2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
canım hoşgeldınn..
demek bittiii izninn offf beee :/
kendını neden kötü hıssedıyorsunn hanı duzelıcektın hanı soz vermıştın bızeee :KK19:
odasınıda düşünme hersey hallolur hallolmasa nolur beşık alır odana kurarsın ondan sonra bıle yapılır hersey
ıkeadakı besıkler cok ufak cok az yatabılır onlarda oda yapacaksan daha ferah bıseyde alırsın hem
sıkma canını canımmm
bende çocuklar konusunda aşırı hassasım ztn oyleydım ama ılk hamılelıgımden bu yana aşırı derecede cogaldı bu durumum
dudağı büzülen bi çocuk görsem içim acıyorrrrr

suan aral okulda bugun ilk kez 4 e kdr okulda duracaklar.. aklımı ondan alamıyorum ış yapamıyorummm
:KK43:(((
arkadaşlarından bırı bunu ıteklıyormuş sureklı acaba yıne yapıyormudur dıye düşünmeden edemiyorum
annelık hakkatten endişeden ıbaret of offf

20. gun olayını bılmıyordum sagol aydınlattığın ıcın canım.. :KK54:
düne kadar iyiydim, dün akşam birden modüm düştü. İşe başlamanın da etkisi olabilir:)
haftasonu bi de sitelere gidip bakacağız mobilya. İnşallah gecikmeyiz. Artık olmadı sonraya kalır ne yapalım.
Ya ben zaten çocuklara kıyamazdım, şimdi iyice düşkün oldum. Kendi kızım ağlasa ben de oturup ağlayacağım galiba.
Bebişin cinsiyeti belli olmadan sünneti de araştırmıştım canım:) rica ederim. O araştırmacı ruhuma ne oldu, geri istiyorum, tembelleştim iyice:KK37:

Kızılaydan aldım canım. Kocabeyoğlu pasajının alt katında pijama dünyasından. Modelde aşağıdaki model ama resimdekinden daha güzel yakından. Sabahlıktaki kalpler kabartmalı yakası dantel ama resimde çok anlaşılmıyor. Aynı şekilde pijamanın belindeki kalplerde kabartmalı bebek deseninde de dantel var. Rengi bi de daha canlı gerçekte. 100 tl'ye aldım. Benim çok hoşuma gitti ama tabi zevk meselesi :))
Daha önde gönderdiklerin arasında en çok bu modeli beğenmiştim, güle güle kullan.
Gündelij kullanmak için pijama var mı oralarda? Ben şimdi giymek için de istiyorum.

Merhaba kızlar. Güzel bir hafta olsun hepimiz için. Ben bugün 1 haftalık izinden sonra işe başladım. Dün geceden beri içim çok sıkılıyor. Cumartesi İkea'ya gittik, sözde karar vermiştik odasına. Oraya gidince çok da içimize sinmedi, kalitesiz geldi gözümüze. Nasılsa oradan alacağız diye hiçbir yere bakmadık. Daha yapılacak çok şey var, odası yok... Nasıl yetişeceğim bilmiyorum. Zaten birazcık iş yapsam tüm gücün tükeniyor. Pazar günü de arkadaşlara gittik doğumgünü için. Bir sürü küçük çocuk vardı. Büyükler küçükleri eziyor, ağlatıyor. Pimpirikli bir anne olmayacağım diyordum ama çocuğumu diğerlerinden nasıl koruyacağım diye dertleniyorum bunları görünce.
Bi de dün akşam eşimin yeğeni görüncemin köpeğinin tasmasıyla oynuyordu, babanesi bi telaş aldı elinden. Yavrum anlamadı ne olduğunu. Ağlamaklı bir şekilde ne yaptım ki ben deyince için nasıl eridi anlatamam. Eşim kucağına aldı, kuzu da boynuna sarılıp tamam tamam diyerek kendi kendini sakinleştirmeye çalıştı. Çok duygusal ve sevecen bir çocuk, 3 yaşında. Oturdum onunla ağladım. Hala içim acıyor:KK43:((
bugün de sırtım acayip ağrıyor, duramıyorum yerimde. Kim görse yüzün şişmiş diyor, ellerim de şişti.
Hepsi üst üste geldi, bugün çok kötüyüm:KK43:(
ben de netten süper bi şey bulamadım. Normalden de çok pahalı satıyorlar. Bi de ben misafirin yanına pijamayla çıkmaya utanırım, rahat ev kıyafeti giysek olmaz mı?
9 ayın yetmemesi konusunda aynı şeyleri hissediyoruz galiba, bakınız yukarıdaki mesajım:KK43:(
manikür yaptırıyor musun? Ben hamilelikten önce sürekli yaptırıyordum, sonra Kağan Kocatepe'nin sitesinde mecbur olmadıkça yaptırmayın yazıyor diye yaptırmadım ama kendime set alıp yaptırsam mı diyorum, kendimi bakımsız hissediyorum:KK43:(.

