2013 Nisan Anneleri'nin Doğum Hikayeleri

Benim dr sabah geldi gece başka bi dr vardı ama sabaha kadar uğramadı bile.doğum başlamış yatış yap bekleyelim dedi.hatta nst de bebeğin kalp atışları sorunlu çıktı bi kaç kez.dr bi kere geldi baktı bişey söylemeden gitti.üstelik özel hastaneydi.gidip konuşcam bu konuyu ama emin olmak istiyorum
canım sen söylemeden ben drunun gelmediğini anladım ama emin olmak istedim bende. doğumun normal mi oldu peki?açılman var mıydı? biz normal istiyorduk drum kan pıhtısını eline aldı içeriden çıkarak eşime gösterdi. bakın kanama bu şekilde tehlikeye atamam dedi.bizde ne gerekiyorsa o yapılsın dedik.

canım sen söylemeden ben drunun gelmediğini anladım ama emin olmak istedim bende. doğumun normal mi oldu peki?açılman var mıydı? biz normal istiyorduk drum kan pıhtısını eline aldı içeriden çıkarak eşime gösterdi. bakın kanama bu şekilde tehlikeye atamam dedi.bizde ne gerekiyorsa o yapılsın dedik.

bende normal istiyordum hatta normal olsun diye 40 hafta bitti 3 günde bekledik suyu çok azalmıştı o yüzden doktor yarın gel sancı verelim olmazsa sezaryen dedi.ama bi gece önce suyum gelince gittik hastaneye açılmam yoktu sancıda yoktu.sabaha kadar bekledik sonra sabaha karşı suni sancı verdi 5 saat kadar sancı çektim bu seferde kasılmalar düzensizmiş kontrol bile etmeden açılman yoktur dedi.ben çok tedirgin oldum o arada çünkü yine nst de kalp atışları sabit çıkmıştı kadında uğraşmak istemedi bende sezaryen istedim.benim doktorda 10 gibi geldi ama o geldiğinde sancı serumunu çıkarmıştık biraz bozuldu ama sezaryen oldu sonuçta.yavruma bişey olsa onlar üzülmeyecekti bir ömür tabi..
birde benim kanamam pıhtı şeklindemiydi bilmiyorum ama 5 dkda 1 ped yarım saatte 1 hasta bezi doldurmuştu su ve kanama çok yoğundu.
bu arada ilgilendiğin için çok teşekkür ederim canım nettende baktım suyla birlikte kanama gelip gelmediği hakkında bişey bulamadım sende aynı durumu yaşayınca sormak istedim.umarım başını ağrıtmadım

sağol canım. gece drun yanında mıydı peki.yoksa sabah mı geldi?benim dr hiç normal doğumdan bahsetmedi tehlikeye atamam dedi. kanama olması normal değilmiş sanırım.

Ben normal doğum yaptım..ve doğum gerçekleşene kadar boşalma halinde sürekli kanamam oldu..suyumu doğum anında doktor patlattı.. Bana kanamanın açılma kanaması olduğu söylendi.. Dertsizcim senin doktorun kanamayı neden riskli gördüğünü açıkladı mı? Bu arada ben TR deki en iyi hastanelerden birinde doğum yaptım

Bdt:11 nisan 2013
dt:1 nisan 2013 saat 16.35
kilo: 3050 gr
boy: 49
sarp ege örğen
31 mart pazar saat 04.30 sıralarında istem dışı sızıntıhissi geldi wc ye gittim azıcık ıslaklık vardı saat 06.00 ya kadar azar azargelmeye devam etti sonra uyuyup kalmışım. 8-9 gibi uyandık eşime söledim halaaynı ama başka bir belirti yok oğluşumda kıpır kıpır beklemeye devam ettik.öğle oldu akşam oldu hala aynı azar azar sızıntı var başka da bi belirtiyok.sanki hamile değil gibi rahatım. Eşimle konuşup karar aldık gece bişiolmazsa sabah annemle acile gitcez,yattık sabah uyandık eşim annemle beni devlet hast. Bıraktı nts ye bağladılarsancı yok, dr ultrasonla baktı suyun azalmış bebek küçük görünüo acılöada yok hemendoğum hast. Git suni sancıyla doğumu yapsınlar dedi… bende panik oldum eşimiaradım geri döndürdüm bende eve geri gittim dış aldım hazırlandım saat 11 gibiyola cıktık 12 de hast.deydik muayene fln acilma başlamış suyun normalbebeğinde 3100 gr dedi sancı odasına gönderdi. Sancı odasında laman fln sorularmuayene derken yataga yattığımda saat 13.00 oldu. Saat 14.00 da tekrar muayene acılma varmı dietık yok çünkü sancım yok dedim benim suyum geldi fln meger acilde yanlış yazmışlarsancılı hast die nese dr suni sancı verin dedi veee 14.30 da başladılar vermeyeama cok cnm yanıodu sanki ilkkez doğum yapıcam o derece yani nese ara araaçılmaları kontrol ettiler normall saat 16.25 civarı ıkınma hissim var dedim drmuayene ederken doğuracaktım nerdeyse sandalyeyle doğumhaneye aldılar 16:35 deminiğim kucağımdaydı..18.00 gibi odadaydım 19.00 da oğlumu getirdiler yanımdaeltim kaldı eşimi ertesi gün öğlen gördüm zaten aynı andada taburcu oldukevimize geldik…allah isteyen herkese nasip etsin evlat kaçıncı olursa olsunyinede tadı başkaymış bunu anladımm….

