Anket Nil öldü, Rüzgar doğdu !

Cinsiyet değiştirenleri

• Ankete Katılan
    334
Mevzuyu dine bağlamayın lütfen, dini yorum yasaktır, içeriğe yorum yapın, saygı duyanlarda şöyle derseniz konuyu farklı bir boyuta taşırsınız.

başka insanların kendi hayatları için almış oldugu kararlar,tercihler neden bizi bu kadar ilgilendiriyor anlamıyorum,resmen dert oldu bize......bize ne kime ne......
kk da bile bir konunun altında şu yorumu görmek kaçınılmazdır:
hayatını kendın için yaşa başkaları ne diyecek diye yaşarsan sen ,sen olmaktan çıkarsın......

Nili destekleyenlerinde ondan bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Bu durumu Allaha küfreden, sevmeyen biriyle dost olmaya benzetiyorum. Bu arkadaşımız Yaradılışını beğenmeyip değiştirip bi nevi Allaha isyan etmiş birisi. Ve burda ona destek verenlerde bi nevi Allaha isyan eden bi insana,Allaha savaş açmış bi insana destek veriyor. Yani şurda modern görüşlü olayım mantığından vazgeçip özümüze dönelim. Atalarımız bu ülkeyi kurtarırken bu halkın da bu kadar midesi genişleyeceğini görseydi kemikleri sızlardı. Ne için kazanıldıki sanki bu ülke? Ahlaksızlık, fuhuş, isyan, bunlar gözönünde bu kadar serbestçe yapılsın ve halk ta onlara destek versin diye mi? Nil ne yaparsa yapsın günahı kendine ama sizlerde ona destek vererek Allaha isyan eden birini desteklemeyin. Kafirlerle dost olmak nasıl bizim dinden çıkmamıza sebep oluyorsa, Nilin doğru yaptığını düşünmekte dinden çıkmaya sebep olabilir. Çünkü bi nevi küfüre, isyana destek vermiş oluyosunuz. İnanmayan araştırsın.

canım böyle düşünme.ben de hemen konunun bu boyutunu araştırdım.yaratılışımıza ters düşerek sonradan karşı cins gibi hissetmeye başlayarak cinsiyet değiştirmenin dinimizde büyük günah olduğu söyleniyor.yanlız şöyle birşey var.gerçekten her iki cinsiyetin özelliklerini de taşıyorsa (fiziksel olarak tabiki duygusal olarak değil) ve hangisi ağır basıyorsa o cinse yönelmek için ameliyat olunabilir diyor.şöyle söyleniyor:estetik amaçlı yapılan ameliyatlar dinimizce doğru kabul edilemez ama anormallikler için yapılan fiziki değişiklikler normaldir.mesela kişinin 6 parmağı varsa birini kestirmesi gibi.bu konu için de ,kişi çoğunlukla erkek kabul edilebileceği halde kadın organları fazla kabul edilir ve cinsiyet değiştirme amaçlı ameliyat olabilir.
önce bu haberi okuduğumda ben de kızdım.erkek hissediyordu cinsiyet değiştirdi diye okuyunca doğru bulmadım bunu.ama kaçıncı sayfada bilmiyorum mute yazmıştı. kanunlarımızda cinsiyet değiştirme şartlarını yazmış,onu okuyunca biraz daha anladım.sanırım kanunlarımıza göre de cinsiyet değiştirme öyle isteğe göre yapılmıyor.aynen şöyle:
''istem sahibinin 18 yaşını tamamlamış bulunması ve evli olmaması; ayrıca transseksüel yapıda olup, cinsiyet değişikliğinin ruh sağlığı açısından zorunluluğunu ve üreme yeteneğinden sürekli biçimde yoksun bulunduğunu, bu alanın uzmanlarından oluşan bir sağlık kurulu raporuyla belgelemesi şarttır. ''
bu kız transeksüel yapıdaysa ağır basan cinsiyet göz önüne alınarak dinimize göre de cinsiyet değiştirmeye hakkı var.bunun dışında yapılmamalı bence de.ayrıca saygı duyarım helal olsun gibi şeyler yazılıyor ben de anlamıyorum.bu bir sağlık sorunu saygı duyulmasına da bravo denmesine de gerek yok.

