2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
slm kızlar ben artık bebeğime :emir_bebek:kıyafetler almak istiyorum ve ben bu konuda cok :KK31: cahilim gercekten ilk hamileliğim :KK49: ve bana yardımcı olan yok yani burada kimsem yok :116: bana sizler yardımcı olurmusunuz :KK28:
canım bi liste oluştur istersen. ilk başta gerekenler ile başlayabilirsin almaya
hastane çıkışı, iç zıbınlar, çorap, kışlık battaniye, havlu doğmadan alınmalı
bunları alırken zaten diğer gerekenler de gözüne çarpar
bi kaç çıkışla birsürü eksiği alınıyo yeter ki bütçe hazır olsun :KK34:

canım 228 çıktı. beyaz ekmek, unla yapılan herşey(börek, makarna, pide vs.), beyaz pirinç, patates, hazır meyve suları ve kola, fanta vs, bazı meyveler (kavun, karpuz, kara üzüm, şeftali vs.) bal, reçel gibi marmelatların tamamı yasaklandı. yemekten önce ve iki saat sonra evde şekerimi ölçüp kaydedicem. bir ay sonra tekrar kontrol var. duruma göre hareket edicez dedi. aslında çok da kilo almadım ama erken teşhis edilmesi iyi oldu. bebeğin aşırı kilo alması, allah korusun kalbinin durmasına kadar gidebiliyormuş bu durum önlem alınmazsa :KK14: normal doğumu etkiler mi diye sordum. eğer bebeğin kilosunu kontrol altına alırsak normal yapabilirsin doğuma doğru kadın doğum uzmanı ile dahiliye uzmanı beraber karar vereceklermiş. normal doğumu çok istiyorum ama allahım herşeyin hayırlsıını versin. bizim için hangisi hayırlısıysa kabulüm şartlandırmamak lazım kendimizi doğum kousunda..
bebeğin kilosu nasıl serap?
diyet zor ama az kaldı allah kolaylık versin canım

YATAK
ü 1 adet hello kity uyku seti
ü 2 adet nevresim takımı(hello kitty+gs store)
ü 2 adet yatak koruyucu alez
ü 2 adet lastikli çarşaf (english home)
ü 2 çift yastık kılıfı(english home)
ü 4 adet polar battaniye(gs store+hello kitty+english home+mother care)
ü 2 adet penye battaniye(english home+nako baby)

GİYİM
ü 1 adet 11’li hastane çıkışı(külot,atlet,ağız mendili,önlük,yarım kol çıtçıtlı badi,ayaklı alt,uzun kol tulum,penye battaniye,şapka,eldiven,tek üst)
ü 1 adet 5’lihastane çıkışı (yarım kol zıbın,tulum,şapka,eldiven,önlük) (gs store)
ü 1 adet yarım kol zıbın yeni doğan
ü 1 adet tulum yeni doğan
ü 1 adet şapka yeni doğan

ü 1 adet kalın tulum 0-3 ay
ü 4 adet uzun kol zıbın/0-3 ay
ü 6 adet ayaklı tek alt 0-3 ay
ü 5 adet yarım kol zıbın 0-3 ay
ü 4 adet penye tulum 0-3 ay
ü 2’li tek alt tayt gibi 0-3 ay

ü 1 adet ince kazak alt üst takım(aziz bebe) (3-6 ay)
ü 2 adet alt üst pijama takımı(bibaby) (3-6 ay)
ü 1 adet penye yelek (bibaby) (3-6 ay)
ü 2 adet kadife tulum (newborn) (3-6 ay)
ü 4 adet kalın hırka 3-6 ay
ü 1 adet uzun kol zıbın / 3-6 ay
ü 2’li tek alt tayt gibi 3-6 ay

ü 1 adet mont(bubble kids) /6-9 ay
ü 2 adet sıfır kol zıbın/6-9 ay
ü 3 adet yarım kol zıbın /6-9 ay
ü 1 adet alt üst gezmelik takım J (6-9 ay)
ü 1 adet elbise 6-9 ay
ü 1 adet tişört 6-9 ay
ü 13 çift çorap
ü 5 çift patik
ü 5 adet önlük
ü 4 adet penye şapka
ü 3 adet eldiven
ü 1 adet saç bandı J

