2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

24+2 kizim ve ben biraz sisko durdu neyse 66 kiloyum

Merhaba aralık anneleri ; uzun bir ara yazamadım maalesef, ve bu süre içeridinde çok kötü günler geçirdim.Eşim beyinden ameliyat oldu.Şuan toparlanma sürecine girdi.Bu süre içerisinde hiç bir şekilde bebegimle ilgilenemedim.Şuanki durumu nedir bilmiyorum.Hatta bu sabaha kadar tam olarak kaç haftalık olduğunu bile bilmiyordum.Hiç bir şeyiyle ilgilenemedim herkez alışverişe başladı bende daha hiç bir hazırlık yok :KK43: umarım bundan sonra herşey daha iyi olur ve ikimizde oğlumuza odaklanabiliriz dua etmeyi unutmayın lütfen bize bu aralar

Cok gecmis olsun allahin izniyle esin en kisa zamanda sihhatine kavusur insallah. Bebek saglikli olsunda alisveris o kadar onemli degil nasilsa bi sekilde hallediliyor yeterki siz iyi olun

kızlarrr boğazlarım çok fena şişti :2::2::2::2::2::2: ilaç kullanmak istemiyorum ama ilerlemesini de istemiyorum :KK31::KK31::KK31: ne yapmalıyım sizce tavsiyeleriniz nedir :KK5::KK5::KK5:

eğer o bademcikse zor iyileşirsin cano ben 6 tane penisilinle kendime gelmiştim geçen aylarda:KK50:
doktora git bence ilerlerse kötü olur...ama bayramdan sonrada bi boğaz ağrısıyla sesim gitmişti resmen kısık sesle konuşuyordum o kendiliğinden geçti,neydi o öyle anlamadım 3 gün sesim çıkmadı resmen..
UO
hadi yaaa :)) kıskanclıgı abartmış durumda yani :):KK52:

ikeadan aldık cnm gardrop yatak sıfonyer aldık. kasıklarım ağrıyınca nevresımını fln alamadım
sadece rengarenk elbıse askıları aldım
kutu kutu geldı bugun .. 21 eylülde kurulum olucak..
o odayı ben gıyım odası yapmısyım orda kocaman gardrop var o sökulup tekrar yatak odamıza taşınacak kurulacak
bırde o odada çekyat koltuk var o da çıkacak ama sanırım onu bırıne verıcem evde hıc ama hıc yer yokkk
ztn kapalı balkonumda yıne kocaman surgulu kapılı dolabım var ıcı eşya dolu
cekyatıda bırıne verıcem yada bı depo bulmam lazım :26::26::26:

Ben de baktım o gün ikeadaki beşiklere fln,beyaz ve sade olanlar vardı..güzel çocuk odaları vardı henüz karar vermiş değiliz öyle fikir olsun diye mağaza geziyoruz arada...Benim de 2 koltuk var eşşek ölüsü gibi kaanın odasındaydı,eğer ranza yaptırırsak yer kalır koltuklara belki ama beşiği alırsak odaya koltuklar çatıya gider artık..Çok eşyadan nefret ederim zaten:KK25:

Evet canım öle oldu valla gelsinlerde benim arkadaşlarda yardım etmez bana yer giderler yarın gelecek olalarlada samimiyiz ama yardım etmezler bigün idare edicem artık oda beni sürekli çağırır oturmaya leziz şeyler hazırlar ben pek gitmeyi gelmeyi sevmediğim için çağırmadım hiç :KK53:kendi davet ettirdi kendini baktı bunun çağıracağı yok :KK52: Severim kendilerini.Yatıyada kalmazlar heralde eşi yakınlarda çalışyo onların onlarda gelir akşama onlarla gelip dönücekler yanii..

Anladım canım,bizimde var öyle sevdiğimiz bir aile ben çok gidemiyorum ama onlar arada gelir akşamdan gece kalırlar ertesi akşam giderler,eşi bana çok yardım eder ama hiç oturamaz çokta iyidir sabaha kadar uyumayıp konuştuğumuz olur..iki tane çocuğu var onunda işte çocuklar biraz kafa ve beden yoruyor yoksa insan istiyor sohbet etmek birlikte bişeyler yapmak..

