Aksam cayına misafirim var menü oluşturmak istiyorum.

günaydıın hemen sana alman pastasının tarifini yazıım ,20-23 cm kelepçeli kalıpla yapıyorum ben

2 yumurta
1 çay bardağı toz şeker (normal çay bardağı ajda bardak diil )
yarım çay bardağı sıvı yağ
1 çay bardağı süt
alabildiği kadar un (kek kıvamında)
1 pkt kabartma tozu

yağlanmış kalıba dök 180 derece ısıtılmış fırında kızarana kadar pişir

kreması

2,5 su bardağı süt (500 ml yani)
3 yemek kaşığı biraz dolu un
1 çay bardağı toz şeker
bunları pişir pişince 1 paket vanilya
1 tatlı kaşığı sana yağ ile çırp fırından çıkan ılımış keki ortadan ikiye böl kremayı (oda ılımış olsun) içine dök diğer parçayı üzerine kapat pudra şekeri ile kapla,ben çay süzgeci ile yapıyorum bu kaplama işini:)

bunu yap herkes çok beğenir emin ol :)
yanınada iglonun çook güzel ıspanaklı peynirli mini börekleri var onu pişir (ben yaptım sanmışlardı),kuruyemiş ve meyve tabağı yeterde artar bilee :))

canım aldım tarıfını tesekkur ederim :)

canım bak kadınlar kulübünde tarifler var google a bu isimlerle yazınca çıkar

1. eşimin nöbet poğaçaları - ben bu tarifle mayalı poğaça yapmayı öğrendim

2. krem şantili kurabiye -çok pratik ve lezzetli

3. etimekli profiterol- harika bir tat her yiyen tarif istiyor

ben ne zaman misafir gelse bunları yaparım

börek de hazır yufkadan yapabilirsin patatesli peynirli karışık olsa bana göre kaçarı yok, çok lezzetli oluyor

3 veya 4 çeşit yeterli diye düşünüyorum. arkasından da meyve ve çerez olabilir

kremsantılı kuraabıyenın malzemelerı nekadar az sasırdım okuyunca :) tadı nasıl agızda dagılan un kurabıyesı gıbımı acaba ?
profiterolunde tarıfıne baktımda tutturabılırmıyım bılmıyorum etımekler kuru kalırsa dıye korktum öyle aksılıkler cok bulur benı.iftara mısafırım olur ezana 1 saat kala tupum felan biter paratoner gıbıyımdır aksılıklerı cekmekte :) 4 çeşit yapyım dıyorum 2 tuzlu 2 tatlı yada 3 tatlı bı tuzlu tuzluda pogaca ve borek dısında bı secenek yok zaten kandıl sımıdı olabılr bırde. yarın alısverıse cıkıyorum kolay olanlardan 4 cesıt secıcem artık :) tesekkur ederım fıkırlerınız ıcın :) kurabıyeyı kesın denıcem:)

Alısverısmı yaptım etımeklı profterol ve kremsantılı kurabıyede karar klmstım. basladım profterolu yapmaya bı baktm krem santıyı kakaolu almısım ıcı kakao dısı kakao olmadı msafre cıkıcak gıbı degıl kurabıyeyıde yapamadm kakaolu aldgm ıcın cok moralım bozuk kzlar yaa yarın msafırlerm gelıo ve bende hıcbısey hazır degıl :KK43:(sımdıde havuc topuna baslıcam :KK43:

canım,çok kalabalık değillerse neden hazır almıyosun??
biraz börek,tuzlu kurabiye,un kurabiyesi yada elmalı kurabiye,birde pasta alırsın.hazır olanlar daha seviliyor valla

canım,çok kalabalık değillerse neden hazır almıyosun??
biraz börek,tuzlu kurabiye,un kurabiyesi yada elmalı kurabiye,birde pasta alırsın.hazır olanlar daha seviliyor valla

hırs yapmıstım kendım yapıcam ogrenıcem dıye ama onca aksılıge ragmen hersey yolunda gıttı cok begenıldı yaptıklarım.erkeklerden bırısınde ascılıkta varmıs ustelık tarıf ıstedı benınden :)atlattım cok sukur ustune bbı mısafır daha agırladım 3 gun sonra :)

oldum ben oldum yada oluyorum sanırsamm :)

X