Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Aşkımla dün aldığım yeni muffin kalıplarını deniyeyim dedim :)
$Fotor0908142246.jpg

Azıcık geçmişte boğuldum canlarım , atladığım tarif , eline sağlık demediğim hatun , hmmmm bu ne yahu canım fena çekti demediğim kişi varsa şimdiden affola efendim :KK17:

Yusuf için gidiyoruz canım , diğer olay şimdilik sana anlattığım gibi askıda kaldı arkadaşım .

Rahmetli annem ne çok yapardı gazelim yaaa , ellerine sağlık .
Yapasım geldi ama bir o kadar da üşenesim var :KK1:

Teşekkür ederim güzel öğretmenim :KK16:
Okulu çok sevdi , hele büşra öğretmenini neredeyse kıskanacağım o derece sevdi :KK52:

İlk hafta bitti , son 2 gün iyice sınıfta durmaya alışmış , tuvalete gitmeye de başlamış , şimdi tek derdimiz şuan için yemek yemiyor okulda , 4-5 kaşık bulgur pilavını ilk kez cuma günü yemiş , belki ona da alışacak zamanla.

Tam teşekküllü kontroldeyim kuzum ben , hem ben öğretmenleri ile hem pedagoğu öğretmenleri ile iletişim içindeyiz

Ya bende dün yaptım gözdecim domates çorbası kremalı ama benimki pembe oldu yahu :KK9::KK9:

Tadı çok güzeldi de , bildiğin pespembe , salça koymadım hiç ondan muhtemelen de .

Şu köfte borcamını alayım ben arkadaşım , boşları yollarım sonra :KK1:

Ellerine sağlık , nefis olmuş görüntü.

Gazelin sarmalar topikte olay olmuş da ben ancak görmüşüm :KK31:
Ahretim geldiğimde isterim haaa , ellerine sağlık .

Hıhhhh , gel bana ben sana yaparım diyorummm bana dinleyen kim :KK14:

Ama tülüden sana kalır mı bilemem tabii , yemekten sonra da afonun memleketten topladığı çayları demler dedikodu yaparız :KK6:

En kolayı pudingle tarif gözdeden gelmiş zaten canım .
Bende de çok var pötibör , daha fenası oğlum yüzünden hepsi açılmış durumda :KK52:

Aminnnnnnnn.

Ben çevreme bakınıyorum sürekli , geçen özelden dedikodunu yaptık gazelle hatta :KK9:

Şöyleee haaah bu tam gözdeye göre birini bulsaaaam alıp kaçıracağım senii :KK52::KK52:

O zaman gelsin pekin ördekleri gitsin şatobiryanlar :KK37:

Nihancım hoşgeldin canım .

Domatesli tarifi de gazel vermiş , herşeye geç kalmışım bu hafta :26:

Sıkıştığın zaman söyle sen kargo ile yemek gönderelim güzel öğretmenim , gazele söyleriz bir koli sarma yapıverir :KK6:

Bana bak gzel hanımmmmmm , öyle ulu orta her yerde yok boyum şu kadar kilom bu kadar diye yazıp durmaaaa , valla atıyor tepemin tası haa :KK52::KK52:

Biz burda tartıda 125. gr eksildiğimizi görünce nasıl sevineceğimizi şaşırıyoruz , sen manken formatında :KK12::KK12:

Çok kilo aldım zaten , o kadar diyet yaptım 58 lere düştüm , offff offffff gırtlak durmuyor ki hiç mübarek .

Değil mi yaa tatlım ? :KK31::KK31:

Hep mevsim değişikliğinden bunlar , daha yolun başındayım .Ne demiş cahit sıtkı , yaş 35 yolun başı :KK24::KK24:

iyi ki alıntılamışın canım yazıyı yoksa tek tek sayfalara bakp okuyup tarifi arıyacaktım .

Aynen öyle gözdenin tarifi çok kolay , gazelin verdiği tarif çok zahmetli şu an onu hiç yapamma ugraşmak istemiyorum:KK52:

görünüm harika tarif isterizzzz:KK56:

Tabii buyrunnn :) Tarifi internetten almıştım..

