Evlat Edinme ben yeni 2 melegi evlat edindim...

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Merhaba, hayırlı Cumalar öncelikle...
Ben evlat edinmedim ama evlat edinme konularında fazlasıyla bu konuda bilgilendiğimi düşünüyorum, başvuru yapan arkadaşlar sayesinde. Tavsiye istemişsiniz, benim tavsiyem işlerin yasal yolla olmasıdır. Arkadaşınız gerçekten anne olmayı çok istiyorsa, yani sadece maksat bir çocuk sevindirelim olmamalı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na (yani eski SHÇEK) bağlı il müdürlüğüne gidip başvurusunu yapar. Ondan istenecek bazı tahlil ve evraklar olacaktır, bunları tamamladığında dosyası işleme alınacak ve beklemeye başlayacaktır. Bu süreç öyle ben çocuk istiyorum - al sana çocuk şeklinde olan birşey değil, emek lazım, sabır lazım, özlem lazım, çaba lazım. Yasal olmayan yollardan evlat edinmenin çok doğru olduğunu düşünmüyorum çünkü ileride çıkabilecek sorunlara karşı çok bilgili ve aklı selim hareket edilemeyebilir, hem arkadaşınız hem de evlat edindiği çocuk zarar görebilir.
Aşağıda linkini eklediğim sayfaya gelip durumunuzu anlatırsanz, arkadaşlarımız mutlaka yardımcı olacaklardır. Saygılar...

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=290676

teşekkürler lill86 arkadaşım.
araştıracağım bende o linkten
hayırlı cumalar

arkadaslar ben 2 kiz kardesi evlat edindim 7 ay oldu alali eger kafaniza katilan veya merak ettiginiz seyler varsa lutfen sorun tercubelerimle yanitlamaya calisalim..ben o bekleme surecinde cok merak ettigim seyler oldu ama kimsem yoktu soracak o yuzden kim neyi sormak istiyorsa sorsun kafaniz ne kadar rahat olursa o kadar kolay atlatirsiniz bu zor zamanlari insallah...saygilarimla...
nasıl bir duygu hissediyorsunuz gerçekten ben çok mutlu oldum... çok güzel birşey yapmışsınız..işin gerçeği benim kendi çoçuğum oluyor ama ben evlat edinmek istiyorum..ne gibi zorluklarla karşılaştınız acaba..:KK3:

kaç yaşındalar ve evlatlık oldugunu bılıyorlarmı birde maddi durumunuz çokmu iyi ortamı? benım arkadasımda cocugu olmuyorda

nasıl bir duygu hissediyorsunuz gerçekten ben çok mutlu oldum... çok güzel birşey yapmışsınız..işin gerçeği benim kendi çoçuğum oluyor ama ben evlat edinmek istiyorum..ne gibi zorluklarla karşılaştınız acaba..:KK3:

Coook guzel bı duydu biz aile olduk sükür..hıc kolay degıl ınsanın gercekten buyuk bir sabıra ıhtıyacı var belırsızlık hıc kolay degıl..allah yrdımcınız olsun

Arkadaşlar benım melekler artık büyüdüler cok şükür cok tatlı ıkı bal tüpü oldular büyük kızım ana okuluna başladı küçük olanda seneye başlayacak ınşallah şimdi daha buyuk sorunumuz var onlara bu durumu anlatmak bız ufaktan ufaktan başladık ama yınede daha cok bılgılenmemız lazım bu konuda..tavsıyelerınızı beklerim cok ihtıyacım var..sevgiler

ne kadar güzel kalbiniz var öyle..böyle kalbli insanlar var mı türkiyede...kızlarınızı bebekken mi aldınız...:KK36:

ne kadar güzel kalbiniz var öyle..böyle kalbli insanlar var mı türkiyede...kızlarınızı bebekken mi aldınız...:KK36:

Evet buyuk 2 yasindaydi küçük altı aylıktışimdi kocaman oldular kalpleri sevgı dolu oldu aılemiz aile oldu ,onlar biZlere bizler onlara hayat olduk..Rabbim isteyen ve bekleyen herkese bu Duyguları tatmayı nasıp etsın.

Evet buyuk 2 yasindaydi küçük altı aylıktışimdi kocaman oldular kalpleri sevgı dolu oldu aılemiz aile oldu ,onlar biZlere bizler onlara hayat olduk..Rabbim isteyen ve bekleyen herkese bu Duyguları tatmayı nasıp etsın.

sen ne güzel bir insansın böyle , nasıl soylenir ne edilir bilemiyorum ama ben bile belki binlerce km uzaktan senin sevgini yüregimde hissettim. Elbette o yavrularda hissediyordur bunu..

etrafta can sıkan kendini bilmeyen hadsizler olmayacak mı olacak tabi , ama böyle bir sevgi dagları bile yıkar .biraz arastırın , bırkac uzman gorusu alın , Allahtan da hayırlısını dileyin, bu surecide guzellikle atlatın dilerim.

canı gonulden dua edecegim size..