Ben hala haberlerde veya sosyal paylaşım sitelerinde geçen resimlerine şaşkınlıkla bakmaktayım
Bu olay beni neden bu kadar etkiledi bilmiyorum ama güzel bir kızdı

Ben anlamakta zorlaniyorum bu konu hakkindaki konusmalari.
Saygi duyanlar vardir elbet ama gercekten saygi duyan %5 i gecmez belki.
Neden mi böyle düsünüyorum?
Futbol karsilasmasi olur, bunun bir spor oldugunu, eglence oldugunu unutur insanlar ( kadini erkegi) kazanana saygi duyup tebrik edilmez, hakaretler, küfürler, lincler, kavgalar hatta ve hatta ölümler olur.
Ülke secime gider birini secer, secmenin secimine saygi duyulmaz, yine küfür, hakaret, asagilama alir basini gider.
Hadi bunlari gecelim.
Bir oyuncu bir filmde bir dizide rol alir, canlandirdigi rol sevilmez, onun bir oyun oldugu ve o kisinin isini yaptigi görülmez, oyuncuya hakaretler, küfürler, beddualar havada ucusur.
Gercekten saygili bir millet miyiz? Bu kizcagizla biri tartissa, karsi karsiya gelse, yine saygili olup onu bu olayla vurmamaya calisir mi aceba?
Bir köse yazari ( cok görürüz bu tür köse yazarlarini) bu kiza bir olay sonucu sinir olsa, aceba bu kiz hakkinda ilk yazacagi sey ne olur?
Gercekten saygili m iyiz?
Yoksa böyle bir konuda düsüncelerimizi dile getirirken, yobaz, geri kafali damgasi yememek icin dil ucuyla "saygiliyim" mi diyoruz?

Herkesin mezari ayri!
Herkes kendinden sorumlu.
Banane Nil den, Rüzgar dan.
Ama beni ilgilendiren yönü su ki.
Bazi seyler 4 duvar arasinda kalmali.
Ortalikta bangir bangir " helal be" denilirse ben bu noktada " dur" derim.
Helal falan degil cünkü.
" helal be" denilecek sey, insanlarin gurur duydugu, herkesin yapmak isteyip yapamadigi birseydir. Yani kazanilmis bir zaferdir.
Bazi seyleri ele alirken önünü, sonunu iyice tartip düsünmek gerek.
Yapmistir, kendi tercihidir, günahsa onun günahidir, bana göre hava hos, ama cikip özendirme, takdir etme, alkislama yapilamaz.

Harfi harfine katiliyorum.

helal olsun bu ülkede bu iş. çok güzel kızdı çok masum bi güzelliği vardı . hakkında hayırlısı olsun .

Şu forumda bi konu da alo fetva hattına dönmesin be arkadaş.Bir insanın dinine,cinsiyetine,yaşam tarzına bakmadan sadece insan olduğu için değer vermek neden bu kadar zor geliyor bizim insanımıza?

Bana sorulduğu için cevaplıyorum.

Evet, evladım karşıma geçse Nil'dim Rüzgar olacağım dese aynı şeyleri söyleyebileceğim, istesemde istemesemde saygı duymak zorunda kalacağım, belki isyan edeceğim, bağıracağım, durumu inkar edeceğim, depresyona gireceğim ama kabulleneceğim çünkü o benim evladım, durumunu öğrenen herkes onu dışlarken ben anneysem eğer onu sarıp sarmalamak zorundayım, ben onun için herkes değilim çünkü anneyim ben anne.

Hayatım boyunca hiçbir zaman kendimi karşımdaki insanın yerine koymadan yorumlamadım olayları, işte ben o yüzden kınamam, ayıplamam. Değer yargılarım yok mu? Var, üstelik kuralcı, toplum değerlerine önem veren, inançlı biriyim ama öte yandan da anneyim.

Anne baba olmak kolay iş değildir, sadece yedirip içirmek, okula göndermek, giyim kuşam, barınma gibi temel ihtiyaçlarını sağlamakla bitmiyor ebeveynlik, ölene kadar anne babasınız, evladınız kaç yaşına gelirse gelsin anne babasınız, ona herşeyi öğretmek zorundasınız, evladınız toplumun kabul ettiği gibi davrandığında bağrınıza basıp, toplum dışladığında kapıyı yüzüne kapatıp seni tanımıyorum diyemezsiniz.

