İlköğretim Yorum ve Soruları 2013-2014 öğretim yılı 1.sınıf anneleri..

nazahcım bunun daha 3 senesi var,sen ne zamana kadar takviye yapacaksın,yada çocuğun ne zaman ödev sorumluluğunda olucak,bugün kontrol etmiyorki diyen çocuğun 3.sınıfta belki tamamiyle boşlayacak dersleri

bak benim kızım,okulun son dönemlerinde ödevlerini hep tek yaptı,anne sen kontrol et sonra , öğretmenim yanlız yapıcaksınız ödevlerinizi dedi demişti.

bak 3 kişi daha alıcak demişsin,bence sende 4.kişi ol canım

ya sen benim komşum olmayasın,onlarda okuma bayramında başka hoca ile çalıştılar

:) ne bileyim belki de komuşuyuzdur..:):nazar:

Ben hergün bakıyorum foruma ama maalesef kimsecikler yok canım, yoksa ben hep burdayım nazah 😜

Merhaba canum
yazdiklarinu okudum
basta benimde yarenun ogretmeni ile ilgili tereddutlerim vardi birbirimizi tanima asamasindayken
ama simdilerde kendimi ogretmene karsi mahcup hissediyorum tanidukca cok swvduk

sizin konunuza gelince uzun bir sure taniduniz belliki ogretmenin yapisi bubsekilde
onu degiatirme sansiniz olmadigu icin bence siz sinifinizi degistirin
bizim ogretmenumiz cok odev veren bir ogretmen degil verdigu odevlerin ise bir harfini bile atlamadan kontrol eder yanlis var ise kirmizi kalemle isaretler ve yaren yanlisini gorur
onunuzde 3 yil varken siniftaki velileede degistirmisken vakit kaybetmeyin derim

Merhaba canum
yazdiklarinu okudum
basta benimde yarenun ogretmeni ile ilgili tereddutlerim vardi birbirimizi tanima asamasindayken
ama simdilerde kendimi ogretmene karsi mahcup hissediyorum tanidukca cok swvduk

sizin konunuza gelince uzun bir sure taniduniz belliki ogretmenin yapisi bubsekilde
onu degiatirme sansiniz olmadigu icin bence siz sinifinizi degistirin
bizim ogretmenumiz cok odev veren bir ogretmen degil verdigu odevlerin ise bir harfini bile atlamadan kontrol eder yanlis var ise kirmizi kalemle isaretler ve yaren yanlisini gorur
onunuzde 3 yil varken siniftaki velileede degistirmisken vakit kaybetmeyin derim

Biz de bayram tatilinden önce karar verip Ağustos'ta karar vereceğiz. Sanırım okul değiştiireceğiz. Okulda çok iyi denilen öğretmenlerin sınıfları dolu.. Almazlar..Bir öğretmen varmış çok iyi demişlerdi daha önce ama Okul saatleri uygun olmadığı için düşünmemiştik.. Ama şimdi olursa ona yazdırmayı düşünüyoruz.. İşlh Hayırlısı olur.. Yavrum benim işlh kolay uyum sağlar..

Merhaba jordan nasilsun
nasil gidiyor tatil
biz biraz yogunduk yazamadim
Sağol canım nasıl olsun işte sıcaklar ve ramazan derken, bayrama da az kaldı. Öğretmen olduğum için çok şükür yazın evdeyim.Biraz yazlıkta biraz evde idare ediyoruz, oğlum yazları sürekli yazlıkta annemlerin yanında zaten. Havuzda yüzüyor, arkadaşlarıyla oynuyor ve tabiki derslerini de çalışıyor. Yazın boş geçmemesi taraftarıyım, hele de 1. Sınıflar için. Çünkü en kolay unutulan sınıfmış. Ben de yeni kitaplar yeni kaynaklar araştırıyorum 2. Sınıf için.
Tudem in tatil kitabını takip ediyoruz, inanılmaz kaliteli. Bir de soru bankasını çözüyoruz.
Sen de durum nedir canım? Nasıl gidiyor?

