Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

maşallah maşallah kadınlar hamamına dönmüşsünüz bu ne çeneeeeee :)
diğer sayfalara bakamadım bile son sayfayı okuyayım dedim...
bugün iftara davetliydik o yüzden ne yemek ne bulaşık oh miss :KK60:
aus o pasta mı yoksa benim gözler şaşı beş mi görür oldu...kızım sen hiç bilmez misin ben rulokat hastasıyım...oğluma aldığım rulokatların çoğunu ben yerim....bilmiyormusun dedim sana he :KK47:
oruç oruç reva mı bu bana :KK47::KK47:
birde pastayla birleşmiş aha iki sevdiğim bir arada...yazıklar olsun ahretim sana bunu senden hiç beklemezdim :63: çok da iğrenç olmuş hiç güzel olmamış...eminim boğazınızda gıcık kapmıştır yerken :63:

şaka tabi :KK60: valla rulokat hastasıyım ben bu pastayla bi arada görünce şöyle hınk diye yutkundum aus valla biyerlerim şişerse sabaha kadar mesuliyet sana ait ona göre...:KK19:
afiyet olsun diyeyim bari, istemeye istemeye de olsa :KK37:

Hoşgeldin.:KK16:Uzaktan takip etmeyin yahu gelin tanışalım kaynaşalım:)Bekleriz her zaman.Değişik tariflerin olursa paylaş.Nicinden anladığım kadarıyla iştahsızsın.İştahızlık nasıl oluyor anlatabilirmisin acaba:)))Benim hiç yaşadığım bir duygu değil de.:KK1:
:KK1::KK1: pek öyle olduğum söylenemez aslında bildiğin iştahlıyım. hatta ramazan dolayısıyla daha bi iştahım açıldı içli köfteleri götürüyorum iki gündür pek bi severim. üni.deyken evde kalıyordum ev arkadaşım yemek yapmayı bilmezdi o yüzden hep ben yapardım yemekleri aslında çok hevesleniyorum sizinle yaptığım yemekleri paylaşmak için ama çalıştığım için mutfağa pek giremiyorum annem yapmış oluyor yemekleri ama mutfak maceralarım pek yakında başlıcak inşallah. o zaman bol bol gelirim tariflerimle

oyyyyyyy süper görünüyor ya
çok feci acıkyırdın beni:KK52:
sucukta kaşarda yok malesef:KK53:
bayram sabahına kahvaltıya yapayım dur ben bunu:KK53:

karpuz yok kavun vereyim:KK52:
kavunu kesmeyi unuttum hemen kesip geleyim ben en iyisi ne zaman soğur artık bilemiyorum:KK1:

canım biliyorum şerbetlendiğinide
yani şerbetleyip birde muhallebi dökmüşler demek istedim
ama nasıl olur bilmiyorum valla

hoşgeldin aramıza:KK16:
tarifimi deneyip beğenmene çok sevindim:KK16:
bende bayadır yapmıyordum sıra gelmiyor keklere
ramazan diye gömüldük şerbetli tatlılara:KK53:
hoşbuldum:KK16: bi de ne güzel yapmışsın kolaylık olsun diye ilk sayfada buluverdim bütün tariflerini :KK1:

Pastamın rulo katları pek bi yamuk oldu , idare ediverin .:KK1:

Ama tadı nefisti .

Tarif isteyen varsa verivereyim :KK6:
ben isterim çok güzel görünüyo hele o rulo katlar nasıl özlemişim bayadır yemiyodum:KK31:

Sen de adama niye az az veriyorsun tatlıyı:)))

Bu tarifi hep denemek istemişimdir.Çok severim çünkü şöbiyeti.Gerçi benim sevmediğim tatlı da yok ya.:KK1:Deneyeceğim inşallah.Deneyecek o kadar çok tarif varki.Artık bayramda bol bol yapıp yer,sonra da gelip burada çok kilo almışım ya diye ağlaşırız.:KK16:

çok yemişim tatlı matlı yiyemem dedi ben de illa tat çok güzel diye bir lokma koydum tabağa:) ne bileyim birkaç dilim yiyeceğini:))))

ben de tatlı hastasıyım
bu tarifi de denedim güzel oluyor

bayramda ne ypsam ben de seçemiyorum:) gerçi bana gelen olmaz ama k.valdeme götürürüm en azından diyorum.

dün akşam çingene kebabı yapayım dedim patlıcanları közledim ama patlıcanlar bir çekirdekli çıktı tam bir fiyaskoydu eee ben se soğan kıyma domates kavurmuştum üstüne de yumurta kırdım yumurtalı menemen yedik napiim patlıcanlardan hayır yoktu zaten eşim dün çok yorgundu yemekten sonra uyudu kaldım ben de öyleydim
bu akşam da kabak mücver mi yapsam evde kabak patates var pazar çarşaamba günü kuruluyor başka da bişey kalmadı o yüzden. yarına Allah kerim diyorum:))))
rulo katlı pasta ben yapmıştım yalnız tam bir ya z pastası, donuyor ya pasta kısmı. ben pasta kısmına bir tür muhallebi yapmıştım dolapta baya bi donuyor farklı yapılanlar da var sanırım.

Limonlu ıslak kek.Üstü bozuldu biraz.