Ailesi kimbilir neler yaşadı, Rüzgar ameliyat olmaya karar verdiğinde sadece kendi hayatını değil ailesinin hayatını da değiştirdi, onlarında psikolojik destek almadıklarını nerden biliyoruz, ailesi kimbilir nelere göğüs germek zorunda kaldı, hala da göğüs germek zorunda ama onlar evlatlarını dışlayamadılar çünkü onlar anne baba.

Belki bu olay medyada yer alsın istemedi Rüzgar ve ailesi, belki kardeşinin yalanlaması bu yüzdendi ama birileri gündeme taşıdı, o da kendini anlatmak zorunda kaldı, kimseye örnek olmak istediğini de sanmıyorum, şimdi kendisine sorsak belkide hiç memnun değil medyada tartışılıyor olmaktan.

Ama gündeme getirenlerin dediği gibi o medyatik o yüzden haber konusu oldu, oysa bu ülkede medyatik olmayanlarda ameliyat oldu, bazısı gazetelerde yer aldı, birtanesinin bile adını hatırlıyor musunuz? Hatırlamıyorsunuz çünkü medyatik değillerdi, okudunuz geçti, belki haberi görmediniz bile, onlar toplum ahlakına olumsuz etkide bulundu mu, sıradan kişiler oldukları için ahlak boyutunu kimse önemsemedi, cık cık denip geçildi belki ama iş medyatik birine gelince hemen örnek olması lazım vs. deniyor, o da bizim gibi bir insan oysa.

bu olay beni çok etkiledi gerçekten youtube' dan yabancı birkaç video izledim de kadından erkeğe dönen transseksüeller genellikle ameliyatı takiben 1 yıl içinde büyük değişim yaşamışlar genelde zaten 1 yıl sonraki görüntülerini paylaşmışlar tanınmayacak derecede değişmişler görseniz asla bunlar önceden kadın mıydı diye hayret ediyorsunuz sanki doğuştan erkeklermiş gibi. testesteron hormonunun etkisiyle sesleri değişmiş, kıllanmışlar, kas yapmışlar, burun kanatları falan büyümüş, hatta birinin saçlarının önü dökülmüş kelleşmiş, bir tanesi de partneriyle evlenmiş partnerinin de bebeği olmuş.

biz de 1 yıl sonra falan Rüzgar' ı bir daha gördüğümüzde tanımayabiliriz ama dikkatimi çeken birşey var ki yine de o kadar izlediğim videodakilerin hiçbiri Rüzgar' ın kadın hali gibi güzel değillermiş önceden.

erkek amaliyatla kadın olsada kadın erkek olsada doğuştan sahip olduğu kodları basit bir estetik değiştirmez.yaptıklarını benim yada başkasının yargılamaya hakkı yok.cinsiyet düşünceye bağlı deyildir.genetiğe bağlıdır.asla ve asla gerçek bir erkek olamaz.bunun ikilemiyle yaşar.normal bir insan gibi yaşıyamaz.çevre baskısı deyil fiziksel açıdan normal bir kadın yani cinsel tercihleri normal olan,fiziksel ve beyinsel gelişimini düzgün tamamlamış bir kadın onu erkek olarak algılamaz.bu doğanın kanunu.ama böyle bir hayatta onun tercihi.tv de bir psikolog bu durum için ,ne yaparlarsa yapsınlar nasıl hissederse hisetsin erkek erkektir kadın kadındır,hisetikleri farklılık ruhsal sorundur,bir çeşit isyandır demişti çok net konuştu.o zaman ona hak vermiştim.bazı ruhsal hastalıklar asla iyleşmez insan ölene kadar taşırmış bencede cinsiyet değiştirmede bir çeşit ruhsal hastalık.Allah katındakini ise yalnızca Allah bilir onun adına karar vermek bize düşmez.bu tür bir hastalık vermişse bir bildiği vardır.