slm anneler nasılsınız,nasıl gidiyor tatil

biz iyiyiz şükür,

tatil moduna girdi,ders yapmasam olmazmı diye gezinip duruyor,arada yaptırmıyorum ama onun dışında

hergün 1 kitap okuyor

1 sayfa günlük yazıyor

ve 3-4 sayfa matematikten test çözüyor,bölmeyi halen göstermedim bu arada

2li çarpma,4 er,3 er, sayma ve geri geri sayma yaptırıp problem çözdürüyorum.

Merhabalaaar
Bizim yaz tatili ödevimiz zambak yaz tatili seti, onun dışında her gün bir kitap okuyoruz. 6.fasiküle geldik 10 fasikül var
Geçen gün öğretmenimiz aradı, kerem nasıl merak ettim ödevlerini yapıyormu diye. Böyle ilgili olması hoşuma gitti

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

slm anneler nasılsınız,nasıl gidiyor tatil

biz iyiyiz şükür,

tatil moduna girdi,ders yapmasam olmazmı diye gezinip duruyor,arada yaptırmıyorum ama onun dışında

hergün 1 kitap okuyor

1 sayfa günlük yazıyor

ve 3-4 sayfa matematikten test çözüyor,bölmeyi halen göstermedim bu arada

2li çarpma,4 er,3 er, sayma ve geri geri sayma yaptırıp problem çözdürüyorum.
Canım o tatil havası bizimkinde de başladı 😜😜 aslında annem ve babamla kalıyor ya yazlıkta, onlardan da yüz bulmuyor değil. Ama neyseki aksatmıyor annemlerde (ben her zaman kalamıyorum çünkü)
Bizde şu an bir dilbilgisi etkinlik kitabı bitirdik, günlük kitap okumalarımız devam ediyor, tudem in tatil kitabı süper onu takip ediyoruz, tudem soru bankasını bitirmek üzereyiz. Ardından güven der soru bankasına geçeceğiz, tabi mutlaka günlüğümüzü de yazıyoruz her gün.
Yüzmeyi tam öğrendi bu arada oğlum babamların havuzda, bisiklet sürüyor bol bol ve tabiki sporcu ailenin çocuğu olarak deli gibi seviyor top oynamayı.

Merhabalaaar
Bizim yaz tatili ödevimiz zambak yaz tatili seti, onun dışında her gün bir kitap okuyoruz. 6.fasiküle geldik 10 fasikül var
Geçen gün öğretmenimiz aradı, kerem nasıl merak ettim ödevlerini yapıyormu diye. Böyle ilgili olması hoşuma gitti

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Öğretmeninizin ilgisi çok hoş cidden , hem de tatilde

özay hocanızın yaptığı hareket çok ince gerçekten,

jordan,seninki tatilde benim,benim kzıım deniz deniz diye tutuştu,

allahtan cmt yola çıkıyoruz 1 hafta deli dolu geçirsin bakalım

tatil dönüşü,probleme ağırlık vericem.

test kitabında

örneğin

çıkan 12,kalan sayı 3 ise, istenilen sayının 3 fazlası kaçtır tarzı problemler var,bunların nasıl yapılacağını anlatsammı ne dersin,kafası karışırmı acaba

bu işlemi gizli kutucuk olarak yapıyor:KK1:

ama

fark çıkan çıkarılan diyince kafası karışırmı diye düşünmeye başladım

özay hocanızın yaptığı hareket çok ince gerçekten,

jordan,seninki tatilde benim,benim kzıım deniz deniz diye tutuştu,

allahtan cmt yola çıkıyoruz 1 hafta deli dolu geçirsin bakalım

tatil dönüşü,probleme ağırlık vericem.