ü 12’li mermerşahı ağız mendili
ü 6’lı ter havlusu
ü 3’lü omuz bezi
ü 5’li ağız ve ter bezi
ü Alt açma minderi
ü 2 adet kalın şapka

BESLENME
ü 3 adet avent kolik önleyici biberon
ü 1 adet nuk cam biberon
ü Biberon yıkama fırçası
ü 2 adet avent emzik
ü 2 adet nuk kauçuk emzik
ü 1 adet wee baby emzik
ü 1 adet emzik saklama kabı
ü 2 adet emzik askısı
ü 2 adet biberon başlığı
ü 1 adet şurup kaşığı

BANYO-BAKIM-ANNE
ü Maşrapa
ü Kulak pamuğu
ü 2 adet banyo süngeri
ü Sebamed şampuan
ü Sebamed bebek kremi
ü Sebamed bebek losyonu
ü Sebamed bebek sabunu
ü Sebamed bebek yağı
ü Unibaby ıslak mendil parabensiz
ü 2 adet başlıklı banyo havlusu
ü 1 adet bebek bakım seti(tarak,fırça,diş fırçası,tırnak makası,törpü,burun aspiratörü,su termometresi,makas)
ü Wee baby göğüs pedi
ü Lansinoh göğüs kremi
ü Avent süt saklama kabı
ü Bebefox emzirme yastığı
ü Lansinoh elektrikli ikili süt sağma makinası
ü Bübchen bebek bakım çantası
ü Braun kulaktan ateş ölçer
ü Weewell oda termometresi
ü Tiny love oyun halısı
ü Bright starts ev tipi sallanan ana kucağı

canım 228 çıktı. beyaz ekmek, unla yapılan herşey(börek, makarna, pide vs.), beyaz pirinç, patates, hazır meyve suları ve kola, fanta vs, bazı meyveler (kavun, karpuz, kara üzüm, şeftali vs.) bal, reçel gibi marmelatların tamamı yasaklandı. yemekten önce ve iki saat sonra evde şekerimi ölçüp kaydedicem. bir ay sonra tekrar kontrol var. duruma göre hareket edicez dedi. aslında çok da kilo almadım ama erken teşhis edilmesi iyi oldu. bebeğin aşırı kilo alması, allah korusun kalbinin durmasına kadar gidebiliyormuş bu durum önlem alınmazsa :KK14: normal doğumu etkiler mi diye sordum. eğer bebeğin kilosunu kontrol altına alırsak normal yapabilirsin doğuma doğru kadın doğum uzmanı ile dahiliye uzmanı beraber karar vereceklermiş. normal doğumu çok istiyorum ama allahım herşeyin hayırlsıını versin. bizim için hangisi hayırlısıysa kabulüm şartlandırmamak lazım kendimizi doğum kousunda..

canım benım de 187 çıkmıştı doktor gebelik şekeri yok ama dikkat et dedi benbde pilav hamur tatlı pek yemiyorum karpuz üzüm yemiyorum tatlı içeçekleri de buraktıım arada kaçamak oluyor tabii kendimce dikkat ediyoruum tekrar geçmiş olsun canım daha sağlıklı bir beslenme çeşidi bence sadece bebeğimize yararlı şeyleri yiyoruz dikkat edersek bir sorun olmaz. bebk çok kılolu olmadıkatan sonra normal doğumda olur

Benimde ilk hamileliğim ama anneciğime yakın olduğum için herhangi bir zorluk yaşamadım henüz alışveriş konusunda.
Şimdiye kadar etrafımdaki tecrübeli anneler ve burdan paylaşılanlardan fikir alarak aldıklarım şu şekilde. Umarım işine yarar.

