Anket Nil öldü, Rüzgar doğdu !

Cinsiyet değiştirenleri

• Ankete Katılan
    334
şok oldum görünce.acaba çift cinsiyetlimiydi.öyle değilse yani bir mecburiyet yoksa,hormonlarda bir problem yoksa, öyle hissediyor diye yapılmasını doğru bulmuyorum ben.psikolojik tedavi görmeliydi.hal da ihtiyacı vardır bence.nasıl uyum sağlayacak bunalıma girebilir

cinsiyet değiştirmek isteyen kişi 2 yıl psikolojık tedavı göruyormuş bunun sonucuna bakılıp karar verılıyormuş ameliyat olmasına sanırım hiç umut yoktu kadın kalmasında

Son düzenleme:
adına bir sürü sahte hesap açılıp hakaretler yağdırılmış..

ne ilginç bi milletiz,sırf cinsiyet değiştirdi diye birine olmadık hakaretler sıralayabiliyoruz..

ne hakla acaba?

Son düzenleme:
lisede böyle bi kız arkadasım vardı görünüşte hiç kadınsı özellıgı yoktu ccunku erkek gıbı gıyınıyor erkeklerle arkadaslık edıyordu abisiyle bilardo kafe tarzı yerlere takılıyordu ailesi bunu sorun etmıyordu ilginç bi sekılde..ben acıkcası buyuk oranla aılelerın ılgısızlıgı ve cocuklarını dogru yetıstırmedıklerı ıcın bunu yasadıklarını dusunuyorummmm zaten bu oyuncu kızında kadınsı bı gıyımı yokmus zaten pek oyuzden kız cocugunu kız gıbı erkek cocugunu erkek gıbı yetıstırıp arkadaslarınıı ortamını bılmek cok onemlı bence bu tarz cınsıyet degıstırme kımlık karmasasının burdan basladıgını dusunuyorum..onun dısında bunu yasayıp kabullenmek helekı amelıyata kalkısmak cok zorlu bı surec olsa gerekk sansları kaderlerı acık olsun böyle ınsanların

Bildiğim kadarıyla Transgenderlik, sadece ameliyatlar ve hormon kullanma süreci dahi korkunç zor geçen bir süreç, bir de buna hayat boyu karşılaşacağınız toplum baskısını vs. ekleyin, sırf keyfi bir tercih olarak seçilebilecek bir yol değil yani bu, kendi içinde çok büyük çelişkileri, çok büyük kavgaları olması lazım ki böyle zorlu bir yolu 'tercih etmek' zorunda kalsın insan. Yalnız kıskanılacak kadar güzel bir yüzü var Rüzgar'ın, kadın haliyle de erkek haliyle de ayrı taş olmuş sanırım o yüzden daha bir ılımlı yaklaşılıyor genel olarak tüm sosyal mecralarda kendisine diğer LBGT bireylere göre.

Son düzenleme:
Çok önemli bir karar, çok çok da zor bir karar...İnsan olarak, bizi biz yapan bir sürü özelliklerimiz var. Translık, eşcinsellik bir hastalık değil, sapıklık hiç değil..İnsanları cinsel yönelimine ve cinsel kimliğine göre sınıflandırmak, aşağılamak, yargılamak, ötekileştirmek çok yanlış bence.Eminim Nil, yeni yaşamında çok daha mutlu, çok daha üretken olacaktır.

ben onun kadir inanir dizisi vardi butun cocuklarim diye orda oynarken demistim kendi kendime ne kafar erkeksi tavirlari var diye..hic sasirmadim kizlarr o zaten erkektii vee tamamen erkek oldu

Bize ne?
Bu konu niye açıldı?
Hadi açıldı diyelim, neden bu bölümde açıldı?

ben herkesin kararına saygı duyarım ancak bunları okudunuz mu bilmiyorum

Ünlü oyuncu Nil Erkoçlar'ın cinsiyet değiştirip Rüzgar adını alması bir haftadır Türkiye kamuoyunda en çok konuşulan konuların başında..
Rüzgar Erkoçlar'ın bu kararı almasında ailesine haber vermediği iddia edildi. İddialara göre, bu kararı medyadan öğrenen aile ise duruma tepkili.
[h=4]''NİL'E KONUŞTUĞU İÇİN KIRGINIZ''[/h]Vatan gazetesinden Özlem Ülkü'ye konuşan ailesi çok dertli. "İnanın ailece şok olduk. Bize haber vermedi. Annem ve babam da konuştuğu için Nil'e kırgın. Bu durum babamın hoşlanmadığı bir durum oldu. Halbuki 1 sene önce de oyunculuğu bırakmıştı. Bir sürü iş teklifi geliyordu, ancak kabul etmiyordu.