dogum tarihi: 15.04.2013
bdt: 07.04.2013 (41+1 de dogurdum)
normal dogum, 4050 gram, 53 cm
kizimizin ismi: selin

ilk bebegimi 2008 yilinda hic istemedigim halde doktor korkutmasi ve benim cahilligim neticesinde sezaryen ile dunyaya getirdim. halbuki hastaneye kendi sancim ve 4 cm aciklik ile gitmistim, sezaryen yanlisi doktorum sagolsun disarda esimin gozunu korkutarak bebek iri bahanesiyle onu ikna etmisti ve ben sonucta aglaya aglaya 6 cm aciklikla acil sezaryene alindim. Allaha sukur ameliyat sonrasi cok problemli olmadi ama benim icimde hep ukte kaldi.
tekrar hamile oldugumu ogrendigimde bu sefer daha bilincliydim, ayni doktora gitmedim tabiiki ve bana sezaryen sonrasi normal dogum yaptirabilecek bir doktor bulmak icin 5 defa doktor degistirdim. sonucta canim doktorum Lalehan Kutlay ile tanistim. Cok anac cok sakin yapili bir insan olmasi bana guven verdi. Bana hep sunu soyledi: Yaradan kadin bedenini dogum yapabilmeye uygun yaratmis, iri bebek yada cat darligi diye bir bahane cok kabul edilebilir degil, Allah dagina gore kar verir, sana da dogurabilecegin kadar bir bebek nasip eder.
sadece doktorum degil esim ve annem de bana sonuna kadar guvendiler ve kararimi desteklediler. boylece normal dogumu beklemeye basladik. ve nazli kizimiz ancak 41. hafta bittiginde gelmeye karar verdi. sancilarim 4 dak da bire indiginde hastaneye gittik. 6 cm ye kadar acilma cok yavas ilerledi ancak doktorumun mudahelesi sayesinde 10 dak icinde birden 9 cm cikti ve dogum basladi, kizim sadece 4 ikinmada dunyaya geldi ve daha da iyisi sadece 3 dikisim oldu. bana bu duyguyu yasatan Rabbime sukurler olsun, Allah tum isteyenlere nasip etsin.

tebrik ediyorum arkadaşım.bende 41.haftada normal doğum yaptım kızım 3.250 kg doğdu ama o kdr çok dikişim varki..dr uma sorduğumda beni korkutmamak için sölemedi.kızım bu aradA ALLAH TAN ERKEN DOĞMAMIŞ YOKSA 2 KİLO FLN DOĞCAKMIŞTI HERLDE :KK53:

BENDE KIZIMDAN VAKİT BULUP DA YAZAMADIM DOĞUM HİKAYEMİ..
41. HAFTAMA GİRMİŞTİM VE HERŞEYİM NORMAL DOĞUMA UYGUN OLDUĞU İÇİN NORMAL DOĞUMU BEKLİYODUK AMA Bİ TÜRLÜ NE SANCI NE SU BİŞEY GELMİYODU.HERKES SORUYO DAHA DOĞURAMADINMI DİYE O KDR MORALİM BOZULUYODUKİ HER GECE DUA EDİYODUM ALLAHIM NE OLUR SANCIM GELSİN DOĞURAYIM DİYE.Bİ GECE YİNE HACET NAMAZI KILIP DUA ETTİM ALLAHIM NE OLUR SANCIMI BAŞLAT DİYE.BİRAZ UYUDUM VE 2 NİSAN CUMA GÜNÜ EZANLA UYANDIM BENDE Bİ TUHAFLIK VAR AMA İLK DOĞUMUM SANCI NEDİR BİLMEMKİ..HASTANEDE EVİME 1 SAAT UZAKTA..BN GAYET SAKİNİM..EŞİMİ İŞE GÖNDERDİM.SAAT 10 GİBİ ÇAYA GELDİ EŞİM.ODA KAHVALTI HAZIRLADIM AMA BENDEKİ TUHAFLIK DEVAM EDİYO.SONRA DEDİM BİRAZ AĞRIM VAR HABERİN OLSUN DİYE..TABİ BU HEMEN Bİ PANİK YAPTI HEMEN GİDELİM HASTANEYE DİYE..BEN YİNE GAYET SAKİNİM EŞİMİDE SAKİNLEŞTİRDİM VE GÖNDERDİM.O SIRADA ANNEM GELDİ.ONADA DURUMU ANLATTIM.ODA Bİ PANİK OLDU HEMEN GİDELİM HASTANEYE DİYE..GİTMİCEM DİYE TUTTRDUM..BU ARADA ANNEME DİYORUMKİ..HADİ SENEL BİME GİDELİM ÇOK GÜZEL TERLİKLER GELİCEKTİ BUGÜN DİYE..BU ARADA DA SANCIYI ARA ARA ÇEKİYORUM..ANNEM ZORLA BENİ EN YAKIN HASTANEYE GÖTRDÜ.ORANIN HASTASI OLMADĞIM İÇİN BAKMAK İSTEMEDİLER.RİCA ETTİK AÇILMAYA BAKTI EBELER..HEMEN GİDİN BEBEĞİN BAŞI AŞAĞIDA İYİCE DEDİ..BN GAYET SAKİNİM YİNE..SANCILARIM BİRAZ ARTTI..EŞİME SÖYLEDİK HEMEN GELDİ ADAMCAĞIZ ÜSTÜNÜ BİLE MERDİVENLERDE DEĞİŞTRMYE BAŞLADI O KDR PANİK YANİ :KK53: ANNEMLERDE EVİN ÖNÜNDE BEKLİYOLAR HERKES STRES HALİNDE..BEN HARİÇ..KİMSE GELMİCEK DEDİK VE EŞİMLE İKİMZ GİTTİK HASTANEYE.TABİ ZOR OLDU ONLARI İKNA ETMEK AMA..BN GAYET İYİYM GİDİNCE HABER VERİRZ SİZE DEDİM..ARABAYA BİNER BİNMEZ EŞİME DEDİM SAAT TUTALIM KAÇ DK DA BİR SANCILARIM DİYE.BN HALA GÜLÜYORUM BU ARADA..DR A TELEFON ETTİK ODA HASTANEDE BEKLEDİĞİNİ SÖYLEDİ..BNM SANCILAR 40 DK DA BİRKEN EVDE...ARABADA 15 DK DA BİRE DÜŞTÜ.HASTANEYE 16.00 DA VARDIK SANCILAR 5 DK DA BİRDİ VE BN İKİ BÜKLÜM GİRMİŞTİM HASTANEYE..DR MUAYENE BİLE ETMEDEN HEMEN SERVİSE YOLLADI.EŞİMDE ACİL YATIŞ İŞLEMLERİNİ BAŞLATTI.DRUM EPİDURALİ ÖNERDİ BN İSTEMEDİM..VAYYY ÇATIR ÇATIRR DOĞURCAM DİYOSUN HE DİYEDE DALGA GEÇTİ :) ...EŞİM TAKILMASINI SÖYLEDİ..BU ARADA ALLTAN MUAYENE ETTİLER 4 CM OLMUŞ AÇILMAM BNM SANCILAR ARTIK BAYA CNMI ACITIYODU..GELİP TAKTILAR EPİDURALİ..EŞİM ANNEMLERE HAVER VERMİŞ O ANDA..SAAT 17.00 OLDU..DR EE GİTTİĞİNİ HEMŞİRELERLE SÜREKLİ İRTİBAT HALİNDE OLDĞNU GELİP DOĞUMU BİZZAT KENDİ YAPTIRACAĞINI SÖYLEDİ..24.00 DEN ÖNCEDE DOĞUM OLMAZ ZATEN DEDİ VE GİTTİ..YANİ DAHA 7 SAAT VARDI NASIL DAYANIRIM DİYE DÜŞÜNÜRKEN EPİDURAL ETKİSİNİ GÖSTERMYE BAŞLADI HER 1.5 SAATTE BİR İĞNEMİ YENİLEDİLER TOPLAM İKİ İĞNE YAPTILAR..BU ARADA DA SUNİ SANCI VERDİLER VE BİRDEN Bİ TUHAFLIK HİSSETTİM VE BAĞIRDIM ÇÜNKÜ SUYUM GELLMİŞTİ HEMDE FIŞKIRARAK O ANDA BİRDEN NST SİNYAL VERMYE BAŞLADI BEBEĞİMİN KALP ATIŞLARI ÇOK YAVAŞLAMIŞTI VE Bİ AN DURDUĞUNU DÜŞÜNDÜM HEMEN HEMŞİRELERİ ÇAĞIRDIK SONRA ÇOK ŞÜKÜR NORMALE DÖNDÜ..KONTRLE GELDİLER YİNE VE AÇILMAM 7 CM OLMUŞTU.ARTIK İĞNE VURMUCAKLARNI SÖYEDİLER.İĞNENİN ETKİSİ GEÇTİ VE SUNİ SANCIDA VERİLDİĞİ İÇİN SANCILARIM O KDR SIKLAŞMIŞTIKİ NEFES ALAMIYODUM SÜREKLİ YATAPIN KENARINA TUTNUYODUM VE ARTIK DR GELSİN DİYE İNLEDİĞİMİ HATIRLIYORM AMA ÖYLE ÇOK BAĞIRMADIM HİÇ..DR GELDİ AÇILMA 9 CM OLMUŞ BİRAZ DAHA BEKLE DEDİ AMA ARTIK SANCI ARALINDA BAYILCAK GİBİ OLUYODUM..HATTA KAYINVAKLİDEM SORMUŞ DRA YOKSA DOĞURAMICAKMI DİYE :KK52: SAAT KAÇTI BİLMİYORUM TEKRAR GELDİLER VE AÇILMA 10 CM E YAKLAŞTI ARTTIK ALALIM DEDİLER EŞİMDE GELSİN DEDİM EŞİM GELMEK İSTEMEDİ BAYILIRM BN DEDİ AMA DR DAN RİCA ETTİM.ODA BENİ KIRMADI..BENİ HEMEN DOĞUMHANEYE ALDILAR ARTIK IKINMA HİSSİM O KDR KUVVETLİYDİKİ YATAKTA DOĞURCM DİYE KORKTUM..AMA ASLA IKINMADIM DR UMUN IKIN DEMESİNİ BEKLEDİM.BU ARADA IKINMA HİSSİN OLUPDA IKINAMAMAK SANCIDAN BETER BİŞEYDİ..BENİ ÇATALA YATIRIR YATIRMAZ BAKTIM EŞİMEDE ÖNLÜĞÜ GİYDİRDİLER HEMEN YANIMA GELDİ EŞİM.BANA BACAĞIMDAN Bİ İĞNE VURDULAR VE Bİ KESİ ATTILAR. KENARLARDA TUTUNCK YERLER VARDI ORAYA TUTUNMAMI VE IKINMAMI SÖYLEDİ DRUM.IKINIYORUM AMA OLMUYO SANKİ ÇOCUK SIKIŞTI IKINIYORUM OLMUYO..EN SONUNDA DRUM KUVVETLİCE IKINMAZSAN BEBEĞİ VAKUMLA ALICAM DEDİ O ANDA O KDR ÇOK PANİK OLDUMKİ NEFESİM KESİLECEK KDR KUVVETLİCE IKINDIMM VE YAVRUM BÜYÜK Bİ CİYAKTIYLLA DÜNYAYA GELDİ..HANİ FİLMLERDE POPOSUNA VURUYOLAR YA AĞLASIN DİYE..BNM CADI KIZIMA ÖYLE BİŞEY YAPMALARINA GEREK KALMADI ÇIKAR ÇIKMAZ O KADR ÇOK AĞLIYDUKİ AĞLAMA ANNEM DEDİĞİMİ HATIRLIYORUM..ÇOK AĞLAMAK İSTEDİM AMA GÖZÜMDEN YAŞ BİLE GELMEDİ O AĞRIDAN..AĞLAMA YAVRUM DİYORUM BN HALA KENDİMİ UNUTTUM..HATTA DR DA AĞLAMASI İYİ AĞLASIIN BOŞVER DEDİ..HEMEN YANAĞIMA DAYADILAR YAVRUMU O KDR MİS KOKUYODUKİ ANLATAMAM..EŞİM KIZIMLA DOĞUMHANEDEN ÇIKTI BNM DİKİŞİMİ ATTILAR O ANDA SAATE BAKTIM SAAT 21:45 di..O ANDA Bİ BAKTIMKİ IKINMA HİSSİM DEVAM EDİYO KORKTUM Bİ AN İÇİN AMA MEĞER BEBEĞİN EŞİ DAHA ÇIKMAMIŞ Bİ IKINMADA DA O ÇIKTI..DİKİŞİM ÇOK OLDUĞU İÇİN BİRAZ GEÇ GİTTİM ODAYA..SONRA YAVRUMU KUCAĞIMA ALAMADAN Bİ İSTİFRAA..ARDINDAN BAYILMALARR..SONRASIDA ZOR OLDU BNM İÇİN..AMA NORMAL DOĞUMUN HAZZI Bİ BAŞKA KESİNLİKLE...Bİ KERE DAHA DOĞURSAM KORKARIM AMA YİNEDE NORMAL OLSUN DERİM..ALLAH IM İSTEYEN HERKESE NASİP ETSİN...PEYGAMVER EFENDİMİZ (S.A.V) İN DEDİĞİM GİBİ HAKKATEN EVLAT KOKUSU CENNET KOKUSUYMUŞ...

