Evlat Edinme yardim lutfen

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

rosani

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2011
68
66
35
merhabalar ben yeni evlat edindim 2 tane kiz kardes aldim
benim bi sorum olacak istanbul da yasayan ve evlat edinmis annelere...
cocukla 1 sene gecirdikten sonra nufusunu ustune alabiliyorsunuz acaba mahkeme surece ne kadar suruyor bilen arkadaslar lutfen bilgilendirin bizi..

Sorduğunuz konuyu bilmiyorum ama sadece size ve sizin gibi insanlara karşı teşekkür ve minnet duyduğumu söylemek için cevap vermek istiyorum. O kadar etkileniyorum ki gerçekten müthiş birşey herkesin yüreğinden bin kat daha büyük bir yürek olduğunu düşünüyorum. Hele de 2 kız kardeş Allah yuvanıza kat kat mutluluk, huzur ve sağlık getirsin bir ömür boyu kızlarınızla birlikte güzel günler geçirin. Sevgiyle sağlıkla kalın. :KK16:

cok tesekkur ederim yazdiginiz seyler beni cok mutlu etti..ama inanin onlar dunyanin en ozel ve en guzel varliklari cok..

cocukla 1 sene gecirdikten sonra nufusunu ustune alabiliyorsunuz acaba mahkeme surece ne kadar suruyor bilen arkadaslar lutfen bilgilendirin bizi..

lutfen kimse yokmu bu konuyu bilen yardim edin...

arkadaşım benim kızım 32 aylık oldu rıza kararı olduğu için bizim mahkememiz daha devam ediyor 1 yılın sonunda hemen olucak diye umutlanmayın

merhaba:-) bu konuyu bende merak ediyorum.bizimde sürecimiz 7 ay oldu.ve geçen gün uzmanımız ziyaretimize geldiğinde mahkeme konusunu sordum.bana söylediği bir yılı doldurduğumuz tarihten sonra bize resmi yazı geleceği ve bizimde bununla aile mahkemesinde uzmanımıza karşı dava açacağımızı söyledi.bizim çocuklarımızda rıza.bu durumda sosyal hizmetler uzmanımıza karşı davacı oluyormuşuz.tabii mahkeme süreci ne kadar sürer bilemiyorum.inşaallah çok uzun sürmeden sonuçlanırda çocuklarımız nüfusumuza geçer.allahtan hayırlısını diliyorum.sanırım siz ve bizim aynı dönemlerde mahkememiz başlayacak:-)

arkadaşım benim kızım 32 aylık oldu rıza kararı olduğu için bizim mahkememiz daha devam ediyor 1 yılın sonunda hemen olucak diye umutlanmayın

canim siz kizinizi alalimi 32 ay oldu yoksa kizinizin yasimi...?bi de riza karari ne oluyor ben anlamadim...?

merhaba:-) bu konuyu bende merak ediyorum.bizimde sürecimiz 7 ay oldu.ve geçen gün uzmanımız ziyaretimize geldiğinde mahkeme konusunu sordum.bana söylediği bir yılı doldurduğumuz tarihten sonra bize resmi yazı geleceği ve bizimde bununla aile mahkemesinde uzmanımıza karşı dava açacağımızı söyledi.bizim çocuklarımızda rıza.bu durumda sosyal hizmetler uzmanımıza karşı davacı oluyormuşuz.tabii mahkeme süreci ne kadar sürer bilemiyorum.inşaallah çok uzun sürmeden sonuçlanırda çocuklarımız nüfusumuza geçer.allahtan hayırlısını diliyorum.sanırım siz ve bizim aynı dönemlerde mahkememiz başlayacak:-)

evet kardesim insallah ayni zamanda cocuklarimiza nufuzumuza alacagiz :) bize de size anlattiklari gibi anlatmislardi ama ben mahkemenin ne kadar surecegini merak ediyordum hayirlisi artik yasayip ta gorecegiz insallah edindigimiz tecrubeleri yazariz artik ihtiyaci olan kardeslerimize...

canim siz kizinizi alalimi 32 ay oldu yoksa kizinizin yasimi...?bi de riza karari ne oluyor ben anlamadim...?

canım kızım 24 günlüktü ailemize katıldığında şuan 32 aylık oldu ailesinin rızasıyla kuruma bırakılmış olan çocuklara rıza kararı ile deniyor inşallah sizin mahkemeniz uzun sürmez

lee26 sizin çocukların velisi uzman oluyor mahkemede çocukların ailesini temsilen çıkacak inşallah tek mahkemede biter

canım kızım 24 günlüktü ailemize katıldığında şuan 32 aylık oldu ailesinin rızasıyla kuruma bırakılmış olan çocuklara rıza kararı ile deniyor inşallah sizin mahkemeniz uzun sürmez

ayy tatlim ya 24 gunlukmu cok kucukmus...evet bizimkileride ailelin karariyla birakilmis siz hala 32 ay oldugu halde hala uzerinize alamadinizmi..?insallah uzun surmez dualarimiz bu yonde...

rıza ile ilgili bir problem çıkmazsa fazla uzun sürmez,merak etmeyin.

X