affedememek..

size yapılan çok büyük kötülüğe karşı?

• affederim

OY: 2 5,7%
  • affetmem

OY: 19 54,3%
  • affetmiş gibi yaparım.

OY: 10 28,6%
  • intıkam alırım

OY: 4 11,4%

• Ankete Katılan
    35

elzem88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2012
464
33
arkadaşlar.
kaç kere sayfa dolusu konu açtım açtım sildim
belkıde anlatmaya hazır degılım.
belkıde tanıdık bırısının okumasından korktum bılemem.
Ben bana karşı çok büyük kötülük hakaret yapan kişilerle
zorla barışmak zorunda kaldım. ama onları her gordugumde veya gormedıgımde bıle aklıma gelıyor bana yaptıkları.
her an her saniye dusunuyorum cok zoruma gidiyor.
hıc bırsey benı mutlu etmıyor. mutluklarım kısa suruyor sureklı aklımda bana yapılanlar.
ne yapabılırım sizce?
bana yardımcı olun.
psıkologa gıtmeyı bıle dusunuyorum.
mutlu olamıyorum hıcbırseyden.

sana ne kötülük yaptılar ve kim bunlar,
ayrıca neden zorla barıştın?
ayrıntıya girersen yardımcı olmaya çalışırız canım.

nilüfercim sıkıntın ne olursa olsun unutmaki insanların iki yüzü vardır biçok zaman insanlar yüzünü yıkayıp çıkar ama bazende yıkamayı unuturlar yıkamayı unuttukları 2.yüzleridir yanii sen ikinci yüzlere dikkat et kimsenin seni üzmesine izin verme canım

Bencede biraz ayrintili yaz canim bizde ona göre yardimci olalim

Son düzenleme:
Neden barismak zorunda kaldiniz bilmiyorum ama bende affedemem kolay kolay.Cok mecbursanizda aranizda mesafe olsun sizi uzenlerle yuz goz olmaniza gerek yok.

aslında birinin affetmemek en çok kendimize zarar veriyor , insanın içinde sürekli bir öfke olması çok yıpratıcı ama işte affetmek te insanın elinde değil insan bazı şeyleri unutamıyor... eğerki size kötülük yapan insanlarla görüşmeye mecbursanız ya affediceksiniz ki bunu önce kendiniz için yapıcaksınız, yok içimden gelmiyor yapamıyorum diyorsanız affetmiş gibi yapıp olabildiğince az görüşüceksiniz...

Dua et ve Allaha havale et canım. Rabbimin değirmeni yavaştır ama inci inci öğütür diye bir söz duymuştum, alınan ah kimsede kalmaz.

arkadaşlar.
kaç kere sayfa dolusu konu açtım açtım sildim
belkıde anlatmaya hazır degılım.
belkıde tanıdık bırısının okumasından korktum bılemem.
Ben bana karşı çok büyük kötülük hakaret yapan kişilerle
zorla barışmak zorunda kaldım. ama onları her gordugumde veya gormedıgımde bıle aklıma gelıyor bana yaptıkları.
her an her saniye dusunuyorum cok zoruma gidiyor.
hıc bırsey benı mutlu etmıyor. mutluklarım kısa suruyor sureklı aklımda bana yapılanlar.
ne yapabılırım sizce?
bana yardımcı olun.
psıkologa gıtmeyı bıle dusunuyorum.
mutlu olamıyorum hıcbırseyden.

bunu yapan kim ve ne yaptı hiç merak etmiyorum açıkcası.... sonuçta bir kötülük var ve kırgın olan bi insan var... ßen böyle durumlarda maalesef ya affederim yada affetmiş gibi yaparak mesafeli olmaya baslarım... çünkü o insandan çok yine ben üzgün kırgın oluorum ben yıpranıyorum her şekilde ... düşünsene sen onun umrunda değilsin hayatına devam ediyor ama sen onun yüzünden mmutsuzsun neden mutsuz olasınki ? hayatına ßak

Ben de affetmiş gibi yaparım ama asla affetmem..
Hatta dost görünür arkalarından kuyularını kazarım.Başlarına iş açar sonrada oturur onlarla birlikte üzülür içten içe kıs kıs gülerim.

:KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

affetmem ama mecburen yüz yüze bakıyosam bişi yokmuş unutmuş gibi yaparım amaaaaaaaaa olaya bağlı tam anlamıyla anlatsaydınız ona göre daha iyi yorum yapardık belki kimsenin kabul edemiyeceği intikam almak isteyeceği bişeydir oyüzden yarım yamalak cevap verebiliriz canım :KK14:

Hatayı hayapının hatasına göre ve hayatımdaki önemine göre değişir effedip effetmeyeceğim.

öncelikle profildeki fotoğraf sana ait ise kaldırsan daha iyi olur.
daha önceki konularını da hatırlıyorum.sıkıntın nedir?

Affetme sadece boşver önemseme onları merhaba merhaba de geç ve zamana bırak. Zamanı gelince Allah adaletini gösterir.:KK34:

X