test kitabında

örneğin

çıkan 12,kalan sayı 3 ise, istenilen sayının 3 fazlası kaçtır tarzı problemler var,bunların nasıl yapılacağını anlatsammı ne dersin,kafası karışırmı acaba

bu işlemi gizli kutucuk olarak yapıyor:KK1:

ama

fark çıkan çıkarılan diyince kafası karışırmı diye düşünmeye başladım

Canım anladığım kadarıyla senin minnoş bunları yapar, bence verebilirsin. Çünkü yaptıklarınızı okuyorum daima, bunlara geçmeniz sıkıntı olmaz. Nasıl yaptıracağına gelince, bence eksilen, çıkan gibi kavramları tam olarak biliyordur senin minnoş, bu yüzden o şekilde vermen sıkıntı olmaz. Hem bence böylece ileri ki konulara da daha iyi hazırlık olur. Tek tek yerine yazıp, önce verilmeyeni bulur sonrada istenileni canım.

Merhaba kızlar,
bende her gün en az 3 kez uğruyorum :) :KK43: ama yazmaya vaktim olmuyor.
herkesi ayrı ayrı tebri ederim tatilinizi dolu dolu geçiriyorsunuz biz maalesef paso tatil modundayız.
Çalıştığım için zaten yoruluyorum üstüne ramazan çalışmaya zamnaımız kalmıo :KK43:
babanne zaten yaptıramıor bir şey alıştım ona artık zaten.....
ama düzenli camiye gidiyoruz... fatiha suresine kadar ezberledi
bunlarıda hep camide evde yine çalışamıyoruz.
bizede öğretmenimz zambak tatil seti aldırdı hafta sonları yaptırıyorum.
arada kitap okuyoruz geri kalan kısmı paso bilgisayar :KK43:
çooook çoook yanlış olduğunu biliyorum ama elimden bişi gelmio :KK43:
bizdede durumlar böyle sünnet yaptırcaktık oda seneye kaldı

Merhaba kızlar,
bende her gün en az 3 kez uğruyorum :) :KK43: ama yazmaya vaktim olmuyor.
herkesi ayrı ayrı tebri ederim tatilinizi dolu dolu geçiriyorsunuz biz maalesef paso tatil modundayız.
Çalıştığım için zaten yoruluyorum üstüne ramazan çalışmaya zamnaımız kalmıo :KK43:
babanne zaten yaptıramıor bir şey alıştım ona artık zaten.....
ama düzenli camiye gidiyoruz... fatiha suresine kadar ezberledi
bunlarıda hep camide evde yine çalışamıyoruz.
bizede öğretmenimz zambak tatil seti aldırdı hafta sonları yaptırıyorum.
arada kitap okuyoruz geri kalan kısmı paso bilgisayar :KK43:
çooook çoook yanlış olduğunu biliyorum ama elimden bişi gelmio :KK43:
bizdede durumlar böyle sünnet yaptırcaktık oda seneye kaldı

Canım yanlışının farkındasın, ama bence yol yakınken biraz kontrol altına al oğlunu yoksa büyüdükleri zaman güç yetirmek daha zor olacak.
Ne güzel camiye gitmesi, ben o işi yazın halledemiyorum maalesef. Çünkü oğlum bütün yaz gölde yazlıkta annemlerle. Bu kış özel ders düşünüyorum kuran için, çünkü çok düşkün oğlum.

Canım yanlışının farkındasın, ama bence yol yakınken biraz kontrol altına al oğlunu yoksa büyüdükleri zaman güç yetirmek daha zor olacak.
Ne güzel camiye gitmesi, ben o işi yazın halledemiyorum maalesef. Çünkü oğlum bütün yaz gölde yazlıkta annemlerle. Bu kış özel ders düşünüyorum kuran için, çünkü çok düşkün oğlum.
Benimde 2. Sinifa gecen kizim var. Bende cok zor ders calistiriyorum. Aksama kadar kuzenleriyle bilgisayar, tablet oynuyor. Bende tum dersler alip calistirmayi dusunuyorum. Bundan sonra bende burayi takip ederim ins.

