2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Tünaydınnnnnn fıstıklarrrrrrrr:KK54:

Aynen bende de oluyor,normal normal:KK6:

Hiç mi:26:KK70:oktora gittinmi cnm,etmesi lazım aslında:44:

Hayırlı olsun,güle güle oturun yeni evinizde canım.Bende 6 kilo aldım,aynen bende hızla alıyorum bu aralar:KK50:
Fıtık zor canım yaa,Allah yardımcın olsun:KK14:

Günaydın gizo:KK34:

Ayyyy inşallahh Denizimmm:KK54::KK54:

Ruyasıı bile kötüdür amaaaan Allahımmmm:KK52: bu aralar bende saçma sapan rüyalar görüyorum ama uyanınca hatırlamıyorum:KK53:

hoş geldin kuşitommm :)))
inşallahhh aysunummmm taş annem inşallahhhhh :KK52:
çin takvimine göre bnm seneye hazıran ayı kız birde eylül kız gozukuyor

bence hoş görünüyo ama imkanınız varsa alabilirsiniz bence :KK70: ben bundan güzellerini görmedim ama forumda belki gören hanımlar vardır :KK70:

Bunu alabilirim belki bu hafta.
Bu arada yapacağım herşey için ilk önce bizim sayfalara bakıyorum kızlar ne yazmış diye. Yada soruyorum size. Böyle büyük bir aile gibiyiz hakikaten. Birlikten kuvvet doğuyor hakikaten. :)

hoş geldin kuşitommm :)))
inşallahhh aysunummmm taş annem inşallahhhhh :KK52:
çin takvimine göre bnm seneye hazıran ayı kız birde eylül kız gozukuyor

hoşbuldukkkkk canımmm:KK54:
Kuzum ben şimdi baktım çin takvimine,seneye kasım-aralık ikiside kız olduğu için olasılık daha da artmış olacak..
Hatta kasım ayına bakarsak,34,35,36. yaşlarda alt alta kız gözüküyor yani üstüne yaş bile eklesen kız gözüküyor...ondan senin yerinde olsam kasımın 1'insen itibaren hergün çalışma yapardım:KK53::KK1:

Bunu alabilirim belki bu hafta.
Bu arada yapacağım herşey için ilk önce bizim sayfalara bakıyorum kızlar ne yazmış diye. Yada soruyorum size. Böyle büyük bir aile gibiyiz hakikaten. Birlikten kuvvet doğuyor hakikaten. :)

Herzaman diyorum,2013 aralık annesini 2013 aralık annesinden dahaa iyi kimse anlayamazzzzzzzz:115:

Kızlar çin takvimi bende tutmadı :KK45:

walla bende tuttu hemde 3ü birden
19 yaşımın eylülünde kaan(çok iyi biliyorum yeni evliydik):KK17:
24 yaşımın haziranın da ezgi(bunuda çok iyi biliyorum haziranın 5 inde spiralimi çıkarttırmıştım)
25 yaşımın martında da duruyu (8 mart sad.,nisanın 15inde fln öğrendim hamile olduğumu)..

Hee bu arada hamile olduğunu öğrendiğin ay değil asıl hamile kaldığın ayı bilmen gerek..ben hepsinden eminim hepsi de tutuyorr...:KK9:

Kızlar çin takvimi bende tutmadı :KK45:
tam hesapladığına emin misin yaşını doğru hesaplaman lazım canım önceli ile çin takvimi yaş hesaplama programı yaz google oradan yaşını hesapla bence :) benim kızım da tuttu şimdi gene hamileyim ve oğlum da tuttu

kızlar bu arada ben bel ve sırt ağrısından ölüyorum sizde de oluyormu ve de şu kramplar 1 aydır başım belada erken başladı bu sefer :KK43:

kızlar bu arada ben bel ve sırt ağrısından ölüyorum sizde de oluyormu ve de şu kramplar 1 aydır başım belada erken başladı bu sefer :KK43:

