özel hastane ve normal dogum ücretleri hakkında bilgisi olan

Teşekkür ederim cevabına..çok sevindim yakınlarda Farabide doğum yapmış birini bulduğuma....ben normal düşünüyorum şimdilik, 1 gece normal doğumda 2 gece sezeryande kalınır diye tahmin ediyordum ama sen sezeryan olup 1 gece kalmışsın sanırım....normal odada mı kaldın? kaç kişilik odalar? acaba 75 TL fark vermeye değer mi bilemedim:KK43: bi de beşikleri tülle kaplamaları dışında bişey yapılmıyor sanırım oda süslemesi dışında? Gereksiz götürmüşüm dediğin bişey oldu mu hastaneye yani onların veriyor olduğu? doktor için bıçak parası vs dedikleri bişey istendi mi? :KK43:(( kusura bakma çok soru sordum...

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Estağfurullah merak etmen çok doğal doğum öncesi benimde aklımda binlerce soru vardı:)
Öncelikle bıçak parası falan yok. Bebeğinin ilk zıbın takımını hastane veriyor doğumhanede bebek için sadece battaniye istenecek. Kapı süsleri ben doğum yaptığımda yoktu sen daha şanslısın:) Annemin ısrarıyla sabun havlu falan götürmüştüm hiç gerek yokmuş odaların tuvaletlerinde zaten hepsi var. Hatta benim bebeğim hastanenin giydirdiği zıbınla eve geldi üzerini evde değiştirmiştik. Yani bebek için götürüdüğüm kıyafetler bile bizim için gereksizmiş. Sen yine de götür tabi. Kendin için en az iki gecelik götür kanaman taşarsa yedeğin olsun. Onun dışında şuan aklıma bişey gelmiyor. Ne olur ne olmaz diye doldurup götürüyoruz çoğu kullanılmıyor zaten. Hastaneden çıkmadan çocuk doktoru bebeğimi muayene edip göbeğin çabuk kuruması için ilaç, pişik kremi ve vücudu için yumuşatıcı losyon yazmıştı. Bakım konusunu ayrıntılı anlatıyor zaten. En son bebeğinin topuk kanı alınacak ve evinize gideceksiniz böyle işte:) Merak ettiğin başka birşey olursa yazaabilirsin cevaplarım. Bu arada doktorun kim?

Bu arada özel ya da 2 kişilik oda seçeneğin var. Ben iki kişilik odada rahat etmiştim çümkü sezeryan sonrası koridorda bol bol yürümen gerekiyor. Ağrı ve başdönmem olduğu için ablam koluma giriyodu. Bu yüzden sağolsun bebeğime diğer hastanın rafakatcisi gözkulak olmuştu ağladığına bize haner veriyodu. Ama sen normal doğum yapacaksan doğum sonrası daha rahat olacaksın. Özel odada bebeğimle keyif yapayım diyebilirsin:)

Son düzenleme:
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Estağfurullah merak etmen çok doğal doğum öncesi benimde aklımda binlerce soru vardı:)
Öncelikle bıçak parası falan yok. Bebeğinin ilk zıbın takımını hastane veriyor doğumhanede bebek için sadece battaniye istenecek. Kapı süsleri ben doğum yaptığımda yoktu sen daha şanslısın:) Annemin ısrarıyla sabun havlu falan götürmüştüm hiç gerek yokmuş odaların tuvaletlerinde zaten hepsi var. Hatta benim bebeğim hastanenin giydirdiği zıbınla eve geldi üzerini evde değiştirmiştik. Yani bebek için götürüdüğüm kıyafetler bile bizim için gereksizmiş. Sen yine de götür tabi. Kendin için en az iki gecelik götür kanaman taşarsa yedeğin olsun. Onun dışında şuan aklıma bişey gelmiyor. Ne olur ne olmaz diye doldurup götürüyoruz çoğu kullanılmıyor zaten. Hastaneden çıkmadan çocuk doktoru bebeğimi muayene edip göbeğin çabuk kuruması için ilaç, pişik kremi ve vücudu için yumuşatıcı losyon yazmıştı. Bakım konusunu ayrıntılı anlatıyor zaten. En son bebeğinin topuk kanı alınacak ve evinize gideceksiniz böyle işte:) Merak ettiğin başka birşey olursa yazaabilirsin cevaplarım. Bu arada doktorun kim?

Bu arada özel ya da 2 kişilik oda seçeneğin var. Ben iki kişilik odada rahat etmiştim çümkü sezeryan sonrası koridorda bol bol yürümen gerekiyor. Ağrı ve başdönmem olduğu için ablam koluma giriyodu. Bu yüzden sağolsun bebeğime diğer hastanın rafakatcisi gözkulak olmuştu ağladığına bize haner veriyodu. Ama sen normal doğum yapacaksan doğum sonrası daha rahat olacaksın. Özel odada bebeğimle keyif yapayım diyebilirsin:)

teşekkür ederim gerçekten çok faydalı oldu yazdıkların..doktorumu sormuşsun Mehmet Bardakçı..tekrar teşekkür ederim..bebeğini sağlıkla büyüt inşallah..

