2012 ekim meleklerini büyütüyoruz

selam annecıkler:KK3:
bı kac zman oldu gıremedım yıne.. bakındıgım zmanlar oldu ama cvp yazcak fırsatım yoktuu:KK6:
bebısı yuruyenler tebrık edıyım once hepınızıı:KK16::KK16:
eylüs 12 aylıkken baslamıstı yurumeye baya zorlu bı etap beklıyo sızı solıımm bucur cadı btun gun pıre gıbı pesımdee:KK52:

yenı bebısımden haberler getrdım sızee:KK49::KK49:
cınsıyetımızı ogrendık hayırlısıyla ıns. bı 'KIZIM' daha olucak:nazar::nazar:
sukurler olsun Allahm yıne gonlume gore verdı yenı bı bebege hazır degılım ama olcaksa kız olsun barı modundaydım
hep ımrenmıstım genc yasta yasları bırbırıne yakın ıkı kızı olan annelere..
her ne kadar ılk cocugumunda kız oldgunu goren bılenler tuh der gbı yorum yapsada ben pek bı mesudumm:KK9::KK9:
sonucta ben asıl olarak kızıma 'kardes yoldas' olsun dıye yapmak ıstedım 2.yı erkek yda kız olsun cesıtlensın dye dııl
teyzeler, komsular benım yerıme uzulmeseler bosuna keske

Allahım melegımı saglıkla kucagıma almayı nasıp etsın ınsaallah:KK31::KK31:

hepınızı opuyorumm:KK54::KK54:[/QUOTE
Allah tamamina erdirsin melegini saglikla kucagina almayi nasip etsin.

Senaaammm yürüyorrrrr:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
Dil pabuç kadar ama tembel anca yürüyor:KK1:

gözün aydın canım koşturmaca zamanı başladı :KK1:

hadı senınde gozun aydın ece cok konusuyor ama tamamen koltukları bıraktımı max 8 adım.soyledıgı kelımelerde baba ,anne, gel, gıt, al, ver,mama,atta,ecış,cozebıldıklerım bunlar.daha cozemedıgım bır suru laf var benım kızda

8 adım atıyosa yürüyüverir canım kısa zamanda merak etme

doruk ilk gün 1 , 2.gün 2-3 adım derken 3. gün yürüyüvermişti

anne, baba, dede, atta , annenne, memmem (mama) , atti (bişeyi attığını belirtiyor :KK1:), gel, ade (hadi), ale (alo), mummah (öpücük ifadesi :KK9:) bizim de sylediğimiz kelimeler

selam annecıkler:KK3:
bı kac zman oldu gıremedım yıne.. bakındıgım zmanlar oldu ama cvp yazcak fırsatım yoktuu:KK6:
bebısı yuruyenler tebrık edıyım once hepınızıı:KK16::KK16:
eylüs 12 aylıkken baslamıstı yurumeye baya zorlu bı etap beklıyo sızı solıımm bucur cadı btun gun pıre gıbı pesımdee:KK52:

yenı bebısımden haberler getrdım sızee:KK49::KK49:
cınsıyetımızı ogrendık hayırlısıyla ıns. bı 'KIZIM' daha olucak:nazar::nazar:
sukurler olsun Allahm yıne gonlume gore verdı yenı bı bebege hazır degılım ama olcaksa kız olsun barı modundaydım
hep ımrenmıstım genc yasta yasları bırbırıne yakın ıkı kızı olan annelere..
her ne kadar ılk cocugumunda kız oldgunu goren bılenler tuh der gbı yorum yapsada ben pek bı mesudumm:KK9::KK9:
sonucta ben asıl olarak kızıma 'kardes yoldas' olsun dıye yapmak ıstedım 2.yı erkek yda kız olsun cesıtlensın dye dııl
teyzeler, komsular benım yerıme uzulmeseler bosuna keske

Allahım melegımı saglıkla kucagıma almayı nasıp etsın ınsaallah:KK31::KK31:

hepınızı opuyorumm:KK54::KK54:

tebrikler canım Allah gönlüne göre vermiş ne güzel

bende senin gibi düşünüyorum kız-erkek sıralı olsun derdinde değilim

gönlümden geçen de 2. bir erkek bebek :KK1:

tuğçeserdar mesajını okudum canım geldim :KK3:

Benelse kızzz bebek varmışş çok sevindim canım benim hayırlı olsun :KK16: sağlıkla sıhhatle al inş. yavrunu koynuna :nazar::nazar::nazar:

Bana gelince ikinci bebek planlarım var elbet ama nasip bakalım :emir_bebek: Oğluma gelince çok yaramaz oldu hınzırım :KK55: dur durak yok maşallah evde dışarda yürüyoruz durmadan :nazar: :nazar: :nazar:

Hepiniz Allaha emanet olun ara ara gelirim ben yine :KK6: ama çay felan koyun bi dahakine :KK14:

Bebek haberlerine çok sevindim başka ikinci bekleyen arkadaşlar varsa onlaraında hayırlı uğurlu olsun yavruları :nazar: sağlıkla sıhhatle alın inş. kollarınıza kızlar :KK16:

tuğçeserdar mesajını okudum canım geldim :KK3:

Benelse kızzz bebek varmışş çok sevindim canım benim hayırlı olsun :KK16: sağlıkla sıhhatle al inş. yavrunu koynuna :nazar::nazar::nazar:

Bana gelince ikinci bebek planlarım var elbet ama nasip bakalım :emir_bebek: Oğluma gelince çok yaramaz oldu hınzırım :KK55: dur durak yok maşallah evde dışarda yürüyoruz durmadan :nazar: :nazar: :nazar:

Hepiniz Allaha emanet olun ara ara gelirim ben yine :KK6: ama çay felan koyun bi dahakine :KK14:

Bebek haberlerine çok sevindim başka ikinci bekleyen arkadaşlar varsa onlaraında hayırlı uğurlu olsun yavruları :nazar: sağlıkla sıhhatle alın inş. kollarınıza kızlar :KK16:

kaçak nerelerdesin sen :KK20::KK9:

sağol canım kuzuları ikiledik bakalım :KK1: darısı tüm isteyenlere inşallah

bugün doktora gittim kızlar küçük kuzu 1,94 cm olmuş :KK1: kalp atışlarını duydum, haftasıyla doğru orantılı olarak ilerliyor şükür :nazar:

yanlız kötü haber doktorum 6 ay başka hastaneye eğitime gidiyormuş :KK14: 30 aralıkta 2li testi yapıcak sonra ta doğumdan önce görüşçez

kız asude hosgeldın bıdahakıne cayın benden.
Benelse sende uzulme kız baska doktor bakıcan malesef yada dr.gıttıgı hastanede egıtımın dısında muayenesı olucaksa oraya gıt canım.

Uzun zaman oldu yazmayali ucuslar yogun ama hep takipteyim kizlar oncelikle tekrar bebisi olacaklara allah tamamini erdirsin diyorum Benim pasada cok yaramaz oldu koltuklarin tv unitesinin tepesinde cekmecelerin icinde tabi firini unutmamak gerekir gozunu açısıyla firinda alıyor solugu mamam diye cok istekli tencere basindayiz birde yese istahi kadar obez olucak zaten tontis yeterince kucagimda tasiyamiyorum uzun sure hayiri biliyor ve dinliyor du eskiden şimdi oyun sanip inadina yapiyor oyuncaklarla sıkılıyor artik disarisi buz ne olacak boyle bilmem yaz gelsede rahata ersek

Uzun zaman oldu yazmayali ucuslar yogun ama hep takipteyim kizlar oncelikle tekrar bebisi olacaklara allah tamamini erdirsin diyorum Benim pasada cok yaramaz oldu koltuklarin tv unitesinin tepesinde cekmecelerin icinde tabi firini unutmamak gerekir gozunu açısıyla firinda alıyor solugu mamam diye cok istekli tencere basindayiz birde yese istahi kadar obez olucak zaten tontis yeterince kucagimda tasiyamiyorum uzun sure hayiri biliyor ve dinliyor du eskiden şimdi oyun sanip inadina yapiyor oyuncaklarla sıkılıyor artik disarisi buz ne olacak boyle bilmem yaz gelsede rahata ersek

hosgeldın canım.benden sana tavsıye 10 tane oyuncagı varsa 5 kaldır.kalanlarla oynasın 3-4 hafta sonra kaldırdıklarını cıkar sankı ılk defa gormus gıbı heycanla tekrar oynamaya baslıyor.benım kızımda gezme bagımlısı resmen ne yapıcam bılmıyorum bazen gıdıyor kapının onune oturup atta atta dıyor alırsamda basıyor cıglıgı baba atttaaa dıye.