Ben de kasıklarda oluyor bazen ağrı canım..
Kız kasığı,erkek beli ağrıtır derler..Ben oğlumda bel ağrısından ölüyodum çok zor bilirim ikiye ayrılıyor insanın beli:KK50:

hay Allah cnm yaa yordun kendını tabııııı.. dıyorum bıze yorulmak yaramıyorrrr ben ıyı kı ıftara fln kımseyı davet etmemısım ya rıske atamazdım cocugumu..
bız hızmet etmeyı sevıyoruz sonrada acısı yıne bızden çıkıyor :/
okurken tuhaf oldum bebegım hareket etmıyordu dedın ya ödüm koptuuuuuuuuuuuuuuu
Allah a çok şükür kızın sağlıklı bi şekilde anasıyla berabermiş :nazar:

Evet canım ya sağol. Bi de benim halimi görecektin. Doğumhane masasında muayene etti. Canımdan can gitti. Elini ayağını gösteriyor ama hiç kıpırtı yok. Kalbine bakabilirmiyim dedim. Gösterdi de içim rahat etti.
O sırada kanaması olan biri geldi onu acil sezeryana aldılar. Sonra benim aylarımda biri geldi tekerlekli sandalyeyle ağlıyordu onunda sancısi tutmuş. Off çok kötü bi gündü :18:

tünaydıın kızlaaaarr nasılsınız ben de 2. tetanoz aşımı oldum geldim ebede sen ne olmuşsun böyle dedi.son aylarda daha çok alırsııınn dedii öyle mi yaaa?
her ay 4 kılo alsam 85 kılo olurum bunu durdurmanın yolu yokmuu sadece bebişimiz alsın biz almayalım bu sıcaklarda çok zor oluyoorr. az kılo alanlar ne yapıyor ben tuzu kestim hamur yemıyorum ama yıne de çok almışımm
yürüyüş yapsam iyi gelir mi ozamn da ayaklar şişiyor ne yapıcamı şaşırdım valla .

Evet canım ya sağol. Bi de benim halimi görecektin. Doğumhane masasında muayene etti. Canımdan can gitti. Elini ayağını gösteriyor ama hiç kıpırtı yok. Kalbine bakabilirmiyim dedim. Gösterdi de içim rahat etti.
O sırada kanaması olan biri geldi onu acil sezeryana aldılar. Sonra benim aylarımda biri geldi tekerlekli sandalyeyle ağlıyordu onunda sancısi tutmuş. Off çok kötü bi gündü :18:

geçmiş olsun canımmm,doğumhanede de ameliyathane gibi insanı korkutan ve heyecanlandıran bir hava var dimi,sonunda ikisinden birine girmemize 3,5 ay kaldığını bilmek ürpertici ama yavrularımıza kavuşacağımızı düşününce renkler birbirine giriyor,3. değil 10. çocuğum bile olsa böyle hisssediyorum...:KK49:

Bir yandan da hakveriyorum onlara,biz herşeyi almak istiyoruz ama dönenceden daha önemli şeyler var alınacak,o da lazım tabiki ama daha makul olanlarından sonuçta 20 tl olanıda müzik çalıp dönebiliyor,ben kaana şu kurmalı basit modelden almıştım 6. ayından sonra parçaladı:KK1:

işte sen o %10-20 lik dilimin içindesin ama kime sorduysam doğru çıktı diyorsun bak ihtimaali en yüzksek cinsiyet belirleme yöntemi bu bence:KK6:

Geçmiş olsun Denizim şimdi nasılsın kuzum:KK5:
dikkat et kendine sen de benim gibi hiç oturmuyon totonun üstüne o enerjiyi alıyorum senden:KK8:

Kızım ne sızlanıyon yaww adam seni düşünüyor işte,hava atma şimdiii:KK33::KK33:
Güzel bir hatıra olmuş size tebrikler enişteyeee:KK9:

pinguuuu,çok güzeller yerimmmmm:KK56::KK56::KK1:

en sevdiğim aydır Eylül,kendimin de doum ayı olduğu için 29 eylül:KK16:

ayyyyy nasıl bişeymiş ilk defa duydummm:18:
inşallah başına böyle bişey gelmez kuzum Allaha emanet ol:KK43:(

oyyy olurmu öyle şeyyy,hoşgeldin canoo...:KK54:

ben genetik haritasının kurbanıyım sanırım ky de 3 erkek annemin ilk çocuğu erkek çin takvimi kız demesine rağmen rabbim nasip ederse bir oğlum olacak :KK54:

tünaydıın kızlaaaarr nasılsınız ben de 2. tetanoz aşımı oldum geldim ebede sen ne olmuşsun böyle dedi.son aylarda daha çok alırsııınn dedii öyle mi yaaa?
her ay 4 kılo alsam 85 kılo olurum bunu durdurmanın yolu yokmuu sadece bebişimiz alsın biz almayalım bu sıcaklarda çok zor oluyoorr. az kılo alanlar ne yapıyor ben tuzu kestim hamur yemıyorum ama yıne de çok almışımm
yürüyüş yapsam iyi gelir mi ozamn da ayaklar şişiyor ne yapıcamı şaşırdım valla .

tünaydın canım...
ehhh iyi kız bitti aşıların o zaman..
nasıl bu aşı da kol ağrısı yapıyormu canım:26:
offff bu aralar hepimizin derdi kilolar:KK14:
Ortak sorunumuz bu olduğuna göre hamilelikte bu aylar kilo alımı normal o zaman..
O ebe de başlatmasın şimdi bi tarafına,kadın kadına bunu yaparmııı yaawwwwwwwwwww:63:

tünaydın canım...
ehhh iyi kız bitti aşıların o zaman..
nasıl bu aşı da kol ağrısı yapıyormu canım:26:
offff bu aralar hepimizin derdi kilolar:KK14:
Ortak sorunumuz bu olduğuna göre hamilelikte bu aylar kilo alımı normal o zaman..
O ebe de başlatmasın şimdi bi tarafına,kadın kadına bunu yaparmııı yaawwwwwwwwwww:63:

bir altı ay sonra yıne aşı varmış bebek doğunca.şubata denk gelıyor. geçen seferkınde hiç birşey olmamıştı şimdi de yok iyiym ama yarın yada akşam ne olur bilemıyorum.

ah aysuncum asıl kadınlar yapıyorr moral bozma işini. 7aydan sonra çok alırmısız sen ideal olan 12- 15kg le tamamlayamazsın dedi ebe kadın. ne yapaayım dedim bende 2 canlıyım diye aşırı yüklenme dedi. homini grtlak yesem neyse yıyorum alıyorum derim ama yok anacım eskiden daha çok yerdim şimdi öğünlerim küçücük çabuk doyuyorum ama sık acıkıyorum acıkıncada meyveye yüklenıyorum acaba meyve mı benı şişmanlatıyor. kızlaaar ben birde boyum kısa kabadayı gibi yürüyorum yoldaaa hahaha:KK1::KK1::KK1::KK1:

bir altı ay sonra yıne aşı varmış bebek doğunca.şubata denk gelıyor. geçen seferkınde hiç birşey olmamıştı şimdi de yok iyiym ama yarın yada akşam ne olur bilemıyorum.

ah aysuncum asıl kadınlar yapıyorr moral bozma işini. 7aydan sonra çok alırmısız sen ideal olan 12- 15kg le tamamlayamazsın dedi ebe kadın. ne yapaayım dedim bende 2 canlıyım diye aşırı yüklenme dedi. homini grtlak yesem neyse yıyorum alıyorum derim ama yok anacım eskiden daha çok yerdim şimdi öğünlerim küçücük çabuk doyuyorum ama sık acıkıyorum acıkıncada meyveye yüklenıyorum acaba meyve mı benı şişmanlatıyor. kızlaaar ben birde boyum kısa kabadayı gibi yürüyorum yoldaaa hahaha:KK1::KK1::KK1::KK1:

tatlım bence meyve olarak ne yediğin ve miktarı da önemli muz,incir,üzüm bildiğim şekeri en yüksek olan meyveler bunun yanısıra porsiyon büyüklüğü de önemli,eşim bana da nasıl hamilesin sen diyor eskiye göre daha isteksiz yiyorum ama kilo alıyorum nasıl olacak bu iş bende anlamadım :KK53::KK53: acaip sıcak bir de elim ayağım yanıyor nasıl :103:

geçmiş olsun canımmm,doğumhanede de ameliyathane gibi insanı korkutan ve heyecanlandıran bir hava var dimi,sonunda ikisinden birine girmemize 3,5 ay kaldığını bilmek ürpertici ama yavrularımıza kavuşacağımızı düşününce renkler birbirine giriyor,3. değil 10. çocuğum bile olsa böyle hisssediyorum...:KK49:

Aynen öyle canım yaa. Karşımda dikiş çekmecesi narkoz tüpü makas çekmecesi orda 2 gün kalsak 2 günde doğururuz stresten :)

tatlım bence meyve olarak ne yediğin ve miktarı da önemli muz,incir,üzüm bildiğim şekeri en yüksek olan meyveler bunun yanısıra porsiyon büyüklüğü de önemli,eşim bana da nasıl hamilesin sen diyor eskiye göre daha isteksiz yiyorum ama kilo alıyorum nasıl olacak bu iş bende anlamadım :KK53::KK53: acaip sıcak bir de elim ayağım yanıyor nasıl :103:

yok canım öyle tabak tabak değil karpuzu 2-en fzla 3 parça yerim o da akşam yemeğinde gün içinde de işe gelırken yanıma şeftali nektarın gibi meyveler koyuyorum birkaçtane bir avuç ceviz yiyorum o da yağlı ama balık hiç yemedğim için onu yemem gerekli. sütü ballı içiyorum hep sütü arttırdım günde 2ye bazen 3e çıkardım. ama bayramda ne kadar dikkat etsem de yıne de ısrar ettiler sen iki canlısın ye diye. bana göre ağır yemekler yapıldı hep malum bayram kalabalık ee mecburen yediik ucundan kıyısından bundan sonra dikkat edicem sağlığımız için aşırı kılo almamalıyız.

Son düzenleme:
evde olmak ne güzel şeymiş o koltuktan o koltuğa devriliyorum:KK9:

kızlar bişey sorucam mesela bibere yada herhangi bi yiyeceğe sebzeye meyveye dokuntuktan sonra biyerimize elimizi değdirdiğimizde bebekte o elimizi değdirdiğimiz yerde leke olcağı doğrumuu kafama bunu taktım 2 gündür o zman hiçbişeye dokunamayızkii:44:

annem bana hamileyken bi bahçeden gül almış izinsiz ama koklayıp elini kalçasına değdirmiş benim kalçamda gül vardı şimdi kalçam büyüdükçe gülde dağıldı tabi ama izinsiz aldığı için olmuş diğerinin aslı astarı varmıdır kiii :||

Son düzenleme:

offffffff çok biliyo o,hiç doğum yapmışmı acaba sordun mu:KK19:
Ben 22 almıştım ilkinde hiç bişey olmuyo walla hepsinide verdim 6 ay sonra fıstık gibiydim,bünye meselesi bu sanki oturup bi öküzü devirmiyoruz yaa hayret bişi...zaten ebeler doktorlardan daha çok karışıyo,allahtan bizim sağlık ocağındaki ebeler patavatsız değil çünkü ben sanane derdim o şekilde konuşmasına cevaben bir dahada gitmezdim heralde,o da benim üzerimden prim alamazdı:63:

Aynen öyle canım yaa. Karşımda dikiş çekmecesi narkoz tüpü makas çekmecesi orda 2 gün kalsak 2 günde doğururuz stresten :)
çatallı sandalyeyi görmek yine yeter bana,nefret ediyorum yaaa daha konforlu bişey bulamadılar şu doğum masasına:KK53:

X