Heyyy neler oluyor bakalım sanaa??
seni de benim gibi telaş almış sarmış başını gidiyor.
panik olduk nedense yaaa.sanki vakit yok da
kendimizi rahtlatmamız lazım
oda dediğin ne ki.1Hafta sonunda hallolur.

ben kendi takımımla gitti kuaföre kuzum.
kızcağız da titizlikle yaptı sağolsun
hem tetanos da oldum bir şey olmaz diye düşündüm.

O pijama olayını bilmiyorum işte nasl yapılıyor tecrübeli anneler fikir verirse bilcezzz=))
ama giyilebiliyormuş rahat şeyler
bence sen kendini nasıl iyi hissedersen öyle olur
eğer 40ından sonra yapılıyorsa dua (onu bile bilmiyorum!!!!) pijama yerine rahat gündelik bir şey de olabilir
ama gerçekten şık bir şey bulursak niye olmasın kokoş kokoş=))
nette bulamadım işte. çarşıya bakmak lazım.
bir şey de hayal etmiyorum ama anlamadığım işler olduğu için merak ediyorum ne tarz bir şey alınması gerekiyor diye..

daha iyimisinn hayatıımm ??
:

Evet evet iyiyim kuzum çok sağol.
yan ateş falan yok ama ilaç kullanmadan ne kadar atıldıysa o kadar atmışımdır iltihabı
bir ara gidip o tahlillerin hepsini tekrar yaptırmam lazım.
poff.Kan vermeyi sevmiyorum.Huysuzluğum üzerimde bugün..

Daha önde gönderdiklerin arasında en çok bu modeli beğenmiştim, güle güle kullan.
Gündelij kullanmak için pijama var mı oralarda? Ben şimdi giymek için de istiyorum.

Canım var ama biraz pahalı buldum ben gündelik pijama fiyatlarını. Önümüzdeki haftasonu annemle bi sıkıntı olmazsa inşallah magnetler ve kapı süsü için suluhana gitcez. Gündelik pijamaları ( 3 takım almayı düşünüyorum) bide geceliği (önü düğmeli ucuz yollu bi şi ) ulustan almayı düşünüyorum. Oralarda ucuz oluyo. 15 tl'ye gündelik pijama takımları falan var. Bakalım inşallah kendimi iyi hissedersem gitcez.

Sağol canım inşallah :)) nette 110 yazıyor ama ben 100 tl'ye aldım. Tabi yol parasıyla aynı hesaba geldi. Ama yakından görmüş denemiş oldum. S bedenini aldım. o bile dökümlü oldu bana . Ki doğumdan sonra göbiş gidince (inşallah:) çok çok rahat olur diye düşünüyorum. Hepimiz kendimiz ve bebişler için aldıklarımızı sağlıkla güzel günlerde kullanırız inşallah:)) :KK49::KK49:

Sultancım güle güle kullan
çok kibar bi takım olmuş
sabahlığı ipek gibi parlıyor pamuklu mu yoksa saten mi?

ayy ben bedene güvenip de alamam ki.
totom da büyük basenimde var.
illaaa denemem lazım..
ne güzel aldın bak o da çıktı aradan.ohhh

popom:KK9:
evet canım ya tırsıyorum çok şuan:26:
ya boğazımda acı falan kalmadı ama arada öksürüyorum geniz akıntısı var ve kulaklarım acaip derecede tıkalı bayılıcam artık kendi sesim bana bi garip geliyo konuşurken tıkanıklıktan çok kötü bi durum:26:
önemli bişey değildir heralde arada burnumda az az kanıyo o indi genize belki balgamla kulak burun boğaza alsammı randevu bu kulak tıkanıklığı bitirdi beni zaten

faranjit gibi mi oldun gizooo
hep sıck tutman lazım boğazını
keşke pastil içme hakkımız olsaydı
ıslak tutardın en azından...
tuzlu suyla gargara yapsan 2 saatte bir falan?

ne çok hasta olduk yaaa=(

Sultancım güle güle kullan
çok kibar bi takım olmuş
sabahlığı ipek gibi parlıyor pamuklu mu yoksa saten mi?

