Derin nefes alamıyorum...

balsuyum

sadece huzur....
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2012
156
11
merhaba arkadaşlar benim derdim derin nefes alamıyorum.nefesim yetmiyormuş gibi geliyor sigara kullanıyordum bıraktım 1 ay oldu ona rağman boğulacakmış gibi oluyorum.Doktora gittim solunum yolu enfeksiyonu dedi ilaç verdi kullandım hala aynıyım öksürük hırıltı hiç bişey yok.çok bunaldım bu durumdan geceleri uyuyamıyorum :KK43: benim gibi olan var mı acaba?

bence astım olabilir, doktora görünüp nefes testi yaptırın. hava veriyorlar nefesiniz açılır rahatlarsınız.

doktorum bir sorun yok dedi film felan herhangi bir test yapmadı sadece sırtımı dinledi.

Bence nefes testi yaptırın, ben yaptırmıştım zamanında bir alete üfletiyorlardı.

Aslında stresten sıkıntıdan oluyordur büyük ihtimalle ama o astım için verdikleri hava rahatlatacak sizi.

Bende de oluyor çok ağladığım çok üzüldüğüm içlendiğim zamanlarda.
Psikolojik benimkisi...

Merhaba, yaşadıklarınız psikolojik de olabilir. Çok stresli iseniz bunun sonucunda derin nefes alamıyor hissine kapılıyor olabilirsiniz. Eğer elle tutulur bir neden olmadığı söyleniyorsa psikolojik yardım almayı deneyebilirsiniz. Bir de sürekli olarak kendinizi dinlememeye çalışın. ( Yani sürekli olarak hala derin nefes alamıyor muyum diye denemelere kalkışmayın.) Geçmiş olsun.

bilmiyorum tekrardan doktora gitmekten korkuyorum ya ciddi bişey çıkarsa büyütüyorum kafamda sürekli 1,5 yaşında kızım var onu düşünüyorum hep ya bana bişey olursa diye galiba psikolojik birşey offf bilmiyorum yaa

merhaba arkadaşlar benim derdim derin nefes alamıyorum.nefesim yetmiyormuş gibi geliyor sigara kullanıyordum bıraktım 1 ay oldu ona rağman boğulacakmış gibi oluyorum.Doktora gittim solunum yolu enfeksiyonu dedi ilaç verdi kullandım hala aynıyım öksürük hırıltı hiç bişey yok.çok bunaldım bu durumdan geceleri uyuyamıyorum :KK43: benim gibi olan var mı acaba?

geçmiş olsun korkumaik istemem ama göyüs hastalıkları bölümün git orda test yaptır bn 2 yıldır evde oksijen kullanıyorum

bence daha baska bir doktora git ve sakın ama sakın ihmal etme lütfen

bilmiyorum tekrardan doktora gitmekten korkuyorum ya ciddi bişey çıkarsa büyütüyorum kafamda sürekli 1,5 yaşında kızım var onu düşünüyorum hep ya bana bişey olursa diye galiba psikolojik birşey offf bilmiyorum yaa

teşhis koyamayız ama panık atak falan olmasın böyle şikayetleri oluyor

ayrıca bişi çıkarsa bile tedavı olursun erkenden fenamı

Bende de olmuştu bir ara ekg çekilmişti hiçbir şey çıkmamıştı. Doktor benim sorunum psikolojik olduğunu söylemişti. O sıralar kafama taktığım bazı şeyler vardı ve ben farkında olmadan nefes darlığı ve çarpıntı yapmıştı bende. Melisa çayı iç, stresten uzak dur bir süre geçecektir.

canım öncelikle geçmiş olsun.tıpta hava açlığı denir yaşadığın olaya ve sinirsel,strese bağlı olarak gelişir.dönem dönem herkes yaşayabilir.nacizane bir iki önerim olacak.öncelikle bunuun geçici olduğunu bil,rahat bir yere otur ve burnundan derin bir nefes al karnının şiştiğinden emin ol nefes alırken yavaş yavaş nefesini ver.tamamen nefesine odaklan ve rahatladığını düşün.bir süre sonra rahatlarsın.okul dönemimde ben de çok yaşardım derste bu konuyu dikkatle dinleyip öğranmiştim hala da unutmam.seni iyi anlıyorum hala strese girince yaşarım.geçici üzülme.