yavrularınla güzel hayat geçirmen dileğiyle..güzel anne...:KK68:

arkadaslar ben 2 kiz kardesi evlat edindim 7 ay oldu alali eger kafaniza katilan veya merak ettiginiz seyler varsa lutfen sorun tercubelerimle yanitlamaya calisalim..ben o bekleme surecinde cok merak ettigim seyler oldu ama kimsem yoktu soracak o yuzden kim neyi sormak istiyorsa sorsun kafaniz ne kadar rahat olursa o kadar kolay atlatirsiniz bu zor zamanlari insallah...saygilarimla...
muhteşem bir insansınız...mutluluklar dilerim meleklerinizle...bir iki sorum var..biliyorum bu başlığı açalı yıllar olmuş, muhtemelen görmeyeceksiniz bile ama görürseniz ve cevap verirseniz çok sevinirim..evlat edindiğinizde çocuklarınız bebek miydi?? yoksa daha mı büyüklerdi...bebek evlat edinmeyi mi önerirsiniz yoksa 1-2 yaş arası çocukları mı??? bir de eşinizin rızasını nasıl aldınız...nasıl ikna ettiniz..çok iyi pırıl pırıl bir eşim olmasına rağmen hala çekinceleri var.ne olduklarını da söylemiyor...sanırım hala kendi çocuklarımız olabileceğine inanıyor..ona evlat edinsek de kendi biyolojik çocuğumuz için denemeye devam edebileceğimizi de söyledim ama ikna edemedim..1 aşılama,3 tüp bebek yıllarca manuel :) sonuç ben artık kabul ettim, bir evlat istiyorum, yukarıda da belirttiğim gibi "çok istersen tedavi olmaya devam da ederim" dedim ama o pek kabul edememiş gibi....sevgimi vereceğim büyütebileceğim annesi olabileceğim bir insana kalbimi, yuvamı açmak istiyorum artık...yaşadığımız bu acının iyi bir sonucu olsun istiyorum bu vesileyle bir yavruya yeni bir hayat vermek istiyorum

Son düzenleme:
Merhaba Rosani,
Oncelikle seni tebrik ediyorum. Gercektende cok cesurca bir adim atmissiniz. Bravo!!
Bende evlat edinmeyi dusunuyorum ve mumkunse sizden bilgi alabilrimiyim?

Merhaba Rosani,
Oncelikle seni tebrik ediyorum. Gercektende cok cesurca bir adim atmissiniz. Bravo!!
Bende evlat edinmeyi dusunuyorum ve mumkunse sizden bilgi alabilrimiyim?

Bu başlık çok aktif değil ama üst menüde
Evlat Edinenler Lütfen Duygularınızı Bizimle Paylaşın
adlı başlığa yazarsanız orada başvuran, bekleyen, kavuşan çok anne var. Hatta az önce bir annemiz yazmış, evladını eve getirmiş daha bugün. sevinçlerimiz, hüzünlerimiz, korkularımız hep benzer. Ama biliyoruz ki, sonucu herşeye değer. Aklınıza takılanlar daha kolay yanıt bulabilir. Sormak istediklerinizi sorailirsiniz. Hatta fırsatınız olursa baştan sona okumanızı öneririm, biraz uzun ama :)
ben henüz kızıma kavuşmadım, başvuru sonrası bekleme aşamasındayım. bbu forun gerçekten destek oldu :)

Te
adlı başlığa yazarsanız orada başvuran, bekleyen, kavuşan çok anne var. Hatta az önce bir annemiz yazmış, evladını eve getirmiş daha bugün. sevinçlerimiz, hüzünlerimiz, korkularımız hep benzer. Ama biliyoruz ki, sonucu herşeye değer. Aklınıza takılanlar daha kolay yanıt bulabilir. Sormak istediklerinizi sorailirsiniz. Hatta fırsatınız olursa baştan sona okumanızı öneririm, biraz uzun ama :)
ben henüz kızıma kavuşmadım, başvuru sonrası bekleme aşamasındayım. bbu forun gerçekten destek oldu :)
s
Ilgi ve onerileriniz icin cok tesekkur ederim. Bu foruma yeniyim ama bana cok faydali olacagindan hic suphem yok:)

merhaba tüm mesajlarınızı okudum çok mutlu oldum Allah size bağışlasın saglıkla mutlulukla. Sormak istediğim birşey var cevaplarsanız cok sevinirim. Bende basvuru yapmayı düşünüyorum bir sene içinde nasipse. ama ev sahibi olmak zorunlumu acaba ben kiracıyım durumum cok kötü değil normal sartlarda bu sorun olurmu acaba evlat edinmek için böyle bi şart varmı

merhaba tüm mesajlarınızı okudum çok mutlu oldum Allah size bağışlasın saglıkla mutlulukla. Sormak istediğim birşey var cevaplarsanız cok sevinirim. Bende basvuru yapmayı düşünüyorum bir sene içinde nasipse. ama ev sahibi olmak zorunlumu acaba ben kiracıyım durumum cok kötü değil normal sartlarda bu sorun olurmu acaba evlat edinmek için böyle bi şart varmı

merhaba lay07;
başvuru kararınıza sevindim. Srouna gelince ev sahibi olma zorunluluğu yok.
Müracat edince gerisi geliyor. Devletin bazı kıstasları var ama onalrı net açık bir şekilde söylemiyorlar.
Maaş yazılarınızı, SGK dökümlerinizi, varsa üzerinize kayıtlı tapu yada araç kayıtlarını istiyorlar. Bilginize.
Daha detaylı bilgiler alabilmeniz için bulunduğunuz ildeki Sosyal Hizmetler kurumuna müraacat edin.
En sağlıklı bilgiyi uzmanlar verecektir. İlden ile de farklılık gösterebiliyor... Diğer sayfayı takip ederseniz oradan daha çok yardım alabilirsiniz.. Hayırlısı olsun....

X