Bol bol alttan çıt çıtlı atlet badilerden aldım. Çok kullanılıyormuş. 3 tane battaniye aldım. Bunların kalınlıkları birbirinden farklı. Alt değiştirme minderi, banyo için havlu takımı, iki tane tam takım hastane çıkışı, 3 tane 5' li hastane çıkışı. Birkaç tane ayaklı penye alt. kıyafetlerinin içerisinden giydiriyosun dediler. Bunun haricinde kış bebeği olacakları için sanırım yeleğe ve hırkaya ihtiyaç duyabiliriz. İki tane kapitoneli penye yelek aldım. Örme yelek ve patiğede ihtiyaç olacak. Hazır patiklerden de aldım. bikaç tane de tulum aldım ama onları 3-6 ay aldım. Mevsimlik tulumlar. Zaten hastane çıkışlarının içinde de tulum oluyor. bunlar haricinde tırnak makası, saç fırçası, burun aspiratörü, banyo süngerleri vs. de aldım. şimdilik bu kadar :) hmmm bir de bikaç tane minik minik ayakkabılardan aldım :)
yaaa resim istiyoruuuzzzzz :KK3:
kimse eklemiyo ne ciciler topiğine ne buraya
diğer ayların cicileri dolup taşıyo birbirlerine fikir oluyo tek tek nerden ve kaça aldıklarımızı paylaşarak fikir de vermiş olunuyo
yani sözüm sana değil gondaycım :KK1: yanlış anlama sana denk geldi :KK1:

kız gizoş hoşgeldin özlettin kendiniii

tezcel mete ismi de çok güzel hayırlı evlat olsun adıyla yaşasıın :nazar::nazar::nazar::nazar:

gizoşcum aldığımız şeylerin çoğu aynıı güle güle kullan hepsini senin tavsiyen üzerine haftasonu senın anakucağından bakıcazzz muhtemelen bulursam onu alıcaam

Kızlar sabah lavonoya gittim uykulu bi baktım kan sonra sildim peöeteyle sildikçe geldi çok korktum.dr ıstırahat et ve hiç kalkma dedi kanama çoğalırsa hastaneye yatışın yapılcak dedi yatıyorum şimdi şükür iyiyiz

Canim cok geçmiş olsun yatip kanama olan bölge yw baskiyi azaltmalisin dinlwnmwn lazim allahim hepimize zamaninda dogum yapmayi nasip etaon yavrularimizi bizden ayirmasin

Gecen gun bir gun icindw 9 kere kasilmam oldu allahtan kendimi kontrol ediyorum acile ggirrim nstye bagladilar sanci cikmadi ddoktor ilacinin dozunu arttir edger dogum gibi bisey lirsa sakin buraya gelme arastira hastanesine git dedi yakacok kadin dogumda bi doktor

geçmiş olsun canım insallah seker normal sevıyeye ulasır ..
allahım gönlüne göre versin
amin canım allah hepimizin gönlüne göre versin, herşeyin hayırlısını versin inşallahh..
bebeğin kilosu nasıl serap?
diyet zor ama az kaldı allah kolaylık versin canım
ctesi 940 gramdı dün tekrar bakmadı ama heralde 1 kiloyu biraz geçmişizdir bugünlerde. bebeğin kilosu şimdilik normal sorun yok allaha şükür ama zaten kiloyu son 3 ayda alıyorlarmış. heralde şeker yüklemesini de o yüzden bu sıralar yapıyolar. diyet beni fazla zorlamıcak çünkü tatlıyı sevmem zaten. ben daha çok acıya düşkünüm. patates ve şeftalinin yasaklanması kötü oldu ikisini de çok severim çünkü :KK37: allah hepimize kolaylık versin çoğu gitti azı kaldı zaten. bu günlerimize de şükür..
canım benım de 187 çıkmıştı doktor gebelik şekeri yok ama dikkat et dedi benbde pilav hamur tatlı pek yemiyorum karpuz üzüm yemiyorum tatlı içeçekleri de buraktıım arada kaçamak oluyor tabii kendimce dikkat ediyoruum tekrar geçmiş olsun canım daha sağlıklı bir beslenme çeşidi bence sadece bebeğimize yararlı şeyleri yiyoruz dikkat edersek bir sorun olmaz. bebk çok kılolu olmadıkatan sonra normal doğumda olur
evet canım doktor da öyle dedi. bebek kilolu olmadıktan sonra normal doğumu etkilemezmiş. iyi yanından bakmak lazım. şimdiye kadar 5 kilo almıştım zaten, çok fazla kilo almadan atlatmış olucam hamileliği allahın izniyle :KK53:

Gizemcim harika bi liste olmuş seninkileri görünce ben hiçbirşey almamışım dedim kendi kendime :):) güle güle kullansın güzel kızın :)

yaz yaz silinsin :KK43:((
ay ben en sonnda göbemi çektimm..kv odası aydınlık bi orda çekebildim...
ve bebmn ilk yatanıda çektim..25 sneelk yatakk..benim ilk yatağım..manevi şeylere çok önem veriyorum sapa sağlam ve tertemiz..bende beğendim bunu kullncm siiznlede paylaşmak istedim
Eki Görüntüle 793475 Eki Görüntüle 793488
Eki Görüntüle 793551