[h=4]''NİL'İ RAHATSIZ EDECEKLER''[/h]Şimdi bu olaylardan sonra ben insanlara, soranlara sana ne der geçerim, insanların ağzını bir şekilde kapatırım. Benim ve ailemin tek üzüldüğü ve endişe ettiği: biz Türkiye'de yaşıyoruz, bir Avrupa ülkesinde yaşamıyoruz. Tamam Nil'i savunanlar da olacaktır, ama bir o kadar insan da ona kötü gözle bakıp, rahatsız edecektir. Kardeşimi çok üzecekler. Nil zaten çok hassas, kişilik olarak da hassas. Bu yüzden de ne olursa olsun onun yanında olacağız."
[h=4]SEVGİLİSİ MÜGE'NİN YANINDAN AYRILDI[/h]Ailesinden tepki alan Rüzgar Erkoç'ların ölün tehditleri aldığı da ortaya çıktı. Erkoçlar'ın bu nedenle dün uzun süredir beraber olduğu Müge isimli sevgilisiyle oturduğu evi terk edip şehir dışına çıktığı belirtildi. Birkaç hafta gözlerden uzak kalmayı planlayan Erkoçlar, tehditler devam ederse devletten koruma talebinde bulunacak.
[h=4]RÜZGAR ERKOÇLAR'A ÖLÜM TEHDİDİ[/h]Erkoçlar adına çok sayıda sahte twitter ve facebook hesabı da açıldı. Kısa sürede yüzlerce kişinin takip etmeye başladığı onlarca hesapla ilgili yasal işlemlerin başlatıldığı açıklandı.
[h=4]''TÜRKİYE'DEN AYRILACAĞIM''[/h]Erkoçlar'ın, bağlı bulunduğu ajansa gelen iş tekliflerini "Ben artık oyunculuk yapmak istemiyorum, çok sıkıldım. Türkiye'den ayrılacağım, yurtdışına yerleşeceğim" diyerek reddettiği öğrenildi.

ne diyebilirim ki kendi tercihi sonuçta.. Allah hakkında hayırlı olanı versin.. :KK31::KK31:

Ama hakaret etmeleri çok yanlış bence...
:KK19::KK19:

ben onun kadir inanir dizisi vardi butun cocuklarim diye orda oynarken demistim kendi kendime ne kafar erkeksi tavirlari var diye..hic sasirmadim kizlarr o zaten erkektii vee tamamen erkek oldu

bende emret komutanımda izlerken düşünmüştüm ne biçim kız bu erkek gibi bi tuhaf bide saçlarını hiç uzun görmedim hep kısa gördüm

kendime adıma konuşuyorum ki ben bu olayı hiç tasvip etmedim.kadın olmak kadar güzel bişey varmıdır ya hele ki annelik
o kişinin ruh halini de tasvip etmiyorum bu değişim sapkınlıktan başka bişey değil neden sapkınlıktan başka bişey değil diyorum çünkü değişim her insanın içinde olan bir olgudur
saç rengini değiştirmek stilini değiştirmek hayatını akışını değiştirmek sevgili değiştirmek vsvsvsvs bunlarda sapkınlıktır ama küçük olanlardır.
ama cinsiyet değiştirmek tamamen şaşırmış sapkınlıktır psikolojik destekte sadece neden erkek olmak istendiği üzerinde durulmuştur eğer kararından vaz geçirme isteklerinde bulunsalardı eminim kendi kimliğinde kalmayı ve büyük değişimi yapmama kararı alacaktı.
yada söyle yapsaydı zaten adı fazla duyulmuş biri değil erkek oldun bari kameralara çıkma insan önüne çıkma seni bundan sonraki hayatında kim tanırsa öyle tanısın kendisini afişe etmesine gerek yoktu
tabi bu benim fikrim