Selam arkadaşlar hepimizin bebişlerini Allah bağışlasın ve göstermesin acılarını inşallah cümlesinin içinde bizimkilerinde...
gelelim doğum hikayeme....
biz 23 Nisan bekliyorduk ama paşa 22 Nisan da geldi ( hoş geldi ) 22 Nisan günü evde 63 yaşında teyzem, 82 yaşında ananem ve 65 yaşında kayınvalidem oturuyoruz.. ( annemi 3,5 sene önce kaybettiğimden bu zamanlarımı göremedi :KK43: )
neyse o gün bir garibim evdeki eski topraklar diyor ki, ananem : ay çiçeğim senin yüzün pek bir solgun doğuracak gibisin kesin bu gün gelir bu bebek...
gerçekten de öyle ama bir garip ağrım var beni rahatsız eden..bu arada ilk hamileliğim :)
eşim çalışıyor saat akşam üstü 5 gibi dedim ben biraz uzanıcam kukumda ( vajinamda :) bir garip ağrı var yanımada telefonu aldım geçtim güya uzanacam yalancı sancıysa geçip gidecek ya sözüm ona..telefondan sosyal medyayı açtım eşimle yazışıyorum..dedim ben bugün garipim sen erken gel bence yoksa bu oğlan gelcek diyorum gülüşüyoruz filan..neyse saat 18:00 oldu ağrı biraz sıkıntı vermeye başladı sürekli çiş yapasım var :) neyse 18:30 gibi eşim geldi baktılar bende düzelme yok teyzemle çantamızı aldık eşim ben teyzem hastaneye gidelim bir bakalım dedik:) eşim gayet sakin rutin kontrole gidiyor gibiyiz ama ben endişlenmeye başladım artık..ağrılar garip sıkıntı verici neyse geldik hastaney nöbetçi dr. aldıı beni odaya açtık bacakları muayene başladı...Dr. kaçıncı gebeliğin canım diyor ilk gebelik diyorum..
dr: müthiş, şahane ama anlam veremdiğim bir şey var..sen 6 cm açıklıkla karşımdasın ve hastaneyi inletmiyorsun ve de ilk hamilelik süpersin ve acı eşiğin gerçekten takdire şayanmış dedi ve beni sancı odasına gönderdiler..neyse serum takıldı saat 7-7 buçuk hemşireler gelio açıklık kontrolü yapıyor.7-8 derken lavma yaptılar sancıyla tuvalete gitmek ne zor bebek düşecek sanıyorsun neyse artık 9 cm açıldık bu arada da drumun gelmesini bekliyoruz:) dedim ben artık canımı yakmaya başladı bu sancı daha açılacakmı artacakmı?hemşire kız dediki yok ya açılan açıldı bundan sonrası senin ıkınmana kaldı bundan daha şiddetli ağrı olmaz dedi hoop doğumhaneye gittik...oturduk o masaya yine açtık bacakları..ebe diyor ıkın güçlü nefes al ve ittir buarada saat 21:05 bismillah dedim ilk ıkınmayı denedik başarısız..ebe diyor ki ne kadar iyi ittirisen o kadar çabuk biter bu doğum al nefes tut ve ittir buraya kaka yapacak gibi ittir demesiyle ben tutamadım kendimi gülmeye başladım ne kakamı yapıyorum diyorum:))) ebe gülüyor dr.um gülüyor neyse Ya Allah dedim ve güçlü bir nefesle ıkındık sonunda 21:25 de geldi benim Kaan' ım 3,5 kilo 53 cm teyzeleri:))) aa bu arada 4 tanede dikişim var...ben acıya dayanıklı bir tip olarak sancısı filan umrumda olmadı ama ikinci kez hamile olursam sezeryanı istiyeceğim çünkü doğum sonrasında arkadaşlar o alttaki dikişler le bebek emzirmek için oturman lazım yiyorsa oturma,oturunca o rahatsız edici his..sünnet olmuş bebeler gibi yürüyorsun..demir hapı oluyorsun doğal olarak kabızlık hat safhada ve o halde tuvalete çıkmak ayrı bir işkence...şahsi kararım Allahım ikinci bebeki nasip etmişse sezeryan yaparım..en azından dikiş popomda değilde karnımın altında olur..hoş bu da zordur ama..amannnnn ne bilim Allah hakkımızda hayırlısını versin arkadaşlar..Allah herkese hayırlı doğumlar nasip etsin bir avaz da inşallah..bu arada alttaki dikişlerin iyileşmesi bende 2,5-3 hafta sürdü...sonrasında da gebeliğe bağlı safra kesesi şimesi iltihaplanması yaşadığımdan doğumdan bir ay sonrada safra kesesi ameliytaı oldum...Herkese Allahım acil şifalar versin...bebişlerimizi canları sağolsun..sağlıcakla :KK66:

Son düzenleme:
sonunda ben de fırsat bulup yazabiliyorum :)

bdt: 26 nisan
dt: 26 nisan (40+0)
sezeryan, 3470 gr, 52 cm
kız

2 seneden fazla evli iken, benim çok yoğun isteği ve biraz da zorlamamla çocuk sahibi olmaya karar verdik. boncuk kızım da annesini hiç bekletmeden, ilk denememizde geliverdi :) son aydaki mide yanması dışında neredeyse kusursuz bir hamilelik geçirdim. sorsalar tekrar çocuk istermisin diye, hamile kalayım ama doğmasın mümkünse derim :)

25 nisan, yani doğumdan bir gün önce sabah kalktığımda pembemsi kanamam gelmişti, bir de vajinada çok garip bir ağrı vardı. sanki adet olmadan önce giren ağrının daha fazlası gibi... evde annem ve kardeşim var, eşim işte.. anneme söyledim 'galiba nişanım geldi benim' diye, annem benden panik 'tamam o zaman bu gece doğar' dedi. ben hiç de tahmin etmediğim biçimde rahatım, hiç heyecan, panik yok, sanki kırk yıldır bu haldeyim ve alışmışım gibi...

bir haftadır üstünde oturduğum plates topuna bu sefer daha fazla oturmaya, sağa sola sallanmaya başladım. sonra annemle çıkıp 45 dk kadar yürüdük. bu arada 10 dkda bir adet sancısı gibi bazen de biraz daha şiddetli ağrılar girmeye başladı, 20-30 sn filan sürüyordu. bu şekilde akşamı ettik,eşim geldi. yemekten sonra çayımızı filan içtik bir güzel, bu arada sancılar hala devam ediyor, gündüze göre biraz daha şiddetli. sancı gelinde artık oturur vaziyette duramıyorum. neyse saat gece 11 filan oldu yatalım bari dedik, anneme göre bunlar doğum sancısı değilmiş, yerimde duramazmışım... eşim de nedense çok rahat, yattığım yerden ben dk tutuyorum, baktım o çoktan uyumuş :) yattıktan sonra sancılarım ciddi şekilde arttı. artık adet sancısının daha kuvvetlisi gibi değil, bildiğin leğen kemiklerim acımaya başladı, aralığı da 6-7 dk ya düştü. gece 3'e kadar bu şekilde yatakta sancılarımı çektim ama artık çok artmıştı ve ben de korkmaya başlamıştım. annem de eşim de birşey olursa gece gideriz diyip yattılar ama ben o haldeyken ikisi de uyuyordu. kardeşimi hiç söylemiyorum bile o çoktaan uyumuştu, zaten hastaneye giderken onu evde bıraktık :)

neyse saat 3'ü geçiyordu ben kalktım, eşimi kaldırdım. dedim hadi gidelim ben kötüyüm. annemi kaldırdık, hazırlandık çıktık. hastaneye gidene kadar 5dk'ya düştü sancılar. saat 3:30da nöbetçi dr muayenemi yaptı, 3cm açıklık var, yatış yapıyoruz dedi. hastanenin doğum katında, travay odasına yattık. tek kişilik bir oda, yanımda eşim dahil refakatçı da kalabiliyordu. rahatım çok iyiydi yani. kendi dr.um sabah geleceği için sabaha kadar ebeler gelip açılma kontrolü yaptı. sanırım en kötüsü bunlar, nst.ye bile bağlı kalmak daha iyidir. sabah 9'da dr.um geldiğinde güzelce muayene etti 'açıklık hala 3 cm ama sancıların nst.de güzel çıkıyor, suni sancıya gerek yok, bekliyoruz' dedi. benim moralim yerlerde tabi, neredeyse 9 saattir sancı çekiyorum ve hala açıklığım 3 cm!