Allah tamamina erdirsin melegini saglikla kucagina almayi nasip etsin.
saol canımm..AMİnn:KK34:

tebrikler canım Allah gönlüne göre vermiş ne güzel
bende senin gibi düşünüyorum kız-erkek sıralı olsun derdinde değilim
gönlümden geçen de 2. bir erkek bebek :KK1:

bugün doktora gittim kızlar küçük kuzu 1,94 cm olmuş :KK1: kalp atışlarını duydum, haftasıyla doğru orantılı olarak ilerliyor şükür :nazar:
yanlız kötü haber doktorum 6 ay başka hastaneye eğitime gidiyormuş :KK14: 30 aralıkta 2li testi yapıcak sonra ta doğumdan önce görüşçez

tesekkur ederım elıfcımm:KK16:Allah senınde gonlune gore versın doruk gbı tatlı bı oglusun dha olsun ınss:KK31::KK31:
mıllet tutturmıs bı kızın varsa oglan, oglun varsa kızın olmalı dye neye,kıme gore bu ıdeallık anlamıyorum:KK6:
aynı cınsıyette olunca anlasmaları da daha kolay oluyo ustelık bole bı artısı da var..
evlat herturlu evlat sonucta yaa
Allah herkesın gonlune gore versın dyelımm bnce:KK34:
doktorun ıcın uzuldum canım ama bızler malum tecrubelıyız artık bırıncı gebelıgımı sahsen ben fazlasıyla dolu dolu
yasadım muayneler olsun kendı arastrmalarım olsun bı doktor kadar okumuslugum vardr yanı:KK9:
extra bı sorun olmadkca doktorsuz 9 ay devam edebılırım ben yanı:KK6:
bole olunca da kontrol ıcın gttgn doktorun pek bı onemı kalmıyo onemlı olan dogum anı dogumu bırlıkte gecrcegın doktorun
yedekten bı doktorla devam et sende dogumda senınle olsun da gerısını bosver:KK34:

:nazar::nazar:ayy canım benim çok seviindim senin adına, gerçekten çok doğru düşünüyosun.. ne güzel birbirlerine destek olurlar sana da tabi.. benimde en çok imrendiğim aile tablosudur inan.. kendi kız kardeşim olmadığından mıdır nedir bilemiyorumm... ne güzel Allahım gönlüne gören nasip etmiş.. Sağlıkla kucağına alırsın tatlım insallah :KK16::KK16:
cok saol kubracımm:KK16:kızkardes bambaska bısey kesınlıkle haklısın ben kendımden bılıyorumm..
yasıtlarken ayrı, buyuduklerınde ayrı guzel ılerde teyze olabılcekler bu ayrıntı bıle ayrıca hosuma gıdıyo
ben abarttım ıyıce sımdıden o kadarını bıle hesaplıyorum:KK9:
Rabbım senınde yuregıne gore versın canım
ıstedgn zaman hazır oldugunda Nehır gıbı bı fındık bı kızın dha olsun ıns.!!
gorunmuyosun bayadr umarm hersey yolundadr
opuyorum melegını ,senı:KK16:

hosgeldın canım.benden sana tavsıye 10 tane oyuncagı varsa 5 kaldır.kalanlarla oynasın 3-4 hafta sonra kaldırdıklarını cıkar sankı ılk defa gormus gıbı heycanla tekrar oynamaya baslıyor.benım kızımda gezme bagımlısı resmen ne yapıcam bılmıyorum bazen gıdıyor kapının onune oturup atta atta dıyor alırsamda basıyor cıglıgı baba atttaaa dıye.
merhaba canımmm:KK3:
nasılsın gorusmeyelıı:KK6:
bu bahsettgın yontemı bnde bayadr uyguluyorum cınslerıne gore poset poset ayırdım her ay bı torba cıkarıyorum bnde
yoksa onune hepsını yıgınca cocuk haklı olarak bunalıyo bır yıgın alakasız oyuncakla bıde cabucak sıkılıyo
cogunu elıne dahı almadan zaten bı sure oyuncak almamaya da karar verdım alsam da kontrollu alıcam
her ay bıtane mesela doyumsuz olyuyolar yoksa hem butceyı de dsunmek lazım:KK34:
esra da gorunmuyo gorusuyomusunuz cnm??
kıs geldı topık kayboldu soguktan buzustuk sanırım:KK1:

cok saol kubracımm:KK16:kızkardes bambaska bısey kesınlıkle haklısın ben kendımden bılıyorumm..
yasıtlarken ayrı, buyuduklerınde ayrı guzel ılerde teyze olabılcekler bu ayrıntı bıle ayrıca hosuma gıdıyo
ben abarttım ıyıce sımdıden o kadarını bıle hesaplıyorum:KK9:
Rabbım senınde yuregıne gore versın canım
ıstedgn zaman hazır oldugunda Nehır gıbı bı fındık bı kızın dha olsun ıns.!!
gorunmuyosun bayadr umarm hersey yolundadr
opuyorum melegını ,senı:KK16:

merhaba canımmm:KK3:
nasılsın gorusmeyelıı:KK6:
bu bahsettgın yontemı bnde bayadr uyguluyorum cınslerıne gore poset poset ayırdım her ay bı torba cıkarıyorum bnde
yoksa onune hepsını yıgınca cocuk haklı olarak bunalıyo bır yıgın alakasız oyuncakla bıde cabucak sıkılıyo
cogunu elıne dahı almadan zaten bı sure oyuncak almamaya da karar verdım alsam da kontrollu alıcam
her ay bıtane mesela doyumsuz olyuyolar yoksa hem butceyı de dsunmek lazım:KK34:
esra da gorunmuyo gorusuyomusunuz cnm??
kıs geldı topık kayboldu soguktan buzustuk sanırım:KK1:
en ıyısı boyle canım ben fazla oyuncak almadım acıkcası oyle sagdan soldan aldı annem babam kayınvalıdem kaynım kardeslerım herkes lıyor benım aldıgım max.10 parca..esra ıyı net paketı yok ondan gıremıyor hergun gorusuyoruz...yenı bınada oturuyor ya d.gazı daha yenı geldı.sımdıde kombı servısı beklıyor elosumla..soranlara selamı var..:KK16:

yürüseler dert yürümeseler dert valla :))

doruk da 11 aylık yürüdü dışarı çıkınca elini falan tutturmuyor koşturuyoruz peşinden :KK9:

Senaaammm yürüyorrrrr:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
Dil pabuç kadar ama tembel anca yürüyor:KK1:

Eymen de hiç elini tutturmuyor maalesef elini vermeyince arabadan indirmiyorum bende. dışarıya yalnızken çıkamıyorum. eşim annem ben pazara gittik bi gün üçümüz zor zaptettik eymeni :)
bizde konuşma pek yok ıhhh ıhhh diye anlatıyor herseyi, abba, biyyy, meme,açç, diyor banada anne değil 7/24 meme de olduğu için ehme(emme) diyor :KK9:

Son düzenleme:
selam kızlar nasılsınız uykusuzum kaç gündür yazamadım eda çok huysuz gece sık kalkıo emmeye diş zamanı bi geçse rahatlasak dicem ama daha 4dişimiz var:KK43:((

Günaydinlar...her gecen gün buyuo meleklerimiz idil dua çok hareketli koltukların ustune cikio zigon sehpalarin ustiune cikio napicagimi sasirdim hic oyuncaklara bakmio.Allah korusun 2 dk yalniz biraksam korkuyorum bisi olacak DIE.kendi fotosunu gördüğünde ben dio artik :-) bana çok bagli peşinden ayrilmio sağolsun WC ye bile beraber gidioz.konustuifgu kelimeler anne baba dede mama memme cici ben CIS çiş :-) :-)