ayy ben bedene güvenip de alamam ki.
totom da büyük basenimde var.
illaaa denemem lazım..
ne güzel aldın bak o da çıktı aradan.ohhh

Çok sağol canım. Daha iyisi senin olsun.
Altlar zaten likralı oluyor. Esniyor. Sıkıntı yapmana gerek yok :)
Önemli olan üst kısım o da şimdiki halimle bile dökümlü durdu.
Sabahlığa gelince pamuklu ama üzerindeki kalpler parlak kabartmalı. Netteki resimler çok anlaşılır değil. Eve geçtiğimde fırsatını bulabilirsem üzerimdeki halini de koyarım. :)) :KK49::KK49:

faranjit gibi mi oldun gizooo
hep sıck tutman lazım boğazını
keşke pastil içme hakkımız olsaydı
ıslak tutardın en azından...
tuzlu suyla gargara yapsan 2 saatte bir falan?

ne çok hasta olduk yaaa=(

ne oldum bilmiyorum kii boğazımda acı yok ama öylemi oluyo faranjit arada balgamlı öksürük oluyo sadece bide geniz akıntısıı:26:

Sizin 1. Sınıf dimi canım ?
Allah zihin açıklığı versin
Kazasın belasız bol başarılı sevgi saygı dolu bir eğitim öğretim yılı olsun
Tüm yavrulara ve bizlere veee öğretmenlere
Evet bulundu ay nasıl üzülmüştüm
Yarın alıcakmış eşim

Aminn tatlım hepsine zihin açıklığı versin rabbim. Yok hayatım birinci sınıf diil çok şükür 2 ye başladı birnci sınıf olsaydı kafayı yerdim heralde hamilelik biyandan okuma yazma stresi bi yandan atlattık o devreyi bebiş olmadan çok şükür darısı sizin başınızaa :KK8:

Bizde bıraktık geldik Derinciğimi beklesek 6 ya kadar napcaz orda eve geldik eşimle mecburen kızımı yazdırdığımız okulda taşınmış bi seneliğine başka bi okula :KK51: mecburen daha uzak bi okulda olucak bu sene normalde 5 dakikaydı ben götürüp getirebilicektm sabah eşim servise yazdırmış sen bu halde getirip götüremessin mesafe var bayağı dedi ek masraf çıktı durduk yeree :KK6:

Bu sene işimiz zor valla Allah hepimizin yardımcısı olsunn :KK31:

ne oldum bilmiyorum kii boğazımda acı yok ama öylemi oluyo faranjit arada balgamlı öksürük oluyo sadece bide geniz akıntısıı:26:

Gizemcim çok geçmiş olsun canım :KK43:

Ihlamur varsa evde içine limon, elma kabuğu, nane falan katıp kaynatıp içsen belki rahatlatır öksürüğünü biraz :KK43:
Dikkat et kendine...

Çok sağol canım. Daha iyisi senin olsun.
Altlar zaten likralı oluyor. Esniyor. Sıkıntı yapmana gerek yok :)
Önemli olan üst kısım o da şimdiki halimle bile dökümlü durdu.
Sabahlığa gelince pamuklu ama üzerindeki kalpler parlak kabartmalı. Netteki resimler çok anlaşılır değil. Eve geçtiğimde fırsatını bulabilirsem üzerimdeki halini de koyarım. :)) :KK49::KK49:

ayyy ben sıkıntılıyı daha iyisi olmaz benim=))
bak likralı olması çok hoşuma gitti bilmiyordum öğrendim=)
süpermiş valla o zaman

üzerinde giyip foto gönderirsen number one olur hehehhee=))
Paylaşımın harika valla...

yok faranjit kuru kuru öksürük olur
köh köh. gıcık yapar boğazın
sen ciğerlerine inmeden önlemini al.
ev kuruysa ocakta su kaynasın dursun ya da bebeğe buhar makinası aldıysan onu aç şimdiden=)

aman gizo ilerlemeden yap bir şeyler gözünü seveyim.
salgın var sanırım.Bizimde bünye hassas hemen kapıyoruz galiba..