neyse, ben sürekli koridorda, odada filan geziniyorum ama yok öğren 13 oldu benim açıklık hala 3 cm. dr.um da o gün öğleye kadar çalışıyormuş, hastanenin kuralı da mesai saatleri dışında nöbetçi dr. bakıyor, kendi dr.un kalamıyor :KK43: beni o sancılarımla bıraktı gitti. nöbetçi dr. da uyuzun teki, konuşmuyor, sorularıma cevap vermiyor, halim olsa kalkın başka hastaneye diyecem.

saat 16 oldu, gelen giden ebeler hala açıklığın 3,5 cm kadar olduğunu söylüyor. benim artık ne moralim kaldı ne de dayanacak takatim. geceden bu yana hem uykusuzum hem de açım. her ihtimale karşı hiçbirşey yedirmediler, içirmediler. deli gibi susamışım... dr.a yalvardım epidural verin öyle bekliyim diye. ama dr. ıkınamazsın vermem dedi, kestirdi attı. halbuki o benim tercihim di mi? ama o an ne benim ne de eşimin dr.la tartışacak durumu yok, aklımıza bile gelmiyor, kurbanlık koyun gibi ne derse ok. açılmayı kolaylaştırsın diye suni sancı da vermediler, çünkü sancılarım gayet iyi ve kuvvetliymiş. bu arada suyum hala gelmedi, dr da patlatmadı. bu durumu daha önce hiç okumamışım, bütün hikayeler hep 'suyum geldi' ile başlıyordu sanki. suyun içeride olması iyi mi kötü mü bilemedim. ama dr.a gıcıyım ya niye patlatmıyor diye söyleniyorum.

saat 18:30 oldu. dr geldi tekrar muayene ve açıklık hala 3,5 cm, yani 4 bile diyemiyorlar bana, sanki cetvelle ölçülüyor gibi 3,5 cm! ben zaten 2 saattir filan ağlıyorum sinirden, moralim çok bozuk, karnım aç, susamışım ve yorgunum deli gibi uykum var. eşim de artık dedi, çok kötü oldun sezeryan ol yeter diye. dr. tabi hemen alalım o zaman dedi. apar topar 10 dk içinde ameliyathaneye inmiştim bile. o kararı vermek çok kötü, o kadar moral bozucu ki, kendi kendime çok kızıyorumi bir yandan da bitsin artık diye dua ediyorum. sanki bebeğime haksızlık ediyormuşum gibi hissettim. ağlaya ağlaya girdim ameliyathaneye, eşim ve kardeşim kapıya kadar geldiler.

ameliyathane çok çok kötü idi. değil ameliyat, daha önce hiç hastanede bir gece bile kalmamışım, tek başıma buz gibi odada... kabus gibiydi. dümdüz yatırdılar, ellerimi ve bacaklarımı bağladılar. o arada sancılarım geliyor ve dümdüz yatmak öyle bir işkence ki anlatamam, beni bağlayan adama yalvarıyorum resmen hemen bağlamayın sancım geliyor diye. bu arada benim uyuz dr hariç hepsi erkek ve öyle boylu boyunca yatmak çok utanç vericiydi.

sonra ilk hatırladığım, döne döne asansörden çıkışım ve eşimi görüşüm. sonra odanın kapısı, 424 nolu oda.
'o nerde, iyimi' dedim önce eşime, sonra anneme.ikisi de çok iyi çok güzel seni bekliyor dedi.
minicik, pespembe, çirkin bişiydi. hemşire hemen yanıma koydu, göğsümü açıp memeyi verdi bebeğime. başladı cok cok cok!

hala da cok cok cok gidiyoruz :)

sonunda ben de fırsat bulup yazabiliyorum :)

bdt: 26 nisan
dt: 26 nisan (40+0)
sezeryan, 3470 gr, 52 cm
kız

2 seneden fazla evli iken, benim çok yoğun isteği ve biraz da zorlamamla çocuk sahibi olmaya karar verdik. boncuk kızım da annesini hiç bekletmeden, ilk denememizde geliverdi :) son aydaki mide yanması dışında neredeyse kusursuz bir hamilelik geçirdim. sorsalar tekrar çocuk istermisin diye, hamile kalayım ama doğmasın mümkünse derim :)

25 nisan, yani doğumdan bir gün önce sabah kalktığımda pembemsi kanamam gelmişti, bir de vajinada çok garip bir ağrı vardı. sanki adet olmadan önce giren ağrının daha fazlası gibi... evde annem ve kardeşim var, eşim işte.. anneme söyledim 'galiba nişanım geldi benim' diye, annem benden panik 'tamam o zaman bu gece doğar' dedi. ben hiç de tahmin etmediğim biçimde rahatım, hiç heyecan, panik yok, sanki kırk yıldır bu haldeyim ve alışmışım gibi...