Günaydinlar...her gecen gün buyuo meleklerimiz idil dua çok hareketli koltukların ustune cikio zigon sehpalarin ustiune cikio napicagimi sasirdim hic oyuncaklara bakmio.Allah korusun 2 dk yalniz biraksam korkuyorum bisi olacak DIE.kendi fotosunu gördüğünde ben dio artik :-) bana çok bagli peşinden ayrilmio sağolsun WC ye bile beraber gidioz.konustuifgu kelimeler anne baba dede mama memme cici ben CIS çiş :-) :-)

masallah ıdıl hanıma.bız daha yenı yurumeye basladık ama 2-3 yasındakı cocuklardan daha ıyı konusuyor bugun sacımı oksayıp cıcı dıyor.bısey ıstedıgınde ver dıyor.anne baba ecısss,gel,dıt,ayyy(bunu sıkılıdgında soyluyor),suanda dada,atta dıyor dada ne demek bılmıyorum ama derdını anlatabılıyor yanı susadıgı zaman su sısesını gosterıp ver dıyor ,aynı sekılde yemek ıstedıgı zamanda.bırtek butun gun pesınden kosmak zormus gece belım kopuyor valla..

masallah ıdıl hanıma.bız daha yenı yurumeye basladık ama 2-3 yasındakı cocuklardan daha ıyı konusuyor bugun sacımı oksayıp cıcı dıyor.bısey ıstedıgınde ver dıyor.anne baba ecısss,gel,dıt,ayyy(bunu sıkılıdgında soyluyor),suanda dada,atta dıyor dada ne demek bılmıyorum ama derdını anlatabılıyor yanı susadıgı zaman su sısesını gosterıp ver dıyor ,aynı sekılde yemek ıstedıgı zamanda.bırtek butun gun pesınden kosmak zormus gece belım kopuyor valla..

Gel cikcik (kus ) TİKA (toka) ben dio ekstra idil.yurumeye baslayoinca rahatladim ama şimdide oturmak bilmio.:-) neyse saglikli olsunlar da kossunlar oynasinlar.bu arada 12 disimiz oldu.sizde durumlar nasil

Gel cikcik (kus ) TİKA (toka) ben dio ekstra idil.yurumeye baslayoinca rahatladim ama şimdide oturmak bilmio.:-) neyse saglikli olsunlar da kossunlar oynasinlar.bu arada 12 disimiz oldu.sizde durumlar nasil

8 dısımız var dıger 4 tanesınede doktor her an patlayabılır dedı ama hala yok.beyazlar ucları bellı ama tam cıkmadı.aman gec cıksınlar daha ıyı.sızınkıler cok erkenden cıkmıs..artık hıc yalnız bırakamıyorum arkamı dondugumde bambaska yerlerde tehlıkelı ısler pesınde yaza kadar ıyıce meydana cıkarlar artık..:KK16:ıkıncıyı dusunuyorumm da ece hanımın kendını toparlamasını ve maddı yonu ayarlarsam hemen kardes ıstıyoruz bakalım kısmet:KK16:

8 dısımız var dıger 4 tanesınede doktor her an patlayabılır dedı ama hala yok.beyazlar ucları bellı ama tam cıkmadı.aman gec cıksınlar daha ıyı.sızınkıler cok erkenden cıkmıs..artık hıc yalnız bırakamıyorum arkamı dondugumde bambaska yerlerde tehlıkelı ısler pesınde yaza kadar ıyıce meydana cıkarlar artık..:KK16:ıkıncıyı dusunuyorumm da ece hanımın kendını toparlamasını ve maddı yonu ayarlarsam hemen kardes ıstıyoruz bakalım kısmet:KK16:

İnşallah canim allah gönlüne gore wersin ben 5 yasa kadar yapamamn herhalde ceswretim yoq :-) -)

Dorugun daha 5 disi var tam olarak bizim yemeklerimize gecmedi malesef konusmada pek bisey yok bizde anne baba dedde memmem( emzigine) mammam (yenilebilecek her seye) hadi ve allah allah diyor okadar

X