Son düzenleme:
canım normal ütüden farkları neler
Canım normal ütüden çok daha yüksek basınçlı buhar veriyor. Ben evlendiğimde eşimin gömleklerini normal ütüyle ütülerken ağlıyordum açılmıyor diye:) Sonra bunu aldık. Çok memnun kaldım. Az buhar verince bile hemen açıyor kırışıklıkları.

Neyse ki hacı teyze gelmiş,bir de akşam yemeğe misafir gelseydi görürdün o zaman:KK1:
neden almıştın mobilyaları kaçırmışım ben onu,ikeadanmı:44:
güle güle kullansın küçük behlülün minik kardeşii...
bu arada geçen ikeada resmen behlülün miniyatürünü gördüm saçlar gözler fln sanırım 3-4 yaşlarındaydı..bayaa bakıştık eşime de diyorum ki ayyyy şuna bakkk minik behlül,o da bana ne dedi biliyomusun,Nesineee bakayımm yaa...
Kıskandıııııııııııııı yaaa 3 yaşında çocuğuuuu:KK52::KK52::KK52::KK52:/QUOTE]

hadi yaaa :)) kıskanclıgı abartmış durumda yani :):KK52:

ikeadan aldık cnm gardrop yatak sıfonyer aldık. kasıklarım ağrıyınca nevresımını fln alamadım
sadece rengarenk elbıse askıları aldım
kutu kutu geldı bugun .. 21 eylülde kurulum olucak..
o odayı ben gıyım odası yapmısyım orda kocaman gardrop var o sökulup tekrar yatak odamıza taşınacak kurulacak
bırde o odada çekyat koltuk var o da çıkacak ama sanırım onu bırıne verıcem evde hıc ama hıc yer yokkk
ztn kapalı balkonumda yıne kocaman surgulu kapılı dolabım var ıcı eşya dolu
cekyatıda bırıne verıcem yada bı depo bulmam lazım :26::26::26:
b
beyaz olanlardan mı aldınız? Bir de İkea'nın nevresimleri Türk standartlarının dışında di mi? Yorgana yastığa olmuyor diyorlardı.

ben de anlatayım öncelikle öyle çok korkulacak bi durum değil
yani öyle filmlerdeki gibi avaz avaz hastaneyi inletecek çığlıklar yok merak etmeyin
ilk doğumuma 1-2 gün kala kasığıma keskin bıçak darbesi almışım gibi sancı gelip gidiyodu
ve çok şiddetli belim ağrıyodu iki gün sonra da doğum yaptım zaten kolay sayılır
ikinci doğum da 36 haftalık suyum bittiği için sezaryen oldu.
ikisini de yaşamış biri olarak kesinlikle normal doğumu tavsiye ederim bayanlar
hepinize hayırlı doğumlar Allah bi avazda kurtarsın sizi de tatlı minişlerinizi kucağınıza alın

bakın kızlar forumda geziyordum, iki doğum şeklini de yaşamış bir arkadaş ne diyor,sadece korkudan sezeryan olmak isteyenler oluyor yapmayın hiç iyi bişey değil...Benim arkadaşım sancıyı çekti ve çatısı dar diye sezeryana alındı doğumdan altı ay geçmişti hala uyuşuk karnım sanki ikiye bölünmüşüm gibi derdi..:KK31:

b
beyaz olanlardan mı aldınız? Bir de İkea'nın nevresimleri Türk standartlarının dışında di mi? Yorgana yastığa olmuyor diyorlardı.

ben bı kere kendı yatağım ıcın almıştım evet bıraz kucuk gıbı.. ztn kullanmıyorum bayadır
yastık kılıfları kucuk gıbı yanı oluyor ama tam oturuyor.. hıc yanlardan bolluk kalmıyor.
tek kısılıklerde oyle mıdır bılemıyorum ölçmek bakmam lazım ıyıce
ama cok cesıt cıkmıss yenı yenı superdı hepsı.
ıyıce bakamadım kasıklarım cok ağrıdı cunku

beyaz çocuk odası aldık yanı tek kısılık yatak dolap ve sıfonyer
besık degıl

eğer o bademcikse zor iyileşirsin cano ben 6 tane penisilinle kendime gelmiştim geçen aylarda:KK50:
doktora git bence ilerlerse kötü olur...ama bayramdan sonrada bi boğaz ağrısıyla sesim gitmişti resmen kısık sesle konuşuyordum o kendiliğinden geçti,neydi o öyle anlamadım 3 gün sesim çıkmadı resmen..
UO