If İstanbul kapsamında bir belgesel var.."benim Çocuğum-My Child"...sanırım gösterimi bitmiştir ama bir yerlerden indirilip izlenebilir..LGBT ailelerinin kendilerini anlattıkları bir belgesel..Burada yazmam reklama girmiyorsa, öneriyorum arkadaşlar

Başlığın açılması bana da enterasan geldi açıkçası biraz.

Haber kaynaklı başlık açmak da yasak. Kaldı ki öyle kişisel bir durum oylamaya ve konuşulmaya sunulmuş ki şaşmamak mümkün değil.
Biz dış kapının dış mandalı olarak niye konuşmalıyız bunu?
Bu haddi nasıl görüyoruz kendimizde?

kendime adıma konuşuyorum ki ben bu olayı hiç tasvip etmedim.kadın olmak kadar güzel bişey varmıdır ya hele ki annelik
o kişinin ruh halini de tasvip etmiyorum bu değişim sapkınlıktan başka bişey değil neden sapkınlıktan başka bişey değil diyorum çünkü değişim her insanın içinde olan bir olgudur
saç rengini değiştirmek stilini değiştirmek hayatını akışını değiştirmek sevgili değiştirmek vsvsvsvs bunlarda sapkınlıktır ama küçük olanlardır.
ama cinsiyet değiştirmek tamamen şaşırmış sapkınlıktır psikolojik destekte sadece neden erkek olmak istendiği üzerinde durulmuştur eğer kararından vaz geçirme isteklerinde bulunsalardı eminim kendi kimliğinde kalmayı ve büyük değişimi yapmama kararı alacaktı.
yada söyle yapsaydı zaten adı fazla duyulmuş biri değil erkek oldun bari kameralara çıkma insan önüne çıkma seni bundan sonraki hayatında kim tanırsa öyle tanısın kendisini afişe etmesine gerek yoktu
tabi bu benim fikrim

kız kendini afişe etmemiştgi.her zamanki gibi erol köse ortalığı karıştırdı.ve nil'e,pardon rüzgar'a söz hakkı doğdu..

kız kendini afişe etmemiştgi.her zamanki gibi erol köse ortalığı karıştırdı.ve nil'e,pardon rüzgar'a söz hakkı doğdu..

erol köse takip etmiş yada ettirmiş mi hastanelerde kim bilir bunlar gibi kaç tane insan var onlar niye duyulmuyor arada biri medyaya haber sızdır derse herşey duyulur

Bu yaşına kadar olmak ıstemedığı bı bedende yaşamış kadın olarak, umarım bundan sonra mutlu olur
Ama malesef Türkıyede yaşıyoruz ve bızım mılletımız böyle şeylerı kabul edebılcek kapasıtede değıl
hee bu kızcağız bu amelıyatı amerıka da felan yaptırsaydı orda yaşıyor olsaydı, lafı bıle olmaz manşetlere düşmezdı.
Ne dıyelım umarım başına kötü bırşey gelmez ..

Bu arada Yavuz Seçkinın yorumuna bayıldım :KK1:
@yavuzseckin
Bu devirde erkek olmak zor şey bacım..

Niye açıldı anlamayanlar,
Açıldı çünkü Nil Erkoçlar bir kadındı, kendisiyle ilgili bir karar verdi, bu karar hakkında bizler ne düşünüyoruz, düşüncelerimizi öğrenmek için açıldı ve gördüğünüz gibi ayrıca anket niteliği taşımaktadır konu.
Amaç Nil Erkoçlar'ı yargılamak değil, niyeti anlarsanız amacı da anlarsınız.

Konudaki ilk mesaja tekrar bir göz atın isterseniz...

çoğumuz anneyiz veya anne adayıyız çk güzel bir konuya temas edilmiş. çocuklar yetiştiriyoruz bilinçli olmamız için çok güzel bir konuya değinilmiş

X