Sünnet Yeni doğan sünnetini kesinlikle tavsiye ediyorum...

fulyahnm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2012
55
13
Selamlar
Ben yeni doğan sünnetiyle ilgili tecrübelerimi yeni anne olan yada olmak üzere olan tüm annelerle paylaşmak istiyorum.Kafanızdaki soru işaretlerine biraz olsun cevap olabilirim.
Biz oğlumuz doğduğunda yenidoğan sünneti istedik.En erken 24 saat sonra yapılabiliyormuş.doğumdan sonraki gün daha hastaneden çıkmadan bebeği alıp götürdüler ve sünnetini yaptılar.bebek döndüğünde gayet rahat görünüyordu.kesilen yerde dikiş vs yoktu ilaç sargı vs de yoktu.eve çıktığımızda hafif bir kabuk vardı oda iki günde düştü.bizden o bölgeye hiçbirşey sürmememizi istediler.normal bezledik.hiç ağlama huzursuzlanma vs olmadı.bebek zaten sürekli emip uyuyordu.dünyadan bir haberdi.1 hafta sonra kontrole gittiğimizde dr tamamen iyileşmiş dedi.daha göbeği düşmeden sünnet bölgesi geçmişti bile.şimdi kafamız çok rahat.hangi dr yok hangi hastane yok kaç yaşında yok psikolojisiydi seramonisiydi hiç bir şey düşünmüyoruz.yeni doğanlarda yaralar ışık hızıyla iyileşiyor.sürekli uyku halinde oldukları için ve beyinlerindeki bazı algılar geç geliştiği için acıyı nispeten büyük çocuklara nazaran kolayca tolere edebiliyolar.Geriye mutlu sağlıklı doğuştan ERKEK bebekler kalıyor :) kesinlikle tavsiye ederim.

Bebekken yapınca sadece kolay olmaz işe psikolojik sorunlarda devreye girmez.. bir tanıdığım çocuğunu 12 yaşında sünnet ettirdi çocuk genç oldu resmen sünnetsiz halini geri istediğini söylüyor..bana kötülük yaptınız diyor..inanabiliyormusunuz böyle birşeye en iyisi ya bebekken yada hiç..aslında bazen diyorum ki..gerek olsaydı erkek çocukların zaten sünnetli doğarlardı..aman neyse işte..şu sünnet meselesi kdr çelişkili bir mesele yok aslında görebilene Tabi..

nil-gün sünnet kitabını okudum ve daha başka araştımalarda yaptım sünnet olmanın temizlik bakımından bir güzelliği var ama sünnetsiz bir insanın farkı orgazm anında kendini gösterir ve orgazmdan alınan hazzı %50-80 arasında fazlalaştırır ancak cinselliğe herhangi bir katkısı yada farklılığı yoktur sadece orgazm anında normalde olan şiddetten 2 kata yakın oranda şiddetli bir orgazm hissedilir..bu hissi bizler pek bilmeyiz..

Son düzenleme:
nil-gün sünnet kitabını okudum ve daha başka araştımalarda yaptım sünnet olmanın temizlik bakımından bir güzelliği var ama sünnetsiz bir insanın farkı orgazm anında sadece kendini gösterir ve alınan hazzı %50-80 arasında fazlalaştırır ancak cinselliğe herhangi bir katkısı yada cinsel fornksiyonlarda bir farklılık yoktur sadece orgazm anında normalde olan şiddetten 2 kata yakın oranda şiddetli bir orgazm hissi verebilir..bu hissi bizler pek bilmeyiz..

ne yazıkki kişisel tercih olmuyor ömür boyu senin yakanda olan bir operasyon..senin bunu kabul edip etmeyeceğinde belli değil..

Son düzenleme:
yani bu ömürlük komplikasyonu kabul edebilirsin ama etmeme hakkında olmalıdır malumu beden senin..nedeni ne olursa olsun soluk alıp verdikçe seninle olan bir izi kabul etmemeye hakkın olmalı bence..

Allah kahretmesin ki bizim en büyük sorunumuz toplumumuzda toplum bu konuda anlayışlı değil çünkü % 90 95 erkeklerimiz sünnetli bu Adetten çok daha vahimi toplum.. bir tanıdığım erkek anemi olduğu için sünnet olmadığı için çok toplumsal baskı hissediyor ve partner bulmakta zorlanıyor..kesin olan birşey söyleyeyim 1-2 nesil sünnet olmasa insanlar bu tutuculuktan vazgeçer ve asıl tehlikeli olan bu toplumsal baskıdır...ben toplumsal mahalle baskısından nefret ediyorum..sorun şuki herkez ne yapıyorsa sende onu yapmazsan malzeme oluyorsun..çok kızıyorum çok..

Son düzenleme:
bu yenidoğan sünneti konusunda bende çok kararsızım çoğunluk tavsiye ediyor bakalım biz ne yapacağız???

bende erken sünnet istiyorum ama eşim pek istemiyor ayrıca sünnet törenlerini de pek sevmiyorummm

ben de oğlum 10 günlükken sünnet yaptırmıstım, çok rahat oldu, hiçbir sıkıntı da yasamadık. tavsiye ediyorum.

çok emin değilim ama dinimiz de sanırım erken sünneti hatta doğar doğmaz sünneti uygun görüyor

Bende bebeğim doğduktan 26 saat sonra sünnet ettirdik sargı vardı 5. Gün kontrolünde sargısı açıldı birkaç gün antibiyotikli pomat kulandık ve geçti hepsi bu :) bebeğim hiç bişey anlamadı ne acısı vardı ne de sancısı anestezide lokal uygulanan bir kremle sağlandı . Doğum yapacağınız hastaneyi ve sünneti yapacak dr u iyice araştırmanız şartıyla tavsiye ederim .

X