BAZ (SADE) MUFFİN KARIŞIMI İÇİN MALZEMELER:
(12 adet)

250 gr. un (8 yemek kaşığı tepeleme un)
150 gr. toz şeker (1 su bardağı)
2 yumurta
3 çay kaşığı kabartma tozu
1 paket vanilya
100 ml. sıvı yağ (1 kahve fincanından birazcık fazla)
150 ml. yoğurt (1 su bardağı)
Muffin kek kalıbı

AYRICA;

Hindistan cevizli muffin yapmak için: 50 gr. hindistancevizi
Tarçın ve üzümlü muffin yapmak için: 2 çay kaşığı toz tarçın ve 75 gr. kuru üzüm
Çikolata parçacıklı muffin yapmak için: 100 gr. damla çikolata kullanabilirsiniz.

YAPILIŞI:
Fırını 180 dereceye alın.
Bir kapta toz şeker, vanilya ve yumurtaları çırpıcı ile 5 dk. karıştırın.
Üzerine yoğurt ve sıvıyağ ekleyip tekrar elde çırpıcı ile çırpın.
Ayrı bir kapta un ve kabartma tozunu eleyin ve karıştırın.
Bu aşamada sıvı karışımı unlu karışımla birleştireceğiz. Sıvı karışımı yavaş yavaş unlu karışıma tahta kaşıkla karıştırarak ilave edin. Sonrasında mikserle homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın.
Baz muffini elde ettik. İçine yukarıdaki istediğiniz karışımdan yapabilirsiniz. Eğer çikolata parçacıklı isterseniz 100 gr. çikolata parçasını karışıma ilave edin.
Her muffin kağıdına 2 yemek kaşığı karışmdan koyun.
Önceden ısıttığınız fırında yaklaşık 20 dk. pişirin. Üzeri altın-kahve renginde olunca fırından alın.
Fırından çıkarttıktan sonra 5 dk. soğuması için bekleyin. Daha sonra kağıtlarını çıkarabilrisiniz.
Üzerine pudra şekeri ile servis ediniz.

ah ausum ah sen gel ben sarmalar dolmalar yaparım sana...hatta sen iste portakal soslu pekin ördeği yapmazsam ne olayım :KK60:
bu arada o kilomu ben utanarak yazıyorum ausum, gurur için değil hem valla hem billa :KK5:
ince uzun kavak ağacı modundayım ben sen ne diyon ahretim :KK37:
kimisi vermek ister kimisi almak...bende alamayanlardanım işte...zayıf olmak marifet mi ausum, kadın dediğin accık etli butlu olcak tabi :) tahta kurusu olmaktan iyidir inan :KK6::KK6:

Heeeh işte kendi ağzınla yakalandın ahretimm , azıcık demişsin bak , accık etli butlu olmak nerdeeeee aus nerdeeee , işte o yüzden zayıf tahta kurusu olmayı isterdim ben :KK31:

$DSCN0262.jpg

Kızlar anca girebildim kekim gayet leziz olmuştu fakat fazla kabarmadı benim keklerim çok kabarmaz zaten :KK1:
Yalnız yağı biraz fazla gelmişti.

Eki Görüntüle 797354

Kızlar anca girebildim kekim gayet leziz olmuştu fakat fazla kabarmadı benim keklerim çok kabarmaz zaten :KK1:
Bu kek fazla kabarmıyor zaten normal kekler gibi.Tadı yerindeyse sorun yok.Resimde rengi çok hoş çıkmış.Eline sağlık.

Azıcık geçmişte boğuldum canlarım , atladığım tarif , eline sağlık demediğim hatun , hmmmm bu ne yahu canım fena çekti demediğim kişi varsa şimdiden affola efendim :KK17:

Yusuf için gidiyoruz canım , diğer olay şimdilik sana anlattığım gibi askıda kaldı arkadaşım .

Rahmetli annem ne çok yapardı gazelim yaaa , ellerine sağlık .
Yapasım geldi ama bir o kadar da üşenesim var :KK1:

Teşekkür ederim güzel öğretmenim :KK16:
Okulu çok sevdi , hele büşra öğretmenini neredeyse kıskanacağım o derece sevdi :KK52:

İlk hafta bitti , son 2 gün iyice sınıfta durmaya alışmış , tuvalete gitmeye de başlamış , şimdi tek derdimiz şuan için yemek yemiyor okulda , 4-5 kaşık bulgur pilavını ilk kez cuma günü yemiş , belki ona da alışacak zamanla.