Bide başka boyuttan bakmak istiyorum olaya. Kızınız bi erkeğe aşık olsa o da Rüzgar olsa ne tepki verirsiniz? Eminim kimse kabul etmek istemez.Burda özgürdür onun seçimidir diyenler bile kızlarının onunla birlikte olmasını istemezler. Her boyuttan bakmak lazm. Bu tarz insanlar çoğalırsa böyle sorunlar ortaya çıkar

oracıkta yüreğime iner bu yükü taşıyamam Allah korusun

Türkiyedeki en güzel yüz hatlarına sahip kız kim diye sorsalar ne hülya avşar ne bi başkasını derdim sadece nil erkocları begenıodum ve erkege dondugunu ogrendıgımde şok oldum :KK43: cnku kmse tahmın edemezdı bu kadar güzel bir kız meger içinde senelerdir bi delikanlı barındırıomus.... ama onemlı olan onun mutlulugu tabıkı smdı özgür ... biz ufacık bı burnu kafaya takıp evden cıkmak ıstemezken o hıssettıgınden baska bı bedenle senelerını gecırmıs o bedenle o yuzle ekran önüne cıkıp rol bile yapmıs gerçekten cok büyük cesaret onu kutluorm... inş yenı halıyle cok cok mtlu olr bizim insanlarımız malsef ınsanları huzursuz etmekte birebir... ama o bunları takmayacak kadar olgun ve cesur bı kız ...

Son düzenleme:
Empati yoksunlugu bi insanın en büyük eksikliğidir... Insanları kınamayın... Onlara bunu yaşatan allahtır onların kaderlerı boyle KİMSE YAZILMAYAN ŞEYİ YAŞAMAZ..... Siz bilemezsiniz yarın öbürgün neler yaşayacagınızı belki dogacak evladınızın basına gelecek bu ?? Size kınama hakkını kim verıo ? bu ınsanı kınayanlar emınım cocugunuzun basına bu durum gelse evladınızı kapıya atarsınz...cnkü yüzünüz kızarır di mi ?? İnsanlar etrafındakilerinin dusuncelerını fazlasıyla takarak yasarlar ne yazıkki o yuzden kendi benlikleri yoktur etrafa baglı olarak yaşarlar acaba o ne der acba bu ne der dıye :) . Yazık din i katmayın gerçek muslumanlık hor görmek degıldır iyiliktir iyileştirmektir....

Son düzenleme:
Röportajını baştan sona okudum. öncelikle kendisini çok güzel ve yalın anlatmış. ve sonrasında başka hiçbir gazeteye konuşmayarak bunu bir şova dönüştürmemesini de takdirle karşıladım. şuna kanaat getirdim tamam çok güzel bir kadındı. hatta Türkiye ortalamasının üzerinde bir güzelliği vardı Nil Erkoçlar'ın ama o kendini hiçbir zaman kadın hisssetmemiş. Güzel bir kadın bedenine sıkışmış bir erkekti. geçirdiği ameliyat süreci o kadar sancılı ve zor ki. onca üne rağmen güzelliğinden bunca şeyden vazgeçecek ve herkesi karşısına alacak kadar cesur olduğu için tebrik ediyorum kendisini. bence kendisi için en doğru kararı vermiş. üstelik bu değişim süreci öyle kolay olmuyor. üniversiteden heyet toplanıyor profesörlerden oluşan bir heyet ve onların da onayı şart. kişinin psikolojisinin bozuk olmadığına ve gerçekten bu ameliyatı olmak için onay almasına dair.

inşallah yeni hayatında mutlu olur.

şok oldum görünce.acaba çift cinsiyetlimiydi.öyle değilse yani bir mecburiyet yoksa,hormonlarda bir problem yoksa, öyle hissediyor diye yapılmasını doğru bulmuyorum ben.psikolojik tedavi görmeliydi.şimdi de ihtiyacı vardır bence.nasıl uyum sağlayacak bunalıma girebilir

neyin psikolojik tedavisini görecek pardon? üniversitede profesör doktorlardan kurulu bir heyet onay vermeden bu ameliyatı olamazdı zaten.
kaldı ki ben röportajı okudum olayın psikolojik bir rahatsızlık olduğunu da düşünmüyorum. gayet aklı başında bir konuşma yapmış, kendisini güzel ifade etmiş Rüzgar.

anlamıyorum anlamak da istemiyorum

Anlamanız için illaki başınıza gelmesi gerekiyo değil mi...yazık ya yazık...şu insanları hor gören zihniyeti anlamıyorum...yargılamak sadece Allah a düşer...nerden biliyorsunuz belki de yargılanacak olan o ve onun gibiler değil, sebebi ne olursa olsun farketmez iinsanları hor gören zihniyetlerdir......

