Ikili tarama testinde risk:((

Merhabalar Bora bey

bende iki li test sonucumu aldım dr izinde olduğu için sonuçlar hakkında bilgi edinemedim yardımcı olmanızı rica ederim teşekkürler şimdiden.

PAPP-A 3.69mlU/ml ---- 1.52 düzeltilmiş MoM
fb-hCG 25.99 ng/ml ---- 0.58 düzeltilmiş MoM

CRL53 00
Nuchal translucency 1.40
0.99 Mom

Cut off değerinin altında 1:10000

sonuçlar böle ...

Merhabalar Bora bey

bende iki li test sonucumu aldım dr izinde olduğu için sonuçlar hakkında bilgi edinemedim yardımcı olmanızı rica ederim teşekkürler şimdiden.

PAPP-A 3.69mlU/ml ---- 1.52 düzeltilmiş MoM
fb-hCG 25.99 ng/ml ---- 0.58 düzeltilmiş MoM

CRL53 00
Nuchal translucency 1.40
0.99 Mom

Cut off değerinin altında 1:10000

sonuçlar böle ...

Down sendromlu bir bebek doğurma ihtimaliniz 1/10000 in altında, Sonucunuz gayet iyi çıkmış. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Down Sendromu:1/27500 olarak rapor edilmiş. Amniosentezi (genetik US yapıyor dörtlü test önermiyorum) 16. haftada genetik US de normalse önermiyorum. Ayrıca sizin kanınızda bakılan Harmony test (anne kanında bebeğin hücrelerine kromozom analizi yapılıyor), sizin durumunuzda işlerin yolunda olduğunu gösteren güvenilir bir testtir. Sağlıklı günler ve gebelik dilerim....
Cevabınız için teşekkür ederim.Şu anda 17.haftanın içindeyim.Genetik US dediğiniz ayrıntılı ultrason mu acaba?

Benzer, ancak hedefleri farklıdır...
Iyi gunler bora bey 11+6 gunluk iken ikili tarama testi yaptirdim 23 yasindayim ve sonucum soyle cikti
biyokimya sonuclari:
PAPP-A:0, 263 duzeltilmis mom 0, 10
Fb-hCG:102 duzeltilmis mom 2, 38
Risklerl:
Yas riski: 1 :1019
Kombine trisomy 21 riski: 1:82
Trisomy 13/18+NT: 1:68
Ultrason verisi:
CRL olcumu: 55
Nuchal translucency MOM: 0, 82
Nasal bone: mevcut
Ve ben bu ikili testi yaptirdigimda bobrek tasi ve kum dokerken yaptirdim.doktorum ultrasonda herseyin normal oldugunu soyledi emin olmak icin vajen bolgeden de bakti ultrasonda. Tek care amniosentez net sonuc almamiz icin dedi.suan 12+3 gunluk gebeligim 3 hafta sonra tekrar gitmemi soyledi .bana yardimci olursaniz cok mutlu olurum.

Son düzenleme:
Iyi gunler bora bey 11+6 gunluk iken ikili tarama testi yaptirdim 23 yasindayim ve sonucum soyle cikti
biyokimya sonuclari:
Risklerl:
Ultrason verisi:
Ve ben bu ikili testi yaptirdigimda bobrek tasi ve kum dokerken yaptirdim.doktorum ultrasonda herseyin normal oldugunu soyledi emin olmak icin vajen bolgeden de bakti ultrasonda. Tek care amniosentez net sonuc almamiz icin dedi.suan 12+3 gunluk gebeligim 3 hafta sonra tekrar gitmemi soyledi .bana yardimci olursaniz cok mutlu olurum.[/QUOTE]

biyokimya sonuclari:
Risklerl:
Ultrason verisi:
Ve ben bu ikili testi yaptirdigimda bobrek tasi ve kum dokerken yaptirdim.doktorum ultrasonda herseyin normal oldugunu soyledi emin olmak icin vajen bolgeden de bakti ultrasonda. Tek care amniosentez net sonuc almamiz icin dedi.suan 12+3 gunluk gebeligim 3 hafta sonra tekrar gitmemi soyledi .bana yardimci olursaniz cok mutlu olurum.