bir haftadır üstünde oturduğum plates topuna bu sefer daha fazla oturmaya, sağa sola sallanmaya başladım. sonra annemle çıkıp 45 dk kadar yürüdük. bu arada 10 dkda bir adet sancısı gibi bazen de biraz daha şiddetli ağrılar girmeye başladı, 20-30 sn filan sürüyordu. bu şekilde akşamı ettik,eşim geldi. yemekten sonra çayımızı filan içtik bir güzel, bu arada sancılar hala devam ediyor, gündüze göre biraz daha şiddetli. sancı gelinde artık oturur vaziyette duramıyorum. neyse saat gece 11 filan oldu yatalım bari dedik, anneme göre bunlar doğum sancısı değilmiş, yerimde duramazmışım... eşim de nedense çok rahat, yattığım yerden ben dk tutuyorum, baktım o çoktan uyumuş :) yattıktan sonra sancılarım ciddi şekilde arttı. artık adet sancısının daha kuvvetlisi gibi değil, bildiğin leğen kemiklerim acımaya başladı, aralığı da 6-7 dk ya düştü. gece 3'e kadar bu şekilde yatakta sancılarımı çektim ama artık çok artmıştı ve ben de korkmaya başlamıştım. annem de eşim de birşey olursa gece gideriz diyip yattılar ama ben o haldeyken ikisi de uyuyordu. kardeşimi hiç söylemiyorum bile o çoktaan uyumuştu, zaten hastaneye giderken onu evde bıraktık :)

neyse saat 3'ü geçiyordu ben kalktım, eşimi kaldırdım. dedim hadi gidelim ben kötüyüm. annemi kaldırdık, hazırlandık çıktık. hastaneye gidene kadar 5dk'ya düştü sancılar. saat 3:30da nöbetçi dr muayenemi yaptı, 3cm açıklık var, yatış yapıyoruz dedi. hastanenin doğum katında, travay odasına yattık. tek kişilik bir oda, yanımda eşim dahil refakatçı da kalabiliyordu. rahatım çok iyiydi yani. kendi dr.um sabah geleceği için sabaha kadar ebeler gelip açılma kontrolü yaptı. sanırım en kötüsü bunlar, nst.ye bile bağlı kalmak daha iyidir. sabah 9'da dr.um geldiğinde güzelce muayene etti 'açıklık hala 3 cm ama sancıların nst.de güzel çıkıyor, suni sancıya gerek yok, bekliyoruz' dedi. benim moralim yerlerde tabi, neredeyse 9 saattir sancı çekiyorum ve hala açıklığım 3 cm!

neyse, ben sürekli koridorda, odada filan geziniyorum ama yok öğren 13 oldu benim açıklık hala 3 cm. dr.um da o gün öğleye kadar çalışıyormuş, hastanenin kuralı da mesai saatleri dışında nöbetçi dr. bakıyor, kendi dr.un kalamıyor :KK43: beni o sancılarımla bıraktı gitti. nöbetçi dr. da uyuzun teki, konuşmuyor, sorularıma cevap vermiyor, halim olsa kalkın başka hastaneye diyecem.

saat 16 oldu, gelen giden ebeler hala açıklığın 3,5 cm kadar olduğunu söylüyor. benim artık ne moralim kaldı ne de dayanacak takatim. geceden bu yana hem uykusuzum hem de açım. her ihtimale karşı hiçbirşey yedirmediler, içirmediler. deli gibi susamışım... dr.a yalvardım epidural verin öyle bekliyim diye. ama dr. ıkınamazsın vermem dedi, kestirdi attı. halbuki o benim tercihim di mi? ama o an ne benim ne de eşimin dr.la tartışacak durumu yok, aklımıza bile gelmiyor, kurbanlık koyun gibi ne derse ok. açılmayı kolaylaştırsın diye suni sancı da vermediler, çünkü sancılarım gayet iyi ve kuvvetliymiş. bu arada suyum hala gelmedi, dr da patlatmadı. bu durumu daha önce hiç okumamışım, bütün hikayeler hep 'suyum geldi' ile başlıyordu sanki. suyun içeride olması iyi mi kötü mü bilemedim. ama dr.a gıcıyım ya niye patlatmıyor diye söyleniyorum.

saat 18:30 oldu. dr geldi tekrar muayene ve açıklık hala 3,5 cm, yani 4 bile diyemiyorlar bana, sanki cetvelle ölçülüyor gibi 3,5 cm! ben zaten 2 saattir filan ağlıyorum sinirden, moralim çok bozuk, karnım aç, susamışım ve yorgunum deli gibi uykum var. eşim de artık dedi, çok kötü oldun sezeryan ol yeter diye. dr. tabi hemen alalım o zaman dedi. apar topar 10 dk içinde ameliyathaneye inmiştim bile. o kararı vermek çok kötü, o kadar moral bozucu ki, kendi kendime çok kızıyorumi bir yandan da bitsin artık diye dua ediyorum. sanki bebeğime haksızlık ediyormuşum gibi hissettim. ağlaya ağlaya girdim ameliyathaneye, eşim ve kardeşim kapıya kadar geldiler.

ameliyathane çok çok kötü idi. değil ameliyat, daha önce hiç hastanede bir gece bile kalmamışım, tek başıma buz gibi odada... kabus gibiydi. dümdüz yatırdılar, ellerimi ve bacaklarımı bağladılar. o arada sancılarım geliyor ve dümdüz yatmak öyle bir işkence ki anlatamam, beni bağlayan adama yalvarıyorum resmen hemen bağlamayın sancım geliyor diye. bu arada benim uyuz dr hariç hepsi erkek ve öyle boylu boyunca yatmak çok utanç vericiydi.

sonra ilk hatırladığım, döne döne asansörden çıkışım ve eşimi görüşüm. sonra odanın kapısı, 424 nolu oda.
'o nerde, iyimi' dedim önce eşime, sonra anneme.ikisi de çok iyi çok güzel seni bekliyor dedi.
minicik, pespembe, çirkin bişiydi. hemşire hemen yanıma koydu, göğsümü açıp memeyi verdi bebeğime. başladı cok cok cok!

hala da cok cok cok gidiyoruz :)
canım hayırlı olsun bebeğin bende sezaryene karar vermek zorunda kaldım seni çok iyi anlıyorum ama hayırlısı buymuş demekki bi şekilde o ameliyata girmemiz gerekiyomuş..