kızlar doktora gittim sonunda astım başlangıcı varmış.aslında bitkisel olarak çözüm bulmak istiyorum.ayva çekirdeğinin suyunu kaynatıp içince iyi geliyormuş acaba nasıl yapılıyor bilgisi olan varmı?

bıtkısel cozum arayısın en dogru karar bende ılac kullanma taraftarı degılım bence Kahvaltıdan önce bir bardak kaynatılmış nane suyu içebilirsin

Astıma keçiboynuzu iyi geliyor diye okumuştum balgam söktürücü özelliği varmış sigara içenler ve astımlar için birebirmiş...

Astım ve nefes darlığı için keçiboynuzu kürü:
Kür için 6-7 adet orta boy keçiboynuzu gerekiyor. Koyu kahve rengi olanlar tercih edilmeli, çünkü açık renklilerin tedavi gücü çok azdır.
Orta büyüklükteki altı yedi tane keçiboynuzu önce soğuk su altında yıkanır. Sonra küçük küçük (3-4 cm uzunluğunda) kırarak, kaynamakta olan yarım litreye yakın suyun içine atılır. Hafif ateşte 7-8 dakika kaynatın ve ateşten indirip soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra süzerek, sadece suyunu cam şişeye doldurunuz. Buzdolabında bu kaçiboynuzu suyunu en fazla üç gün bekletebilirsiniz.
Kürün Uygulanışı:
Büyüklerde hergün sabah kahvaltısı arasında ve akşam yemeğinden önce bir bu kürden çay bardağı içilir. (5 ile 12 yaş arasındaki çocuklarda nefes darlığı veya allerjiye bağlı nefes darlığı söz konusu ise, bu taktirde sadece bir çay bardağı sabah kahvaltısı arasında içilecektir. Akşam yemeklerinde içilmeyecektir)
Yaklaşık yarım litre su ile hazırlanan keçiboynuzu suyu üç gün buzdolabında saklanabilir. Her üç günde bir, taze olarak keçiboynuzu kürünü hazırlamanız gerekecektir.
Kür 20+15 gün şeklinde uygulanır
Bu kürü hiç ara vermeden 20 gün boyunca uygulayınız. Yirmi gün tamamlandıktan sonra aynı şekilde hiç ara vermeden 15 gün devam ediniz. Onbeş günlük kürü uygularken bir çay bardağı keçiboynuzu kürü içerisine bir küçük çay kaşığı bal ilave edip karıştırınız ( kuvvetli olsun diye sakın daha fazla bal karıştırmayınız), sabah kahvaltınız arasında ve akşam yemeğinden önce birer çay bardağı içiniz. Keçiboynuzu kürünü uygularken sabah kahvaltınızda ayrıca bal tüketmeyiniz.

Canım geçmiş olsun aynısı bana da oldu. Temizlik yaparken çamaşır suyuyla yüzey temizleyiciyi karıştırmıştım onun gazı zehirlemiş.
Polikliniğe gittim hemen röntgenimi aldılar, alerji testi için kan alındı. aynı gün halloldu hepsi gözün korkmasın. göğüs hastalıkları doktoru da tahriş olduğunu ve ufak yaralar oluştuğunu söyledi ciğerlerimde. Kokulu kimyasallardan uzak durmamı söyledi. İlaç verdi özellikle geceleri için. Ben de nefes alamıyordum çok iyi bilirim o durumu. Nefes potansiyelim %30'a inmişti resmen gece dalamıyordum nefes alamıyorum diye.
İlaçları dediği gibi bitene kadar kullandım on gün kadar, geçti çok şükür. Ben de sigara kullanıyorum ama sigaradan değil bu ani nefes kesilmesi, büyük ihtimalle tahriş etmişsindir. Doktora git hatta önlem için soluk testi de yaptırabilirsin.

İlaçlarla geçiyor canım inan şimdi eskisi gibiyim. Doktora gitmeden 4-5 gün boşu boşuna sıkıntı çekmişim.

X