Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

kızlar ben dün et çıkarıyorum diye kıyma çıkarmışım hem de baya bi çok:mad:(
bugün eve gelince karnabahar haşladım (ben tencereye su koyuyorum, üstüne delikli süzgeç koyup kapak kapatıp buharda haşlıyorum) sonra onları yumurta tuz ve unlu harca bulayıp kızarttım bş yandan soğan rendeledim kavurdum kıyma koydum baharat tuz ve salça koydum kavurdum servis yaparken de karnabahar alta, üstüne sarımsaklı yoğurt en üste de kıyma koydum bayıldılar ve fakaaaatttt
ben kalan kıymaları napıcam çiğden kıymam var bir gün daha bekletirsem bozulabilir göze alamam eeee yarına bişey pişirsem ısınınca bir şeye benzemez hem karnıbahardan biraz da kaldı bi fikrim yok yani köfte yapsam kızartmadan konur mu dolaba yoksa kızartıp mı koymam lazım acaba diyorum köfte kızartsam yarın işten gelince de biraz patates kızartıp üstüne salçalı unlu sos yapıp fırına mı atsam yarınki yemek de aradan çıkmış olur bi kısmını önden yapmış olurum yarın eve geç gelcem
ne yapıcam bilmiyorum bi akıl verin kızlar
çabuk cevap verinnn:))) birazdan yorulucam iş yapmaktan hala gücüm varken yapayım da koyayım kenara:)))) :KK34:

bugün eve gelince karnabahar haşladım (ben tencereye su koyuyorum, üstüne delikli süzgeç koyup kapak kapatıp buharda haşlıyorum) sonra onları yumurta tuz ve unlu harca bulayıp kızarttım bş yandan soğan rendeledim kavurdum kıyma koydum baharat tuz ve salça koydum kavurdum servis yaparken de karnabahar alta, üstüne sarımsaklı yoğurt en üste de kıyma koydum bayıldılar ve fakaaaatttt
ben kalan kıymaları napıcam çiğden kıymam var bir gün daha bekletirsem bozulabilir göze alamam eeee yarına bişey pişirsem ısınınca bir şeye benzemez hem karnıbahardan biraz da kaldı bi fikrim yok yani köfte yapsam kızartmadan konur mu dolaba yoksa kızartıp mı koymam lazım acaba diyorum köfte kızartsam yarın işten gelince de biraz patates kızartıp üstüne salçalı unlu sos yapıp fırına mı atsam yarınki yemek de aradan çıkmış olur bi kısmını önden yapmış olurum yarın eve geç gelcem
çabuk cevap verinnn:))) birazdan yorulucam iş yapmaktan hala gücüm varken yapayım da koyayım kenara:)))) :KK34:

köfteyi yapıp kızartmadan buzluğa atabilirsin ya da dediğin gibi kızartıpta yarın fırınlayabilirsin ikisi de olur bence...

iyi ki iş buldum Pastası
Framboaz, Muz ve çikolatalı
$20140121_202436.jpg

Kıymayı kavurup poşetlere koyarak buzluğa kaldırabilirsiniz,yemek yaparken kullanırsınız

Ay o ne güzel şey öyle ağzım sulandı nasıl yaptınn:KK56::KK31:
ahahaha bence o kadar da güzel gözükmüyor ya
Hayalimde daha güzel canlandırmıştım ama her zamanki gibi aksilikler yüzünden tipi kaydı pastamın
yine de tadı güzeldi :)
Nasıl yaptın derken ? :) İki günde yaptım şu kadar pastayı :KK70: Kekini dün, kremasını bugün
Çalışan kadın olmak zor vesselam :)

sanırım buzluktan indirdiniz kıymayı.öyleyse yeniden dondurucuya atmayın.köfte yapıp yarına kızartabilirsiniz.

ahahaha bence o kadar da güzel gözükmüyor ya
Hayalimde daha güzel canlandırmıştım ama her zamanki gibi aksilikler yüzünden tipi kaydı pastamın
yine de tadı güzeldi :)
Nasıl yaptın derken ? :) İki günde yaptım şu kadar pastayı :KK70: Kekini dün, kremasını bugün
Çalışan kadın olmak zor vesselam :)

Ben ahdudu çikolata uyumuna bayılırım hatta sturbucksta belli Vista diye bir pasta var bana biraz onu hatırlattı.nasıl yaptın derken tarif sormuştum cnm ama çalışınca iki günde oluyor tabi olsun:KK34:

kavurup tekrar sakla bişey olmaz.:KK31:

Ben ahdudu çikolata uyumuna bayılırım hatta sturbucksta belli Vista diye bir pasta var bana biraz onu hatırlattı.nasıl yaptın derken tarif sormuştum cnm ama çalışınca iki günde oluyor tabi olsun:KK34:
Normal kek yaptım canım, arasına krema yaptım. Kremanın bir kısmını ayırıp içine bi paket bitter çikolata attım ve üstüne sürdüm. arasına muz dilimleri, üzerine şekli bozulmuş ahududu parçaları :) Kekin kremanın tarifini veremem, burda bu kadar usta mutfakcılar varken utanırım :)

