Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Gecen aksam ekleyecektim unutmusum.
Ev yapimi eriste ve marineli tavuk kizartma.

Y47vGl.jpg

Sagol kuzum. Marine ederken biraz yogurt, salca, cok az yag, tuz. Baharat olarqk da azar azar karabiber, kirmizi toz biber, kimyon, kekik ve köri ekliyorum :)
Köri dışında aynı sayılır eklediklerimiz.Köriyi ben de deneyeyim.Teşekkürler canım.:KK36:

Selam kizlar. Dun aksam icinde ne ararsaniz olan bir kış boregi yaptim :)
Bu ic harca cidden bayiliyorum. Denemeyen varsa tavsiye ederim.
Ic harc malzemeleri: 1 kuru sogan, 2 tane pirasa, 350 gr kadar ispanak, biraz peynir (cokelek kullaniyorum boreklerde), tuz, karabiber, kuru nane ve siviyag.
Kuru nane yerine varsa taze nane de olur cok yakisiyor :)

jBora9.jpg

Ic harc malzemeleri: 1 kuru sogan, 2 tane pirasa, 350 gr kadar ispanak, biraz peynir (cokelek kullaniyorum boreklerde), tuz, karabiber, kuru nane ve siviyag.

jBora9.jpg
Eline sağlık canım.Ispanaklı peynirli yemiştim ama pırasalı yemedim.Denerim inşallah bir gün.

jBora9.jpg
Eline sağlık bir yerde yemiştim pırasalı peynirli börek oda çökelekti tadı güzel olmuştu pırasa yemeğini yemeyenler bile yemişti börekten.

• Çorba
  • Zeytinyağlı araka
  • dünden kalan sac kavurma:confused:
  • dünden kalan şehriyeli bulgur :confused:

Tatlı işini bu ramazan kaldırdık ... iftarda hurma , gün kurusu ... ilerleyen saatlerde meyve ile bastırıyoruz tatlı işini

X