Gizemcim çok geçmiş olsun canım :KK43:

Ihlamur varsa evde içine limon, elma kabuğu, nane falan katıp kaynatıp içsen belki rahatlatır öksürüğünü biraz :KK43:
Dikkat et kendine...

saol canımmm iyileştimde aslında neden oldu durduk yerde anlamadım:26:
yok faranjit kuru kuru öksürük olur
köh köh. gıcık yapar boğazın
sen ciğerlerine inmeden önlemini al.
ev kuruysa ocakta su kaynasın dursun ya da bebeğe buhar makinası aldıysan onu aç şimdiden=)

aman gizo ilerlemeden yap bir şeyler gözünü seveyim.
salgın var sanırım.Bizimde bünye hassas hemen kapıyoruz galiba..

yarına randevu aldım kbb'ye canımm 11de gidiyim bakalım ne dicekk :/

ayyy ben sıkıntılıyı daha iyisi olmaz benim=))
bak likralı olması çok hoşuma gitti bilmiyordum öğrendim=)
süpermiş valla o zaman

üzerinde giyip foto gönderirsen number one olur hehehhee=))
Paylaşımın harika valla...

olur olur merak etme :KK66:
Eve gittiğimde direk uyku moduna geçiyorum ://
Üşenmezsem koyarım canım :)
Bide paça boyunu yaptırcam daha fırsat olmadı biraz uzun oldu bana ://

Heyyy neler oluyor bakalım sanaa??
seni de benim gibi telaş almış sarmış başını gidiyor.
panik olduk nedense yaaa.sanki vakit yok da
kendimizi rahtlatmamız lazım
oda dediğin ne ki.1Hafta sonunda hallolur.

ben kendi takımımla gitti kuaföre kuzum.
kızcağız da titizlikle yaptı sağolsun
hem tetanos da oldum bir şey olmaz diye düşündüm.

O pijama olayını bilmiyorum işte nasl yapılıyor tecrübeli anneler fikir verirse bilcezzz=))
ama giyilebiliyormuş rahat şeyler
bence sen kendini nasıl iyi hissedersen öyle olur
eğer 40ından sonra yapılıyorsa dua (onu bile bilmiyorum!!!!) pijama yerine rahat gündelik bir şey de olabilir
ama gerçekten şık bir şey bulursak niye olmasın kokoş kokoş=))
nette bulamadım işte. çarşıya bakmak lazım.
bir şey de hayal etmiyorum ama anlamadığım işler olduğu için merak ediyorum ne tarz bir şey alınması gerekiyor diye..
bizde telaşlı olan annemdi, kadına bayramdan sonra gelirsin telaş yapma demiştim. Şimdi ben korkuyorum yetişmeyecek diye. Bi de yine Kasım annelerini okudum. Erken doğuranların yanında bir de erken doğum tehlikesiyle yatanlar var. Beni de ger gören doğum yakın galiba diyor. Düşününce 3 ay var. Askında bütün işler 1 haftada da hallolur da bi sakinleşmem lazım. Oturup bi eksikler ve yapılacaklar listesi çıkarmak lazım. Belirsizlik olunca içim huzursuz oluyor.

Eskiden kuaförün takımıyla yaptırırdım. Bi kere kasık ağrısı şikayetiyle doktora gittim, manikür yaptırdın mı diye sordu. Meğer manikür ve pedikürle tırnak etleri alındığı için oradan enfeksiyon riski artarmış, enfeksiyon direkt lenflere yerleşirmiş. Bu haline bakınca da içim sıkılıyor:)

ben Mevlüt okutmayacağım için çok süslü bir şeye ihtiyacım yok. Hastanede düzgün bir şey giymek için alacağım bir şeyler. Karar veremediğim şey de gecelik mi olmalı pijama mı. Kış vakti gecelik üşütür, sezaryen olunca da pijama rahatsız eder.

önce yıka bi bak canım sonra yaptır bence

Yıkıcam canım ama işte ah bi üşenmesem. Haftasonu misafirim vardı. Kaldı öyle ://

Hafta içide eve gittiğimde direk gözüm yatakta oluyor. Çok bitkin hissediyorum :KK43: Bakalım üşenmezsem bi iki gün içinde halletcem yıkama ütüleme işlerini :))

Canım var ama biraz pahalı buldum ben gündelik pijama fiyatlarını. Önümüzdeki haftasonu annemle bi sıkıntı olmazsa inşallah magnetler ve kapı süsü için suluhana gitcez. Gündelik pijamaları ( 3 takım almayı düşünüyorum) bide geceliği (önü düğmeli ucuz yollu bi şi ) ulustan almayı düşünüyorum. Oralarda ucuz oluyo. 15 tl'ye gündelik pijama takımları falan var. Bakalım inşallah kendimi iyi hissedersem gitcez.
Ben de bir Suluhan turu daha yapmak istiyorum ama cesaretim yok. Ulusta bulabilirsen haberdar eder misin beni de canım?

X