Nefis görünüyor ellerine sağlık canım bu arada iş buldun heralde hayırlı olsun.:nazar:
Teşekkürler :) İş buldum da, ben bu işte çalışamam tribine girdim bile :KK70:

köfteyi yapıp kızartmadan buzluğa atabilirsin ya da dediğin gibi kızartıpta yarın fırınlayabilirsin ikisi de olur bence...

iyi ki iş buldum Pastası
Framboaz, Muz ve çikolatalı
Eki Görüntüle 944135

Kıymayı kavurup poşetlere koyarak buzluğa kaldırabilirsiniz,yemek yaparken kullanırsınız

sanırım buzluktan indirdiniz kıymayı.öyleyse yeniden dondurucuya atmayın.köfte yapıp yarına kızartabilirsiniz.

kavurup tekrar sakla bişey olmaz.:KK31:

Normal kek yaptım canım, arasına krema yaptım. Kremanın bir kısmını ayırıp içine bi paket bitter çikolata attım ve üstüne sürdüm. arasına muz dilimleri, üzerine şekli bozulmuş ahududu parçaları :) Kekin kremanın tarifini veremem, burda bu kadar usta mutfakcılar varken utanırım :)

Teşekkürler :) İş buldum da, ben bu işte çalışamam tribine girdim bile :KK70:

kızlaar çok teşekkürler cevaplar içinnnnnn
ama ben kaç gündür bu sayfayı açamıyordum tıkladıkça sürekli forum ana sayfasına döndüm durdum:)))
o ne pasta öyle maşallah:))) eline sağlık tenesemisir:)

ben de ne yaptım dün akşam yemeği kocam yaptı ben sadece basit salatalarla geçiştirdim:)))
bu akşam da kuru fasulye yaptım arkadaşım da sağolsun içli köfte getirdi:) dört ayak üstüne düştüm yani...
yarına belki kereviz yaparım çıkıp tavuk almam lazım kerevizi tavuk etli yapıyorum da:)

not: sizi özlemişiiiimmmm :KK31:

Pastamı begenenlere teşekkür ederim de görüntü olarak o kadar güzel değl bence. Hele aus ablanın sunumlarının yanında hiç sayılır. Ama tadı harikaydı, anlamı da çok büyüktü benim için :)

selam kızlar
bugün aslında yemek yapmayacaktım fakat eşim kurabiye istemişti ben de kk dan öğrendiğim kolay şantili kurabiyeyi denedm güzel oldu:)))
toz şanti
1 bardak sıvı yağ çırpılır
3 bardak un eklenir 175 derece 200 derece arasında (ben 180 derecede) pişirilir.
çatlayınca çıkarılır.
sıcakken dokunulmayacak sonra pudra şekerine bulanır bu işi hamarat oğlumla beraber yaptık her yer pudra şekeri oldu ama olsun:))))

sonra bi de yarın kızlarla buluşucaz diye piyano keki yaptım ama yemekten sonra dayanamayıp yedik enfesti bi gece dolapta beklemesi lazım normalde ama biz şimdiden bayıldık tarifi burda var zaten....
dünden kuru fasulyem tas kebabım vardı yanına bi de çorba yapayım dedim sarımsaklı pirinç çorbası denedim o da iyiydi, sarımsak seviyorsanız deneyin derim:)
1 kaşık tereyağı 1 çay bardağı pirinç 4 bardak su ve tuz 20 dakika pişirilir, kısık ateşte tabii. (su bana az geldi sonradan sıcak su ekledim) 1 kase yoğurtla 3 diş sarımsak karıştırılır çorba ılınınca çorbaya eklenir
bi de nane pul biber kızdırılır üstüne dökülür

siz naptınız bakalımmm

Selam kızlar.Nasılsınız?:KK3:

Kurabiye tarifimle geldim.

PORTAKAL KABUKLU EBRULİ KURABİYE

Malzemeler

250 gr.margarin
2 yumurta
1 su bardağı tepeleme pudra şekeri
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
Aldığı kadar un
Bir portakal kabuğu rendesi
2 çorba kaşığı kakao + 1 kaşık pudra şekeri

Yapılışı

Yumurta,pudra şekeri ve margarini güzelce karıştıralım.Elenmiş un,kabartma tozu ve vanilyayı katıp elimizle yoğuralım.Hamuru ikiye bölelim.15-20 dakika dinlendirelim.Bir bölümüne bir kaşık toz şekerle ovulmuş portakal kabuğu rendesi katıp yoğuralım.Merdaneyle orta kalınlıkta dikdörtgen açalım.Diğer bölümüne kakao ve pudra şekeri katıp yoğuralım.Merdaneyle açıp portakal kabuklu hamurun üzerine serelim.Üst üste koyduğumuz hamuru rulo saralım.İnce dilimleyelim.Dilimleri yuvarlayalım.Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizelim.Kurabiyeleri önce kızgın fırına sürelim.Sonra fırın derecesini 150 dereceye kadar düşürerek yarım saate yakın pişirelim.

V0EK.jpg

Son düzenleme:
X