Sağol canım nasıl olsun işte sıcaklar ve ramazan derken, bayrama da az kaldı. Öğretmen olduğum için çok şükür yazın evdeyim.Biraz yazlıkta biraz evde idare ediyoruz, oğlum yazları sürekli yazlıkta annemlerin yanında zaten. Havuzda yüzüyor, arkadaşlarıyla oynuyor ve tabiki derslerini de çalışıyor. Yazın boş geçmemesi taraftarıyım, hele de 1. Sınıflar için. Çünkü en kolay unutulan sınıfmış. Ben de yeni kitaplar yeni kaynaklar araştırıyorum 2. Sınıf için.
Tudem in tatil kitabını takip ediyoruz, inanılmaz kaliteli. Bir de soru bankasını çözüyoruz.
Sen de durum nedir canım? Nasıl gidiyor?

ya kusura bakmayın. damdan düşer gibi katıldım aranıza. beğendiğinz kaynakları paylaşırsanız sevinirim. bizde a1 yayıncışığın tatil kitabını bitirdik. başka tavsiyeleriniz varsa paylaşır mısınız lütfen

Ben bir sürü yayın aldım bu sene, oğlum okumayı maalesef sevmiyor (çok iyi okuyor ama sevmiyor maalesef) test kitaplarını tercih ediyor. 8-9 ayrı yayın aldım. Daha da alacam yine.
Mesela ilk kez veya daha yeni yeni teste geçenlere Açı yayınlarını tavsiye ederim, çok ağır değil, sorular normal.ayrıca epeyde soru var içinde.
Daha sonra zambak ve coşku yayınlarının yaprak testleri çok iyi, bol sorulu ve kaliteli. Coşkununki de ayrıca ödev testleri de var, etkinlikli.
Şu an yıldız yayınları soru bankasını çözüyoruz, ben netten almıştım, öğretmenimizde daha sonra önerdi sınıfa, kaliteli ve bol sorulu bir yayın. Seviye alt değil, zor sorularda var ama genelde orta düzey. Koza dan uzak durun, berbat bi yayın.
Kırmızı beyaz yayınlarının her ürünü harika, bu yayını öğretmenimiz aldırmıştı, cidden çok kaliteli bir yayın. Soru bankası, konu anlatım kitapları, yaprak testleri ve deneme sınavları hepsi de süperdi. İyifikir yay. Da çözdük o da güzel.
Ben tatil kitaplarını çok beğenmedim, az geldi bana. Yine de bir iki tane aldım. Mesela fora yayıncılık fasiküllü tatil seti çok hoş, çok dolu ve uygun fiyatlı, tavsiye ederim.
Şimdi oğlum için üst düzey yayınların soru bankalarını sipariş edecem, tudem, final ve güvender. Gerçi güvenderin konu testlerini çözmüştük ama bu da soru bankası.
Sevmese de günlük kitap okuma asla ihmal edilmeyecek ve bir şekilde sevdirmenin yolunu bulacam. Dini hikayelerin bir arada olduğu çok güzel kalın kitaplar var timaş yayınlarının, onları bitirdik mesela, çok şey de öğretti oğluma. Tabi bir de günlük tutma var, öğretmenimiz istedi ve çok da mantıklı geldi, hemen aldık.
Yayınlarla ilgili umarım yardımcı olabilmişimdir kızlar, yine sorunuz olursa yazın.
Bunlara ek zambak yayınlarının 2. Sınıf konu anlatımlı setini alacam, çünkü çok hevesli.inceledim ve zambak bu işin cidden en iyilerinden.

arkdaşım bu çözdürdüğünüz yayınlar 1. sınıf mı yoksa 2. sınıf mı? gerçekten çok fazla iş yapmışsınız. ben 1 kitap okutana, 4 sayfa test çözdürene kadar neler çekiyorum. maşallah kuzuna.

X