Ümraniye Hisar Hastanesinde doğum yapmayı düşünüyordum. Hamileliğimin başından bu yana çok iyi hizmet aldım ve kontrol- tahlillerde herhangi bir ücret ödemedim. Yalnız doğum ücretlerini öğrendiğimde fiyatlarından özel sigortamın karşıladığı tutarları düştüğümde, benim ve bebek için en az 2000 TL kadar fark çıkacağını öğrendim. Çok moralim bozuldu. Bir yandan çok iyi bir hastane olduğu için, parayı da ödeyebilirim diye düşünerek o hastanede mi doğum yapsam diyorum. Bir yandan da o kadar para vermenin ne alemi var, başka hastanede doğuma fark ödemeden de doğum yapabiliyorum, çocuğumun başka ihtiyaçlarına karşılarım parayı diyorum. Offf çok kararsız kaldım, başım ağrımaya başladı. En çok hastaneyi istememdeki neden, hem evime yakın oluşu hem de çok iyi hizmet verilmesi.. Hastane o kadar iyi ki evimde gibi hissediyorum kendimi.. Ne yapacağım bennnnnnnn :S

ümranıyenen neresinde o hastane cnm bide muayne ücreti doğum ücretleri ne kadar

kusura bakmayın ama doguma o kadar para veririseniz enayisiniz özür dilerim...ya o sancıyı o acıyı ben çekiyorum ve ıkına ıkına ben doguruyorum..paranızı çöpe atmayın

Arkadaşa bir sağlıkçı olarak katılıyorum kusura bakmayın normal doğum yapacaksanız özel hastane pek tavsiye etmem tamam doktorunuz doğum yaptırıyor çoğunlukla bazen ebelere de yaptırtıyorlar bazıdoktor normale girmiyor çünkü neyse eğer doğum yapacaksanız devlet hastanesine gidin ebenizin cebine 50 lira sıkıştırın bir de doğum sırasında dediklerini yaparsanız şıp diye doğurursunuz sonuçta devlet hastanesinde günde en aZ 10 kadın doğurtuyorlardır ama özel hastanede bir kaç günde bir dir bu sayı

Büyükçekmece kolan hastanesinde bugun ogrendigim kadarıyla normal doğum 650tl, sezeryan 900 tl

benim hiç bir doktora güvenim kalmadı son ayım ama olsun artık cebimi düşünücem nasıl olsa hiçbirinden hayır yok hepsi bir alem olmuş doktorların anlatmaya üşeniyorum. bebektir hamileliktir diyerek para mevzusu hiç yapmadık şimdiye kadar ama boşunaymış.

kızlar ankaradan yazıyorum doktoruma doğum nasıl ve nerde olcak die ancak sorabildim ve malesef şok oldum bu arada 30. haftamın içindeyim. Ben aşılama yoluyla hamile kalmıştım şimdide safra taşı çıktı doktorumda beni kandırmak için mi söyledi bilmiyorum sezeryan olur büyük ihtimalle dedi ve 4500 tl istiyo gülüyümmü ağlıyımmı bilemedim :KK70: bu saatten sonra başka yerde gidemem ayyyy içim daraldı Allah yar ve yardımcımız olsun

Şaka gibi o nasıl bir sezeryan öyle:))
büyük dilimi yuttum:KK35:

Küçükköy ösel başarı hastanesi normal dogum 750 oda suslemesi lohusa serbeti anne ve bebegin tum bakim ve kontrolleri de pakete dahil. Sezeryanda 1500 gene icinde saydiklarim var 2 gece dahi kalinirsa ek ucret alinmiyor.

Küçükköy ösel başarı hastanesi normal dogum 750 oda suslemesi lohusa serbeti anne ve bebegin tum bakim ve kontrolleri de pakete dahil. Sezeryanda 1500 gene icinde saydiklarim var 2 gece dahi kalinirsa ek ucret alinmiyor.

Merhaba sız hangı hastaneye gdııyorsunuz bende basarı hastanesını arastırıyorumda yardımcı olurmusunuz.?

Merhaba sız hangı hastaneye gdııyorsunuz bende basarı hastanesını arastırıyorumda yardımcı olurmusunuz.?
Başarı hastanesin gidiyorum canim dogumumda orda olucak allah izin verirse ben cok memnunum hastaneden doktoerdan odalari cok guzel dogumhaneside iyi hizmette harika bnce sende terch edeblrsn

Başarı hastanesin gidiyorum canim dogumumda orda olucak allah izin verirse ben cok memnunum hastaneden doktoerdan odalari cok guzel dogumhaneside iyi hizmette harika bnce sende terch edeblrsn

Ayy bunları duymak nekadar guzel cnm pekı doktorunun adı ne ?
Bırde dogum ucretlerı muayene ucretı ne kadar ?

Anadolu Sağlık Merkezi sezaryan için 4700 istedi..
Epidural olursa 5300 ..
Muayene ücreti 132 TL, kurumum doğumun 2900 ünü karşılıyor muayeneye de para ödemiyorum ama 1800 farkı cebimden ödeyeceğim
Allah yardımcımız olsun :KK43:

Bazi hastanelerin muayene ücretleri 150 civari.bana biraz çok geldi.ben 60 lira ödüyorum.dr um 45 dk her şeyi anlatiyo.her seyi de soruyorum cevapliyo sağolsun.

2016 da çoğu ozel hastaneye zam gelmis.hem dogum hem muayene ucretlerine..

X