Ben de baktım o gün ikeadaki beşiklere fln,beyaz ve sade olanlar vardı..güzel çocuk odaları vardı henüz karar vermiş değiliz öyle fikir olsun diye mağaza geziyoruz arada...Benim de 2 koltuk var eşşek ölüsü gibi kaanın odasındaydı,eğer ranza yaptırırsak yer kalır koltuklara belki ama beşiği alırsak odaya koltuklar çatıya gider artık..Çok eşyadan nefret ederim zaten:KK25:

Anladım canım,bizimde var öyle sevdiğimiz bir aile ben çok gidemiyorum ama onlar arada gelir akşamdan gece kalırlar ertesi akşam giderler,eşi bana çok yardım eder ama hiç oturamaz çokta iyidir sabaha kadar uyumayıp konuştuğumuz olur..iki tane çocuğu var onunda işte çocuklar biraz kafa ve beden yoruyor yoksa insan istiyor sohbet etmek birlikte bişeyler yapmak..

cano senın evın ıkı oda bı salon o yüzden mecburen ranza tarzı bısey yaptıracaksın ama ıste erkek evlatta olunca 3 ü nasıl aynı odada olucak bılemıyorum :) kızlar kafasını sisirip durur yakışıklının :KK52:
Aralında diğer oğlanında genç odası gıbı odası olucak
bırde su ıkeada kutulu oyuncak dolapları var Aysun.. cok kullanışlı aralın oyuncaklarının hepsını toparladı
dur netten resmını bulup eklıyeyım ınanılmaz kurtarıcı bısey .. çocukların odasına ondan al kutu kutu koysunlar oyuncak kıtap vs.

bu arada incir reçelimi yaptım kavanozda suaannnnnnn :KK52:
eşime tattırdım cok güzel olmuş didi soğuyunca nasıl olcak bakalımm :KK76::KK76::KK76:

cano senın evın ıkı oda bı salon o yüzden mecburen ranza tarzı bısey yaptıracaksın ama ıste erkek evlatta olunca 3 ü nasıl aynı odada olucak bılemıyorum :) kızlar kafasını sisirip durur yakışıklının :KK52:
Aralında diğer oğlanında genç odası gıbı odası olucak
bırde su ıkeada kutulu oyuncak dolapları var Aysun.. cok kullanışlı aralın oyuncaklarının hepsını toparladı
dur netten resmını bulup eklıyeyım ınanılmaz kurtarıcı bısey .. çocukların odasına ondan al kutu kutu koysunlar oyuncak kıtap vs.

Aralın odasında bunun aynısı var renklı kutularıyla

Denizzz ömrümüz bu evde bitmeyecek ya tatlım,ilerde geniş ev lazım olacak zaten eşimle başka bir yerde oturma planlarımız var şimdiden,hiç olmadı çatıyla dubleks yapma ihtimalimiz var,daha da olmadı odayı ikiye böler yine cinsiyete göre ayırırım:KK1:
Bak şu ilk ranza da bazalı merdivenlerinden dolayı hoşuma gidiyor,ikincisini de eşim beğeniyor 4'lü olanı $ranza (11).jpg Eki Görüntüle 786959
walla o kutulardan bende alabilirim çok kullanışlı duruyor gerçekten şu anlık oyuncak sandığımız yetiyor ama ilerde yetmeyebilir:KK53:

bu arada incir reçelimi yaptım kavanozda suaannnnnnn :KK52:
eşime tattırdım cok güzel olmuş didi soğuyunca nasıl olcak bakalımm :KK76::KK76::KK76:

ımmmmmm bayılırım incir reçelineeee:KK56:
ellerine sağlık canoooo:KK54:

Son düzenleme:
Denizzz ömrümüz bu evde bitmeyecek ya tatlım,ilerde geniş ev lazım olacak zaten eşimle başka bir yerde oturma planlarımız var şimdiden,hiç olmadı çatıyla dubleks yapma ihtimalimiz var,daha da olmadı odayı ikiye böler yine cinsiyete göre ayırırım:KK1:
Bak şu ilk ranza da bazalı merdivenlerinden dolayı hoşuma gidiyor,ikincisini de eşim beğeniyor 4'lü olanıEki Görüntüle 786958 Eki Görüntüle 786959
walla o kutulardan bende alabilirim çok kullanışlı duruyor gerçekten şu anlık oyuncak sandığımız yetiyor ama ilerde yetmeyebilir:KK53:

ımmmmmm bayılırım incir reçelineeee:KK56:
ellerine sağlık canoooo:KK54:

oooo o zaman süper ısteee çatıya kat çıkarsınız dublex olur ve tadından yenmezzz
o zaman 2 tane daha doğurursun kızım :)))):KK52::KK52::KK52::KK52:
4 lü ranza güzel ama odanın genış olması gerekiyor yoksa cok daraltır bunaltır dıye duşunuyoreee
o resımde odanın genıslıgıne baksana bacım bızım salonlar gıbı :KK14:

valla yaptım ama yarına çıkacak kokusu soğuyunca inşallah tadı hala güzel durur :26:

oooo o zaman süper ısteee çatıya kat çıkarsınız dublex olur ve tadından yenmezzz
o zaman 2 tane daha doğurursun kızım :)))):KK52::KK52::KK52::KK52:
4 lü ranza güzel ama odanın genış olması gerekiyor yoksa cok daraltır bunaltır dıye duşunuyoreee
o resımde odanın genıslıgıne baksana bacım bızım salonlar gıbı :KK14:

valla yaptım ama yarına çıkacak kokusu soğuyunca inşallah tadı hala güzel durur :26:
Yooookkkk ben daha almıyım çocuk fln:KK1:
Kaanın odasıda aynı o şekilde canım,23m2 duvardan duvara 3,5 metre yani olur odasına o ranza ve geriyede 15 m2 alan kalır onun için yaptıralım diyor eşim zaten çatıyı dublex yapma ihtimalimizde var tabi eğer toki buraları dağıtmazsa,çünkü 3.köprünün yolu geçecekmiş diyorlar Arnavutköyden ve yeni havaalanının yeri de bize çok yakın ondan buralar böyle kalmaz gibi geliyor..
bence güzel olmuştur eşinde beğenmiş zaten afiyet olsun ciciko:KK54:

Son düzenleme:
Merhaba aralık anneleri ; uzun bir ara yazamadım maalesef, ve bu süre içeridinde çok kötü günler geçirdim.Eşim beyinden ameliyat oldu.Şuan toparlanma sürecine girdi.Bu süre içerisinde hiç bir şekilde bebegimle ilgilenemedim.Şuanki durumu nedir bilmiyorum.Hatta bu sabaha kadar tam olarak kaç haftalık olduğunu bile bilmiyordum.Hiç bir şeyiyle ilgilenemedim herkez alışverişe başladı bende daha hiç bir hazırlık yok :KK43: umarım bundan sonra herşey daha iyi olur ve ikimizde oğlumuza odaklanabiliriz dua etmeyi unutmayın lütfen bize bu aralar

Canım çok geçmiş olsun Rabbim acil şifalar versin üzme hiç kendini de alışverriş için daha çok zaman var önümüzde illaki alınır bişeyler dualarımız seninle kuzumm

günaydınlar herkese; bugün biraz daha iyim ama gene biraz daha var ishalim
devam ediyor. aşkitom da altan altan tepikliyor. acıktı galiba
yerim ben onun tepiklerini doyurayım aşkitomu öptüm.