Nazal kemik ve NT normal değerlerde. Beklemeden Harmony testi (anne kanında bebeğin hücreleri var ve o hücrelere kromozom analizi yapılıyor) yaptırabilirsiniz. Sonuç güvenilir. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

biyokimya sonuclari:
Risklerl:
Ultrason verisi:
[/QUOTE]
merhaba şuanki durumunu merak ettim amniyosentez yaptırdın mı?

merhaba Bora Bey;
benim değerlerim
papp-a :1292,0ng/ml
t-hcg :168.4ıu/ml
nt:2.6mm
nb :mevcut
down sendromu 1:208
sadece yaş:KK1:947
trizomi 18/13

hamilelyim 14 hafta 5 günlük değerlerimin yüksek çıktığı söylendi dr ile henüz konuşamadım ama durum ne kadar kötü
cvs için geç bir zaman sanırım tek alternatif amiosentez siz ne düşünüyorsunuz bu değerler hakkında?

merhaba Bora Bey;
benim değerlerim
papp-a :1292,0ng/ml
t-hcg :168.4ıu/ml
nt:2.6mm
nb :mevcut
down sendromu 1:208
sadece yaş:KK1:947
trizomi 18/13

hamilelyim 14 hafta 5 günlük değerlerimin yüksek çıktığı söylendi dr ile henüz konuşamadım ama durum ne kadar kötü
cvs için geç bir zaman sanırım tek alternatif amiosentez siz ne düşünüyorsunuz bu değerler hakkında?

CVS e gerek yok. Amniosentez veya anne kanında bebek hücreleri (harmony test) yaptırabilirsiniz. Çok geçmiş olsun. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

2 li test
kombine risk 1:597
ikili test: 1:323
yaş riski: 1:734
trisomy 13/18+nt:<1:10000

fb-hcg 43,7 ng/ml 1,10 düzeltilmiş mom
papp-a 1,09 mlu/ml 0,38 düzeltilmiş mom

crl 60 mm
crl ye göre gebelik yaşı 12+2
serum alma tarihine göre gebelik haftası 12+2

nuchal translucency 2,00 mm /1,28 mom
nasal bone unknown

yaşı :32
diyabet :no
fetus sayısı:1
etnik köken :caucasian

3 lü test
demografik veriler
doğumdaki yaş 32
gebelik haftası 17+2
ağırlık 64

ölçülen serum değeri
afp 28,9 lU/ml 0.77 düzeltilmiş mom
hcg 43409 lU/ml 1,91 düzeltilmiş mom
ue3 0,647 ng/ml 0,71 düzeltilmiş mom

gebelik yaşı 17+2
metod bpd hadlock

mom lar aşağıda belirtilen faktörlere göre düzeltilmiştir.
maternal kilo

trısomy 18 tarama sonucu
hesaplanan trisomy 18 riski <1:10000 dir trisomy 18 için istatistiksel bir risk tespit edilmemiştir.

riskler doğumdaki
trisomy 21 için biyokimyasal risk 1:317
yaş riski 1:734
nörol tüp defekt <1:10000

trisomy 21 tarama sonucu
hesaplanmış trisomy 21 risk riskli cut off değerinin altındadır ve bu değer risksiz bölgede bulunmaktadır.

trisomy 21 sonucuna göre aynı değerleri gösteren 317 kadından sadece 1 inde trisomy 21 li gebeliğe rastlanmıştır. 316 kadında ise normal gebelik görülmüştür.

hesaplanan tüm değerler istatistiksel risk değerleri olup tarama amacı ile kullanılmaktadır.bu bir teşhis programı değilidr.

bu sonuçların istatistiksel sonuçlar olduğu ve teşhis değeri olmadığı unutulmamalıdır.

nöral tüp defekt (ntd)tarama sonucu
nöral tüp defekt için düzeltilmiş afp mom değeri (0,77) risksiz bölgede bulunmaktadır.

bora hocam bu değerlere göre meslektaşınız benden amniyosentez istedi ama ben kabul etmedim bu değerlerim normal mi acaba bide sizden duymak istedim bu yüzden moral biraz bozuk benim gittiğim bölüm riskli gebelik kan pıhtılaşması var onun içinde iğne kullanıyorum bunuda bilmenizi istedim yardımcı olursanız çok sevinirim hocam :KK43:((((( rabbim herkese hayırlısı ile bebeğini kucağına almayı nasip etsin sağlıklı bir şekilde amin.
şimdiden teşekkür ederim bora bey...

Son düzenleme:
Bora bey benim sonucum nette
Free Beta HCG 13 ng/mL CLIA Serum PAPP-A 0.75 mIU/mL CLIA Serum Rapor (Down Send.)
olarak görülüyor. Doktor pazartesiye kadar yok lütfen yorumlar mısınız?

Bora bey benim sonucum nette
Free Beta HCG 13 ng/mL CLIA Serum PAPP-A 0.75 mIU/mL CLIA Serum Rapor (Down Send.)
olarak görülüyor. Doktor pazartesiye kadar yok lütfen yorumlar mısınız?

Yorumlayamam, tetkik yorumu ile birlikte gelmektedir. Geçmiş olsun. sağlıklı bir gebelik dilerim...

