kivi alerjisi

nalanbilek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2011
288
1
iyi akşamlar kızlar... bu aralar herşey o kadar üst üste geliyor ki önce elim kesildi daha doğrusu parmaklarım dikişler açıldı vs uzadı iyileşmesi
o bitti boğazlarım şişti 10 tane iğne oldum tam iyileştim derken bugun sabah uyandım ve bileğimde yüzümde benek benek kırmızılıklar gördüm
farklı birşey yememiştim gece kivi dışında onu da önceden de yerdim ki :KK43:

okula gittim akşam eve geldim yüzüm saç diplerim kulaklarımın arkasına kadar kıpkırmızı hatta vişne çürüğü renginde ve kaşıntıdan ölüyorum hemen acile gittik. doktor ne yedin diye sordu kivi diyince kesinlikle kividen eşimde de oldu biliyorum dedi serum taktılar hafifledi kızarıklıklarım ama ya geçmezse ya da izi kalırsa of çok kötü hissediyorum hadi bunu atlattım diyelim neden bir türlü iyileşemiyorum sürekli birşeyler çıkıyor hastayım demeye utanıyorum sanki abartıyor gibi görünmek istemiyorum ama durum böyle . acaba nazar filan mı deydi yada bir sadaka mı vermeliyim ?

geçmiş olsun canım bazen böyle her şey üst üste geliyo sıkma canını iyi olma psikolojisine gir kötü düşünme :)

geçmiş olsun

geldimi herşey üstüste gelir bunlarda geçer

banada incir alerjı yapmıştı kulaklarım gözlerım şişmişti

ve koyu koyu renkler olmuştu

bide hamıleydım ilaçta kullanamadım

bır haftada geçti bitti

iz falan kalacağını sanmıyorum bende kalmadı

Gecmis olsun banada cilek alerji yapmisti.Cok sevmeme ragmen yemiyorum artik.Bir tane bile yesem aninda butun vucudum kabariyor.

benim çok yakın bir arkadaşımda var kivi alerjisi. yer yemez gözleri şişer ve kaşınmaya başlar. o kadar çabuk etki ediyor ki belki de midesine inmeden kaşıntısı başlıyor.

bi kaç gün içinde de etkileri tamamen geçiyor.

bu araştırılmış birşey canım insanların %80 inin kiviye alerjisi varmış + çok sağlıklı birşey :)
bende yediğimde ağzımın içi ve dilim pütür pütür oluyor bir gün birşey yiyemiyorum acıdan ama çokda sağlıklı yani herşey var kvide :)
bir sadaka ver canm yada birşeylr dagt bnce ..

iz kalmaz canım merak etme sen gnede iyisin çok cann istemedgi srece yemessn benmki snirsel birşeye çok bozulunca birşye çok snirlennce yda çok dşününce heryerm pütür ptür oluyor gne mahvoluyorm sdce suratıma taşmıyorm kaşıdıkca yayılıyor heryerme şuanda öyleym kaşımamaya çalışıyrm geçyr yavaş yvaş iz kalmaz bn kollarmı bacakkarmı parçaladım kaşımaktn şırıl şırıl kan aktı gnede brşey yok :)
geçmiş olsun..

iz kalmaz sanırım. benim de kivi yiyince boğazım kaşınıyor gibi oluyor hiç yiyemiyorum bu yüzden

Nazar gibi geldi banada.. Iz de kalacagini düsünmüyorum bi arkadasim da sürekli oluyordu ve gidiyordu..

ama siz bi Alerji Test i yaptirin ve alerjiniz oldugu seyleri tüketmeyin.

Benimde kiviye alerjim var yedigim zaman dudaklarim kasinir siserdi ve yillardir yemiyorum tadini unuttum bile :)

X