I0esk.jpg

Bu ne topikte in cin top oynuyor :):)
Hayırdır herkes bayram temizligi mi yapıyor napıyor :):)
Bu akşam neler var bakalım iftar sofralarında :)
Bizde mercimek corbası
fırında soslu tavuk
patates puresi
arpa sehriyeli pilav
dunden kalan yogurt kırmzı biber salatası ve çig kofte var
Tabi bunları kim yicek bilmiyorum :):):)

aus ablacım pasta tarifini bende istiyorum :)
Bide o makarnaların markası ne
ben hic görmedim kalp makarna
yeni mi çıktı :):)

selam
bende yemek yapmayı seviyorum, dün pizza yaptım nerdeyse herşey göz kararıydı ama güzel oldu. herkese hayırlı ramazanlar

Limonlu ıslak kek.Üstü bozuldu biraz.

I0esk.jpg

canım nasıl yaptın bunu
hiç limonlu ıslak kek yapmadımda yemedimde
limonlu keke bayılırım
denemek isterim bende:KK56:

selam
bende yemek yapmayı seviyorum, dün pizza yaptım nerdeyse herşey göz kararıydı ama güzel oldu. herkese hayırlı ramazanlar

hoşgeldin arkadaşım
paylaşımlarını bekleriz:KK16:

Offfo ffff offff hanımlar döktürmüş yineeeee son resmi görünceee ekranı yiyesim geldi adeta limon kokusu burnumda şuan :)
ramazan sonrası görüşürükk:) pek bir iştahsız oldum şu sıralar azcık yiyilince kesiliyorumdaaa usanıyorumda hamur işi yapmaya topu topu 1 kez gözleme 2 kezde geleneksel kadayıf tatlısı yaptıydımmmm bayrama annemdeyim zatennnn şu an su böreği yapıyor anneciğim :):KK16:

canım nasıl yaptın bunu
hiç limonlu ıslak kek yapmadımda yemedimde
limonlu keke bayılırım
denemek isterim bende:KK56:

Gözde şimdi evde otururken sana revani tarifi vermediğim aklıma geldi.Bizim bilgisayar da çatı katında.Dedim gideyim vereyim yoksa aklım takılırdı:)Limonlu ıslak kekin tarifi aşağıdaki linkte.Çok güzel oluyor rahatlıkla yapabilirsin.

http://www.kadinlarkulubu.com/kekler-pastalar/356877-nefis-limonlu-islak-kek-resimli.html

Revani tarifi şu,

4 yumurta
2 çay bardağı yoğurt
1,5 çay bardağı irmik
5 çay bardağı un
2 çay bardağı şeker
2 paket vanilya
2 paket kabartma tozu
Hindistan cevizi

Şerbeti,

4,5 su bardağı şeker
4,5 su bardağı su
Yarım tatlı kaşığı limon suyu

Tatlı soğuk,şerbet sıcak olacak.İki paket vanilya,iki paket kabartma tozu fazla değil güzel oluyor öyle.

BUGUN İFTARDAN sonra tatlı yemedik dün itibari ile kadayıf tatlısı bitti bugun bişeycikler yemeyinceee sayfalarda geziniyorum gece geceee:):KK16:

Offfo ffff offff hanımlar döktürmüş yineeeee son resmi görünceee ekranı yiyesim geldi adeta limon kokusu burnumda şuan :)
ramazan sonrası görüşürükk:) pek bir iştahsız oldum şu sıralar azcık yiyilince kesiliyorumdaaa usanıyorumda hamur işi yapmaya topu topu 1 kez gözleme 2 kezde geleneksel kadayıf tatlısı yaptıydımmmm bayrama annemdeyim zatennnn şu an su böreği yapıyor anneciğim :):KK16:

oh valla iyiymişsin sen gökçem :)
annende geçir bayramı yemekler tatlılar börekler hazır...:KK53:
ben kaç gündür bayrama ne tatlısı yapsam diye düşünürüm öyle :KK37:
bulamadım bi türlü ne yapacağımı....kalbura bastı yakışır mı bayrama yaa :26:
baklavayıda yapasım yok hiç....
kıbrıs tatlısı mı yapsam napsam...pefff :KK36::KK36::KK36:

Gözde şimdi evde otururken sana revani tarifi vermediğim aklıma geldi.Bizim bilgisayar da çatı katında.Dedim gideyim vereyim yoksa aklım takılırdı:)Limonlu ıslak kekin tarifi aşağıdaki linkte.Çok güzel oluyor rahatlıkla yapabilirsin.

http://www.kadinlarkulubu.com/kekler-pastalar/356877-nefis-limonlu-islak-kek-resimli.html

Revani tarifi şu,

4 yumurta
2 çay bardağı yoğurt
1,5 çay bardağı irmik
5 çay bardağı un
2 çay bardağı şeker
2 paket vanilya
2 paket kabartma tozu
Hindistan cevizi

Şerbeti,

4,5 su bardağı şeker
4,5 su bardağı su
Yarım tatlı kaşığı limon suyu

Tatlı soğuk,şerbet sıcak olacak.İki paket vanilya,iki paket kabartma tozu fazla değil güzel oluyor öyle.

Canım ya zahmet etmişsin çok sağol
Allah razı olsun
Mutlaka yapıp eklicem :)

oh valla iyiymişsin sen gökçem :)
annende geçir bayramı yemekler tatlılar börekler hazır...:KK53:
ben kaç gündür bayrama ne tatlısı yapsam diye düşünürüm öyle :KK37:
bulamadım bi türlü ne yapacağımı....kalbura bastı yakışır mı bayrama yaa :26:
baklavayıda yapasım yok hiç....
kıbrıs tatlısı mı yapsam napsam...pefff :KK36::KK36::KK36:
şekerpare olabilir mi ben çok severimde onu :)
birde bim deki gibi hazır yufka ile kırım baklavası namı diyar burma baklava yapılıyor ilk bayramımda denemiştim fena değildi hani :)
ama sen maharetlisin be bacımmm otur anam gibi baklava börek açıver:)

X