Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

ha bu arada kerevizi sadece yoğurtlu salata olarak tüketiyoruz ya, başka türlü yenmiyor bizde

Sare Lavinya Sare Lavinya size de afiyet bal şeker olsun .

Kerevizin salatasını , çorbasını , zeytinyağlısını ... Hepsini severim ben . Bu zeytinyağlı olanı portakalla pişiriyorum , tavsiye ederim .
Bende pırasayı portakalla yaparım,
bide ballı portakallı bi tavuk tarifim var onu yapıp ekleyeceğim inşallah.

He ya , bu ne yahu . Aş evi gibi çalışıyorsun :KK70:

Yarın aşure yapasım var , sen yaptın mı ?

evet yaptık ahretim, üç ailelik yaptık.. koca bi kazan gibi tencere dolusu yaptık. birlikte yedik, sonra üçe böldük paylaştık.. herkes apartmanına dağıttı... güzeldi sende yapınca paylaş mutlaka.. malum o sıralar sen yoktun resim koymak hiç aklıma gelmdi :KK51:

Eki Görüntüle 1682972 Eki Görüntüle 1682976 Eki Görüntüle 1682980

Bugün bizde kıymalı yoğurt çorbası , zeytinyağlı kereviz ve peynirli/domatesli makarna var .

Kereviz tüketmeye başladık di mi hatunlar ? Malum çok faydalı :KK39:

harikasın çok güzel görünüyorlar... eline sağlık.. ben kereviz sevmiyorum ne yalan söylim :KK14: oğlum da yemiyo.. ama nadir de olsa sırf çeşit olsun diye alıyoruz bazen...:KK66:

evet yaptık ahretim, üç ailelik yaptık.. koca bi kazan gibi tencere dolusu yaptık. birlikte yedik, sonra üçe böldük paylaştık.. herkes apartmanına dağıttı... güzeldi sende yapınca paylaş mutlaka.. malum o sıralar sen yoktun resim koymak hiç aklıma gelmdi :KK51:

harikasın çok güzel görünüyorlar... eline sağlık.. ben kereviz sevmiyorum ne yalan söylim :KK14: oğlum da yemiyo.. ama nadir de olsa sırf çeşit olsun diye alıyoruz bazen...:KK66:
Gazel naber nasılsın canım? :KK36:

Allah kabul etsin aşureni.

Gazel naber nasılsın canım? :KK36:

Allah kabul etsin aşureni.
Adra bak ne buldum ben bunu yazın eşimin yiğeni için yapmıştım :KK68:
image.jpeg

image.jpeg

Bugün ortaya çok şey çıkartım eski foğraflardan :KK53:
Yok Adra yapamam bu kafayla yazında demek bir ara estimiş 170 tane yapmıştım :KK70:
Nostalji yaptın yani:)Bazen eskileri deşmek iyidir.Anılar tazelenir.:KK51:Kendini iyi hissedince yaparsın.Yetenek sende duruyor nasılsa.:KK48:

X