UO

şimdi revire indim enfeksiyon dedi doktor antibiyotik yazdı korkma bebeğe zararı olmaz dedi ama ilaç gelince gene de kendi doktorumu arayıp soracağım ,hiç içmesem geçmez mi yaa:2::2: ilaç kullanmak istemiyorum doktora sordum gerçi geçmez dedi :KK25::KK25: pöfff şimdi onu içmezsem daha zararlı bir ilaç kullanmak zorunda kalırım diye de korkuyorum :18::18::KK5::KK5::KK5:

günaydıın kızlaar 3 gündür yoktum kaynatmısnız bayağı.

ben 100 lük şeker yüklememı yaptırdım. akşam 7 den öğle saat 12ye kadar aç kaldım. 12 saat . korkuğum gibi olmadı sabah aç karnına saat saat 9 da kan alındı sonra bir pet şişeye hazırlanan glıkozun içine biraz limon katarak içtim. az bir suya karıştırdık ki içmesi zor olmasın ne kadar çok suya katarsan içmesi o kadar zor oluyor.
sonra 1 saat bekleyip 2. kanı verdim.
sonra 1 saat daha 3. kan
en son 3. saat in sonunda 4. kan verdim kevgire döndüm bi,raz morardı kollarım 2 koldan 2şer kez verdim.
hemşire çok iyi görünüyorsun millet kusuyor bayılıyor açlıktan dedi . çok şükür beklerken zorlanmadım arabanın içinde klımayı açıp yatarak eşimle muhabbet ederk geçirdik saatleri. 12de işimiz bitince hemen kahvaltıyaaa bebeğimde hareketlendi. meğer açlıktan o da harekettsizmiş.
sonuçlardan sadece bir tanesi yüksek çıktı. 2 tanesi yüksek olursa gebelık şekeri oluyormuş ama bende yok doktor dikkat et yada diyestiseyene gidebilirsin dedi. ben dikkat edersem sorun olmaz diye düşünüyorum

10 gündür falan aynı kılomu koruyorum çünkü tatlıya ve tuzluya dikkat ettim. pilav makarna hamur işi. tatlı yemedim. ama insanın canı istiyor dün hem çıkolata hem dondurma yedim kendime ödül. bundan sonra dikkatli olucam. yürüyüşe başladım günde yarım saat yürümeye çalışıyorum en azından ayaklarım daha iyi durumda yürüyünce şişliklerin geçtiğini farketttim.
ellerim hala uyuşuk alıştım onlarla yaşamaya. ama ilerlemesinden endişeliyım.benden haberler bu kadar hepinize sağlıklı gebelikler diliyorum kızlarrr 3 3, buçuık ayımız kaldı sabır.

Günaydın kizlar onceki aksam evime gekdim halamin kiziyal esimle sevval evi temizlediler ben ince temizlige baslamistim ama eser kalmamis mutfak dolaplari hala tertemiz yemek pismedi evde evde haliyle temiz kaldi buzdolabı mikrodalga firin ve firini sevval sildi ben parcalarini ikadim Hüma nin esyalarini odasina yerlestirdim az is yapmama ragmen yoruldum yemekbyaptim ve komalikbgibi uyudum bu saattebde kalktim .bugun ki hedefim balkonlari esim sagolsun ikisini de dagitmis onlari toparlicam ve ütü . Dun bi arkadas sormustu buhar kazanli ütü kullanan varmi diye tegalin buhar kazanli utusu ciktigindan beri annemde var bende alistigim icin eblendigimde ondan aldirdim . Mükemmel bi alet onunla ütü yaptiktan sonra baska utulerle utu yapamiyor insan siddetle tavsoye ederim bizim utumuz 5 bar olanindan 6bar olanida cikms

cok geçmiş olsun
eşiniz neden beyin ameliyatı oldu acil bişey miydi bir rahatsızlığı mı vardı
inşallah bi daha yaşamazsınız ..

toplu alıntı yapamadım herkeze çok teşekkürler...2 haftada oldu herşey kulak ağrısıyla gitti doktora mr tomografi derken beyninde tümör olduğu anlaşıldı. Allahtan başlangıç noktasındaydı.Gecen hafta ameliyat oldu dün eve çıkardık çok şükür....

Kızlar aranızda buhar kazanlı ütü kullanan var mı?

Buharlı ütü ise gerçekten almış olduğum eve en doğru ürün,ilk evlendiğimde normal ütüm vardı eşimde bende sürekli takım giyindiğimiz için çok zorlanıyordum.Ütü değiştirdim ütüye vermiş olduğm zaman kısaldı.

X