Tam teşekküllü kontroldeyim kuzum ben , hem ben öğretmenleri ile hem pedagoğu öğretmenleri ile iletişim içindeyiz

Ya bende dün yaptım gözdecim domates çorbası kremalı ama benimki pembe oldu yahu :KK9::KK9:

Tadı çok güzeldi de , bildiğin pespembe , salça koymadım hiç ondan muhtemelen de .

Şu köfte borcamını alayım ben arkadaşım , boşları yollarım sonra :KK1:

Ellerine sağlık , nefis olmuş görüntü.

Gazelin sarmalar topikte olay olmuş da ben ancak görmüşüm :KK31:
Ahretim geldiğimde isterim haaa , ellerine sağlık .

Hıhhhh , gel bana ben sana yaparım diyorummm bana dinleyen kim :KK14:

Ama tülüden sana kalır mı bilemem tabii , yemekten sonra da afonun memleketten topladığı çayları demler dedikodu yaparız :KK6:

En kolayı pudingle tarif gözdeden gelmiş zaten canım .
Bende de çok var pötibör , daha fenası oğlum yüzünden hepsi açılmış durumda :KK52:

Aminnnnnnnn.

Ben çevreme bakınıyorum sürekli , geçen özelden dedikodunu yaptık gazelle hatta :KK9:

Şöyleee haaah bu tam gözdeye göre birini bulsaaaam alıp kaçıracağım senii :KK52::KK52:

O zaman gelsin pekin ördekleri gitsin şatobiryanlar :KK37:

Nihancım hoşgeldin canım .

Domatesli tarifi de gazel vermiş , herşeye geç kalmışım bu hafta :26:

Sıkıştığın zaman söyle sen kargo ile yemek gönderelim güzel öğretmenim , gazele söyleriz bir koli sarma yapıverir :KK6:

Bana bak gzel hanımmmmmm , öyle ulu orta her yerde yok boyum şu kadar kilom bu kadar diye yazıp durmaaaa , valla atıyor tepemin tası haa :KK52::KK52:

Biz burda tartıda 125. gr eksildiğimizi görünce nasıl sevineceğimizi şaşırıyoruz , sen manken formatında :KK12::KK12:

Çok kilo aldım zaten , o kadar diyet yaptım 58 lere düştüm , offff offffff gırtlak durmuyor ki hiç mübarek .

Değil mi yaa tatlım ? :KK31::KK31:

Hep mevsim değişikliğinden bunlar , daha yolun başındayım .Ne demiş cahit sıtkı , yaş 35 yolun başı :KK24::KK24:

ahh ausum keşkee :97:

Teşekkür ederim canım.Daha neler yaparımda benim aşkım çok yemek seçiyor napıcam bilmem evlenince :)
Aç kalsın da bak yemek seçebiliyor mu:)Sevmediği sebzeyi değişik versiyonlarla yap koy önüne.Tadı yerindeyse hiç anlamaz ne yediğini.:KK1:

Ellerine sağlık pobolcum , gayet güzel gözüküyor , peynirinde yağlı ise belki o yüzdendir .

Teşekkür ederim Auscum evet peynirim de yağlıydı o yüzden ama çok sıkıntı değil sadece bir dahakine daha az yağ koyarım.

Bu kek fazla kabarmıyor zaten normal kekler gibi.Tadı yerindeyse sorun yok.Resimde rengi çok hoş çıkmış.Eline sağlık.

Rengi de tadı gayet yerindeydi, teşekkür ederimm :KK16:

Aç kalsın da bak yemek seçebiliyor mu:)Sevmediği sebzeyi değişik versiyonlarla yap koy önüne.Tadı yerindeyse hiç anlamaz ne yediğini.:KK1:

Şuan o çileyi annesi çekiyo :))) Ya yiyecek ya aç kalacak :p Arada diyorum evlenince öyle mırın kırın etmek yok.
Kızdırma beni sabah mercimek öğlen sebze akşam tarhana çorbası içirtirim diyorum :)))

Eki Görüntüle 797354

peynirdendir canım, yağlı gelmiş olabilir...bi dahaki sefere peynirin yağlı yağsız durumuna göre sıvı yağı dökerken ayarlarsın...
benimki de fazla kabarmadı ama benimki oğlumun yüzünden, fırının kapağını açmış haberim yokken, tabi kekim de sönmüş :KK1:
ama kabrmasa da çok lezizdi, çörek gibi bişeydi...eline sağlık çok güzel kızartmışsın...

X