla:KK9:tamamm çok ağrırsa söyle bana kesin ona göre korkcam:KK9::26:

Telaşlarını bir görseydin. Yeni anne acayip asık süratle bir şekilde araba bekliyordu. Sonra arabaları gelince bütün aile anneyi alıp çıktı, bebekle baba kaldı, sonra o da koşturarak çıkıp ikinci arabaya bindi bebekle. Biz de öyle mi olacağız acaba:))
Ben Ankara'dayım canım. Bi mağazada 1200e buldum araba ve oto koltuğunu. Kırmızıydı, bu renk nette hoşuma gidiyordu, orada çok cart geldi. Dağıtımcıda da her rengi yokmuş. Siyah gri en iyisi gibi.
önceki mesajında dediğin gibi bebek gelmeden önce arabayı oturup öğrenmemiz gerekiyor, uzay mekiği gibi:KK9:
Bu arada bakım çantası ve bebeği içine koyabileceğimiz koruyucu çanta da veriyorlar arabanın yanında.

ayy kadın daha hastaneden çıkmadan depresyona girmiş desene ben öyle olmam inş mümkün olduğunca pozitif olmaya çalışmamız lazım :)
aaa gerçektenmi haberim yoktuuu ben chıcconun kendi yerinde baktım bugün bidaha fiyat alıp gelince yazıcam sana canım.:))
bide hello baby diye bi site var baksana ordaki travel sistem chıccolara bi bizim alıcağımız yok orda sanırım benzerleri var aynı özellikler varmı ben anlamadım tam

ben bebek arabasını bebeğim doğduktan 2-3 - ay sonra almayı düşünüyorum şimdilik kalsın ama gerçekten çok zor bu bebek arabası işi.

yeğenden kalan puset ve port bebemiz var biyerlere giderken de arabayla gidip gelıcez mecburen kış kıyamet. çok kışa denk geleceğiz

ben doktor kontrolü dışında nisan mayısa kadar çıkarmayı düşünmüyorum çıksakta arabanın 1 saat önceden ısıtılması şartıyla:KK9:

Son düzenleme:

bende ana kucagını almıştım eklemiştim zaten araba almayı ilk etapta düşünmüyorum ihtiyaç hasıl oldugu zaman alıcam karda kışta arabasız nereye gidicez zaten minnacık cocukla. başka ihtiyaçlarına öncelik vericem sıra gelirse hemende alabilir fırsatımız olursa :KK49:

oooooofffffff çok heyecanlıyım yarın mobilya bakmaya gidicez bakalım paramız yeticekmi ?

ayyy evet yaa cok kışa denk gelıcekk doğumlar.. offf kar olcak belkıde :S
oğlumu yazın dogurmuştumm ay ne kolay yaaa.. sıfır kollu badilerle buyudu yavrum
bunları ne etcez aceppp
:44:

kesinlikle yaz gibisi yok herşeyi kolaylık ya :KK16: çocuk tiril tiril zor zamanları atlatıyo kış soğuk evi sıcak tutmak lazım e bizimde ayakları üşütmemiz lazım emziricez sonuçta kontrolleride buz gibi soğuklara denk gelicek hem maddi hem manevi gerçekten zor ...Bide sezeryan olursa bi öksürmede sızım sızım sızlıyomuş :KK30:

oiyyy rabbim yardımcımız olucak inş. :KK16:

GÜNAYDIN FISTIKLARRR:KK3::KK54:

Kk bayansu canim benim annemde gecen sene zature olmustu 41 derece atesle hastaneye kaldırıldı ama allaha sukur bes gunde ayaga kalkti ama biliyorsun vücuttan atmak uzun sürüyor

Sana benden bir tavsiye 2 kasikbhakiki bala yarim limon sik ve kaynatıp icir sixakken ama kaynak olmicak icebildigi kadar sicak olsun cok faydali bi ilac
Teşekkür ederim canım sanada geçmiş olsun, tarifi deneyeceğim saol:26:
mezunumdaaaa mezunummmmmmmmmmmmmmmmm:KK9:
bittiii inanamıyorummmmmmmmmmm:21::21:

kızımıda gördüm geldim 6 günde ne kadar büyümüş yaaa :KK16:
afp testim gayet güzel çıkmışş açlık kan şekerim düşmüş gayet iyi herşey.
henüz 2 kilo almışım bunada şaşırmadım değil az almışım yememe göre:KK9:
kalça ağrıma çözüm bulamadık yeni magnezyum yazdı bide kan ilacına başlattı elevit devam.
çıkarkende 5 ağustosta görüşürüz dedi gelme zırt pırt demek istedi galiba:KK9::KK9:

:129::129::118::118::118::118::118:

Cooooooook tebrikler bebeimm:KK19:
Azimle s.ç.n Asfaltı deler:KK15:
Çok bilgili konuştum beaa:KK1::KK9:

MTA geçmiş olsun kardeşim:KK5:

Göbüşlerii gördüm, çok tatlısınız kızlar:KK49::KK16:Ben de eklerm son halimi günün ilerleyen
Saatlerinde:21:

Pamuk34 inşallah arkadaşın en kısa zamanda hayırlısıyla anne olacağı haberini alır,ben okudum Allah kabul etsin dualarımızı inşallah.

bende ana kucagını almıştım eklemiştim zaten araba almayı ilk etapta düşünmüyorum ihtiyaç hasıl oldugu zaman alıcam karda kışta arabasız nereye gidicez zaten minnacık cocukla. başka ihtiyaçlarına öncelik vericem sıra gelirse hemende alabilir fırsatımız olursa :KK49:

oooooofffffff çok heyecanlıyım yarın mobilya bakmaya gidicez bakalım paramız yeticekmi ?

bende araştırıyorumda mobilyayı çilek mobilyada 2600 müş düb carol yazmıştı havuç mobilyaya bakıcam

ben bebek arabasını falan şimdiden alayım diyorum kışın küçücük çocukla bakamam bileee

Kombiyi körükleyip, bebeği de mumyalayıp yatırırız sıkıntı yok ta..Ya biz üşütürsek ne pk yiycz onu bilmiyorm:KK37:
Tuvalete ılık suyla gitmek lazım, ayyyy lohusa azgını diye bişeyden bahsediyorlar hiç başıma gelmedi ama korkulu ruyam:18:
Her tarafın şişiyormuş, üşütmeyz umarim. ..benimde doğumlarimin biri yaz biri ilkbahardi..

Kızlar asimizi olduk tansiyon normal kalp atislari onceki olcumle ayni 142 bütün kan degerlerim normal doktor bike sasirdi ama sadece b12 eksikliği var vitamin verdi cok dusuk dedi ikac bitince yukselmezse igneye baslicaz dedi bu kadar :)

ben de haftaya gidicem ilk sağlık ocağına. aşım yapılacak bebeğin kalbini dinlicez. 16. haftamda gitmiştim küçük daha dedi dinletmemişti.
sağlık ocağı sen istesen de istemesen de kan alıyor mu senden her gidişinde? bende tiroid var. sağlık ocağının testlerine pek güvenmiyorum iş oluyor bana ama ertesi gün devet hastanesine gidicem dahiliye doktoruma kan vermek için. b12 gebelikten önce benim de vardı iğne kullandım. o yüzden hapını verdi hala içiyorum.

yooooooo dostum yooooo sanırım ben 3. yü fln yapmıcammmm
yegenım bende yaa yettı vallaa ıkı erkek zor yaa
bırı yemez mıyy mıyyy dıgerı yer ama her yemeğe ayrı çatal ve ayrı tabak ısterr..
off offfff :KK53::KK53:

Kombiyi körükleyip, bebeği de mumyalayıp yatırırız sıkıntı yok ta..Ya biz üşütürsek ne pk yiycz onu bilmiyorm:KK37:
Tuvalete ılık suyla gitmek lazım, ayyyy lohusa azgını diye bişeyden bahsediyorlar hiç başıma gelmedi ama korkulu ruyam:18:
Her tarafın şişiyormuş, üşütmeyz umarim. ..benimde doğumlarimin biri yaz biri ilkbahardi..

yyaaaa o nası bişey aceppp inşallah yaşamayızzz
bizim ev merkezi sistem.. kendim ayarlıyamıyorum ısıyı..
evet bizim üşütmememiz lazımm.. hemen geçer bebeğe Allah korusun
birde çocuklar okuldan hastalıkgetırcek eve
Allaha emanet olsunlar inşallahhh kuzuum

yooooooo dostum yooooo sanırım ben 3. yü fln yapmıcammmm
yegenım bende yaa yettı vallaa ıkı erkek zor yaa
bırı yemez mıyy mıyyy dıgerı yer ama her yemeğe ayrı çatal ve ayrı tabak ısterr..
off offfff :KK53::KK53:

deniz tatlum senin yiğende ayrı alem miş hiii :KK9: kız onunla baş edilirmi öyle ayrı çatal yok tabak üç çeşit yemekte yandınız o ne yahu neden öyle alıştı ??? iLerde değişmesse Allah hatununa yardım etsin :KK1:

benide korkuttu seninki valla:KK9:tamamm çok ağrırsa söyle bana kesin ona göre korkcam:KK9::26:

ayy kadın daha hastaneden çıkmadan depresyona girmiş desene ben öyle olmam inş mümkün olduğunca pozitif olmaya çalışmamız lazım :)
aaa gerçektenmi haberim yoktuuu ben chıcconun kendi yerinde baktım bugün bidaha fiyat alıp gelince yazıcam sana canım.:))
bide hello baby diye bi site var baksana ordaki travel sistem chıccolara bi bizim alıcağımız yok orda sanırım benzerleri var aynı özellikler varmı ben anlamadım tam

ben doktor kontrolü dışında nisan mayısa kadar çıkarmayı düşünmüyorum çıksakta arabanın 1 saat önceden ısıtılması şartıyla:KK9:
benim de en korktuğum şey lohusalık depresyonu. Kışın en karanlık zamanı doğum yapacağız, istediğimiz ger zaman çıkamayacağız...
Canım baktım siteye, bizim alacağımız var. Ama travel sistem diye arayınca çıkmıyor. Bebek arabalarının ilk sayfasında var. Kırmızı, mavi ve siyahı var. 879 lira. Oto koltuğu sayfasında da sadece siyah otokoltuğu var, o da 429 lira. Yani toplamda 1308 lira ediyor. Birçok yere göre daha uygun. Portbebeyi göremedim.
Chicconun diğer arabalarını da inceledim mağazada. Onlar da kaliteli. Ama onlarda 360 derece dönme yok. Bi de oto koltuğu arabanın iskeletine monte edilmiyor. Pusetin içine koyuluyor. Kaba oluyor bence.
Nisan Mayıs'a kadar nasıl dayanacaksın evde? Çatlarım ben. Yakın bir arkadaşım 1,5 yıl önce aralığın ortasında doğum yaptı. 20 gün dayanabildi, çıktılar çocukla alışveriş merkezine. Maşallah çocuk da nasıl sosyal ve canayakın oldu bir görseniz. Onun görümcesi de ondan 1 hafta önce doğum yapmıştı. O hiç çıkarmadı çocuğu doğru dürüst, çocuk hala 3 kişiyi yan yana görse korkuyor. Dışarı çıkanın bünyesi de daha sağlam. Tabi çocuğun durumuna göre davranmak lazım ama ben erken çıkarırım herhalde.

ben de haftaya gidicem ilk sağlık ocağına. aşım yapılacak bebeğin kalbini dinlicez. 16. haftamda gitmiştim küçük daha dedi dinletmemişti.
sağlık ocağı sen istesen de istemesen de kan alıyor mu senden her gidişinde? bende tiroid var. sağlık ocağının testlerine pek güvenmiyorum iş oluyor bana ama ertesi gün devet hastanesine gidicem dahiliye doktoruma kan vermek için. b12 gebelikten önce benim de vardı iğne kullandım. o yüzden hapını verdi hala içiyorum.

aile hekimim sormustu en son ne zaman kan sayımı yapıldı diye 1 ayı geçti deyince yaptı canım bu arada aşı hiç acıtmıyo . agrı falanda yok bakalım ilerleyen saatlerde ne olcak. buarada 2 haftadır hiç kilo almamışım ödem varmı diye kontrol ettiler ödemimde yok şükür :KK49:

kesinlikle yaz gibisi yok herşeyi kolaylık ya :KK16: çocuk tiril tiril zor zamanları atlatıyo kış soğuk evi sıcak tutmak lazım e bizimde ayakları üşütmemiz lazım emziricez sonuçta kontrolleride buz gibi soğuklara denk gelicek hem maddi hem manevi gerçekten zor ...Bide sezeryan olursa bi öksürmede sızım sızım sızlıyomuş :KK30:

oiyyy rabbim yardımcımız olucak inş. :KK16:

Merhaba benim ilk kızım da aralıkta doğdu kışın daha rahat bence zaten evden çıkmıyosun yaza kadar büyüyor o zaman doğudaydık biz kar dizleri geçiyordu ama çok rahat oldu soğuğa dayanıklı hem kışın hiç hasta olmaz kızım yaşayınca anlıycaksınız inan en güzeli kış bebişi

X