hahaha youtube'de ki Nil Erkoçlar için yapılan slaytlar beni çok güldürüyor :KK9: özellikle "Nil Erkoçlar - Veda Videosu (Seni Seviyoruz Nil)" başlığı altında yapılan bu slayt :KK9:,sanırsın ki vefat etti :KK9:Nil Erkoçlar'ın (Rüzgar) zorla psikolojisini bozacaklar :KK9:
[video=youtube;ADz-2dCORJM]http://www.youtube.com/watch?v=ADz-2dCORJM[/video]

yalnız arkadaşlar slaytta ki fotolara baktım da ,yüzü dışında fiziğinde cidden bir erkek görüntüsü var .çok fazla kıvrımlı hatları yok .popo ve gögüs yok dümdüz .elleri ve kolları cok kemikli ve damarlı :KK53:
Ne diyelim artık, biz tasvip etmesek de o tercihini yapmış,bize de bir şey demek düşmez .Ama ben de ilk duyduğumda ciddi şok geçirdim çok şaşırdım ,üzüldüm de :/ insanlar nasıl bir psikolojı yaşıyor da bunu yapıyorlar kendilerine diye :/ çok zor bir durum gerçekten yaa .ne yaşadı etti bilemeyiz tabi ,o yüzden çok da birşey söylemeye gerek yok gibi ...
yalnız siz de dikkat ettiniz mi bilmiyorum ,ama erkek haliyle çekildiği fotolarda yüzünde bir hüzün var .acaba amaliyattan mı ?

Son düzenleme:
nihat hatipoğlu'nun bu konuda yaptığı açıklama ;
Birinin rahmi varsa doğurganlığı vardır, dişidir kadındır, rahmi yoksa doğurganlığı yoksa ve erkek gibiyse fiziksel görüntüsü erkektir. Ben erkeğin kendimi kadın hissediyorum, ben kadınım kendimi erkek hissediyorum ortada bir problem var demek hayattaki bir şeyden çocukluktaki bir şeyden bir imtihan gerekçesi olabilir, böyle kardeşlerimizi kınamayacağız, bunları hor görmeyeceğiz bunlara hakaret etmeyeceğiz, bunları toplumun dışına itmeyeceğiz, kötü söz söylemeyeceğiz insandır bunlar herkeste olabilir böyle bir hal, ama bunlarla ilgili tedavi sürecini bu kardeşlerimizin problemlerine çözüm araması gerekir. Aklı başında insanlarla konuşacaklar bunun bir imtihan olduğunu bilecekler bu tür duygular gelişebilir insanda neyse fiziksel yapısı onu yaşayacak başka yollar aramayacak, aradığı zamanda Allah katında sorumluluk sahibi olur."

kesinlikle katılıyorum işte budur ....

Ayşe Arman'ın,Prof.Dr. Şahika Yüksel'le röportajı:
Transseksellik ne bir hastalk ne bir tercih ne de bir heves - Aye ARMAN - Hrriyet
Okunmalı bence gayet güzel açıklamış.Özellikle röpotajdan şu cümleleri alıntılamak istiyorum:

-(Transeksüelliğin)Nedeni ne?
-Tam bilinmiyor.Genetik,yapısal bir durum.Fakat şurası bir gerçek:Bizler dünyaya 'kadın','erkek' ya da 'transseksüel' olarak geliyoruz.Yani doğuştan.
-Peki hastalık olarak değerlendirmek doğru mu?
-Şu anki sınıflandırmada 'cinsel kimlik gelişim bozukluğu' altında duruyor.Fakat hastalık tanımları zaman zaman yeniden yapılır.Transseksüelliğin hastalık olarak değerlendirilmesine, dünyada çok ciddi itirazlar var.Şöyle deniyor:Bu bir 'patoloji' değil.Bu bir 'akıl hastalığı' değil.Olsa,kişinin düşünceleri ve davranışlarıyla ilgili bir zorluğun söz konusu olması gerekir.Burada,böyle bir şey yok.Hamilelik de bir hastalık değildir mesela,tıbbi bir durumdur.Transseksüalite de onun gibi tıbbi bir durum.Kesinlikle 'ruhsal bir hastalık' değil.

X