2 li test
kombine risk 1:597
ikili test: 1:323
yaş riski: 1:734
trisomy 13/18+nt:<1:10000

fb-hcg 43,7 ng/ml 1,10 düzeltilmiş mom
papp-a 1,09 mlu/ml 0,38 düzeltilmiş mom

crl 60 mm
crl ye göre gebelik yaşı 12+2
serum alma tarihine göre gebelik haftası 12+2

nuchal translucency 2,00 mm /1,28 mom
nasal bone unknown

yaşı :32
diyabet :no
fetus sayısı:1
etnik köken :caucasian

3 lü test
demografik veriler
doğumdaki yaş 32
gebelik haftası 17+2
ağırlık 64

ölçülen serum değeri
afp 28,9 lU/ml 0.77 düzeltilmiş mom
hcg 43409 lU/ml 1,91 düzeltilmiş mom
ue3 0,647 ng/ml 0,71 düzeltilmiş mom

gebelik yaşı 17+2
metod bpd hadlock

mom lar aşağıda belirtilen faktörlere göre düzeltilmiştir.
maternal kilo

trısomy 18 tarama sonucu
hesaplanan trisomy 18 riski <1:10000 dir trisomy 18 için istatistiksel bir risk tespit edilmemiştir.

riskler doğumdaki
trisomy 21 için biyokimyasal risk 1:317
yaş riski 1:734
nörol tüp defekt <1:10000

trisomy 21 tarama sonucu
hesaplanmış trisomy 21 risk riskli cut off değerinin altındadır ve bu değer risksiz bölgede bulunmaktadır.

trisomy 21 sonucuna göre aynı değerleri gösteren 317 kadından sadece 1 inde trisomy 21 li gebeliğe rastlanmıştır. 316 kadında ise normal gebelik görülmüştür.

hesaplanan tüm değerler istatistiksel risk değerleri olup tarama amacı ile kullanılmaktadır.bu bir teşhis programı değilidr.

bu sonuçların istatistiksel sonuçlar olduğu ve teşhis değeri olmadığı unutulmamalıdır.

nöral tüp defekt (ntd)tarama sonucu
nöral tüp defekt için düzeltilmiş afp mom değeri (0,77) risksiz bölgede bulunmaktadır.

bora hocam bu değerlere göre meslektaşınız benden amniyosentez istedi ama ben kabul etmedim bu değerlerim normal mi acaba bide sizden duymak istedim bu yüzden moral biraz bozuk benim gittiğim bölüm riskli gebelik kan pıhtılaşması var onun içinde iğne kullanıyorum bunuda bilmenizi istedim yardımcı olursanız çok sevinirim hocam :KK43:((((( rabbim herkese hayırlısı ile bebeğini kucağına almayı nasip etsin sağlıklı bir şekilde amin.
şimdiden teşekkür ederim bora bey...

Biyokimyasal risk her iki testte de 1/300 ler civarında çıkmış. genetik ultrasonografi (benim gibi perinatoloji uzmanlarınca yapılır) normalse bebekle ilgili işlem önerilmemektedir. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Biyokimyasal risk her iki testte de 1/300 ler civarında çıkmış. genetik ultrasonografi (benim gibi perinatoloji uzmanlarınca yapılır) normalse bebekle ilgili işlem önerilmemektedir. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

hocam daha 4 lü teste girmedim kısmetse diğer aya benim 3 düşüğüm var araştırma istediği diğer doktorlar ilk kromozom istedi onlar normal çıktı sonra kan pıhtılaşması için test yaptılar o çıktı düşük kaybım kan pıhtılaşmasından dolayı oluyomuş beni biraz aydınlatırmısınız hocam 1/300 olanlara amniyosentez önermiyosunuz değilmi ?

hocam daha 4 lü teste girmedim kısmetse diğer aya benim 3 düşüğüm var araştırma istediği diğer doktorlar ilk kromozom istedi onlar normal çıktı sonra kan pıhtılaşması için test yaptılar o çıktı düşük kaybım kan pıhtılaşmasından dolayı oluyomuş beni biraz aydınlatırmısınız hocam 1/300 olanlara amniyosentez önermiyosunuz değilmi ?

Forum bu kadar detaylı bilgi için uygun değil. Geçmiş olsun. Doktorunuz gerekli takibi yapıyor...

Bora bey iyi günler. .. ikili tarama sonuçlarını birde sizin degerlendirmenizi istiyorum şimdiden teşekkür ederim. ..
22 yaşındayım 11+5 haftalık gebeyim

fB-hCG 24,7 0, 56 düzeltilmiş mom
PAPP - A 1, 12 0, 54 düzeltilmiş mom

CRL 52 mm 1, 36 MOM

Nuchal translucency 1, 90

Kombine risk 1 :10000
İkili test 1:7329
Yaş riski 1:1492
Trisomy 13/18 +NT 1:10000

X