Son düzenleme:
yaaa resim istiyoruuuzzzzz :KK3:
kimse eklemiyo ne ciciler topiğine ne buraya
diğer ayların cicileri dolup taşıyo birbirlerine fikir oluyo tek tek nerden ve kaça aldıklarımızı paylaşarak fikir de vermiş olunuyo
yani sözüm sana değil gondaycım :KK1: yanlış anlama sana denk geldi :KK1:

:)) Yok canım neden yanlış anlayayım. şu an işteyim hepsinin fotosunu çekemem ama telde olan fotolardan paylaşayım o zaman :)))
Bu arada ismim Gamze. Kullanıcı adının görünen isim olduğunu bilseydim daha anlamlı bir şey yapardım :))

$20130817_191639.jpg $20130817_191720.jpg

Eklentiler

• $20130817_191652.jpg
    $20130817_191652.jpg
    33,1 KB · Görüntüleme: 54
Offyaaa yarin golcuge gisicem ve ben hala islerimi halledemedim elim kolum kalkmiyo bugun iki makina vamasir tikandi iki makina daha var bunlar kurucak utulicem yerleştiricem mutfak buzdolabi falan ofd offf bide cok heyecanlaninca da is yapamıyorum ben kizimi cok ozledim:KK49:

:)) Yok canım neden yanlış anlayayım. şu an işteyim hepsinin fotosunu çekemem ama telde olan fotolardan paylaşayım o zaman :)))
Bu arada ismim Gamze. Kullanıcı adının görünen isim olduğunu bilseydim daha anlamlı bir şey yapardım :))

Eki Görüntüle 793503 Eki Görüntüle 793504

Ayyyyyy ayakkabilara Bayildimmmmmm cok güzeller iyi gunlerdw giysin nerdn aldin canım kaca aldin

yaz yaz silinsin :KK43:((
ay ben en sonnda göbemi çektimm..kv odası aydınlık bi orda çekebildim...
ve bebmn ilk yatanıda çektim..25 sneelk yatakk..benim ilk yatağım..manevi şeylere çok önem veriyorum sapa sağlam ve tertemiz..bende beğendim bunu kullncm siiznlede paylaşmak istedim
Eki Görüntüle 793475 Eki Görüntüle 793488
güle güle kullanın canım sağlıklı günlerde inşallah

ahahha :KK1: güle güle kullanın gamzecim :KK34: çok tatlılar
herkesten bekliyoruz

Allah razı olsun canm ...Çok dikkat et sen de daha gelmeden ters düz ettiler bizi kuzular

ayy cnm çok geçmşş olsun..inşşlhta geççicvek kuzum..sağlıkla bebğini kucağına alıcaksın insşllhh..hep dua et cnm..bizde edriz snaa dua..olumlu düşün...asla strese girme..gene kk da okumuştum kadınn biri 20. haftada doğuma kdr hep yatmış yarım plesnta ile bebği durmuş..sen sağlam olki ebğinde anncine sağlm sımsıkı tutunsun..kzuum...
hep olumlu konuş..rabbm sağlıkla vericek kucana arkadaşım..aralıkta gelmesinde kasımda gelsin..ama sağlıkla gelsinc cnm benimm

Çok çok uygun fiyata aldım cnm. Civil' den almıştım bunları :KK66:

bende civilden aldım birkaçtane convers tarzı ayakkabı patikler çok güzeller

mucizemm ne güzel yaa taa ozamndan beridir ne güzel saklamısınız güle güle kullansın yavrun çok güzel

Offyaaa yarin golcuge gisicem ve ben hala islerimi halledemedim elim kolum kalkmiyo bugun iki makina vamasir tikandi iki makina daha var bunlar kurucak utulicem yerleştiricem mutfak buzdolabi falan ofd offf bide cok heyecanlaninca da is yapamıyorum ben kizimi cok ozledim:KK49:
ayy cnm beni,m yaa....bu arada sen mehmet atamanamı gidyordun cnm...zehra teyzeyede okuncanmıı