Merhaba kizlar aranizda cok yeniyim ama beril zehrami nasil kucagima aldigimi bende paylasmak istiyorum

18.04.2013 aşkimin geldigini anlamak cok zor oldu benim icin cunku sancilarim cok hafif ama duzenliydi.. cok kolay bir hamilelik gecirdigim dogruydu 3 kilo fazlayla 38. Haftama kadar gelmiştim esim hep gurur duydu cunku hic hamilelikte hareketlerimi kisitlamadim.. camları mi bile sildim.. neyse gelelim o muhteşem geceye kutlu Doğum haftasiydi aksam icime bir his dogdu ve annemleri caya cagirdim yedik ictik vs saat 12 gbi gitiler 1. Bucukta bjz eşim le yattik elimde zikirmatik salavat cekiyordum efendimiz icin uyuyakalmisim 3 gibi uyanfimki cok hafif bir sancim var ama cok duzenli 15 dk da bir vuruyor sanirim minik prensesim artik geliyordu kalkti. Evimi topladim bulasiklarimi yikadim bebegimin kapi susune kadar herseyini hazirladigim bavuluma koydum ve esimi uyandirdim artik sancilarim 3 dk da bir vuruyordu ama ben hala gülüyorum esim inanmadi haliyle yinede gidelim dedi dr a.

Nobetci doktora denk geldik saat sabah 6 bna bakti ve sana oyle geliyor sancin olsa boyle duramazsin dedi kontrol etti ve o bile sasirdi dogum başlamış açılma 6 cm dexi..
Yatisim oldu 15 dk sonrası tekrar kontrol açılma 8 cm kaldimi son 2 cm biraz zorladi tabii ama yinede dilimde duayla girdim doguma muhtesem bir duyguydu allahim kizimi kucagima aldim hemde 15 dk surdu dogum ani..
Rabbim herkese boyle kolay dogum nasip eylesi insallah..

Mesajlariniz okudum bende anlatmak istedim. Kizim Elif Su 14 Nisan 00:36 da aramiza katildi. Hikayemiz basindan guzeldi aslinda 5 yillik evliligimizde patronuma kizdiktan sonra esimin yillardir basimin etini yiyerek istedigi bebegi yapmaya karar verdik. 15 gunluk bir ugrastan sonra hamile kaldigimi ogrendim. Cok ama cok sasirdim bu kadar erken beklemiyordum.Esim ve ben Sigara kullaniyorduk ikimizinde cok stresli isi vardi vs vs. Hamileligim cok ama cok rahatti Allah herkese boyle hamilelik nasip etsin. 8 aylik hamile iken arabayla Ankara dan Kayseriye calismaya bile gitmistim. Hatta herkes benimle dalga geciyordu araba da dogurcaksin diye :) dogumdan 1 gun once yine isim geregi SGK ya gittim memurlar yine benimle dalga gecti git basimiza bela olacaksin diye :) o gun karnim agriyordu ben usuttugumu zannettim meger dogum sancilarim baslamis acilmam varmis ilk hamilelik acemilik iste. Ertesi sabah doktor kontolrolum vardi nstye girdim sancilarim siklasmis alttan muayene sonrasinda doktorumun mujdeli haberi geldi aksam 9 gibi gel tekrar bakalim bugun bugun olmazsa yarin kesin dogum var dedi esim ile ben soka girdik sanki bebek bi 6 ay daha karnimda gezicekti :)) aksam 9 gibi hastaneye gittik komik doktorum beni muayene etti hadi sanci odasina gidiyoruz dedi ve biz doktorum ve ben el ele kol kola sanci odasina gittik. Sancilar siklastikci bir tarafimda ablam bir tarafimda esim baya bi tirnakladim napalim artik idare edicekler hatta esimin elini filan isirmaya kalktim saat 12 de doktorum dediki hadi dogum odasina gidiyoruz yuruyebilcekmisin dedi ben de yururum dedim yine el ele kol kola gittik. Dogum odasi tam facia esim ablam gorumcem kapinin onunde kapi acik annem kayinvaldem teyzem herkes orda yok yok. ( hastane bizi ordan kovmadiya muhtesemler yani) saat tam 00:36 da melegim Elif Su dunyaya geldi. Simsiyah saclar bembeyaz bir ten.bir bebek 2 kisilik dunyamiza butun duzenimizi bozarak ben burdayim dedi hosgeldi. Ilk sordugum sey herseyi tammi olmustu. Allahima sukurler olsunki saglikli bir bebekti. 3.380 kg 59 cm lik bir bebekti sabah 7:30 benim kiz camdan gelen isigi seyrediyodu. Allah isteyen herkese bu duyguyu tattirsiniz dunyada bana ait olan tek sey kizim hosgeldin aramiza. Hepimizin bebislerine saglikli, mutlu, huzurlu anne babalariyla uzun omurler nasip etsin Allah. Hayatlarindaki her hikaye bu kadar mutlu biter inşallah. ..

erzulum senin hikayeni okuyunca çok duygulandım. bebeklerimiz bize güç versin, Allahım onların sağlıkları ile sınamasın bizi.
maşallah:)

Merhaba,
öncelikle Allah bebeginize saglıklı uzun ömürler versin. forumda gördügüm kadarı ile size de amniotik band teshisi konmus zamanında. ben 10 haftalık hamileyim henüz ve 2 gün önce aynı tanı bana da kondu. sizi sıkmazsam bilgi alabilir miyim?

teşekkürler.

X