Eki Görüntüle 793503 Eki Görüntüle 793504

ayy ii gnlerde giysin ama ben ayakkbaya hasta oldumm..kırmızı hastasızyım ztnn

anneler merhaba ben aslında şubat annesıyım ınsallh...brsey soracagmda szlere...17 haftalık hamıleym...az evvel mutfak dolabınbı n kapagını actım borcam kaymıs karnıma dustu..göğsumun hemen altına yuvarlaklasan ılk yere dustu acıdı canım....bırsey olur mu neolur soleyın bana ates dustu ıcıme

biz geldik :KK14::KK14::KK14:
evimizdeyiz çok şükür dr.um 26. haftada işten çıkmam için rapor yazdı bu hafta bile doğum olabilir dedi ( Allah korusun ) Allah'a şükür gelişimi gayet iyi 814 gr. 32 cm boyu kızımın süphanallah :KK16: ama dedi bu hafta doğmasını asla istemiyorum dedi daha gelişmesi küçük 34. haftalara kadar tutmamız lazım orda dedi 10 günlük bir rapor ve sonra 10 günlük 1 rapor daha 32. haftaya kadar durabilirse
Allah'ın izniyle heyete çıkıcam...akciğer gelişimi için 2 doz iğne vuruldum her an bişi olur diye geliştiricekler minik kızımı 24 sonra 2. doz daha olucam canm çok fena yandı yürüyemedim ama umrumda değil o iyi olsun sağlıklı doğsun da :KK16: rahim boyu uzunluğum 2 cm e düşmüş :KK14: rahimde huni varmış doğumda açık olurmuş o bile açıkmış :KK53::KK53::KK53: günde 3 kez progestan alıcam biri vajinal alttan baktı normal doğuma çok müsaitsin dedi :18: ıkın biraz dedi az bişi kındım amannnnn !!! dur tamam dedi :KK14: Allah'tan sancınn yok dedi hiç kalkmadan sadece tuvalet ihtiyacını karşılamak için haftalarını doldurucaksın dedi elimizden geldince orada tutmaya çalışcaz dedi kafası çok aşşağıda doğum pozisyonunda minik bebeğim çok acele ediyo bilse onun için iyi olmadığını :KK14::KK14::KK14: annem kalıcak bu ay bir daha ki ay kaynanamları çağırdık :KK14:

Bebeğim için dolaşıp bişiler bakamadım seçemedim herşey içimde kalıcak Allah razıı olsun kocamdan acayip destek diyo sen netten bak beğen ben istediğini seçip getiricem yemin ederim :KK14: Dua ederseniz çok sevinirim ben ediyorum sürekli Allah'a emanet olsun hepsi...Tedbir amaçlı herşeyi yapıyoruz dedi dr. senin haftalarında olan bir hastam vardı durmadı 1 kilo geldi bebek dedi :KK53: offf allah'ın izniyle 34 e kavuşsak bile yeter...Sanırım aralık annesi olmıcak Rabbimin izniyle sağlıkla gelip büyüsünler inş. :KK16:

çok geçmiş olsun canım, hiç üzme kendini ayağını uzat ve dinlen, ne evi-işi düşün ne de alışverişi. hiçbiri sağlıklı bir bebeğin tırnağı bile olamaz. bende rahim arkuats var bu yüzden bende erken doğum riski yaşadım ama geçti çok şükür. en iyisi progestan, fitil olarak kullanmak çok iyi geldi bana. bu şekilde devam edersen hiç birşey olmaz Allahın izniyle dualarımız hep seninle.

canım benım çok geçmiş olsun sakkın canını sıkma üzülme.bebeğin etkilenmesin bitanem.
sağlıklı olsun da allahın izniyle...
benım de sorunlarım var duadan baska elimizden bi şey gelmiyo.
bebeğimin basında su toplanması var takipteyım.
artarsa erken alacaklar bebeğimi dısardan müdahale edecekler.
allahım hayırlısını versın,
sağlıklı kucaklarımıza alırız küçük kuzularımızı...

çok çok geçmiş olsun canım, şimdiye kadar bir ilerleme olmaması bizi en çok sevindiren şey olmalı :) içini rahat tut, beyinde su olması en kolay çözülecek problemlerden biri ki zaten takipteymişsin.

X